Autor Wątek: Test kruka #15  (Przeczytany 2807 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Test kruka #15
« dnia: 05 Październik 2014, 18:01:13 »
Nazwa wyprawy: Test kruka #15
Prowadzący wyprawę: Anette Du'Monteau
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, chęć dołączenia
Uczestnicy wyprawy: Egharod


- Pozostaje mi liczyć, że nie wezmą mnie za nieproszonego gościa. Do rychłego zobaczenia, ślicznotko. Ach, a czy mogę chociaż poznać imię? - Z tymi słowami spojrzał się raz jeszcze na atrakcyjną rekrutantkę, by z jej obrazem w głowie, ruszyć na wschód, w kierunku bramy miasta. Tam zaczął się rozglądać za typkami pasującymi do jego zleceniodawczyni.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Październik 2014, 18:19:43 »
// Tip: Warto czasem opisywać podróż przez różne lokacje i dodawać szczególiki. Wpływa to na talenty otrzymane pod koniec oraz daje też jaśniejszy obraz poczynań twoich prowadzącemu :) Niekiedy też trzeba pisać posty żeby po prostu posunąć akcję do przodu. Tylko trzeba uważać żeby nie wyprzedzić prowadzącego z swoimi akcjami bo to może się czasem źle skończyć :P

//: Tip: http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Czas/Kalnedarz/Pory_roku/Data Tutaj możesz znaleźć dodatkowe informacje odnośnie dnia, pogody czy pory roku panującej w grze. Przydaje się to w opisach i żeby gafy nie strzelić z śniegiem w lato :P

Podróż przez miasto nie była ani trudna, ani zbyt męcząca. Pora roku sprzyjała ciepłym dniom i rozkwitowi wszelkiego życia. Również tego miejskiego. Mimo zbliżającego się wieczora, wciąż było dość jasno. Po pewnym czasie przed twoimi oczami pojawiły się mury miasta, a także brama wyjazdowa.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Październik 2014, 18:19:43 »

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Październik 2014, 18:34:43 »
Cieszył się z tego, że trafił na ciepłą porę roku. nie przepadał za śnieżycami. Wolał nie myśleć o podróży w zimnie i deszczu. A tak, mógł na spokojnie pospacerować po mieście z dłońmi schowanymi w kieszeniach spodni. Pogwizdując sobie pod nosem, trafił wreszcie pod bramę miasta.
- No dobra, panowie, gdzie się ukrywacie przed sokolim wzrokiem Roddiego? - Powiedział sam do siebie na tyle cicho, by ktoś go przypadkiem nie usłyszał. Nie zamierzał rozglądać się jak burak, by nie przykuwać uwagi niepowołanych osób. Zamiast tego kręcił się po ulicy, jakby nigdy nic, ukradkiem rozglądając się po zaułkach jak i najbliższej okolicy bramy.

// Zapamiętane, szefie! : )

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Październik 2014, 18:48:48 »
Przy bramie kręciło się wielu ludzi. Byli tam kupcy, którzy próbowali wjechać by sprzedać swe towary. Nie brakowało też paru strażników, w końcu ktoś tego wszystkiego musiał pilnować. Co jakiś czas trafiał się również goniec czy posłaniec próbujący w pośpiechu tłumaczyć się wartownikom.
Nie minęła dłuższa chwila, gdy twój wzrok natrafił na innego niziołka. Była nim kobieta. Jej strój był nieco poszarpany i miał swoje czasy świetności za sobą. Sama kobieta również wyróżniała się ciemnym pasem farby lub innego mazidła na twarzy i dziwacznie splątanymi włosami.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Październik 2014, 18:56:31 »
Roddy przywołał na mordkę uśmiech numer trzy, po czym nieśpiesznym krokiem ruszył w stronę niziołka. Miał pewne wątpliwości co do niej, gdyż była sama, ale może gdzieś  pobliżu kręcili się jej znajomi? Warto było spróbować.
Podszedł do niej na odległość jakichś dwóch metrów i oparł się o ścianę pobliskiego domostwa.
- ÂŁadną mamy pogodę, czyż nie? W sam raz na niezobowiązujący spacer. - Spytał od niechcenia, unosząc wzrok ku górze i jednocześnie ukradkiem rozglądając się po ulicy, czy aby w pobliżu nie kręci się jakaś banda strażników, którzy mogliby ich podsłuchać.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Październik 2014, 19:05:51 »
-Idealna na polowanie. Teraz zawsze trafi się jakaś zwierzyna. Młode wychodzą z nor, zaczynają wędrować ciekawe świata. Może masz ochotę na jedno? - zapytała. Kobieta wyglądała jak ktoś pokroju łowczego albo myśliwego, lecz zauważyłeś że nie nosi przy sobie łuku ani żadnej innej broni dystansowej.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Październik 2014, 19:17:57 »
- Do odważnych świat należy, czyż nie? - Roddy nabierał pewności, że trafił na odpowiednią osobę. Raz jeszcze rozejrzał się po okolicy, po czym oderwał płynnym ruchem od ściany i podszedł do kobiety.
- Mów mi Roddy. - Rzekł, lekko kiwając głową. - Polujesz samotnie, czy gdzieś w pobliżu kręci się reszta zespołu?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Październik 2014, 19:28:43 »
-Polują na innych terenach. Ja tutaj szukam konkretnych gatunków. Jak to mówią, czas to pieniądz. Za mną przyjacielu. Niziołka wydawała się mieć jak najbardziej przyjazne usposobienie. Ruszyła traktem spod bramy i skierowała się na ścieżki wędrujące ku pobliskim lasom.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Październik 2014, 19:35:08 »
Cieszył się, że spotkał osobnika ze swojej rasy. Zawsze to łatwiej się dogadać. I tak jak rzekła, nie miał zamiaru tracić więcej czasu, więc ruszył za nią. Gdy już wyszli poza mury i mogli pogadać swobodnie, zwrócił się ponownie do kobiety.
- To na czym polega zadanie? Miałem zostać wtajemniczony po drodze. - Rzucił prosto z mostu, gdy nie było dalszej potrzeby odstawiania tej szopki.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Październik 2014, 19:51:45 »
-Tak jak mówiłam polujemy. Na jednego śmierdzącego zwierza. Na początku wkręcił się w szeregi, a potem zwiał z paroma informacjami. Nie są jakieś wyjątkowo groźne, ale nie można pozwolić by każdy sądził że po takim czynie wyjdzie cało z sytuacji. Rozumiesz mnie, prawda? Trzeba odzyskać dokumenty i pokazać iż każdy musi się z nami liczyć.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Październik 2014, 20:12:55 »
- Okradać złodzieja? Co za bezczelna zuchwałość! - Obruszył się nader mocno, możne nawet zbyt teatralnie, ale wiedział o co chodzi. - Tak czy inaczej, jest w tym sporo sensu. O reputację trzeba dbać. - Powiedział, przyśpieszając nieco kroku. Poprawił łuk, kołczan i sztylety u pasa, nim wdał się w dalszą gadkę.
- Co możesz powiedzieć o naszym celu? Wolałbym wiedzieć o nim jak najwięcej, na wypadek, gdybyśmy musieli się rozdzielić. - Wtedy też coś mu zaświtało w głowie. Skubaniec musiał nie być całkowitym beztalenciem, skoro uciekł takiej organizacji. To go lekko zaniepokoiło, ale w końcu nie był sam. Gorzej, jeśli i on będzie miał kolegów.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Październik 2014, 20:38:23 »
-Przeciętny bandzior. Trzyma się ubocza traktu by nie zwracać na siebie zbytniej uwagi. Ale i tak jest zbyt pewny siebie. To powinno go zgubić. - tłumaczyła przemykając między drzewami.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Październik 2014, 20:48:15 »
No tak, zatem lepiej, żebym jej nie zgubił. Skwitował w myślach jej odpowiedź, kładąc lewą dłoń na rękojeści sztyletu. Tak dla bezpieczeństwa, by móc go w każdej chwili dobyć.
Dając sobie spokój z myśleniem o ofierze, rozglądał się po okolicy, by bez problemów móc odnaleźć drogę powrotną. Wolał też patrzeć pod nogi, bo kto wie, czy uciekinier nie przygotował jakichś drobnych pułapek za sobą. W takich chwilach żałował, że nie zna się na tropieniu, ale jego dość ładna towarzyszka powinna odwalić kwestię odnalezienie uciekiniera. Roddy mógł się zająć podziwianiem przyrody.
- Mam nadzieję, że nie spotkamy tu innej zwierzyny. - Powiedział ciszej, ściągając łuk z ramienia.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Październik 2014, 21:31:40 »
Przemykaliście dalej przez las, gdy z boku przed wami coś zaszeleściło. Niziołka pokazała żeby być nieco ciszej. Powolnym krokiem zbliżaliście się w stronę krzaków z których dochodziły dźwięki. Nagle z dzikim piskiem wyleciał stamtąd borsuk.
-Niestety. ÂŁadniejszy niż ten co go szukamy.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Październik 2014, 18:28:16 »
Gdyby nie niewiasta obok, Roddy zapiszczał by niczym mała dziewczynka w chwili, gdy borsuk wyskoczył zza zarośli.
- Na bogów, nieomal obsrałem sobie zbroję przez niego. - Wyszeptał, starając się, by nie drżeć. Obruszył się teatralnie, ściskając mocniej łuk.
- W drodze powrotnej ugotuję tego łachudrę. Ale tak na poważnie, widzisz jakieś ślady tego samobójcy?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Październik 2014, 18:52:01 »
-Poniekąd. Chodź. Przeszliście jeszcze kawałek lasem. Nagle drzewa zaczęły ustępować miejsca mniejszym krzewom. Gdy się zbliżaliście, poczuliście zapach dymu. Ktoś tu musiał rozpalić ognisko. Niziołka przekazała gestami aby być cicho i przemknęła do zarośli nie wzbudzając ani jednego liścia i nie wydając niemal żadnego dźwięku.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Październik 2014, 19:06:21 »
Mężczyzna musiał być faktycznie nazbyt pewny siebie. Rozpalenie ogniska wiązało się z niemal całkowitym pozbawieniem ochrony przed łowcami. Gdy tylko dano mu znak, przyciągnął łuk bliżej do siebie i uważając by strzały z kołczanu o nic nie zawadziły, ruszył na paluszkach za swoją koleżanką. Skradanie miał we krwi, z czego się cieszył. Pytanie tylko, czy równie dobrze pójdzie mu z atakiem na uciekiniera. Zaczął uważnie rozglądać się wokół i nasłuchiwać, co dzieje się w okolicy.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Październik 2014, 20:03:55 »
Faktycznie za krzakami na polanie znajdowało się niewielkie ognisko. Siedział przy nim pewien nieznajomy. Obok nogi leżała torba. Zapewne tam trzymał skradzione papiery. Pozycja do ataku była idealna, lecz los wam nie sprzyjał. Usłyszeliście pisk, a z krzaków naprzeciw mężczyzny wyleciał borsuk. Być może nawet ten sam, który nastraszył was. Bandyta również się wystraszył i aż podskoczył do góry. Chwila strachu wystarczyła żeby zwrócić uwagę na otoczenie wokół i wychwycić waszą obecność. Chwycił za swoją torbę i puścił się pędem.
-Leć bliżej drogi! Ja spróbuję go wywabić z lasu!

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Październik 2014, 09:29:23 »
- Psia jego jucha! - Burknął, nie czekając aż słowa niziołki przestaną rozbrzmiewać w powietrzu i zaczął biec w wyznaczonym kierunku. Przedarł się przez krzaki, wyciągając następnie strzałę z kołczanu i przyłożył do cięciwy łuku. Nie napinał go jednak, aby drugą dłoń mieć wolną w czasie przedzierania przez las. Przez cały czas starał się mieć w zasięgu wzroku uciekiniera lub chociaż mieć orientacyjne pojęcie, gdzie też się znajduje. Dopiero na skraju lasku ruszył równolegle do drogi, wypatrując ofiary. Naciągnął też cięciwę, by móc jak najszybciej zareagować. Starał się wybierać ścieżkę, gwarantującą mu dobre pole widzenia i nie przeszkadzającą w oddaniu strzału czy ruszeniu biegiem w stronę łobuza.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Październik 2014, 19:27:44 »
I wtedy jakieś 10 metrów przed Tobą wybiegł zdenerwowany mężczyzna. Niestety trzymał się krzaków, więc celowanie było nieco utrudnione. Do tego nie miał zamiaru się zatrzymywać, a strzał z biegu nie należał do najprostszych.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Październik 2014, 19:27:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything