Autor Wątek: Wpuszczony w kanał  (Przeczytany 6158 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Październik 2014, 21:34:51 »
Rycerz nie miał wyboru, zabrał podaną mu przez strażnika pochodnię i ostrożnym krokiem zszedł schodami w stronę ścieku. Niestety musiał znaleźć jakieś inną drogę, nie wiedział dokładnie gdzie jeszcze ma się kierować, wyjdzie w praniu jak to mówiono w odległej krainie. Oświetlił sobie drogę, aby widzieć wszelkie odnóża i rozglądał za się najrozsądniejszym kierunkiem.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Październik 2014, 23:38:09 »
//Tak jak mówiłem, polecam robić mapkę. Wszystkie zakręty będą pod kątem prostym, a dla ułatwienia określania odległości będę się posługiwał określeniem "jednostki". To taka jakby jedna kratka w zeszycie, żeby równo szło. Pilnuj moich opisów i jedziemy. Pierwszy kierunek, północ mapy. :)

Lucas zszedł na dół schodków i jego oczom ukazały się podmiejskie kanały. A przynajmniej jedna część kanałów, która go bardzo interesowała i w której działo się coś niepokojącego. Szedł więc przed siebie, świecąc sobie pochodnią i wąchając cudowne zapachy miasta. Tunel był wysoki na jakieś dwa i pół metra, szeroki może na trzy, może cztery metry. W miarę gładki, wyślizgany i pokryty szlamem. Buty ślizgały się nieco na posadzce, po ścianach ściekały ścieki, jak to mają w zwyczaju. Z sufitu też często coś kapało, a czasem nawet jakby spływało większym strumieniem, niby wylanym wiadrem pomyj. Na razie nic nie wydawało się niepokojące. Rycerz przeszedł jakieś cztery jednostki długości, gdy doszedł do pierwszego rozstaju. Mógł iść dalej przed siebie, skręcić w prawo lub w lewo. Albo oczywiście się cofnąć.

//Jakbym opisywał coś niezbyt dokładnie to mów, bo mogę przeoczyć podczas pisania.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Październik 2014, 23:38:09 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Październik 2014, 14:43:43 »
Zabawę czas zacząć, pomyślał rycerz i skręcił w lewo przechodząc parę  jednostek. Sięgnął do pasa, skąd bezwiednie zwisał Zwiastun Nocy, jego ukochany buzdygan i oczko w głowie. Gdzieś jego wewnętrzny głos podpowiadał mu, że nie jest tu do końca bezpiecznie. Uniósł lewą rękę w górę, tę, w której trzymał pochodnię i delikatnie zatoczył półokrąg, aby lepiej rozeznać teren.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Październik 2014, 15:00:01 »
Lucas przeszedł jakieś półtorej jednostki długości, gdy jego oczom ukazał się zakręt w prawo. Korytarz skręcał tylko tam, więc nie było innej opcji, niż zawrócić, albo skierować się właśnie w to miejsce. Było tam zdecydowanie bardziej wąsko, ale i śmierdziało jakby mocniej. Taki mężczyzna jak Lucas musiałby iść z nieco przygarbionymi ramionami, by nie zahaczać o lepkie ściany. Na razie nie było widać nic fascynującego, ale już z daleka dało się dostrzec, że po jakichś dwóch jednostkach długości ściek się kończy i jest tylko lita ściana.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Październik 2014, 15:05:28 »
Cóż, pierwsza z ślepych uliczek, jakie przyszło Lucasowi odnaleźć w kanałach, rycerz nie fatygował się więc i nie brudził niepotrzebnie, tylko zawrócił półtorej jednostki do rozwidlenia dróg i tym razem, wybrał ścieżkę w prawo. Albowiem Zartat uczy prawości, tam wierny sługa jego odnajdzie drogę. Albo tak się tylko narratorowi wydawało.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Październik 2014, 22:53:09 »
Lucas znowu stanął przed rozdrożem, pokonał jakieś dwie jednostki długości. Mógł iść prosto, chociaż widział, że ta droga zaraz skręca w prawo, albo mógł iść od razu w lewo. Na razie nie napotkał niczego nadzwyczajnego, żadnych znaczących poszlak ani śladów, które mogłyby świadczyć o czyjejkolwiek obecności. Jaką decyzję podjął?

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Październik 2014, 23:10:02 »
Rycerz nie wahał, poszedł jeszcze raz w lewo, być może tam byłaby kolejna ślepa uliczka, albo (być może) jakieś poszlaki. Chociaż Lucas nie spodziewał się, że tak szybko coś znajdzie. Wciąż trzymał buzdygan w pogotowiu, na wypadek kłopotów, a pochodnią starał się rozświetlać wszystko, co przed nim.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Październik 2014, 23:55:11 »
//Zaczyna to wyglądać jak zabawa w typowym cRPG - zwiedzanie lochów/kanałów/podziemi/piwnic. Mnóstwo ganiania, ale mało konkretów. Niestety swoje trzeba odbębnić, nie wszystko jest proste i przyjemne.

Lucas skręcił i przeszedł trzy następne jednostki, aż stanął przed kolejnym wyborem. Iść w prawo, czy w lewo? Ewentualnie mógł zawrócić.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Październik 2014, 10:02:21 »
Rycerz ponownie zdecydował iść ścieżką prawości. Nie cierpił przechodzenia labiryntów itd, ale nie miał wyjścia, tylko tak mógł ocalić miasto od niebezpieczeństwo kryjącego się tak blisko.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Październik 2014, 11:09:36 »
Lucas poszedł w prawo, przeszedł jedną jednostkę i, o zgrozo!, trafił na kolejne rozdroże. Wszędzie śmierdziało równie mocno, ścieki kapały równie intensywnie, a śladów na ścianach, czy posadzce jak nie było, tak nie ma. Rycerz mógł podążyć dalej prost, lub znowu zawierzyć swojej prawości, której tak się uczepił i iść w tamtym kierunku. Wyraźnie widział, że idąc w prawo po chwili będzie zmuszony skręcić w lewo, gdyż tam właśnie prowadziła ścieżka wytyczona kanałami.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Październik 2014, 13:39:56 »
Prawy rycerz musi podążyć w prawo, a potem w lewo. I ten kierunek Lucas obrał, coraz bardziej zirytowany zawiłością ścieków.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Październik 2014, 15:13:33 »
You know nothing, Lucas Paladin, pomyślałby sparafrazowany klasyk, gdyby tylko był tutaj w tym miejscu i widział, jak rycerz użera się z kanałami. A raczej tylko i wyłącznie po nich błądzi, nie mogąc osiągnąć na razie nic. Szedł więc tak. Przeszedł więc dwie jednostki, potem skręcił w lewo i pokonał następne dwie, aż się okazało, że znowu musi skręcić, na szczęście w prawo, więc nie było to dla Lucasa żadnym problemem... Szedł tak czas jakiś, wąchając przyjemne zapachy i taplając się w ściekach. Dotarł wreszcie do następnego zakrętu. Ale zamiast się strofować, że przyszło mu znowu błądzić po tym labiryncie, zakonnik wreszcie poczuł, że to wszystko miało sens.
Przed nim, na rogu korytarza, leżały zwłoki człowieka. Przypadek? Nie sądzę.

Legenda:
- Czarne kwadraty to "mgła wojny", albo po prosto to, czego jeszcze nie odkryłeś, której drogi nie wybrałeś
- Czarny spray to miejsce, gdzie da się iść, czyli po prostu kanał
- Zielony spray to punkt startowy, pierwsze wejście (przypominam, że Tandem mówił o dwóch wejściach)
- Czerwony spray to jakaś tam wskazówka, czy raczej punkt, w którym jest coś ważnego (w tym przypadku zwłoki)
- Fioletowe kropki to tam, gdzie szedłeś

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Październik 2014, 15:37:49 »
A już w duchu przeklinał, że nie znajdzie nic, co mogłoby przykuć jego uwagę. A tu na szczęście (lub nieszczęście) rycerza dosłownie przed nim leżał trup. A trup oznaczał, że "to coś", co sprawiało tyle problemów mieszkańcom portu jest gdzieś blisko. Chyba. Lucas nachylił się i przyjrzał uważnie zwłokom, sprawdzał kieszenie, otoczenie (taki wierszokleta z tego narratora), szukał śladów na ciele, a jednocześnie czujnie nasłuchiwał, czy aby coś nie zbliża się, coby rycerza skonsumować.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Październik 2014, 15:49:32 »
W kieszeniach pusto. Zza pleców też nic nie wyłaziło, co miało swoje dobre strony. Ofiara była człowiekiem, to raczej pewne, mężczyzną, w sile wieku. Rozcięty brzuch, wyrwane flaki. Trudno powiedzieć cokolwiek więcej, gdyż ciało było poddane rozkładowi, musiało tutaj leżeć co najmniej od samego rana, a trzeba zdawać sobie sprawę, że mamy grubo po zapadnięciu zmroku. Podróże może i kształcą, ale na pewno zabierają sporo czasu. To, co ciekawiło Lucasa najbardziej znajdowało się na ścianie. Wymalowane flakami denata wzory, które tak naprawdę nie przypominały nic konkretnego, jakby ktoś bazgrał dla samego bazgrania. Na ciele nie było żadnych śladów od miecza, czy innego ostrza, więc trudno było określić w jaki sposób zginął. Czy flaki wywleczono z niego wcześniej, czy dopiero po tym, jak już jego dusza opuściła ciało? Hmm...

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Październik 2014, 17:21:08 »
Ciężko było Lucasowi coś stwierdził, musiał więc przeszukać resztę kanałów, być może znalazłby leże tego "czegoś". Wrócił się więc do miejsca, z którego przyszedł, mianowicie, przebył drogę tych 5 jednostek i skręcił w lewo, następnie w prawo i stając na rozdrożu zorientował się, iż z lewej jego strony jest droga, którą przybył. Ponownie skierował się zartatową drogą w prawo, liczył, że być może znajdzie się tam leże bestii.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Październik 2014, 18:29:58 »
Cztery jednostki do przodu i cztery jednostki w prawo tylko po to, by się okazało, że po swojej lewej Lucas ma ujście kanałów. Powiew świeżej bryzy towarzyszył mu już od kilku chwil, więc z coraz większą ochotą brnął naprzód. Mógł jeszcze iść dalej przed siebie, dosłownie jeszcze kawałek. Krata po lewej znajdowała się jakąś jednostkę odległości dalej. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, poprzyczepiało się do jej prętów mnóstwo zanieczyszczeń stałych, które spływały do kanałów, a nie udało im się trafić do morza wraz z resztą ścieków płynnych. Była głęboka noc, więc niewiele było widać. Dodatkowo jeden z dwóch księżyców schowany był za delikatnymi chmurami, z których chyba niedługo popada, a drugi księżyc znajdował się po prostu po drugiej stronie miasta. Tafla morza była w miarę spokojna i znajdowała się, tak jak mówiono wcześniej, te dwa metry poniżej z racji tego, że właśnie mieliśmy szczyt przypływu.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Październik 2014, 21:01:00 »
Bardzo możliwe, że niebezpieczeństwo przychodziło od strony morza. Mimo wszystko oddech świeżym powietrzem dobrze by zrobił rycerzowi. Smród kanałów uprzykrzył mu się wystarczająco. Silnym pchnięciem starał się wyważyć kratę, aby dostać się na zewnątrz. Jeśli to by nie poskutkowało to zamierzał posłużyć się Zwiastunem.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Październik 2014, 21:13:46 »
No nie, niestety. Bo to była taka krata wmurowana, żeby nikt jej nie otworzył z zewnątrz i nie dostał się do miasta. Ale też, żeby nikt tego miasta od tak sobie na przykład w nocy nie opuścił, żeby szmuglować coś, czy... czy coś. Kiedy tak Lucas próbował zwiastunem w jego prawą nogę uderzyła gałązka, która później go minęła i zatrzymała się na stercie śmieci, gdzie górowały jednak resztki ryb, czasem nawet jakiś garnek. Różne rzeczy wpadają do kanałów.
A bryza była naprawdę kojąca.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Październik 2014, 11:43:50 »
Sprawa oczywista. Narrator celowo wspomniał o stercie śmieci, żeby Lucas tam zajrzał. I żeby okazało się, że nic tam nie ma, a to była tylko drobna sugestia. Niemniej jednak rycerz nie zamierzał do końca życia użerać się z wmurowaną (!) kratą, a w końcu odnaleźć jakieś ślady, które naprowadzą go do rozwiązania problemu. ÂŚmierdziało niemiłosiernie, cóż to śmieci, prawda? Lucas sięgnął po miecz i zamaszystymi ruchami rozwalił kupkę i nie była to już kupa, tylko sraczka rozlana wszędzie dookoła. To coś jak szukanie igły w gównie? Coś w tym stylu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Październik 2014, 12:08:50 »
Igły? A może odciętej dłoni ze srebrnym pierścieniem z nasadzonym jadeitem?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Październik 2014, 12:08:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top