Autor Wątek: Gnoić leszczy  (Przeczytany 12648 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Październik 2014, 08:27:19 »
Ork zastając zamknięte drzwi próbował jeszcze kilka razy szarpnąć za klamkę, lecz bezskutecznie. Nie sądził, że gnojki tak bardzo się wystraszą czarnego orka bez żadnej broni, ale nie mając wyjścia i chcąc pomóc dzieciakom zanim reszta ich dorwie i rozszarpie postanowił rozwalić drzwi. Kenshin cofnął się ze 2 metry od drzwi, a następnie wyciągnął prawną nogę do przodu i uderzył z tak zwanego front-kicka trafiając w sam środek drzwi. Takie solidne uderzenie powinno spowodować, że drzwi wleciały do środka budynku robiąc dość duży hałas.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Październik 2014, 11:13:11 »
Leżący mauren nadal leżał. Widocznie taki mają zwyczaj. Dracon nie miał zamiaru czekać aż ten się ruszy i sam ruszył do sklepu rymarza by skonfrontować się z gnojami.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Październik 2014, 11:13:11 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Październik 2014, 11:53:26 »
Gdy wampir zszedł do piwnicy wraz z Evening, rozejrzał się. Pomieszczenie w sumie jakoś przesadnie duże nie było, ale należało uwzględnić jego rozmiary. Poza tym, czego niby można było spodziewać się po piwnicy? No na pewno różnych wyrobów mięsnych, wszak pomieszczenie to należało do rzeźnika. I tutaj się nie zawiódł. Z haków zwisały półtusze, wspaniałe i dorodne, zaś na półkach pod ścianami leżały inne wyroby. Kaszanki, kiełbasy i inne wyroby, na których widok niejeden mieszkaniec Podgrodzia dostałby spazmów. Albo po prostu by je zjadł. W sumie dziwnym trochę było, że pot tak sobie tutaj mogli wejść. Nic tylko brać! Z tym, że okradanie rzeźnika było ostatnią rzeczą, o której myślał w tej chwili Drago. Dostrzegł kiwającą się półtuszę, która w tak oczywisty sposób mówiła, że ktoś obok niej przechodził. Zerknął na Evening, zsunął maskę (byli w końcu pod ziemią, słońce tutaj raczej za bardzo nie docierało) i przyłożył palec do ust, dając jej znać, aby zachowała ciszę. Potem wskazał na kiwające się mięso. Następnie ruszył w tamtym kierunku, chcąc zakończyć tę bieganinę. Starał się przy tym poruszać w miarę cicho, oraz czujnym nasłuchiwaniu i obserwacji otoczenia. Tak, aby nie umknął mu żaden odgłos wydawany przez dzieciaki.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Październik 2014, 12:46:07 »
Przy półtuszy nie było dosłownie nikogo. Drago i Evening szli tak, że raczej nikt ich nie mógł minąć niezauważenie. Podłoga była drewniana, wyłożona jakąś klepką. Miejsce pod zwisającym i nadal kiwającym się mięsem było najmniej zabrudzone, jakby ktoś przeciągnął tam szmatą, albo strącił kurz. Wszystkie półtusze były podwieszone na hakach, które trzymały się na łańcuchach, które z kolei wchodziły w sufit i niknęły gdzieś tam wyżej.



Kenshin rozwalił drzwi. Wszedł do małego przedsionka, w którym stała szafa niczym z Narnii, jakiś regał na buty (dwie pary dziecięce i jedne nadzwyczaj wielkie, ale typowo ludzkie). Można stamtąd było dodatkowo wejść na piętro, do kuchni, lub salonu.



Aragorn bez problemu wszedł do sklepu. Dziwnym, że w takiej dzielnicy znajdował się taki sklep, lecz widocznie był sens takiego postępowania, skoro obiekt ten nadal funkcjonował. Długa drewniana lada stojąca w poprzek pomieszczenia, na ścianach różne pasy i uprzęże, a z tyłu drzwi wyjściowe, lekko przymknięte.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Październik 2014, 12:59:52 »
Ork dostał się do środka a długo to nie trwało, kiedy wszedł i pobierze się rozejrzał. Po oględzinach, można było stwierdzić że nic nadzwyczajnego tutaj nie ma, ale jest kilka pokoi i duża dziwna jak dla niego szafa. Oczywiście obejrzał parę butów, które wskazywały na to, że jakieś dzieciaki tutaj mieszkały a może nadal mieszkają?. Tak, czy siak najpierw otworzył z pozoru zwykłą szafę, której drzwi zaskrzypiały a zaglądając tam ujrzał...

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Październik 2014, 13:19:18 »
Oczywiście i bez znaków od Drago wiedziałam, że lepiej nie hałasować i nie rozmawiać, ale trudno mi było poruszać się tak cicho, zwłaszcza na drewnianej podłodze. Przynajmniej starałam się stawiać delikatnie kroki, by może choć trochę zaskoczyć uciekinierów. Próbowałam coś ujrzeć między półkami z wyrobami i wiszącymi tuszami. Na pewno tędy przebiegali, może nawet chcieli się tu schować na dłużej, ale usłyszeli nas i postanowili iść gdzieś dalej. Dałam znać wampirowi, by spojrzał w dół na "czyste" miejsce pod kiwającą się tuszą. Stali tutaj chwilę, wymyślając jakieś lepsze miejsce na kryjówkę?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Październik 2014, 13:26:28 »
Drago spojrzał na wskazane miejsce na podłodze. A potem na półtuszę. Potarł się po brodzie. Wyglądało to tak, jakby dzieciaki przechodziły tędy i zniknęły. W tym miejscu musiało stać się coś, co spowodowało owe zniknięcie. Tak przynajmniej interpretował ślady wampir. Kucnął i przyłożył dłoń do wytartego miejsca na podłodze. Właściwie bez powodu, ot tak. Po tym zastukał w deski. Chciał sprawdzić, czy wydany przez nie odgłos będzie taki, jakby znajdowała się pod nimi pusta przestrzeń. Na przykład ukryte przejście.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Październik 2014, 13:35:11 »
Dokładnie! Pusta przestrzeń!



Kurtki. Płaszcze, koszule, dwie pary spodni i jakieś takie coś, co wyglądało jak sieć na wieloryba. Poza tym ciemność. Taka głęboka, jakby tam dalej coś było.



Still waiting...

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Październik 2014, 13:36:13 »
Oszołomiony mauren z początku leżał na ziemi, gdy tylko jednak się otrząsnął, ruszył za Aragornem.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Październik 2014, 13:51:03 »
Ork zajrzał do szafy, ale tam niestety szału nie było, tylko kilka kurtek i sieć rybacka. Jednakże poczuł, jakby ktoś kazał zajrzeć mu w tą ciemność. Kenshin poczuł zaciekawienie i starał się dłonią dotknąć tylnej części szafy. Widocznie uważał, że było tam drugie dno albo wejście do innego wymiaru.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Październik 2014, 14:18:05 »
Tam poszły szczyle! Dracon bez słowa ruszył w stronę przymkniętych drzwi.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Październik 2014, 19:52:34 »
Drago zastukał i od razu można było usłyszeć dźwięk świadczący o tym, że być może to jakieś tajemne przejście lub pomieszczenie? albo zwykła skrytka w podłodze w której coś jest trzymane? Uklęknęłam i starałam się odszukać coś w stylu poluzowanej deski ułatwiającej wejście, albo uchwytu, którym można to otworzyć.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Październik 2014, 00:27:08 »
Zawiasów nie było widać, może były od spodu, tego nie można było stwierdzić. Poluzowanej deski, ani żadnego uchwytu też nie było.



Drugiego dna nie było, tym bardziej przejścia do innego wymiaru. Była za to ciemność i fakt, że nie dało się dotknąć tylnej części szafy. Bo tylnej części szafy nie było. A przynajmniej nie tak płytko, o nie.



Drzwi na piętro lub do piwnicy. Dwa wyjścia, żadnej innej drogi ucieczki. Było co prawda jeszcze jedno okno, ale zamknięte od wewnątrz, więc nie było szans, żeby ktoś nim uciekł.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Październik 2014, 02:10:36 »
Gdy Evening szukała sposobu dostania się do pustej przestrzeni pod deskami, Drago robił dokładnie to samo. Z tym, że wampir szukał odpowiedzi w górze. Nie jednak w modlitwie do bogów, lecz w suficie piwnicy. A konkretnie w łańcuchach, na których zawieszone były półtusze. Podejrzane wydało mu się to, że łańcuchy "wchodziły w sufit i niknęły gdzieś tam wyżej". Wampir, wiedzion impulsem, złapał za mięso (znalazł cwaniak fragment, za który mógł wygodnie trzymać) i pociągnął w dół. Oczywiście to mogło być całkowicie błędne podejrzenie, ale spróbowanie, niż niszczenie desek.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Październik 2014, 08:00:44 »
Ciekawość przewyższyła rozsądek i ork wszedł do szafy, aby lepiej się jej przyjrzeć od środka. Teraz musiał dostać się do tylnej części, a może nawet odnaleźć jakąś ukrytą kryjówkę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Październik 2014, 10:33:49 »
Zaskrzypiało przeciągle, a Evening... wpadła do dziury. Potłukła się troszkę, ale na szczęście wysokość to był tylko jakiś metr z okładem. Szybko malutki podeścik przechodził w strome schodki, które to już ewidentnie prowadziły w jakieś dziwne i niezbadane miejsce.



Jak nie wywinął jastrzębia! *Orła, znaczy się. Orła.* Kenshin w kompletnej ciemności nie natrafił pod stopą na punkt podparcia i poleciał jak długi przed siebie. Zderzenie z drewnianymi schodami mogło wydawać się bolesne. Nie, moment - ono było bolesne.



Tam taram, sru!

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Październik 2014, 10:59:51 »
- Ooo... - skomentował wampir, gdy zaskrzypiało, a potem coś ciężko łupnęło, gdy Evening z gracją worka z ziemniakami spadła do dziury. Szczęśliwie spadek nie był wysoki, więc nic sobie nie zrobiła. Drago nie musiał ratować jej życia przemieniając ją na szybko w wampirzycę. Oczywiście nic takiego nawet nie planował.
- Nic ci nie jest? - zapytał dość banalnie. Podał dłoń dziewczynie, aby pomóc jej wstać i pociągnął ją na nogi tak jakby nic nie ważyła. Spojrzał w dół schodów.
- No to idziemy. Może ja przodem, lepiej widzę w ciemności, a tam mogą być niskie stropy i takie tam - zaproponował i zaczął zbierać się do dalszej drogi, tym razem już po ukrytych schodach, które ukryte już nie były.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Październik 2014, 11:35:39 »
Bum, bęc, bam, jeb. Takie odgłosy było słychać w całym domu gdy ork spadał ze schodów. Jednak te dźwięki nie były jedyne, bo w między czasie zdążył powiedzieć. - Boli, moja głowa, mój tyłek. I wiele, wiele innych słów. Kenshin lądując na ziemi poczuł go dopiero teraz, kiedy przestał się odbijać od drewna, a był to ból. Leżąc na ziemi zaczął zastanawiać się, czemu zawsze pada na niego. Jednak w tej pozycji, której się znajdował nie mógł dokładnie obejrzeć pomieszczenia. Dlatego podniósł się i usiadł delikatnie na ziemi i zaczął się rozglądać, po pomieszczeniu.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Październik 2014, 12:09:04 »
Gdyby Aragorn był szczylem czy też "gimbusem" jak nazywali takich gnojków ludzie z pewnego kraiku na "P" (Aragorn za nic nie mógł sobie nazwy przypomnieć) na dawnych Ziemiach Neutralnych. No... nie tak dawnych, jeszcze 20 lat temu tamtejsze "państewka" miały się dobrze ale Draconi postanowili wysadzić swoją planetę w pizdu a jej kawałek stwierdził że spadnie na Marant niszcząc 3/4 znanego świata. No nic. W każdym bądź razie gdyby hrabia był takim szczylem to schowałby się w piwnicy. I tam też poszedł

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Październik 2014, 12:22:24 »
- No gdzie, kurwa, leziesz?! Matka Cię kultury nie nauczyła?! - Każda z postaci usłyszała to samo. Drago z Evening musieliby przejść długi korytarz, niezbyt niestety wysoki, by dojść do mocnych drzwi, zza których głos dobiegał. Kenshin miał podobnie, chociaż on był wyższy i nie mógł dobrze się nawet wyprostować. Aragorn z Samirem (?) w piwnicy zastali kilka gratów i niczym nie zamaskowany korytarz, podobny do tych, w których znajduje się teraz reszta. Na końcu również drzwi.
- Co?! Kto więcej? Miał być tylko ten mauren i wampir! Kogo żeś tutaj sprowadził? - Głos był nieco stłumiony przez odległość i zamknięte drzwi, jednak ten ktoś, kto słowa wypowiadał, był wyraźnie zdenerwowany i wręcz krzyczał.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Październik 2014, 12:22:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top