Autor Wątek: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie  (Przeczytany 3627 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« dnia: 21 Wrzesień 2014, 13:46:45 »
Nazwa wyprawy: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Zgłoszenie się w punkcie rekrutacyjnym Bractwa ÂŚwitu
Uczestnicy wyprawy: Kuhin Acker

Mężczyzna słysząc te słowa poczuł dziwną mieszankę przeróżnych emocji. Rad był, że dostanie szansę odkupienia swoich przewin i ponownego wstąpienia na ścieżkę światła. Za gardło jednak chwycił go też strach. Strach przed sobą samym, ale także przed nieznanym. Bardzo zależało mu na powodzeniu i teraz, jak już wiedział, że ma przed sobą do wykonania swojego rodzaju test, bał się, że coś może się nie udać, że upokorzy się jeszcze bardziej. Chwilę zajęło mu ponowne zapanowanie nad swoimi emocjami. Gdy był już gotów zapytał się:

-Z czego mam oczyścić zagajnik? Jaki dowód przynieść na potwierdzenie swych słów? Jak rozpoznam zagajnik - gdzie dokładnie on się znajduje?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2014, 17:21:44 »
- Teren na zachód od miasta nie jest zalesiony, więc idąc traktem będziesz wiedział, o który zagajnik chodzi. Reszty dowiesz się na miejscu. - Antoine Bennet wskazał Kuhinowi kierunek dłonią, w której trzymał pióro.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2014, 17:21:44 »

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2014, 18:08:51 »
-"Reszty dowiesz się na miejscu"... Trochę mi to przypomina trochę inną organizację, której działalność jest mniej lub bardziej legalna. - Mężczyzna powiedział mocno akcentując słowo "mniej". - No cóż... Idę już, zanim się rozmyślicie. - Obrócił się na pięcie i ruszył w kierunku zagajnika.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2014, 00:02:48 »
Antoine Bennet zbył jednak mimo uszu te przytyki. Bractwo ÂŚwitu nie było organizacją parającą się zajęciami nielegalnymi. Służyli wiadomym siłom, mieli jasne poglądy i ugruntowaną pozycję. Nie musieli uciekać się do różnych sztuczek i podstępów, nie poruszali się na granicy prawa, gdyż sami go strzegli.
Kuhin udał się w podróż. Mijał najpierw przeróżne uliczki i alejki miasta Efehidon, pośród których przechodzili najróżniejsi ludzie i nieludzie. Każdy o odmiennym ubiorze, kolorze skóry, czy włosów. Inne postawy ciała, tusze, głosy, charaktery. Niektórzy pławili się w luksusach, inni żyli dniem, a jeszcze inna część mieszkańców walczyła o przeżycie. To jeden z takich zaczepił Ackera, by ten poratował go czymś do jedzenia. Było to tuż przy bramie miasta.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2014, 17:16:15 »
Kuhin poczuł przygnębienie widząc tyle ludzi cierpiących z głodu, walcząc o każdy kęs chleba. Chętnie wspomógłby ich wszystkich, jednak nie miał środków ani możliwości by wspomóc chociażby jednego spośród nich. Dlatego gdy jeden z tych biedaków tak desperacko błagał go o coś do jedzenia, ten sam znalazł się w niezwykle ciężkiej sytuacji. Pieniędzy z niczego nie wyczaruje, jednak istniała jakaś szansa, że w inny sposób będzie mógł pomóc.

-Dobry człowieku... Chętnie bym Ciebie wspomógł, jednak sam nie mam obecnie grosza przy duszy. ÂŻyję z dnia na dzień. To co mam przy sobie, nie jest właściwie moją własnością - pokazał na jakimś cudem niezwróconą zbroję - Może istnieje jednak jakiś inny sposób w który będę mógł Ci pomóc?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Wrzesień 2014, 21:20:57 »
- Możesz mi dać coś, co spieniężę i najem się za to, dobry człowieku...

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrzesień 2014, 21:56:34 »
Młodzieniec rozważał przez chwilę słowa tego człowieka. Chciał mu pomóc - naprawdę. Lecz jedyną rzeczą która należała do niego był miecz - choć kiepskiej jakości, to jednak nadal jego ulubiona broń. Postanowił mu go oddać. Ot tak, by udowodnić sobie, że jest skłonny do pomocy w każdej sytuacji. Była to dla niego trudna decyzja, lecz uświadomił sobie, że tylko w ten sposób w pełni odpokutuje za swoje przewiny i będzie godzien wstąpienia do Bractwa.

-Dam ci mój miecz. Jest to jedyna rzecz, która należy do mnie. Wykorzystaj to dobrze, gdyż teraz jestem biedniejszy od ciebie.

//Oddaję: Nazwa broni: miecz obywatela
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuty z 0,94kg mosiądzu o zasięgu 0,9 metra.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Wrzesień 2014, 22:10:42 »
Nieszczęśnik nie mógł uwierzyć. Ktoś dał mu miecz. Nie miedziaka, pół grzywny, kawałek chleba, czy jabłko. Ktoś dał mu najprawdziwszy miecz. Nie czekając długo, człowiek ruszył przed siebie z nowym nabytkiem. Dotarł ledwie kilka kroków dalej, gdy pod jego nogi napatoczył się pewien inny nieszczęśnik. Ten, z którym miał zatargi. Bez większych ceregieli przebił jego brzuch kiepskim ostrzem, zatapiając je niemalże do połowy klingi. Czerwona posoka trysnęła, zwieracze ofiary puściły, a uradowany człowiek odszedł dalej. Szybko zgarnęła go straż.
Słońce tymczasem chyliło się ku zachodowi. Nie zostało wiele czasu, a po trakcie lepiej nie podróżować nocą.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Wrzesień 2014, 15:21:50 »
Kuhina zatkało. Stał tak i gapił się w miejsce, w którym jeszcze przed chwilą stał uradowany człowieczek. Po prostu nie mógł uwierzyć w taką bezmyślność. Sam swego czasu robił wcale nie lepsze rzeczy, lecz teraz próbował to jakoś odpokutować. Los jednak zakpił sobie niego i postanowił jeszcze bardziej obciążyć jego sumienie. Nerwowo spojrzał na słońce. Nie mógł jednak ot tak zostawić przebitego biedaka. Podbiegł do niego i próbował powziąć jakiekolwiek próby ratowania go.

-Nic Ci nie jest? - Pytanie to było całkiem nie na miejscu, gdyż wszystko wokół było skąpane w czerwieni, jednak młodzieniec był bardzo zestresowany zaistniałą sytuacją. Na dodatek kompletnie nie wiedział co ma zrobić. -Ludzie! Pomocy! Ten człowiek się wykrwawia. - Kuhin krzyczał bezradnie, mając nadzieję, że znajdzie się w pobliżu jakiś konował, czy inny medyk.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Wrzesień 2014, 16:09:51 »
Człowiek jednak szybko skonał. Jakiś krasnolud podszedł z boku i przyjrzał się z nieskrywaną niechęcią. Kopnął martwe ciało w bok, splunął i powiedział, że lepiej odciągnąć je do rynsztoku, niech nie leży na środku drogi, bo wozy wjeżdżają. Sam się oczywiście do tego nie kwapił, po prostu odszedł dalej podgryzając dorodną gruszkę.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Wrzesień 2014, 18:08:15 »
Rekrut westchnął i przeklął pod nosem. Chyba musiał zacząć spędzać więcej czasu między prostymi ludźmi by zrozumieć ich tok myślenia oraz problemy. Chciałby również chociaż kilku z nich nauczyć chociaż podstawowych zasad miłosierdzia wobec innych... Był przerażony, lecz nic nie mógł już na to poradzić. Człowiek zginął i nikt po nim nie zamierzał nawet zapłakać. Doświadczony wcześniejszymi próbami nie namawiał już ludzi do pomocy. Sam wziął nieboszczyka na ręce i zaczął szukać straży miejskiej. Liczył na to, że chociaż oni okażą chociaż odrobinę człowieczeństwa i zapewnią temu człowiekowi pochówek. W międzyczasie zaś uronił za niego kilka łez i zmówił za niego modlitwę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Wrzesień 2014, 18:37:54 »
Strażnicy znaleźli się całkiem szybko. W końcu Kuhin znajdował się niedaleko bramy miejskiej, gdzie naturalnym było spotkać przedstawicieli tego jakże zacnego i poważanego zawodu. Dopadli byłego rekruta całkiem szybko, widząc ciało w jego rękach. Szybko skojarzyli oba fakty - zatrzymania tego biedaka-zabójcy i człowieka z przebitym brzuchem. O coś tam zapytali, ale nie mieli zbyt wiele czasu, więc tylko podrzucili ciało na jakiś wóz, który miał je przetransportować na cmentarz miejski.
- Skąd on miał ten miecz, co? Tego nie ogarniam - powiedział jeden strażnik miejski do drugiego.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Wrzesień 2014, 18:43:24 »
Kuhin jednak nie zaszczycił ich odpowiedzią na to pytanie. Przecież nie go się o to pytali, a on swoją powinność wobec wszystkich spełnił. Uważał, że nie było najmniejszej potrzeby robienia sobie dodatkowych kłopotów. Widząc, że nie mają zbyt dużo czasu, młodzieniec po prostu wyruszył w dalszą drogę ku zagajnikowi do którego miał dotrzeć.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Wrzesień 2014, 19:25:00 »
Noc zbliżała się szybko. Jakiś inny strażnik przy bramie ostrzegł Cię tylko, że lepiej wracaj szybko, bo nocami bramy są zamykane, a ty nie masz wozu ani wierzchowca. Sama podróż raczej nie nastręczała żadnych kłopotów. Ów zagajnik, jedyny w okolicy, pojawił się dosyć niespodziewanie. Młody lasek, raczej niewielki, porośnięty gęsto. Znajdował się kilkaset metrów od traktu, przez pole. Teren był nieco wyboisty, więc żeby się przy nim znaleźć, należało pokonać przynajmniej dwa wzniesienia.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Wrzesień 2014, 19:31:53 »
Kuhin tylko westchnął i ruszył w stronę zagajnika. Wiedział, że chwilkę zajmie mu dotarcie do zagajnika i może nie zdążyć wrócić przed zmrokiem. Nie przejmował się tym jednak zbytnio, gdyż bardzo mu zależało na wykonaniu tego zadania. Rozglądał się już również za jakimiś wskazówkami mogącymi mu zasugerować, jaki jest cel tej wędrówki.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Wrzesień 2014, 21:56:26 »
Z powrotem na pewno nie zdąży. Dotarł na miejsce, gdy do zmroku zostało z piętnaście minut. A że droga zajęła mu jakąś godzinę z okładem, to rachunek stawał się prosty. Stojąc tuż przed ścianą lasku, naprzeciwko wielkiego krzaku bzu, znalazł pierwszą wskazówkę. Po stopą pękła gałązka. Nie, nie gałązka. Piszczel.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Wrzesień 2014, 13:42:32 »
Kuhin podniósł pękniętą kość i przyjrzał się jej z bliska. Próbował wykoncypować czy jego zadaniem będzie oczyszczenie zagajnika z kości, czy też z człowieka, tudzież zwierzyny, która spowodowała, że ten piszczel się tutaj znalazł. Wzruszył ramionami i ruszył dalej trzymając w dłoni znaleziony przedmiot. Patrzył się jednak pod nogi szukając kolejnych wskazówek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Wrzesień 2014, 14:14:00 »
Następną wskazówką mógł być cieniostwór leżący trzydzieści siedem metrów dalej. Jeszcze kilka kroków Kuhina i go usłyszy i wyczuje. Na razie jest spokojny, oblizuje kość.



//1x Cieniostwór, 37 metrów przed Tobą. Nie widzi Cię jeszcze ani nie słyszy. Trzy kroki do przodu i będzie wiedział, że tutaj jesteś.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Wrzesień 2014, 14:29:47 »
Młodzieniec czuł się w tym zagajniku tak jakoś... nieswojo. Stał się nerwowy i zwracał uwagę na każdy dźwięk. Serce tłukło mu w piersi jak szalone. Nic dziwnego więc, że gdy zorientował się, że nie jest w zagajniku sam, o mało co narobiłby w portki. Zamarł w pół kroku wpatrując się w wielkie bydlę. Cały trząsł się ze strachu. W walce z takim potworem nie miałby najmniejszych szans. Powoli, kroczek za kroczkiem zaczął się wycofywać, mając nadzieję, że nie jest jeszcze za późno.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Wrzesień 2014, 14:33:03 »
Nie było. Kuhin wycofał się spokojnie do miejsca, gdzie znajdował się ostatni z pagórków. Widział stąd wyraźnie wszystkie drzewka, krzak bzu, zza którego dostrzegł cieniostwora i całą okolicę. Ani jednej żywej duszy, mrok gęstniał wokół.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Wrzesień 2014, 14:33:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything