Autor Wątek: Miękki niczym skała II  (Przeczytany 8034 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Sierpień 2014, 16:14:02 »
Skoro ja ich nie widzę - to oni nie widzą mnie . Zdecydowała się ostrożnie przejść przestrzeń dzielącą linię lasu do urwiska. Gdy do niej dotarła, chciała się wspiąć. Zaczęła wchodzić stawiając stopy bokiem i przytrzymując się wystających części roślin. Każdy ruch robiła ostrożnie, by się nie poślizgnąć. Była lekka, więc korzenie bez problemu mogły ją utrzymać. Niekiedy musiała wyczuć rękoma coś, czego mogłaby się chwycić.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Sierpień 2014, 17:22:13 »
Eve niestety nie wspięła się wysoko. De facto nie wspięła się w ogóle. Może to i lepiej? Sam narrator wolałby spać z metra niż z dziesięciu. Eve tak się udało upaść, że jej twarz wylądowała w śnieżnym puchu tuż obok maleńkich śladów czteropalczastych stóp. Ciągnęły się od lasku aż do ściany urwiska. Stamtąd pewnie przyszli.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Sierpień 2014, 17:22:13 »

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Sierpień 2014, 17:48:36 »
W ten nieprzyjemny sposób zauważyła ślady zapewne niedużych istot. Widząc, że wyraźnie, choć nie głęboko, odcisnęły się na śniegu, podążyła za nimi w głąb lasku.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Sierpień 2014, 18:20:30 »
Eve przeszła tak kawałek, aż znowu znalazła się przy drzewach. Obok dwóch par drobnych stóp pojawiła się tam para nieco większych należących do kobiety, całkiem wyraźnych i odznaczających się w śniegu. Na skraju lasu do dwóch niewielkich par dołączyła i trzecia, identyczna para. Wyglądało to tak, jakby trzy małe stworki przyszły z lasu, od południowego zachodu, dwa poszły dalej, do urwiska, a jeden został na miejscu. Wyraźnie zatoczył kilka okręgów w śniegu i ruszył w kierunku północnym, gdyż tam ciągnął się ten trop.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Sierpień 2014, 18:26:53 »
Wiedząc, że z urwiskiem nie da rady, postanowiła podążyć tropem na północ. Istoty rozdziliły się - jeśli spotka to coś, to z jednym będzie jej łatwiej niż z kilkoma. Zastanowiło ją tylko, co może zostawiać czteropalczaste ślady...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Sierpień 2014, 18:35:43 »
Zdeformowany trablin! Tak, zdeformowany trablin z wadą genetyczną zostawia czteropalczaste ślady! Ta trójka musiała być rodzinką, bo wszystkie trzy miały zdeformowane stopy z dodatkowym palcem. Cóż, życie jest przewrotne, a jak już coś się pierdzieli, to na całego...
//Szczerze? Pomyliło mi się, bo miałem napisać, że ślady są trójpalczaste... :(
Evening szła tak dłuższą chwilę pokonała z 500 metrów, aż doszła do zbocza kotliny. W tym miejscu ślady zakręcały ostro na zachód. Po kilkunastu sekundach Eve ujrzała owego trablina, trzeciego bliźniaka, zakałę rodziny. Och, ile się matka na niego darła w dzieciństwie, a ile razów od ojca dostał. Złe trabliniątko z niego było. Stał do dziewczyny tyłem i zaczął oddawać mocz.

// 1x Trablin z czterema palcami u nogi, stoi 50 metrów przed Tobą, oddaje mocz, nie widzi Cię jednak jeszcze.

//Wejdź w statystki trablina i przeczytaj je dokładnie. Posiada on kilka ważnych umiejętności, jak np. zwierzęcy instynkt, wzrost trablina.
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2014, 18:40:58 wysłana przez Funeris Venatio »

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Sierpień 2014, 19:28:32 »
Dziewczyna na widok małego, dziwnego, lekko zmutowanego trablina położyła dłoń na podarowanym mieczu, który miała przy pasie. Wiedziała, że jeśli tylko trablin skończy obsikiwać śnieg, to zauważy ją, czy usłyszy nierówny oddech.
- Hej, ty! - krzyknęła w końcu do niego, powiadamiając o swojej obecności. Wiedziała, że jeśli będzie z nim walczyć, to nie może zrobić tego w lesie; na otwartej przestrzeni pewnie jej będzie łatwiej. Dłoń, na wszelki wypadek, wciąż spoczywała na trzonie ostrza.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Sierpień 2014, 20:03:08 »
Trablin odwrócił się i rozkaszlał na twój widok.
- Czego, głupia suko?! - jego głos był dziwny i nieprzyjemny.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Sierpień 2014, 20:17:50 »
Na początku ją wmurowało, ale otrząsnęła się szybko i spytała starając się brzmieć groźnie - Gdzie reszta twoich? I czego tu szukacie? Mów, szybko! 

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Sierpień 2014, 20:31:45 »
- Gówno się ode mnie dowiesz, szmato! Spierdalaj z powrotem do swojego zamku, Orwell i tak was wszystkich dorwie! - Trablin znowu zakaszlał i ruszył w twoją stronę z wyraźnym zamiarem zaatakowania pazurami. Zbliżał się dość szybko, był już na odległość 30 metrów.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Sierpień 2014, 20:43:20 »
Przez myśl przeszło jej pytanie, kim jest Orwell, ale teraz musiała myśleć o czymś innym. Evening w jednej chwili wyciągnęła miecz, gotowa by się bronić, ba, walczyć z nim. Oręż chwyciła pewnie w obie dłonie ostrzem w stronę trablina. Przyjęła bardziej stabilną postawę w śniegu, stawiając lewą nogę bardziej w przód. Zacisnęła palce mocniej na rękojeści, gotowa, by przyjąć ten atak złości.   

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Sierpień 2014, 21:46:34 »
Atak nastąpił. Trablin ciął nisko swoimi pazurami, mniej więcej w okolice kolan.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Sierpień 2014, 21:58:51 »
Nie czekając ugodziła nisko mieczem, trafiając w treblina w okolice jego tułowia i zraniła go dość poważnie. Padł obok, zostawiając na śniegu podłużną plamę krwi. Dopiero teraz Eve poczuła ból w nogach... Dotknęła kolana palcami, sprawdzając jakie obrażenia jej zadał. - Niech to szlag... - mruknęła zdenerwowana, pochylając się.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Sierpień 2014, 22:24:26 »
Trablin zaatakował, jednak nie zdążył zadać obrażeń, gdyż Eve trafiła pierwsza. Trablin padł z rozpłatanym brzuchem na zimną glebę, plamiąc śnieg na czerwono.

//Wybacz lakoniczność, ale w pracy siedzę ciągle i nie zawsze mam czas się rozpisać.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Sierpień 2014, 22:38:37 »
Spojrzała jakby z obrzydzeniem na nieduże ciało trablina i schowała miecz, uspokajając się. Potem rozejrzała się jeszcze po okolicy, szukając jakichś błyszczących w ciemnościach ślepi. - Jeden śmierdziel mniej - szepnęła do siebie. Na ziemii starała sie odnaleźć jeszcze jakieś ślady, czy wskazówki.

//Nie ma sprawy :)

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Sierpień 2014, 23:07:28 »
Trablin nie miał przy sobie nic oprócz małej paczuszki, w środku której było zawinięte małe puzdereczko z dziwnie śmierdzącą maścią. Pachniało niby jakimś łojem, niby moczem, tak naprawdę to trudno było określić. Lepiło się strasznie i było jakby trochę dziwnie matowe. Evening zauważyła, że po jakimś czasie to, co przylepiło jej się do palca zaczęło piec. ÂŚnieg szybko zmył niezidentyfikowane "coś", lecz zaczerwienienie skóry jeszcze przez moment pozostało. Trablin nie żył, czas uciekał. Było mroźno i ciemno.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Sierpień 2014, 00:05:42 »
To coś było żrące i, tak jak skórę, mogło niszczyć też mury. Evening postanowiła to sprawdzić, wracając na górę. Musiała się pospieszyć, policzki miała czerwone, ruszyła więc żwawym krokiem drogą przez bramę, chcąc zbliżyć się do pozostałych dwóch trablinów przy załomie i zbadać działanie cuchnącej substancji na ściany murowania.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Sierpień 2014, 00:49:42 »
Evening ruszyła niedaleko linii drzew, gdzie zaczynała się pusta przestrzeń, gdyż tak właśnie było najszybciej i najbliżej. Będąc jeszcze w lasku usłyszała, jak dwa trabliny idą już po otwartej przestrzeni i zmierzały do miejsca, gdzie miał czekać ich trzeci bliźniak. Jeden rozkaszlał się niemiłosiernie, co pozwoliło go mniej więcej zlokalizować w ciemnościach. Był co najwyżej 100 metrów dalej, przy czym do skraju wykarczowanej polanki brakowało Evening 20 metrów.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Sierpień 2014, 11:41:47 »
Usłyszała, że trablinów nie ma już na górze. Zeszły na dół i teraz słyszała kasłanie jednego z nich, więc wiedziała gdzie są. Zawróciła więc, starając się zachowywać cicho, stawiać kroki tak, by śnieg mocno nie skrzypiał pod jej stopami. Ruszyła w stronę, skąd dochodziły dźwięki.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Sierpień 2014, 12:16:05 »
- Gdzie Ciulek? Miał czekać, zasmarkaniec jeden! - Evening usłyszała jednego z trablinów jakieś 45 metrów przed sobą. Niewyraźnie dostrzegła dwie sylwetki, które oddalały się do miejsca, gdzie poszedł Ciulek.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Sierpień 2014, 12:16:05 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top