Autor Wątek: Zaginiony konwój  (Przeczytany 10022 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Zaginiony konwój
« dnia: 15 Wrzesień 2014, 00:48:22 »
Nazwa wyprawy: Zaginiony konwój
Prowadzący wyprawę: Salazar
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: myślenie + walka bronią białą 75%
Uczestnicy wyprawy: TheMo, Silvaster, Thoran


Themo przywitał się z przybyłymi Bękartami. Był już z nimi na jednej wyprawie i dobrze znają swoje umiejętności. A taka znajomość przyda się przy współpracy. Skoro już wszyscy się zeszli nadszedł czas zapoznać się ze zleconym zadaniem.
-Więc o co chodzi. Zaginął konwój. Gdzie, co przewoził, jaką miał obstawę i wszystkie inne informacje. Mniemam też, że nie macie żadnych podejrzanych?

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Wrzesień 2014, 00:51:38 »
- O ile dobrze sobie przypominam, był to konwój do kopalni żelaza. Nie wiem co przewoził, bo notatki zaginęły, ktoś nam się włamał do archiwów i ukradł dane z ostatnich 2 miesięcy, w tym także informacje o tym konwoju. Nie dostaliśmy potwierdzenia od zarządcy, więc najpewniej nie dotarł. Znajdźcie i przyprowadźcie. Jeżeli jesteście w stanie, znajdźcie winowajców i przywieście ich żywych lub martwych.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Wrzesień 2014, 00:51:38 »

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Wrzesień 2014, 00:56:49 »
Themo wplótł palce w brodę i z uwagą słuchał wprowadzenia komisarza.
-Więc zacząłbym od przeczesania drogi z miasta do kopalni i przesłuchania mieszkańców przydrożnych wiosek. A wy co myślicie?
Wolał uzgodnić z towarzyszami jakiś plan działania, zanim wyjadą. I póki można się jeszcze o coś dopytać.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrzesień 2014, 08:55:17 »
Dhampir słuchał ze spokojem, co ma do powiedzenia Themo i to była najrozsądniejsza propozycja. - Zgadzam się. Ruszajmy!. Powiedział z zamiarem opuszczenia siedziby komisarza.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Wrzesień 2014, 13:09:26 »
Bękarty znowu wyruszą do akcji tym razem jako ochotnicza straż górnicza. W sumie beznadziejna ta nazwa, ale cóż poradzić z czegoś żyć trzeba, a alkohol i ekwipunek kosztują oj kosztują.
- Jedyne słuszna propozycja Themo - odparłem. - Chociaż jeszcze warto byłby wiedzieć kto wchodził w skład zaginionej ekipy żeby sprawdzić czy nie mieli jakiegoś interesu w tym tajemniczym uprowadzeniu, ale skoro dane archiwalne się "ulotniły" to nic z tego. - westchnąłem i zwróciłem się do komisarza Georga.
- Panie komisarzu jak daleko stąd i w jakim kierunku znajduje się kopalnia żelaza ?- może i dziecinne było to pytanie jednak dla mojej osoby niezwykle istotne.

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Wrzesień 2014, 14:35:32 »
Kopalnia żelaza

- Dosyć daleko.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrzesień 2014, 14:46:06 »
Kopalnia żelazna znajdowała się dość daleko choć dobrze, że komisarz podał dokładny opis oraz, kto w obecnej sytuacji zarządza kopalnią. Jednak wiadome było, że bez koni ani rusz. - Bez koni, ani rusz. Stwierdził. - Jeszcze jedno, gdzie w tym mieście jest stajnia?.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Wrzesień 2014, 22:53:26 »
- Jak ostatnio tutaj byłem, stajnia znajdowała się nieopodal posterunku, więc niedaleko. Umiecie jeździć konno?
Co prawda, stajnia ostatnio tam była, ale wtedy jechał na koszt komisarza. I zanim wprowadzono egzamin na prawo konne.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrzesień 2014, 07:40:35 »
Oczywiście umiejętność jazdy konnej tutaj, może okazać się bez cenna. - Tak umiem jeździć i dobrze, że wiesz gdzie się znajduje stajnia. To, co idziemy?.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Wrzesień 2014, 13:51:00 »
- No ja niestety nie nabyłem jeszcze tej cennej umiejętności, po prostu coś te zwierzaki nie mają do mnie zaufania, a ja do nich. Ech.. - westchnąłem. - Mam nadzieje, że znajdzie się jakieś rozwiązanie bo piesza podróż nie wchodzi przecież w grę w tym przypadku. Themo prowadź zatem do tej stajni bo czas ucieka.

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Wrzesień 2014, 00:05:31 »
Komisarz machnął na was ręką i sobie poszedł.

A wy w najlepsze staliście rozjarzając co zrobić. każdy z was dojrzał, ze stajnia - jak w każdym mieście znajdowała się w dzielnicy handlowej, tutaj rolę takiej dzielnicy stanowił Rynek. Stajnia znajdowała się tuż obok posterunku, ale kto by zwracał uwagę na konie w tak piękny wiosenny dzień.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Wrzesień 2014, 00:29:17 »
Komisarz poszedł, więc nie było sensu dalej tu stać. Ruszył w stronę stajni, a reszta towarzyszy zaraz za nim. Została tylko kwestia ile koni wynająć? Czy ktoś weźmie pasażera, czy...
-Myślę, że powinniśmy wynająć od razu wóz z jednym koniem. Jeden powozi, podczas gdy reszta odpoczywa. I możemy się zmieniać co jakiś czas.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Wrzesień 2014, 07:47:18 »
Rzeczywiście stajnia stała praktycznie, tuż obok chaty Georga. Dziw bierze, że jest w stanie wytrzymać w tym smrodzie, jak i dziwne było to że nikt z kompanów jej nie zauważył. Silva zasłaniając dłonią nos ruszył za towarzyszami, a tam Themo znów wpadł na rozsądniejszy pomysł, bo niby poco wynajmować osobno konie skoro, można wziąć jednego i wóz.- Themo zrobimy jak mówisz, ale załatwmy to szybko  tego odoru nie wytrzymam. Burczał coś, pod nosem mając go zasłoniętą przez dłoń, ale jego słowa brzmiały dość wyraźnie dla słuchaczy.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Wrzesień 2014, 23:20:27 »
Zapach jakoś nie ruszał Themo. Podszedł do stajennego i rozpoczął z nim rozmowę.
-Dobry. Chcemy wynająć konia z wozem. Na dość długi czas.
Przygotował już mieszek ze złotem w celu zapłaty za wynajem.

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Wrzesień 2014, 14:31:07 »
- Dość długi czas to znaczy na jak długo? Jaki to ma być koń? szkapa, czy ogier?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Wrzesień 2014, 15:51:28 »
- Bierz szkapę będzie taniej, a co do dni to nie wiem, może ze trzy albo cztery. Wiedział, że i tak się wszyscy zrzucą, bo należą do jednej bandy.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Wrzesień 2014, 18:06:37 »
Może nie było tego widać, ale cały czas jak cień podążałem za towarzyszami. Co prawda w milczeniu, ale jednak.
- A ta szkapa to sprosta zadaniu ? W sumie to nie jesteśmy zbyt obładowani towarem i sprzętem, więc chyba faktycznie lepiej minimalizować koszty, albo lepiej dowiedzieć się jaka jest różnica w kwocie. - wyraziłem swoją opinię po wysłuchaniu wymiany zdań towarzyszy.
- Panie stajenny, a jak cenowo stoi ogier w porównaniu do szkapy ? - zapytałem skubiąc brodę.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Wrzesień 2014, 18:34:18 »
-Chyba nie ma co przepłacać. Bierzemy szkapę z wozem na pięć dni, jeśli będzie dłużej dopłacimy po powrocie.

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Wrzesień 2014, 23:57:44 »
- Szkapa i wóz... na 5 dni... to będzie... 175 grzywien.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Wrzesień 2014, 00:10:54 »
Odliczył z mieszka żądaną kwotę i podał ją stajennemu.
-Więc zaprzęgaj konia. Już dawno powinniśmy wyruszyć.

1183g - 175g = 1008g

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Wrzesień 2014, 00:10:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything