Autor Wątek: Test kruka #13  (Przeczytany 2494 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Test kruka #13
« dnia: 23 Sierpień 2014, 23:53:01 »
Nazwa wyprawy: Test kruka #13
Prowadzący wyprawę: Salazar
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, chęć dołączenia
Uczestnicy wyprawy: Malavon

-No więc jakieś pomysły blondyneczko? - zapytałem odruchowo.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2014, 00:00:22 »
- Pojedziesz kochanieńki na wagę miejską. Moja przyjaciółka, ciągnie tam kupców za kieszenie. Zapytaj ją o jakąś akcje. Szukaj panienki Hofferson. Taka blondyneczka z toporkiem biega.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2014, 00:00:22 »

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień 2014, 17:35:33 »
-Z toporkiem powiadasz? Nie powinno być ciężko znaleźć taką osobę. Do zobaczenia. Po skończonej rozmowie ruszyłem w kierunku dzielnicy handlowej i samej wagi miejskiej. Nie śpieszyłem się jakoś wyjątkowo. Biegnąca osoba zawsze wywoływała u ludzi zainteresowanie, a to akurat dziś nie było mi potrzebne.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2014, 18:57:44 »
Przedostanie się ze starego miasta, rynku nie było problematyczne w kierunku dzielnicy handlowej.

W centralnym miejscu Placu Targowego, tuż obok fontanny znajduje się niezbyt duży budynek wykonany w całości z białego kamienia oraz czerwonej dachówki. Waga miejska jest najważniejszym punktem, który odwiedzić musi każdy z kupców przybywających na jarmark. To właśnie w tym miejscu można złożyć zamówienie na zapotrzebowany towar. I właśnie do tego miejsca zmierzałeś, gdzie własnie teraz, w tym momencie odbywał się zjazd kupców. Wszedłeś do środka i doświadczyłeś przyjemności oglądania mnóstwa ludzi walczących zażarcie słowem z kupcami targując niższe ceny.

Już na pierwszy rzut oka dostrzegłeś w kącie zawiązującą rzemyki u buta piękną blond dziewczynę z zawieszonym toporem na plecach.

Astrid Hofferson


Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień 2014, 19:45:26 »
Zbliżyłem się do blondynki z wzmiankowanym toporem.
-Czyżby panna Astrid? - zapytałem zwyczajnie.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sierpień 2014, 20:01:57 »
 <huh> Taką zrobiła minę.
- Nie, jestem Matylda z K'efir.

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sierpień 2014, 20:40:16 »
Westchnąłem ciężko.
-Rozumiem. Przychodzę z starego miasta. Od takiej jednej blond niewiasty. Podobnież trzeba pomóc coś "nosić" kupcom.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sierpień 2014, 21:20:05 »


- Coraz niższy poziom mają ci nowi rekruci... - powiedziała niby do siebie, ale dostatecznie głośno, byś słyszał. -  Wyjdźmy stąd w jakieś ustronne miejsce.

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sierpień 2014, 22:52:30 »
-Jestem za. - powiedziałem i oddaliłem się wraz z Astrid w jakieś bardziej "ustronne" miejsce. -Wyjawisz jakieś konkretne szczegóły w czym ci pomóc?

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sierpień 2014, 22:57:28 »
- To gdzie pójdziemy, gdzie zaprosisz taką damę jak ja? - Zapytała trzepocząc uroczo rzęsami. Powiedziała dalej stojąc i czekając na twoją inwencję twórczą co do tego, czym jest ustronne miejsce, gdzie wokół was jest mnóstwo ludzi i kupców, wprawionych w dziedzinie handlu, negocjacji i dyplomacji...

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Sierpień 2014, 17:11:30 »
-Chodźmy alejką, w pobliżu musi być kawałek zieleni i jakaś choćby ławka. Zgoda?

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Sierpień 2014, 21:45:39 »
- I co, ty tak zawsze z dziewuchą na mróz wychodzisz na randkę? Idź ty panie... Pójdziemy w ciekawsze miejsce. Mam ładną, przytulną komnatkę w kanałach, może i nie jest aromatycznie, ale cieplej. Chcesz zobaczyć? - mrugnęła zalotnie oczkiem iz zaprosiła cię ręką za sobą. szła przez budynek, nie do wejścia, którym wszedłeś, lecz wyjścia po przeciwległej stronie. Tak zwanego wyjścia ewakuacyjnego. Otworzyła drzwi i ukradkiem wyszła rozglądając się, by nikt jej nie dojrzał...

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Wrzesień 2014, 20:12:41 »
-Czemu nie. Podążałem za dziewczyną również starając się aby nikt mnie jakoś nie dojrzał. Ot elf wędrujący z panienką noszącą topór. Kto wie, może była drwalem, a elf chciał kupić trochę drzewa. W końcu elfy kochają drzewa!

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Wrzesień 2014, 00:52:16 »
Astrid wyszła z budynku i pokierowała swe kroki w kierunku wąskich uliczek dzielnicy handlowej, gdzie interesy nie były już wszystkie legalne. uliczni handlarze skryci w mroku oferujący towary nielegalne lub kradzione mierzyli was wzrokiem. Astrid dziarsko mknęła dalej aż dotarła do włazu prowadzącego do kazałów. zdjęła topór i włozyła koniec rękojeści w otwór okrągłej stalowej płyty. energicznym ruchem rak odchyliła właz i przekręciła w bok odsłaniajac okrągłe zejscie do kanałów. Wyjęła topór, schowała na plecach i zeszła w dół po stalowej drabince montowanej w kamiennych ściankach kanału.

Gdy dotarłeś za nią do włazu zauważyłeś, ze w kanałach są zapalone pochodnie, czyli jest to miejsce użytkowane częściej, a niżeli przeciętne kanały.

- No chodź. - Ponaglała cię Astrid, która poszła w lewo od zejścia i zniknęła za drewnianymi drzwiami usadowionymi tuż obok zejścia do kanałów, w kanałach oczywiście.

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Wrzesień 2014, 17:50:16 »
Bywałem już w kanałach, lecz takie przejścia nie były mi znane. Zazwyczaj w takich miejscach było ciemno i dość nieprzyjemnie. Tutaj dokuczał jedynie zapach. Posłużyłem się drabinką żeby podążyć za dziewczyną. Zobaczyłem jak dziewczyna znika za drzwiami. Nie zastanawiając się wiele, również z nich korzystałem.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Wrzesień 2014, 18:43:33 »
gdy wszedłeś za drzwi ujrzałeś obskurny pokój, małą klitkę, gdzie było łóżko i prowizoryczny stół, an którym porozrzucane chaotycznie kartki papieru z zapasikami oraz mapa miasta.

- http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/f/fc/NPC_Astrid_Hofferson.jpg

- Dam ci wybór. Podejmiesz się jednego, lub drugiego.

- Pierwsze: Mam za zadanie wzbudzić małe kontrowersje rasowe. Jaszczuroludzie i trudnaszanie mają okazać się krwiożerczymi i nieokrzesanymi bestiami. Dobrze by było, aby zaczęli dokonywać morderstw na ludziach i elfach pozostawiając ślady swoich zbrodni. Około 3 przykładowe zbrodnie w miejscach publicznych były by idealne.

- Drugie: Wrócisz na wagę miejską i okradniesz kupca Elerta z jego złotego sztyletu.

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Wrzesień 2014, 18:37:36 »
-Hmm. Chyba jestem za drugą opcją. Powiesz coś więcej o tym kupcu?

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Wrzesień 2014, 19:08:25 »
Astrid wzięła nóż ze stołu i rzuciła nim tuż za ciebie w drewniane drzwi. Zdziwiłeś się lub przestraszyłeś, gdyż atak wyglądał jak gdyby był kierowany w ciebie. gdy odwróciłeś się zobaczyłeś duży obraz z postacią kupca na pierwszym planie. nóż przebił jego usta i idealnie wpasował się niczym wytknięty język.



- Handluje ziołami, rzadkimi ziołami, bardzo rzadkimi a nawet czasem nielegalnymi ziołami. Ciężko go znaleźć w tłumie kupców, skrzętnie unika publiki.

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Wrzesień 2014, 19:30:15 »
-Rozumiem. Nóż nosi ze sobą czy może go zazwyczaj ukrywa?

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Wrzesień 2014, 19:47:33 »
- Mi się nie udało go okraść. - Powiedziała i odsunęła karwasz z nadgarstka, gdzie ukazała się spora rana po poparzeniu. - Jakoś mnie poparzył. Chwycił za nadgarstek i poparzył, gdy już miałam niemal wyjęty jego sztylet. Jest zakrzywiony i wyjęcie go z futerału jest dosyć utrudnione, ciężko zrobić tak, by tego nie poczuł. Proponuję zrobienie zamieszania, gdy go odnajdziesz w tłumie. Sztylet nosi tak jak tu na tym szkicu, przy pasie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #13
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Wrzesień 2014, 19:47:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top