Autor Wątek: Test kruka #14  (Przeczytany 6300 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Croy

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŚwiat jest piękny, tylko ludzie to kurwy!
    • Karta postaci

Test kruka #14
« dnia: 25 Sierpień 2014, 19:27:58 »
Nazwa wyprawy: Test kruka #14
Prowadzący wyprawę: Salazar
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, chęć dołączenia
Uczestnicy wyprawy: Croy

-A więc? -spytał spoglądając w oczy nieznajomej.
Nie wygląda na taką co potrzebuje pomocy

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2014, 20:04:29 »
- Pewnemu zespołowi rolników polecono skosić dwie łąki. Powierzchnia jednej z tych łąk była dwa razy większa od drugiej. Pół dnia cały zespół rolników kosił większą łąkę, w drugiej połowie tego samego dnia zespół podzielił się na dwie równe grupy. Pierwsza grupa w dalszym ciągu kosiła większą łąkę i do końca dnia skosiła ją całkowicie. Druga grupa poszła kosić mniejszą łąkę, która kosiła do końca dnia, ale nie skosiła jej całkowicie. Reszta małej łąki została skoszona nazajutrz przez jednego kosiarza, któremu zajęło to cały dzień. Ilu było rolników?

- To twoje zadanie. Rozwiązać zagadkę. Jeżeli jesteś w stanie samemu rozwiązać, to super! Jeżeli nie, to pomoże ci Roland von Lynx. Znajdziesz go w podgrodziu, ma ładną rozpadlinę. Już teraz z pewnością zauważysz dom, do którego zachodzą różne osoby ukradkiem szukając uciech cielesnych. - Powiedziała i mrugnęła zalotnie oczkiem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2014, 20:04:29 »

Offline Croy

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŚwiat jest piękny, tylko ludzie to kurwy!
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpień 2014, 20:29:01 »
Croy oparł się plecami o ścianę na przeciwko niej.
-Zagadka? Spodziewałem się czegoś... hmm... bardziej męczącego. Zawsze lubiłem zagadki.
Położył dłoń na podbródku, spojrzał w dół i głęboko się zamyślił. Powtórzył tekst zagadki w głowie. Po chwili spojrzał na nieznajomą.
-Ośmiu. Przy łąkach pracowało ośmiu rolników.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień 2014, 20:51:17 »
- O widzisz. Gratuluję bystrości. Więc będziesz miał łatwiej. Pójdziesz do Rolanda von Lynxa, on powie ci co zrobić dalej. - Powiedział i uśmiechnęła się z podziwem.

Offline Croy

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŚwiat jest piękny, tylko ludzie to kurwy!
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpień 2014, 21:12:57 »
-Oczywiście. Byłoby za łatwo -odpowiedział półżartem.
Nie miał zamiaru zbędnie tracić czasu, więc ruszył na poszukiwanie niejakiego Rolanda. Już teraz z pewnością zauważysz dom, do którego zachodzą różne osoby ukradkiem szukając uciech cielesnych, powtórzył w myślach. Mogła od razu powiedzieć że chodzi o burdel. Nie śpieszyło mu się, szedł wolnym marszem, próbując stworzyć mentalną mapę uliczek. Po kilku minutach zatrzymał się przed domem rozkoszy. Stanął przed drzwiami i po chwili wahania zapukał.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpień 2014, 22:25:12 »
Nie było w podgrodziu budynku zatytułowanego burdelem, więc ciężko było od tak sobie go znaleźć. Taki przybytek, jak burdel "Wąska szparka" mieścił się w dzielnicy handlowej na placu targowym.

W podgrodziu wszystkie budynki były raczej zbliżone co do swojego wyglądu. podniszczone drewniane chatki, wszędzie smród brud i ubóstwo. Jednak jak szedłeś dzielnicą, co rusz widziałeś ciekawe osobistości. Podszedł do ciebie mężczyzna trzymając flaszkę w rękach.



- O cześć. Może dasz grosz na flachę?

Offline Croy

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŚwiat jest piękny, tylko ludzie to kurwy!
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpień 2014, 22:35:42 »
Z wyprawy do "burdelu" nic nie wyszło. Croy właśnie rozmyślał nad następnym posunięciem zagadał go jakiś ciemny typ. Zapytał o pieniądze.
-Za darmo, umarło -odpowiedział czarnowłosy- Szukam niejakiego Rolanda von Lynxa. Nie wiesz gdzie go znajdę?
Spojrzał na mężczyznę pytającym wzrokiem. Każdy żebrak czy też lump musi choć trochę znać plotki, przeleciało mu przez głowę, więc czemu nie mieliby słyszeć o Panu Rolandzie?

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sierpień 2014, 22:37:41 »


- Ludzi z imienia i nazwiska to ja nie znam, ale ciekawe miejsca to aj tutaj znam. Chociaż widzę, że kieszenie mam puste, a pić się chce...

Offline Croy

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŚwiat jest piękny, tylko ludzie to kurwy!
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sierpień 2014, 22:45:59 »
Nie wiele myśląc, Croy wyciągnął z mieszka 10 grzywien i pokazał je rudobrodemu. Uśmiechnął się delikatnie.
-Pan Roland prowadzi bur... dom w którym mogę szukać... hmm... uciech cielesnych. Jeśli rozumiesz co mam na myśli. Wystarczy, że powiesz mi to i owo, a o to te pieniądze będą twoje. Co ty na to, przyjacielu?

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sierpień 2014, 22:49:13 »


- Na tyle nawet nie liczyłem... - zaczął mówić wyciągając łapki do grzywien.

Offline Croy

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŚwiat jest piękny, tylko ludzie to kurwy!
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Sierpień 2014, 22:55:41 »
- Nie tak szybko -pośpiesznie cofnął rękę, a uśmiech momentalnie zniknął z jego twarzy- Powiedziałem. Nic za darmo. Za 10 grzywien można nieźle się napić, co? Więc teraz opowiesz mi o wcześniej wymienionym miejscu. I powiesz mi gdzie je znajdę. Jak to zrobisz dostaniesz kasę, a co z nią zrobisz to twoja wola. Jasne?
Głupia hołota. Ocenił wzrokiem mężczyznę, w razie czego, jeśli musiałby się bronić przed napadem. Pokazywanie pieniędzy ludziom pokroju tego tu nie zawsze było bezpieczne. Croy nigdzie nie widział broni, ale równie dobrze mogłaby sprawowała tą funkcję butelka. Uznał, że w razie konieczność dałby sobie z takim radę.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Sierpień 2014, 23:10:42 »


- Nie to nie, bez łaski kolego. - Powiedział i zabrał rękę. odwrócił się na pięcie i poszedł w boczną uliczkę.

Offline Croy

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŚwiat jest piękny, tylko ludzie to kurwy!
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Sierpień 2014, 23:15:19 »
-Czekaj! -zawołał zdesperowany, podążając za łysolem- A za 20 grzywien? Dogadamy się.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Sierpień 2014, 23:50:14 »
- Tu nie ma znaczenia ilość grzywien. Po prostu widać, że nie potrafisz handlować. Ja mam wiele informacji i wiem czego szukasz. Ale jak prawdziwy handlarz nie dam się wykiwać gościowi z bronią.

Offline Croy

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŚwiat jest piękny, tylko ludzie to kurwy!
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sierpień 2014, 08:22:39 »
Kurwa mać. Mężczyzna powoli tracił nerwy. On prawdziwym handlarzem? Gdyby nie położenie w jakim się znajduje uważałbym to za śmieszne.
-A ja nie dam się wykiwać jakiejś pijaczynie. Słuchaj, masz pieniądze i gadaj. A jeśli coś ci się nie podoba... możemy to zrobić na dwa sposoby. Grzeczny lub... niegrzeczny. I to ja zdecyduje, rozumiesz? -mina Croya przybrała zaciekły wyraz.
Wyprostował się. Lewą dłoń położył na głowicy swojej broni, zaś prawą ręką wyciągnął, podając rudobrodemu sumę 20 grzywien.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2014, 11:41:26 wysłana przez Croy »

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Sierpień 2014, 15:52:03 »


- Hahahah. Nie bądź śmieszny, spójrz na dachy. - Powiedział iw skazał ręką do góry na dachy w tej wąskiej uliczce. Jeżeli zerknąłeś, to zauważyłeś dwie postacie odziane w czarne stroje klęczące na krawędzi z wyciągniętymi kuszami, celujące wprost w ciebie. - Nie groź tym, których nie znasz. O niczym tutaj nie decydujesz dzieciaku. - Powiedział i obdartus mrugnął oczkiem.

//Nie wiesz kto to jest, ale masz wyjaśnienie: Wundur z Efehidon

Offline Croy

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŚwiat jest piękny, tylko ludzie to kurwy!
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Sierpień 2014, 15:59:15 »
Oż ty skurwysynie. Zacisnął mocniej pięść na głowicy miecza, ale po chwili rozluźnił uchwyt.
-Eh, aż tak drogie są te informację? W takim razie, jakiej ceny żądasz? A może mam coś dla ciebie zrobić, co? Mów, jestem gotowy na wszystko.
Rozłożył ręce.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Sierpień 2014, 16:09:45 »


- Daj na piwo. Wtedy będę szczęśliwy. - Powiedział i uśmiechnął się.

Offline Croy

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŚwiat jest piękny, tylko ludzie to kurwy!
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Sierpień 2014, 16:18:56 »
-Będę za 5 minut -Odpowiedział.
Nie miał zamiaru dłużej się z nim kłócić, więc tego nie skomentował. Ruszył więc do karczmy, po zakup alkoholu. Wszedł do przybytku i rozglądnął się, zawsze warto wiedzieć kto jest za twoimi plecami. Następnie podszedł do lady i zagadał karczmarza.
-Daj człowieku flaszkę piwa... -powiedział znużony całą sytuacją- Albo wiesz co? Daj dwie. Ile się należy?

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sierpień 2014, 16:23:25 »
Dotarłeś do najbliższej karczmy, w starym mieście.



Karczma "Obieżyświat"



Przechodząc się przepiękną główną ulicą starego miasta spostrzegasz budynek z którego dobiega wiele wrzasków, śpiewów i śmiechu. Zaciekawiony wchodzisz do środka i widzisz przepych połączony ze swobodą. Kilkadziesiąt stolików i cztery razy tyle klienteli wprawia cie w osłupienie. Jedzenie i napoje alkoholowe widać dosłownie wszędzie, a całej rozrywce dogrywają śpiewy i tańce pijanych już ludzi. Mija cię urodziwa kelnerka, która zachęcająco się pyta:
- A ty, kochanieńki, chcesz się najeść, wypić czy odpocząć?

- Dwa piwa tak? 4 grzywny.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #14
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sierpień 2014, 16:23:25 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything