Autor Wątek: Wpuszczony w kanał  (Przeczytany 6164 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Październik 2014, 12:22:05 »
Znowu pierścienie... Kurwa, zapowiada się ciekawie. Lucas przyjrzał się uważnie odciętej dłoni i był PRAWIE pewien, że ma do czynienia znowu z jakimś kultem. Do tego niebezpiecznym. Pierścień zabrał ze sobą i postanowił zwiedzić jeszcze te miejsca, w których jeszcze nie był. Cofnął się więc do zakrętu w lewo i szedł cały czas prosto, być może gdzieś tam znajdzie kolejną poszlakę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Październik 2014, 12:32:04 »
Na samym końcu mapy Lucas odnalazł kolejne ciało. To jednak miało wyraźne ślady cięć. Twarz elfa była wychudzona, ale widać było, że zmarł niedawno, ledwie kilka godzin temu, na pewno nie więcej. Miał na sobie zwykłe szaty miejskiego obywatela. Jego szyja nosiła ślad po wbiciu jakiegoś ostrego narzędzia, może mizerykordii. Na prawym udzie, spośród rozciętych spodni, wyzierała spora rana cięta. Ofiara nie miała prawej dłoni. Na ścianach nie widać było żadnych śladów, wnętrzności też nie wyrzucono na zewnątrz. Przy pasie znajdował się jeszcze mieszek, zupełnie jakby nikt tego jegomościa nie zamierzał obrabować. Tylko i wyłącznie zabić.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Październik 2014, 12:32:04 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Październik 2014, 13:11:24 »
Cóż, okradać zmarłych nie wypadało, Lucas więc nie brał grzywien w mieszku dla siebie. Być może odcięta dłoń należało do owego jegomościa, tyle, że to nadal nie rozwiązywało sytuacji. Wnioski były takie: zabijano ludzi bogatych dla samej chęci zabijania - być może były to rytualne morderstwa, być może nie. Jednak zazywczaj zabija się ludzi, którzy coś mają, więc kultyści byli głównymi podjerzanymi. Zostało więc niewiele do zwiedzenia. Lucas rozjerzał się, w którym kierunku jeszcze nie poszedł.

//Mapa proszę z miejscem, w którym akutalnie znajduje się moja postać.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Październik 2014, 13:18:33 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Październik 2014, 13:24:04 »
Lucas zauważył pewną zależność między dmowa pomordowanymi. Pierwszy z nich został okradziony, a podczas morderstwa wypruto jego wnętrzności, drugi z kolei odwrotnie. Pocięty, z mieszkiem u pasa. Mogło to sugerować dwie wersje: że moderstwa popełniły dwie różne osoby, bądź jedna i ta sama chcąca odsunąć od siebie podejrzenia. Rycerz musiał to sprawdzić. Cofnął się więc do ściany ze skrętem w lewo i szedł cały czas prosto, mijając dla kolejne rozdroża, pewnie trzymając w dłoni Zwiastuna i będąc gotowym do sięgnięcia po pawęż.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Październik 2014, 13:27:17 »
Na wysokości trzeciej jednostki długości znajdował się skręt w lewo, zaś naprzeciwko Lucasa były schody prowadzące na górę oświetlone blado pochodnią, która znajdowała się na szczycie.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Październik 2014, 13:30:28 »
Schody. Lucas zakodował. Miejsce, do którego należało powrócić później, najpierw najważniejsze były kanały, być może coś jeszcze się tutaj kryło. Skręcił więc w lewo i rozejrzał się uważnie, co znajduje się w drodze.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Październik 2014, 13:31:35 »
Lucas dotarł do pierwszego rozwidlenia, które napotkał na swojej drodze od czasu zejścia do kanałów.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Październik 2014, 13:34:29 »
W porządku, jeszcze ostatnia część kanałów została do zwiedzenia. Stojąc więc na rozdrożu Lucas skręcił w lewo i udał się cały czas prosto, zamierzał odkryć co jeszcze kryje się w tych tajemniczych ściekach. Niestety im więcej rycerz odkrywał, tym gorzej się to zapowiadało.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Październik 2014, 13:39:54 »
Lucas spędził w kanałach już naprawdę dużo czasu. Błądził, szukał wskazówek, lecz poza dwoma szczurami nie znalazł nic więcej. Szedł tak w rozświetlanych pochodnią ciemnościach, aż wrócił do miejsca, gdzie znalazł pierwsze ciało. W takim samym stanie.


Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Październik 2014, 13:45:31 »
Lucas powrócił do pierwszego rozdroża od momentu wejścia do kanałów, być może przeoczył jakiś szczegół, coś ważnego umknęło jego uwadze. Skręcił w lewo i dotarł do miejsca, w którym korytarz się zawężał. Dla pewności jeszcze złapał za buzdygan i idąc powoli, bokiem z pochodnią na przedzie, uważnie przyglądał się temu, co tam się znajdowało.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Październik 2014, 13:48:54 »
Lucas dotarł do samego końca. Dopiero teraz, będąc bliżej, dostrzegł, że w ścianie są niewielkie wgłębienia, a na samym szczycie znajduje się kratka ściekowa. Ta nie wyglądała na wmurowaną, ale co dziwne, nie było czuć powiewów świeżego powietrza.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Październik 2014, 13:54:44 »
Krata mogła więc prowadzić, albo do następnej części kanałów, gdzie prawdopodobnie czekały Lucasa kolejne wycieczki po labiryncie, lub do jakiegoś konkretnego miejsca, skrytego przed resztą świata. Cóż, raz kozie śmierć, jak to mówią. Chwytając dłońmi za wgłębienia i podpierając się ciężarze własnego ciała, Lucas wspiął się na górę i wyważył kratę, a następnie przeszedł przez nią do kolejnego "pomieszczenia".
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2014, 13:59:51 wysłana przez Lucas Paladin »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Październik 2014, 14:07:19 »
Lucas przyświecił sobie pochodnią i ujrzał wnętrze sporego magazynu rybnego. Kilka rynienek w wylanej posadzce prowadziło wprost do tejże kratki, która wpadała do kanałów i dalej do morza dzięki minimalnemu nachyleniu podłoża. Nauka, biczys. Pomieszczenie było wypełnione solą i rybami. Wielkie pojemniki wypełnione były różnymi gatunkami morskich zwierząt, z jednego ciekło nawet trochę krwi. Wszędzie walały się jakieś narzędzie w postaci łopat, czy tasaków. Cztery wielkie stoły do krajania ryb znajdowały się w wielkiej bliskości od kraty, by łatwo można było usuwać odpadki. Pod jedną ze ścian znajdowały się schody na górę, a na ich szczycie jakieś drzwi.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Październik 2014, 14:21:48 »
Magazyn rybny? Dziwne. Lucas nie spodziewał się znaleźć czegoś w tym rodzaju, bardziej normalna byłaby rzeźnia, bądź sala tortur. Ale nie mógł wybrzydzać, musiał znikać stąd jak najprędzej, ponieważ nie znosił zapachu ryb. Skierował więc swoje kroki na schody i spróował delikatnie otworzyć drzwi, aby wejść najlepiej niepostrzeżenie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Październik 2014, 14:32:00 »
Okazało się, że drzwi prowadziły na parter. Tutaj również znajdowały się ryby, co akurat nie powinno być wielkim zaskoczeniem, skoro było to miasto portowe. Te tutaj akurat były już zaczopowane w beczkach, gotowe do wysłania lub sprzedania. Porządnie zasolone i po porcjowane miały długi termin przydatności do spożycia. Kilka okien wychodziło na ciemne uliczki Atusel, nie było widać żywej duszy. Pod sufitem suszyło się nieco makreli i innych tego typu wytworów. Lucas dostrzegł dopiero teraz, że na drewnianej podłodze widnieje kilka śladów prowadzących do drzwi wyjściowych. ÂŚlady nosiły znamiona pobytu w kanałach, on zostawił na schodach identyczne. Były relatywnie świeże, chociaż już zaschły. Kilka godzin?

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Październik 2014, 14:38:07 »
Pewna rzecz nie dawała jeszcze Lucasowi spokoju. Beczka z krwią. Szybko cofnął się do poprzedniego magazynu, aby to sprawdzić. Otworzył beczkę i co zobaczył?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Październik 2014, 14:45:21 »
Wciśnięte, niemalże złamane na pół ciało. Facet był chudym człowiekiem, miał na sobie rodzaju fartuch, gdzieś tam obok niego znajdował się też tasak. Narzędzie miało wyraźną szczerbę, jakby ktoś nim uderzył o coś równie twardego. Denat czaszkę miał rozciętą jakimś ostrzem, pewnie mieczem, chociaż to teraz trudno stwierdzić. Włosy były splecione krwią, mózg po części wypłynął na zewnątrz i rozlał się po resztkach soli, które w beczce się znajdowały. Lucas dostrzegł to dopiero teraz. Za beczkę, między nią a ścianą, znajdowały się świeże ryby, które wcześniej musiały znajdować się w pojemniku.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Październik 2014, 14:53:48 »
Kolejne zwłoki. Za drzwiami Lucas miał prawdopodobnie sprawców tych morderstw. I to pewnie byli ludzie. Zmówił modlitwę do Zartata za dusze nieszczęśników i natychmiast wbiegł na górę, wyszedł z domku na zewnątrz i spróbował kierować się śladami zostawionymi przed morderców.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Październik 2014, 15:00:52 »
Lucas otworzył drzwi pociągając za klamkę. Dostrzegł, że na jego rękawicy pozostało troszkę krwi, która rozmazała się na jego dłoni. Gdy wyszedł z magazynu znalazł się na ulicy, a raczej małej alejce. Mógł iść w prawo, albo w lewo, lecz intuicja podpowiadała mu, że w prawo lepiej. Może to intuicja, a może rozmazana plama krwi na ścianie, która ewidentnie prowadziła w prawą stronę. Ktoś ranny się oparł? Zatoczył na ścianę?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Październik 2014, 15:00:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything