Autor Wątek: Z pierwszymi promieniami Veris  (Przeczytany 8921 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Z pierwszymi promieniami Veris
« dnia: 01 Wrzesień 2014, 19:55:00 »
Nazwa wyprawy: Z pierwszymi promieniami Veris
Prowadzący wyprawę: Gordian Morii
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Wilk morski, klimatyczne podejście do gry i wyprawy
Uczestnicy wyprawy: Gordian Morii, Lilith, Drago, Nadir, Balther, Dreg, John, Progan, Melkior, Silvaster, Themo, Thoran, Mohamed, Gunses

Pierwsze promienie Veris już powoli znikały w ciemności nocy gdy Gordian wraz z załogą przybył do Atusel by po miesięcznej przerwie ponownie wyruszyć na pełne morze, tym razem ich celem miało być coś innego niż odwiedziny prostego ludu zamieszkującego dżunglę hrabstwa Verran. Tym razem mieli ponownie odwiedzić północne wody, aby rozwiązać problem, z którym zmagać się mieli wszyscy kupcy, którzy być może już wkrótce wyruszą obładowani towarami na morskie szlaki prowadzące ku kontynentowi.
- Zabierzcie więcej wody, rozmawiałem z Gunsesem, północ jest jeszcze niebezpieczna, nie możemy liczyć tam na uzupełnienie zapasów. - polecił kapitan wychodząc z ładowni, gdzie przeglądał zapasy zabierane na morze.
- Taaak jest. - niedbale zasalutował Nadir, pełniący rolę kwatermistrza i gwizdnął na marynarzy palących ziele na nadbrzeżu.


« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień 2014, 23:47:15 wysłana przez Gordian Morii »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Wrzesień 2014, 21:37:07 »
Tak oto podczas pierwszych dni Veris, w porcie pojawił się dhampir chcący zaciągnąć się na pokład. Wiedział, kto jest ich kapitanem oraz jakich on miał ludzi, pod swoją komendą. Właściwie ciekaw był, czy pozwolą mu wypłynąć po tym spięciu w karczmie z jednym jego członków. Silva właściwie zapomniał jak się nazywał, ale pewnie gdy go ujrzą dowie się, który to z ludzi był. Zanim podszedł do statku obserwował go swoimi oczyma. Widział pełną kompanie, która uwijała się jak w ukropie zwłaszcza, przy noszeniu beczek ze świeżą wodą. Także, po zrobieniu wcześniejszego rozpoznania Silva, podszedł pewnym krokiem pod statek i powiedział.. - Kapitanie. Bierzecie, może dodatkową załogę?.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Wrzesień 2014, 21:37:07 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Wrzesień 2014, 21:51:43 »
- To nie jest ten co prawie w morde dostał? - warknął John.
- Ta to, ten i jeszcze przyłazi o miejsce się pytać. - odparł mu Dreg.
- Cisza, kto tu dowodzi? - odparł kapitan słysząc odzywki swoich marynarzy.
- Tak zbieram ludzi, jeśli chcesz to wsiadaj. Płacę dniówkę jak Ci z portu. Plus równy podział ewentualnych łupów. - dodał po chwili odganiając wzrokiem Drega z Johnem, który chcieli wtrącić swoje trzy grosze. Nie miał jednak ochoty na sprzeczki więc wolał przynajmniej teraz ich uniknąć.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Wrzesień 2014, 21:58:14 »
Dhampir, tylko wystawił swoje kły i odpowiedział Gordianowi. - Dobra. Masz załoganta, umowę mego kuzyna mam w domku jakby co. Gdy skończył gadać wszedł na pokład drugi raz w jego życiu. Pierwszym był bryg Aragorna, o nazwie "Czarna Perła", ale tego tematu wolał nie poruszać w obecności niewtajemniczonych. Teraz przyszła pora na "ÂŁowcę Burz". Trzeba było przyznać dość ciekawa nazwa, która daje wiele do myślenia. Silva jeszcze spojrzał na nieznane do tej pory wody, oraz rzucił okiem na miasto, które już się kładło spać. Jeszcze resztki marynarzy szlajało się, po tawernach a pierwsze lampy zaczynał się świecić, gdy spoglądając na nie ciekaw był, kto jeszcze będzie miał okazję płynąć z nim i dostać się na statek o tak później porze, a także gdzie spędzi swoje dnie na tym okręcie.
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień 2014, 22:13:23 wysłana przez Silvaster »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Wrzesień 2014, 21:59:30 »
//:Tego. Wieczór jest :D

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Wrzesień 2014, 22:52:27 »
Z jednej z tawern wyszedł nawet trzeźwy Melkior, nie żeby się zapijał w tym wieku w trupa jak jego - pożalcie się bogowie - ojciec. Melkior był troche inny, niestety dowodzenie bandą najemników sprawia że zaczyna być wybuchowy. Na szczęście miał pracę na "ÂŁowcy"  a ten akurat wypływał. Elf udał się więc na okręt.
- Ahoj! Zawołał wchodząc po trapie.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Wrzesień 2014, 23:02:31 »
Po zakończonym udziale w festynie, który swoją drogę obfitował w różnego rodzaju dziwne i nie spotykane na co dzień sytuacje. Postanowiłem wrócić do dobrze znanego mi portowego miasta Atusel. Podróż ze stolicy w której odbywała się biesiada ku czci boga Rashera trwała długo, zdecydowanie za długo. Zatem gdy wkroczyłem do portu był już późny wieczór. Chociaż okres zimowy dobiegł już końca to w powietrzu w dalszym ciągu unosiły się resztki lodowatego powietrza zapewne pamiętającego poprzednią porę roku. Mijając charakterystyczne dla miasta portowego moczymordy, skupione na piciu taniego wińska w różnych pozycjach i miejscach, zauważyłem, że o tej późnej porze ktoś krzątał się wokół całkiem nieźle wyglądającego statku. W pierwszej chwili pomyślałem, że to pewnie jacyś porządni ludzie szykują się do wypłynięcia na jakiś rejs wycieczkowy czy coś w tym stylu. Jednak, gdy podszedłem na dosyć bliską odległość zobaczyłem w w świetle pochodni paskudną twarz dhampira zwanego Silvą, który kręcił się wokół łajby. Bękarty już się tutaj kręcą - pomyślałem. Więc zapewne wkrótce coś się tutaj wydarzy. Na dodatek jakiś znajomy głos krzyczał Ahoj. Taaa całkiem po elfiemu. Nie tracąc czasu podszedłem jeszcze bliżej i przywitałem się z dhampirem.
- Witaj Silva. Co Cię sprowadza w to miejsce ? I nie czekając na na odpowiedź, krzyknąłem.
- Czy kapitan tego statku potrzebuje, jakiegoś dodatkowego marynarza, znającego się trochę na żegludze i walce ?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Wrzesień 2014, 23:21:08 »
- Ahoj Melkiorze! Dobrze, że jesteś. - odparł elfowi, który ni z gruchy ni z pietruchy pojawił się na trapie. - Wzięliście sobie tego zdechlaka, czy dalej nadużywa mojej gościnności? - zapytał gdy elf wszedł już na pokład. W tym momencie z dołu dobiegło zapytanie.
- Kapitan tego okrętu potrzebuje każdego, kto chciałby ruszyć dupę z Atusel, narazić się lekko na kalectwo lub śmierć i przy okazji nie będzie kręcił nosem, gdy trzeci dzień z rzędu na kolacje będzie podawany bigos. - odkrzyknął nieznajomemu.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Wrzesień 2014, 23:21:12 »
Upiór czekał. Na kolejne Hemis... Ale na razie czekał na noc. Nadeszła ona dość szybko, spowiła świat swym mrokiem i chłodem. Spłynęła po krótkim dniu niczym czarny woal. Gunses przebywał w swojej kajucie, słyszał rozmowy ludzi na pokładzie. Nigdy nie wychodził wcześniej niż późną nocą, gdy wszyscy już spali. Różne były przesądy, jednakże mało który mówił przychylnie o wampirach na pokładzie. Gordian jednak tak kpił z tego przesądu jak i z innego, mówiącego o kobietach...
Gunses siedział, a właściwie stał pochylony nad mapami Valfden, kreślił i zaznaczał, nanosił szczegóły. Była to specjalna mapa, specjalne kreski i specjalne znaki. Mapa, którą mógł zobaczyć tylko Gordian. Wampir strzegł jej i gotów był zabić każdego, kto chciałby weń spojrzeć.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Wrzesień 2014, 23:40:00 »
Z festynu na statek. Tak oto Themo zabrał się do kolejnej roboty, znów na okręcie. Port, przez który przechodził nie zmienił się wcale. No, może trochę większy tłum był. Gdy znalazł się na miejscu przywitał się z obecnymi tam już personami.
-Witajcie! I znów wypływamy.
Uścisnął dłoń każdemu z załogi.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Wrzesień 2014, 08:13:27 »
Słysząc wypowiadane przez nieznanego mi kapitana warunki uczestnictwa w rejsie odparłem:
- W takim razie jestem zainteresowany ! Co prawda kalectwa wolałbym uniknąć, a bigos jest przecież całkiem dobrym daniem uwzględniając podróż na niezbyt stały gruncie, prawda ? - kontynuowałem.
- Tak w ogóle to nazywam się Thoran i myślę, że jakoś się dogadamy. A na Ciebie jak wołają kapitanie ? W tym czasie pojawił się Themo, dlatego też nie zwlekając przywitałem się z kolejnym przedstawicielem Bękartów. W sumie to jakieś niezrozumiałe ciągoty do podróżowania drogą morską można zauważyć u tych bękarckich pędraków.
- Ta, tylko tym razem całkiem legalnie - szepnąłem tak, aby Silva i Themo mogli to usłyszeć.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Wrzesień 2014, 08:16:30 »
Silva nie mógł usłyszeć głosu Thorana, bo był już dawno na okręcie, ale zauważył jak praktycznie każdy z bękartów zjawił się na pokładzie. Ciekawe, czy ten statek tez ukradniemy?. Zadał sobie pytanie w głowie. Oczywiście przywitał się z resztą załogi. - Witaj. Themo widzę, że nie pierwszy raz tutaj jesteś. Stwierdził, po tym jak bez żadnego pozwolenia wszedł na statek, także jak reszta jego znajomych. - Powiedz, który to twój rejs? z tym kapitanem. Oczywiście zauważył również Thorana. - Widzę, że prawie połowa załogi to same bękarty. Coś mi mówi, że będziemy się dobrze bawić tutaj. Powiedział normalnie. a następne słowa powiedział szeptem słyszalnym, tylko dla Thorana i Thema. - O takich rzeczach lepiej nie mówić głośno.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2014, 08:19:39 wysłana przez Silvaster »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Wrzesień 2014, 11:30:09 »
- Mam nadzieję Gordianie że sam wyszedł, niańczyć go nie mam zamiaru. - Odpowiedział kapitanowi - Ide się rozpakować.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Wrzesień 2014, 14:29:20 »
Progan przybył do Atusel. Zabrał się na wozie z kupcami. Podróż minęła mu więc w statecznym, acz nudnym towarzystwie. Mówiło się jednak dużo o północy. Nie chodziło jednakże o porę dnia, lecz o kierunek świata. Północ. Mówiło się o północy dość dużo, północne tereny były dzikie, niedostępne, rządzone przez bestie, przez nieumarłe istoty. Mówili o tym kupcy, rycerze i osadnicy. Północ bowiem była surowa, niezbadana, ale dawała perspektywy. Progan słuchał, wrzucał co jakiś czas uwagi, po czym pożegnał się i udał się do portu. Wszedł po trapie na pokład
- Witajcie, druhowie - rzekł do tych których znał i do tych, których jeszcze poznać mu nie było dane.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Wrzesień 2014, 14:37:04 »
- Witaj Proganie. - odpowiedział mężczyźnie stojąc na pokładzie już bez ciężkiej kuszy i torby bełtów które by mu tylko wadziły.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Wrzesień 2014, 14:48:10 »
ÂŻeby nie stać dalej jak ten ostatni głupek przed statkiem, za wzorem innych nieznanych i znanych mi osób, wszedłem po trapie na pokład statku. Tam oczywiście oprócz znanych mi Bękartów w tym Melkiora dowódcy naszego, który zarazem był przedstawicielem znanego rodu Tacticus, zobaczyłem na pokładzie inne osoby, których przedtem na oczy nie widziałem. Jedną z nich był człowiek z kijem na plecach, którego chyba gdzieś widziałem, ale gdzie ? Nie tracąc czasu postanowiłem się przywitać.
- Witaj Melkiorze, czyżby Bękarty opanowały statek ? - zażartowałem oczywiście bez żadnych podtekstów. Następnie zwróciłem się do nieznajomego posiadacza kija. - Witaj, nazywam się Thoran, czy my się już kiedyś nie spotkaliśmy, może na festynie ? - zapytałem.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Wrzesień 2014, 16:46:41 »
- Witaj Proganie. - przywitałem druida skinięciem głowy jednak nie miałem zbyt dużo czasu na pogaduszki, trzeba było powoli wypływać, bo wiatry zaczęły powoli kierować się w stronę bezkresnych wód morskich.
- Przygotować się do wyjścia z portu zaraz wypływamy. Zebrać ostatnich maruderów i na stanowiska. - powiedziałem po chwili zastanowienia i jeszcze raz spojrzałem w kierunku portu. No cóż, nikt nie nadchodził.


//: Wyruszamy gdzieś w okolicach 19-20 bo mam dzisiaj taki zapierdol w firmie, że szok :D

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Wrzesień 2014, 16:54:06 »
Dhampir przyjrzał się człowiekowi z kijem i skojarzył go z domniemanym otoczeniem miasta, przez zwierzęta i inne paskudztwa lasu i wszelakich puszcz. Sam pamięta jak się zgłosił do ich punktu rekrutacyjnego, ale olali go, bo walczył na arenie i zabijał niewinne stworzonka. Jednak mimo wszytko musiał się przywitać. - Witaj. Powiedział krótkie słowo i dość zrozumiałe. Teraz oczekiwał rozkazów kapitana.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Wrzesień 2014, 16:57:54 »
- Ahoj, kapitanie! - zawołał męski głos, wydobywający się gdzieś z cienia. - Można też się zabrać? - spytał, już wychodząc. Przed oczami ukazał się Mohamed, z długim płaszczem. Jak się tu zjawił? Nie wiadomo, wszakże jeszcze nie tak dawno był na festynie.. Ale swoje sposoby się ma, hihi.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Wrzesień 2014, 21:09:31 »
- Wszyscy na stanowiska! - krzyknął Gordian stojący na mostku tuż obok sterowego koła.
- Dreg, John do kotwicy, Nadir, Themo rzucać cumy, Melkior i cała reszta żagle staw. Progan dzisiaj awansujesz na bosmana, jesteś pierwszym oficerem w czasie tego rejsu gratuluję. - wydawał polecenia kolejno wskazując na poszczególne grupki marynarzy, a gdy dotarł do Progana wskazał ruchem ręki na koło sterowe przy którym stał.
- Themo jak już skończycie z cumami zabierzesz dwóch ludzi i dokonasz inspekcji pokładu działowego, płyniesz ze mną na wojnę, więc muszę mieć ludzi obeznanych z żeglugą. Kurs na wyjście z portu! Wykonać! - tak o to kolejny raz ÂŁowca miał wyruszyć z portu przy dźwiękach gongu okrętowego wydającego polecenia i ostrzegającego mniejsze jednostki przed tym, że bojowa fregata marszałka Morii wyrusza z portu.
Kapitan ufny w umiejętności swoich ludzi zszedł do swojej kabiny gdzie miał nadzieję spotkać kogoś, kogo pozornie nie było na pokładzie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Z pierwszymi promieniami Veris
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Wrzesień 2014, 21:09:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything