Autor Wątek: Bliżej boga - święta pomsta #3  (Przeczytany 2153 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Październik 2014, 14:02:05 »
- Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili. Rycerz nosił imię Franciszek, był paladynem w służbie światłości. Ponad 900 lat temu na kontynencie zmagano się z potężnym ugrupowaniem demonologów. Władca, jego doradcy i świta zakonu Innosa postanowili zignorować zło kiełkujące na ich własnym podwórzu. Decyzja ta miała swoje katastrofalne skutki. Nim jednak doszło do rzeczy strasznych, mała grupka paladynów oddanych kodeksowi postanowiła zniszczyć odmieńców wbrew rozkazom przełożonych. Franciszek był jednym z nich. Misja przeszła bez echa w kronikach historycznych, obrońcy światłości ponieśli klęskę. Mój ukochany utrzymywany przy życiu dzięki nadziei, że zdąży zobaczyć mnie ostatni raz przed śmiercią przybył do naszych włości na wpół żywy. Wtedy zrozumiałam, że już nigdy nie zamierzam stać bezczynnie przyglądając się złu na tym świecie niczym niewzruszony, obojętny obserwator.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Październik 2014, 14:07:49 »
- Strata musiała być dla Ciebie dotkliwa, czcigodna. Wiem jaki ból musiałaś czuć. A twoje słowa przypominają mi o moich własnych moralnych zasadach, którymi się kieruję. Zawsze powtarzałem, że dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili. Dokładnie tak, jak mówiłaś przed momentem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Październik 2014, 14:07:49 »

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Październik 2014, 14:12:06 »
- Co byś zrobił na miejscu władz zakonu w takiej sytuacji?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Październik 2014, 14:21:23 »
- Trudno mi powiedzieć, co de facto bym zrobił, gdyż nie znam wszystkich poszlak, nie mam informacji i nie chciałbym orzekać z całą pewnością. Nigdy nie można stwierdzić, że człek postąpiłby tak i tak, dopóki w określonej sytuacji się nie znajdzie. Jednak ze swojego punktu widzenia, jak Marszałek Bractwa ÂŚwitu i jego paladyn, chciałbym chociażby sprawdzić. Zło jest złem. Mniejsze, większe, nie ma różnicy, definicje są umowne a granice zatarte, lecz wiedząc, że istnieje cień szansy, by to zło wykiełkowało, dołożyłbym starań, by mieć pewność, że tak się nie stanie. Wiedziałbym, że moje własne sumienie nie dałoby mi spokoju, żyjąc ze świadomością, że mogłem coś przeoczyć, co mogłoby stać się czymś potężnym. Obowiązek wobec Pana i podległych mi istot sprawiłby, że przynajmniej bym spróbował dowiedzieć się, czym takim jest zło, z którym, nawet potencjalnie, przyjdzie mi się zmierzyć.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Październik 2014, 14:29:00 »
- Zaiste.
Anielica dotknęła Twojego czoła dwoma palcami i powróciliście do czasów współczesnych. Twoim oczom ponownie ukazały się zielone równiny.
- ÂŚwięty mściciel otrzymuje błogosławieństwo Zartata w każdym swym działaniu, jego łaska towarzyszy mu w każdej sekundzie życia, ostatecznie umiera ze słowem swego Pana na ustach. Udowodniłeś mi, że jesteś godzien święceń. Uklęknij.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Październik 2014, 14:32:49 »
Funeris przyklęknął na prawe kolano, splótł dłonie na lewym i skłonił głowę.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Październik 2014, 14:38:18 »
Kinraya przyłożyła do szyi Funerisa swoje niebiańskie ostrze, które po chwili rozbłysnęło niebieskim płomieniem. Ogień nie parzył mężczyzny, wręcz przeciwnie, dodawał mu sił i napawał nieznaną dotąd energią.
- Ja Kinraya, pani pierwszego ostrza, archanioł zastępów niebiańskich, córa Zartata obdarowuje Cię błogosławieństwem bojowym. Bądź nieustraszony w obliczu swych wrogów, bądź mężny i prawy, by Zartat mógł Cię miłować. Mów prawdę, zawsze, nawet jeśli prowadzi to do twej śmierci. Chroń bezbronnych i nie czyń zła.
Anielica przełożyła miecz na drugą stronę szyi mężczyzny, ostrze ponownie rozbłysnęło niebiańskim ogniem. Gałki oczne Funerisa wywinęły się do góry, jego ciało przeszyły drgawki.

...czujesz, że jesteś w bitewnym szale, siekasz zastępy demonów umorusany cały w krwi swych wrogów, gdy nagle kątem oka zauważasz Urzjel...

Ocknąłeś się leżąc w trawie zielonych równin, Kinraya oczekiwała Twego przebudzenia.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Październik 2014, 14:41:48 »
Funeris powoli otworzył oczy. Szybko wrócił do pełnej świadomości, podźwignął się na nogi. Rozejrzał się, by potwierdzić, że znajduje się tutaj, gdzie myśli. Spojrzał na Kinrayę.
- Widziałem Urzjel...

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Październik 2014, 14:44:04 »
- Urzjel zginęła z naszej ręki. Czyżby Zartat wystawiał nas na próbę? Otrzymałaś moje błogosławieństwo, teraz na nie zapracuj postępując słusznie. Do zobaczenia mścicielu!

Wyprawa zakończona

Funeris Venatio
Aktywność: 1 złoty talent (+1 złoty talent za bonus rasowy)
Opisy: 1 złoty talent
Walka: brak

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Październik 2014, 14:44:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything