Autor Wątek: Echa Przeszłości I - Duch [Wątek fabularny]  (Przeczytany 3252 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Październik 2014, 20:54:33 »
Kilkanaście minut później jechali konno traktem z Atusel do stolicy.
- Co właściwie robiłeś w Atusel? Spytał z ciekawości.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Październik 2014, 21:04:30 »
- ÂŻywiłem się - odpowiedział szczerze - O szumowiny tutaj łatwo, a zdarzają się i posiadacze szlachetnej, błękitnej wręcz krwi. Zbuntowana gówniarzeria.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Październik 2014, 21:04:30 »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Październik 2014, 21:21:50 »
- No ba, portowe miasto w całej swej okazałości. Wypełnione całym gównem jakie potrafi wygenerować społeczeństwo.
- I za to je kocham, roboty dla najemników sporo więcej jak w Mor Andor. - wtrącił towarzyszący im krasnolud - - Acz "Bękarty" to gówno nie najemnicy... zresztą nie ważne. Czeka nas konfrontacja z Lithanem. Swoją drogą... czemu na tryskające mlekiem wielkie cyce Ventepi Isentor nie zabił tego skurwibąka co? Wyjaśnita mie to? Wszak w polityce siedzicie.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Październik 2014, 21:24:53 »
- Ja nie siedzę - odrzekł wampir dość niemrawo, kto wie, może i by chciał
- Jestem hrabim za zasługi, nic poza tym. Podczas wojny będę walczył, nie dowodził.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Październik 2014, 21:32:33 »
- A ja... mam to aep arse.
- Ty masz wszystko aep arse jeśli nie dotyczy bezpośrednio ciebie i twojego portfela, ewentualnie rzyci. Ten elfi bękart cię zabił i...
- 6 lat Yarpen. 6 lat to badali nasi ludzie i co? Gówno. Gunses, pamiętasz Klan Ohsi prawda? Jakie były wasze stosunki z ÂŁowcami Fetta?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Październik 2014, 21:36:38 »
- Ja tam nie dowodziłem, byłem zwykłym rabusiem i bandytą, jakich wtedy było wielu. Nie wiem jak układali się z ÂŁowcami. Naprawdę.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Październik 2014, 21:48:19 »
//Zasmucasz mnie, oczekiwałem postu na stronę A4. Albo pół  ;[

- A plotki? Byliście jak jedna rodzina o ile pamiętam.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Październik 2014, 21:50:52 »
- Aragornie... Rozmawiasz z nie tym asasynem co trzeba - powiedział Gunses - Nim zdążyłem przestać bać się własnego cienia w tamtym życiu, świata jaki znaliśmy już nie było. Pomiędzy nami mało mówiło się o łowcach, a ja sam żadnego z nich nie znałem.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Październik 2014, 21:53:38 »
- Nie znałeś Boby Fetta? Crisisa? I tego skurwiela Beli?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Październik 2014, 22:32:33 »
- Bele widziałem w starej siedzibie wampirów, na wyspie wulkanicznej. Nawet z nim chyba zamieniłem zdanię. Fetta widziałem podczas wojny na Zielonych Równinach. Znać ich, nie znałem. Rozpoznawałem.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Październik 2014, 11:39:16 »
- A wampiry? Kiedy objąłeś władzę nad nimi? Tutaj czy jeszcze w I Erze?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Październik 2014, 12:13:02 »
- Kiedy przybyliśmy na Numenor, nieśmiertelnymi władał Darkon. Objąłem władzę nad wampirami po jego odejściu. Działo to się już na Valfden.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Październik 2014, 12:25:05 »
- Ha... zmiana planów! Zabierzesz mnie do Piątej ÂŚwiątyni? Musze ożywić pewne zasuszone zwłoki... mojego brata który wybrał bycie nieśmiertelnym.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Październik 2014, 12:33:33 »
- Aerandira? - zapytał Gunses - Po co?


//: 5 ÂŚwiątynia jest pod stolicą, więc dobrze zmierzamy.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Październik 2014, 13:02:16 »
//Wiem, byłem tam z 5 razy z Tobą.
//Zapewne coś popieprzyłem, pisze to tak jak pamiętam  ;p


- Bo on ma lepszą pamięć do szczegółów niż ja. Widzisz, jest pewien krótki epizod w mojej historii który sprawił że znienawidziłem Khera, i parę innych osób. Bardzo krótki okres czasu byłem jednym z trzech Aranów rządzących Elanoi, potem rządziłem sam... Bardzo krótko... I tylko dla tego by sprowokować ÂŁowców. To jest tak pogmatwana historia spisków, zdrad i morderstw że nawet historycy się pogubili i popieprzyli sporo dat i faktów. Mniejsza z tym, Isentor zorganizował wyprawe do wymiaru Draconów, po powrocie gdy już miałem udać się do portalu porwał mnie Kher i uwięził. Tej samej nocy do celi wleciał Bela pod postacią nietoperza i po prostu mnie zasiekł. Wtedy poprzysiągłem sobie zemstę na Kherze, ta sprawa się rozwiązała. Gdy mnie ożywiono kontynuowałem zadanie powierzone mi przez Krucze Bractwo, wtedy jeszcze istniało... Infiltrowałem Fetta i jego ludzi, z nowym ciałem było łatwo. Potem znowu bawiłem się w politykę w Elanoi... Devristus dokonał przewrotu przy pomocy ÂŁowców. Crisis i Fett przyszli po mnie, mogli mnie zabić ale dali uciec. Okradłem skarbiec z 3/4 gotówki i uciekłem do Ohsi, do ludzi Megorta. Sytuacja "odtajała" a ja potem osiedliłem się w Ombros. Problem w tym że nagroda za mój łeb była nadal. Ktoś wydał że miałem nowe ciało i trza było uciekać. W międzyczasie pracowałem dla Bractwa, robiłem mase dziwnych rzeczy... A potem były Zielone Równiny.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Październik 2014, 13:13:20 »
Wysłuchał swym logicznym umysłem wszystkiego. Przytaknął.
- Dlatego ja Aragornie, zostałem wampirem. By uwolnić się od pośmiertnej nienawiści. Nie mogąc być powołanym do życia, nie będę taił w sobie pośmiertnej nienawiści.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Październik 2014, 21:25:08 »
- Dlatego właśnie poróżniłem się z Areandirem, nasze stosunki oziębiły się i to bardzo... mimo wszystko to nadal rodzina. Oho, widać mury stolicy. Prowadź.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Październik 2014, 18:52:09 »
Wjechali do miasta i zostawili konie w stajni. Gunses zaprowadził Aragorn do zejścia do kanałów pod miastem. Znał te drogi. Nie raz tędy przemykał. Przeszli głównymi arteriami podziemnego systemu kanałów. Skręcali, kluczyli, trafili na zejście w dół. Zeszli, wkroczyli do części gdzie zaczynały się katakumby. Szereg poziomów, niezbadanych i nieodkrytych. Przeszli przez specjalny tunel prowadzący w dół, aż do długiego, przeogromnie długiego korytarza. Tam czekali już nieśmiertelni. Wojownicy Wampirów i Siewcy ÂŚmierci. Na widok Cadacusa klęknęli na kolano, spuścili głowy oddając cześć Władcy Wampirów. Strzegli portalu prowadzącego w dół.


- Zapraszam - rzekł Gunses

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Październik 2014, 19:01:18 »
- Ahh, nachodzą wspomnienia... O, przy okazji odwiedzimy Vulturiusa. Dracon wszedł w taflę portalu przenosząc się do jednego z najwspanialszych miejsc na wyspie.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Październik 2014, 19:56:16 »
Gunses wkroczył za nim. Ciemność i chłód. Poczucie nicości. Rozbicie na części pierwsze i wariacka podróż pomiędzy światami. I już. Stali w Przedsionku. Portal w sali do której trafili był dziesięciokrotnie większy. Zajmował całą ścianę i... był lustrem. Lustrem okutym w solidne ramy, rozciągniętym na całą ścianę. Lustro zdawało się mieć płynną konsystencję, a z głębi dochodziło błękitne światło. ÂŚwiatło to opromieniało salę z której się znaleźli. Była to spora, prostokątna sala. Królowały tu płaskorzeźby, tak charakterystyczne dla Wampirów. Sceny bitewne, sceny ważnych i wzniosłych uroczystości. Dokładnie na przeciwko lustra, które było portalem znajdowały się wrota. Ogromne, na całą powierzchnię. Solidne drewno okute metalowymi, stalowymi i złotymi prętami. Na wielkich, ba! Na potężnych zawiasach, o sporej wielkości kołatkach umieszczonych bardzo nisko, bo na wysokości naszych głów. Wrota były lekko rozchylone. Niby niewielka szczelina, a przeszedłby przezeń dorosły Ork. Wampir podążył na przód i przeszedł przez wrota.

Ujrzeli salę ogromną i piekną. Jej środek stanowił ogromny plac  w kształcie koła z wyrysowanym pentagram obrysowanym kołem. W sali było kilkanaście mostków, łączyły one plac dziedzińca z platformą dookoła niego. ÂŁuki łączące poszczególne płaszczyzny unosiły się nad wodą. To z niej, z głębi wody słychać było ten dźwięk... Wszystko było zrobione niczym pałac letni, niczym twierdza, niczym galeria sztuki, niczym pole bitwy. Sieć kanałów, mostków, kamiennych posągów, rzeźb, wielkich sof, potężnych obrazów, regałów i postumentów pod księgi…
- Pamiętam jakby to było wczoraj... - Tak, Piąta ÂŚwiątynia skryta przed oczyma ludzi głęboko pod ziemią była przeogromna. Wampir przemierzył najpierw kilkumetrowy mostek łączący dwie platformy, a potem wkroczył na płytę dziedzińca. Dziedziniec był w kształcie koła, ogromnej okrągłej tarczy. Daleko po bokach znajdowały się spiralne, masywne, misternie zdobione kolumny. Na piątce z nich znajdowały się specjalne luki, a przed tymi kolumnami stały dostojne podstawy do ksiąg. Kilkanaście metrów od kolumn znajdował się dziedziniec z wytyczonym okręgiem. Okrąg nie był zwykły. Było to koło, złożone z okręgów, każdy okrąg składał się z symetrycznych do siebie kawałków płyt. Każdy kawałek mieścił na sobie wyryty znak. Wampir kroczył płytą. Okrąg miał średnice 100 kroków. Pierwszy największy okrąg nosił na sobie kilkanaście płyt. Drugi z kolei podzielony był tak samo, ale każda płyta tworzyła dwie osobne, o innym znaku. Liczba okręgów była Gunsesowi znana. Jego oczy policzyły okręgi w jednej chwili. Było ich 23. Pod podłogą skryty był ogromny mechanizm, który w zależności od przedmiotu umieszczonego w punkcie ÂŹródła, obracał okręgi ustawiając je w sekwencji otwarcia konkretnego portalu. Gunses wiedział, że portal ma przypisane kilka ÂŹródeł, wtedy to po ustawieniu odpowiedniego przedmiotu portal ustawia konfiguracje magicznych płyt potrzebną do otwarcia portalu. Portal ten, zwał się Portalem Numenorskim.

Nad nim zaś unosił się Pan Dusz, Kryształ W Korona Rady, Krwawy Kryształ.


Lewitujący minerał w którym stworzony został wymiar dla dusz wybranych wampirów. Kryształ na przestrzeli wieków wytworzył własny rodzaj inteligencji. Jego przeznaczeniem było stać się posłusznym Gunsesowi. I tak też się stało. Kryształ opuścił się, lewitował teraz przez wampirem ciesząc się jego obecnością. Cadacus położył na nim dłoń, ich jaźnie połączyły się.

Dookoła zaś, za linią wody, niczym pióropusz szamana, niczym promienie stającego słońca rozciągały się rzędy regałów. Regały te miały wysokość 10 metrów, długość ich liczona zaś byłą w setkach metrów. Znajdowała się tutaj cała wiedza ludzkości z zamierzchłych czasów. Pomiędzy regałami były sofy, biurka, podstawy pod księgi, wszystko to, co potrzebne badaczom i uczonym. A uczonych i badaczy było tutaj sporo. Ponad 150 osób, nie licząc wojska wampirów, stale wertujących księgi i stare manuskrypty.

Stojąc na dziedzińcu usłyszeliście znów dźwięk. Oto zbliżał się Strażnik Piątej ÂŚwiątyni. Woda rozbiła się, wytrysnęła, lecz zamarłą w powietrzu, lewitując. Ponad wami górował smok morski.


- Tu i Teraz. Przeklęty na Imieniu i na Duszy. Panie mój - powiedział Vulturius.
- Witaj, przyjacielu - odrzekł Gunses i skinął mu głową - Pamiętasz? - zapytał i spojrzał na Aragorna
- Aragorn - rzekł Vulturius i skinął głową

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa Przeszłości I - Duch
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Październik 2014, 19:56:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top