Autor Wątek: Obława  (Przeczytany 3026 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Obława
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Listopad 2014, 09:44:43 »
// Wybacz opóźnienie. Problem z kompem.

Gdy wszyscy się rozeszli, Ed zwrócił się do Nikolaja.
- Zatem co teraz? - Spytał dość konkretnie, nie wiedząc za bardzo czy będą fortyfikować obóz czy zabezpieczać go w jakikolwiek sposób. Sprawdził jedynie czy bronie wysuwają się bez problemu i czy tarcza jest należycie przytroczona do pleców.
- Powinniśmy zasypać ognisko, by nie zwracać na siebie uwagi?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obława
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Listopad 2014, 17:40:50 »
- Ci dwaj rycerze - tutaj Nikolaj wskazał na kupców, którzy pod ciuchami mieli kolczugi i niezłą broń - zaraz przestawią wozy, żebyśmy mieli osłonę. - Wskazał ręką ścianę lasu i linię, gdzie będzie stał drugi wóz, odgradzając ich od polany. Będą odsłonięci od strony drogi i tej części polany, którą pokonali jadąc tutaj. Dwóch z nich będzie nieustannie czatować, wypatrując niebezpieczeństw, więc obóz będzie funkcjonował, bez konieczności zagaszania go.

Mapka:

[---------------------]||||
[                     __   ]||||
[                     |..   ]||||
[                            ]||||
[                            ]||||
[                            ]||||
[                            ]||||
[---------------------]||||


//Te kreski z prawej to droga. To dziwne coś u góry z prawej to dwa wozy odpowiednio ustawione, a dwie kropki to z kolei ognisko i ty z Nikolajem. Tak naprawdę polana jest kwadratem, ma bok o długości 400 metrów. Wy siedzicie 10 metrów od drogi i jednoczeście 15 metrów od ściany lasu.
Jeżeli rysunek jest niezrozumiały, powiedz. :)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obława
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Listopad 2014, 17:40:50 »

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Obława
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Listopad 2014, 21:04:44 »
- Całkiem pomysłowe. - Pokiwał z aprobatą głową. Widać, że nie miał do czynienia z jakimś tam niedoświadczonym młokosem, jakim był sam ork. Porozglądał się po okolicy i chwilę zastanowił.
- Jako, że i tak nie mam co robić, porozrzucam patyki wokół wozów. Na wypadek, gdyby ktoś się chciał tu zakraść. - Pułapki może i nie najwyższych lotów, ale chociaż w niewielkim stopniu zwiększały szanse na usłyszenie skrytobójcy.


// Wszystko zrozumiałe : ) A bok polany to 400 czy 40 metrów? Bo nie wiem czy to ogromniasta polana czy średnia.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obława
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Listopad 2014, 11:19:22 »
//400 - polana jest ogromniasta.

- Nie wiem, czy to będzie konieczne, trawa w końcu nie jest wysoka, a dwóch z nas ciągle będzie wyglądało niebezpieczeństw. Ale pochwalić muszę pomysł i lepiej wprowadzić go w życie, gdyż jednak może się okazać, że był doskonały. ÂŚwietna robota Edgardzie.
Rycerze szybko przyprowadzili swoje wozy, rozłożyli swoją broń, złączyli wszystko w mur obronny i rozsiedli się wygodnie, by mieć podgląd na całą okolicę. Ork tymczasem rozlokował swoje pułapki.
- Jak Ci się widzi Zakon Braci? - zagadnął Nikolaj, gdy tamten powrócił do ogniska.

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Obława
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Listopad 2014, 13:39:21 »
Patyków było sporo i z pewnością wyglądało to dość prostacko, ale Ed nigdy nie twierdził, że jego myśli są rącze niczym rasowy ogier. Koniec końców udało mu się "zabezpieczyć" teren i wrócić do obozowiska, gdzie czekał Nikolaj. Wciąż był mile połechtany, że pomysł nie spotkał się z totalną dezaprobatą.
- Z każdym kolejnym dniem czuję się tu lepiej. Przynależność do zakonu było moim życiowym celem i jestem pewien, że nie zmarnowałem życia, dążąc do momentu, w którym teraz jestem. Mam tylko nadzieję, że w niedługim czasie zasłużę sobie w moich oczach na miano Waszego brata. - Odparł, wlepiając wzrok gdzieś w bok, z dala od ogniska.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obława
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Listopad 2014, 13:51:09 »
- Każdy kto uznał za stosowne przywdzianie naszych insygniów i poprzysiągł bronienie wiernych i bezbronnych przed obliczem Zartata jest godny, by nazywać go bratem. Nie musisz strofować się tym, że jesteś tutaj od niedawna - każdy kiedyś zaczynał. Ale każdemu właśnie została podana dłoń już na samym początku i pokazywane było, co należy zrobić, by w oczach braci i sióstr nie stracić. Jeszcze zdążysz zobaczyć o czym mówię.

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Obława
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Listopad 2014, 17:22:13 »
Słowa Nikolaja z pewnością podbudowały orka, który nie miał zbyt wielu okazji, by cieszyć się ciepłym powitaniem. Pokiwał znacząco głową, ale nie komentował werbalnie wypowiedzi towarzysza. Było prawdą, że z czasem pojmie wszelkie zawiłości i pochłonie go tutejsza atmosfera. Na razie jednak pozostawał rekrutem i nie zamierzał się zanadto wychylać.
A jeśli mowa o wychylaniu, to ork zdjął z pleców tarczę, by nie marnować czasu w razie niebezpieczeństwa. Należał do osób ostrożnych gdy wymagała tego sytuacja. Powoli, z niemal nabożnością, zaczął wiązać rzemienie stabilizujące do lewej łapy, aby tarcza nie chybotała się na ramieniu.
- Długo już służysz? Wyglądacie mi na weteranów. Wasz przywódca też zdaje się być osobą odpowiednią na tym stanowisku.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obława
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Listopad 2014, 18:11:26 »
- 4 lata. Osiadłem spokojnie w oddziałach szybkiego reagowania Egapa, który służy dokładnie tyle samo, nawet dołączyliśmy tego samego dnia. On jednak okazał się dużo lepszym przywódcą, odnalazł w sobie więcej z świętego wojownika i ostatecznie dostąpił tytułu paladyna. To świetny człowiek, wie co robi i wie, jak osiągnąć to, co jest mu przeznaczone.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Obława
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:59:11 »
//Czy wyprawa będzie kontynuowana? Powiadomiłeś gracza na PW o konsekwencji porzucenia wyprawy?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obława
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Grudzień 2014, 20:11:04 »
WYPRAWA ZAKOÑCZONA NIEPOWODZENIEM !!!
PODSUMOWANIE: Edgard spokojnie przeczekał noc i ruszył w stronę Bractwa z całą grupą. Odłączył się jednak tuż przed końcem wędrówki, gdyż musiał oddać mocz. Ktoś palnął go w głowę i okradł.

Edgard traci cały swój majątek, tj. 224 grzywny i wszelkie wyposażenie pobrane z Bractwa ÂŚwitu, które szczęśliwie do składziku wróciło.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obława
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Grudzień 2014, 20:11:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top