Autor Wątek: Bliżej boga - święta pomsta #3  (Przeczytany 2152 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Bliżej boga - święta pomsta #3
« dnia: 18 Październik 2014, 11:23:50 »
Nazwa wyprawy: Bliżej boga - święta pomsta #3
Prowadzący wyprawę: Isentor
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Ranga paladyna w Bractwie ÂŚwitu
Uczestnicy wyprawy: Funeris Venatio

Funeris czekał w Kapitularzu na Zariel.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2014, 11:50:36 »
W kapitularzu zjawiła się Zariel.
- Witaj Funerisie. Król przekazał mi, że dostąpiłeś zaszczytu zostania świętym mścicielem. Nim jednak dopełni się wola Zartata będziesz musiał ukończyć święcenia. Czy jesteś gotowy dopełnić swego przeznaczenia?
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2014, 11:57:26 wysłana przez Isentor »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2014, 11:50:36 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2014, 11:55:23 »
Funeris przypuszczał, że Zariel pomyliła go z Patty tylko i wyłącznie dlatego, że... no dobra, nie wiedział czemu. Mimo wszystko puścił to jakoś bokiem, nie przejmując się zapewne tylko przejęzyczeniem. Widok anielicy Zartata napawał nadzieją, która odsuwała na bok inne drobnostki.
- Tak, czcigodna, jestem gotów. Po ostatnich wydarzeniach jestem jeszcze bardziej zdeterminowany i pewny, że to jest właściwa droga. Jedyna.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Październik 2014, 11:58:34 »
- Mówisz jak prawdziwy sługa Zartata. Zabiorę Cię do miejsca, w którym poznasz różnice pomiędzy pomstą a świętością. Dowiesz się dlaczego walczymy i dlaczego walka o nasze ideały jest czymś słusznym. Nie zostałeś jeszcze pobłogosławiony darem skrzydeł. Dlatego chwyć mnie za ręce, pomogę Ci wznieść się w niebiosa.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Październik 2014, 12:01:21 »
- To będzie dla mnie zaszczyt. - Po tych słowach Funeris uchwycił delikatne, jednak niezwykle silne ręce anielicy i złapał pewnie, by nie spaść z jakiejś dużej wysokości. Co jak co, ale upadek na twardą ziemię będzie raczej... zabójczy.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik 2014, 12:02:41 »
Zariel przeniosła Cię na zielone równiny.
- Słyszałeś o tym miejscu Funerisie?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Październik 2014, 12:04:22 »
- Tak. To tutaj rozegrała się wielka, krwawa i przepełniona śmiercią bitwa między dwoma zbrojnymi armiami. To tutaj spotkali się Valfden i Meaneb, prawda?

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Październik 2014, 12:07:14 »
- Masz rację. Starły się tutaj dwie armie, przywódcy każdej z nich wyznawali inne ideały. Valfden próbowało odeprzeć atak Meaneba. Pozostać ostoją ładu i sprawiedliwości w zniewolonym przez niego świecie. Torgon próbował wprowadzić na siłę doktrynę swego Pana. Pytanie brzmi. Kto z nich miał słuszność w swym postępowaniu? ÂŹli ludzie korzystają z podłych środków, by dążyć do osiągnięcia swego celu. Cóż więc mają czynić ludzie dobrzy? Pokonać wroga miłosierdziem? Nie pokonasz podłego człowieka próbując wytłumaczyć mu, że postępuje źle. Występując zaś przeciwko niemu odpowiadając siłą na siłę, agresją na agresje, zabójstwem na zabójstwo czynisz z siebie równie podłego człowieka. Jak więc bronić ideałów światłości, skoro z góry skazani jesteśmy na wyrzeczenie się ich?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Październik 2014, 12:12:54 »
- Ideałów światłości można bronić nie tylko słowem, chociaż potężniejsze ono często niźli miecz i strzały. Przychodzi jednak czas, kiedy nawet najbardziej prawy argument nie zdaje rezultatu. Kiedy przychodzą z ogniem i żelazem, by palić, grabić, mordować i gwałcić - wtedy nie należy nadstawiać drugiego policzka, lecz powstrzymać rękę, która ten cios próbuje wymierzyć. Istnieje różnica między rzezią, a wojną w obronie ideałów. W chwili, gdy zło wzbiera na sile, staje zbrojnie przeciwko ludziom prawym, Ci nie powinni lękać się tego, że postępują źle i niegodnie odpowiadając siłą na siłę, zabójstwem na zabójstwo i mordem na mord. Mimo wszystko jednak powinni oni znać umiar w swojej pomście, robić tylko to, co konieczne. Muszą podjąć trudną decyzję w swoich sercach i odnaleźć punkt, którego przekroczenie oznaczać będzie zrównanie się z podłością napastnika, który chce im odebrać wszystko. Wojna rządzi się swoimi prawami, ale i wtedy należy zachować człowieczeństwo, wykazać się miłosierdziem i empatią. Być godnym nazywania się sługą Zartata.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Październik 2014, 12:33:22 »
- Mówisz o uciekaniu się do siły ale czy słuszne jest wykorzystywanie środków naszych wrogów do pokonania ich? Kimże jest człowiek, który w imię dobra postępuje źle? Sądzisz więc, że czynienie rzeczy złych w imię dobra nas usprawiedliwia?
Zadumana Zariel spojrzała w niebo.
- Jestem młodą istotą. Targa mną jeszcze wiele uczuć i emocji. Przez tę część treningu przeprowadzi Cię ktoś o wiele starszy i mądrzejszy ode mnie. Kinraya już wkrótce tu będzie.



Spostrzegłeś anielice w przestworzach. Szybowała z dostojnością i gracją godną feniksa.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Październik 2014, 12:39:16 »
- Dostąpiłem już zaszczytu poznania twojej siostry, czcigodna. Zaiste, uosobienie mądrości.
Kinraya wyglądała równie dostojnie i poważnie, co ostatnio, gdy walczyli ramię w ramię. Szybowała na swoich okazałych skrzydłach, momentalnie obniżając lot i lądując tuż przy nich.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Październik 2014, 12:40:41 »
Zariel zaś oczekiwała na odpowiedź Funerisa.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Październik 2014, 12:48:26 »
- Zło to pojęcie bardzo względne - podjął poprzedni wątek. - ÂŻycie niestety nie jest tylko czarne, albo tylko białe. Jest w nim pełno odcieni szarości, które przenikają się wzajemnie. Nie mówię, że musimy uciekać się do wykorzystywania środków naszych wrogów, gdyż możemy zrobić to często w zgoła odmienny sposób. Jeżeli przeciwnik pali nasze wsie i morduje naszych braci, to niestety jednym wyborem może się okazać to, żeby pokonać jego zło siłą, która również może wydać się uosobieniem zła. Uważam jednak, że czasem nie ma innego wyjścia i jedynym, co pozostaje, to właśnie odpowiedzenie zbrojnym ramieniem na zło, które przeciwko nam występuje. Tylko i wyłącznie po to, by nie dać mu szansy plenić się dalej i infekować następnych organów zdrowego ciała.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Październik 2014, 12:58:03 »
Kinraya delikatnie osiadła na gruncie obok Zariel i Funerisa. Pozdrowiła gestem pełnym szacunku swoją skrzydlatą siostrę i paladyna.
- Witaj siostro.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2014, 12:58:20 wysłana przez Isentor »

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Październik 2014, 12:58:43 »
- Witaj córo Zartata i Ty śmiertelniku. Przybyłam przeprowadzić twe szkolenie, przybliżyć Cię do łaski naszego Pana. Czy jesteś na to gotów?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Październik 2014, 13:00:26 »
- Witaj ponownie, Kinrayo. Niezmiernie miło jest znów Cię ujrzeć. Tak, jestem gotów. Proszę, pokaż mi czym jest łaska Pana ÂŚwiatła.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Październik 2014, 13:02:09 »
- Jesteś wolna siostro, przejmę od tej chwili szkolenie tego śmiertelnika. Pamiętaj, lekcja pierwsza. W oczach naszego Pana wszyscy jego wyznawcy są równi, dlatego, że każdy z nich oddaje mu wszystko co ma i robi wszystko na co pozwalają mu ziemskie ograniczenia. Na tych równinach zginęło wiele istnień. Pamiętam bitwę Valfden z Torgonem i... Zamyśliła się na chwilę. - ...i wielką potyczkę nieśmiertelnych sprzed setek lat. Można tu wręcz wyczuć obecność zmarłych. Co więc według Ciebie jest bardziej godnym czynem, cóż ma większą wartość dla Zartata. Obrona niewiasty przed demonem, czy modlitwa i ofiara złożona przez 7 letnie dziecko?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Październik 2014, 13:13:02 »
- Trudno porównywać te dwie sytuacje, jednak sama przed momentem powiedziałać, że w oczach naszego Pana wszyscy jego wyznawcy są równi, dlatego, że każdy z nich oddaje mu wszystko, co ma i robi wszystko, na co pozwalają mu ziemskie ograniczenia. Małe dziecko nie może stanąć do walki zbrojnej w imię swojego Pana, ale jego dusza jest czysta, a modlitwa żarliwa. Umacnia on swoją więź z Zartatem poprzez słowa zawarte w modlitwie, poprzez złożenie skromnej ofiary i szczere oddanie się pod Jego opiekę. Gdy dorośnie, umacniany w wierze, może stanąć wtedy do walki z demonem, który zaatakował bezbronną niewiastę. Dlatego nie uważam, by było to mniej godne, niż taka właśnie czynna obrona, do której bez wahania bym przystąpił. Jeżeli komuś ziemskie ograniczenia na to pozwalają, to wtedy robi on rzecz równie godną. Jeżeli jest w stanie, to broni, jeżeli nie, składa ofiarę i modli się, jednak w każdym przypadku robi wszystko, co tylko się da.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Październik 2014, 13:43:07 »
- Owszem. Jeśli stworzenie dało Ci możliwość walki, zyskałeś na sile i umiejętnościach, winnoś to wykorzystać do obrony słabszych. Cóż może ofiarować bogu małe dziecię? Walkę w jego imieniu? Nie ma ku temu predyspozycji. Może ofiarować swemu bogu ofiarę i żarliwą modlitwę, bowiem będzie to wszystkim co dziecko posiada. Obie ofiary w oczach Pana będą współmierne.
Kinraya zbliżyła się do Funerisa, ułożyła dwa palce prawej dłoni na jego czole. Po chwili przenieśliście się do polany w środku lasu. Tuż obok was piękna niewiasta tuliła rannego rycerza. Zdawało się, że są to ich ostatnie chwile razem.



- Cóż możesz mi powiedzieć o zajściu?
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2014, 13:43:29 wysłana przez Isentor »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Październik 2014, 13:46:13 »
- Trudno powiedzieć cokolwiek. Wydają się być w sobie zakochani. Ona czuje, że to mogą być ostatnie chwile, kiedy są razem, jego rany wyglądają na naprawdę poważne. Przebita kolczuga i obnażony miecz zdają się mówić, że doszło tutaj do jakiegoś starcia. Bandyci porwali niewiastę? Trudno określić, naprawdę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - święta pomsta #3
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Październik 2014, 13:46:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything