Autor Wątek: Miękki niczym skała II  (Przeczytany 8033 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #140 dnia: 27 Sierpień 2014, 20:29:32 »
-O, bracie Rogersie! - zagadnęła go Eve. -Jak brat widzi, wróciłam. Zabiłam trzy tabliny, no i karczmarza... Ale zebrałam coś, co może się przydać.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #141 dnia: 27 Sierpień 2014, 21:03:15 »
- ÂŻe co? - wypalił zdezorientowany. - Od początku, dziewczyno. Opowiedz mi wszystko po kolei w jak najdrobniejszych przyczynach.

//Teraz się pilnuj. Musisz zdać raport Rogerowi (nie Rogersowi!), opowiedzieć wszystko po kolei i wysnuć wnioski, które Ci się nasuwają itd. Dasz radę. :)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #141 dnia: 27 Sierpień 2014, 21:03:15 »

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #142 dnia: 27 Sierpień 2014, 21:30:07 »
//Wybacz, nie wiem skąd ta literka się tam wzięła.
//Kurde, bo ja pamiętam co tam się na początku działo :'o


- No więc, to było tak. Za górami, za lasami... Pod murem pojawiły się trabliny. Posiedziałam tam chwilę, no i one się tam pokazały. To znaczy najpierw słyszałam ich chichot, weszły na górę - na mur, ja się schowałam za bramą (zupełnie niepotrzebnie, ale co tam). Nie wiedziałam zupełnie nic, ale słyszałam je. Zeszłam więc na dół, chciałam je dopaść jakby od dołu. A tam... Tam pojawiły się czteropalczaste ślady - bo to jakaś zmutowana rodzinka trablinków była. Podążałam za nimi, w sumie niedługo. Jeden został tu na dole, dwa gdzieś poszły. Nawyzywał strasznie, no ale... Chciałam z niego coś wydobyć. Usłyszałam o Orwell'u. I gdy już go zabiłam, to miał przy sobie paczuszkę ze żrącą maścią. Strasznie cuchnęła, ogólnie nieprzyjemna sprawa. Powodowała podrażnienia i zaczerwienienia.
Potem szłam wzdłuż linii drzew i znów słyszałam ich gadanie. Jeden tchórz zwiał, ale drugiego... też zabiłam. Rzucał się strasznie. Irytujący był. Chciałam z niego coś wyciągnąć, ale nie pisnął słówka. No ale przejdźmy dalej.
Zwróciłam uwagę na ślady do lasu. Podążałam nimi jakiś czas, aż dotarłam do ich "szlaku" chyba. Miały takie dróżki nad ziemią w postaci połączonych linami drzew. Weszłam na grab, po linach doszłam do pustego w środku pnia. Zeszłam na dół, kilkaset metrów szłam skulona z robakiem w... no nieważne. Tunel był wysokości jednego metra, cholernie niewygodnie. Wyszłam z niego cała połamana, a później też i przemoczona, bo musiałam przejść przez niegłębokie jeziorko. Doszłam do traktu, do karczmy. Ogrzałam się trochę, wysuszyłam spodnie, wypiłam grzane wino. Oprócz mnie, niziołków i gospodarza - nie było nikogo. Po rozmowie z tymi niziołkami (Pytałam czy coś wiedzą o stworkach niszczących może gospodarstwa, coś słyszeli, bądź widzieli po drodze - ci jednak zaprzeczyli. To samo karczmarz.) poprosiłam tego faceta, karczmarza znaczy się, o to by otworzył piwnicę.Długo zwlekał, był jakiś podejrzany, jakby coś ukrywał. No ale... wystraszyłam go, tak niewinnie mieczem. Otworzył w końcu tę nieszczęsną klapę. A w środku był... trablin. Musiałam się z nim rozprawić. A gdy wyszłam z piwnicy, zastała mnie niespodzianka. Dostałam w głowę od karczmarza, niziołki zwiały... I dostałam fekaliox'em w twarz. Ale byłam jeszcze w stanie walczyć i oberwał ten facet ode mnie prosto w... czuły punkt. Tylko wtedy to coś zaczęło działać. (I wtedy nastała tęczowa masakra, ale to takie ważne nie jest.)
Karczmarza, niech brat zgadnie , zabiłam. Ale znalazłam przy nim kartkę z napisem "JP" i dzisiejszą datę. O, mam ją tu. Wróciłam tu najszybciej jak mogłam. Moim zdaniem to on... chyba trzymał trabliny w tej piwnicy, szczerze powiem, że nie wiem. Podejrzany jest jeszcze ten Orwell. No i maść... śmierdzące paskudztwo. Może tym niszczyli mur?
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2014, 21:33:00 wysłana przez Evening »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #143 dnia: 28 Sierpień 2014, 12:07:28 »
// Nawet się uśmiechnąłem przy czytaniu. :)

- Dobrze, daj mi to wszystko, zajmę się tym. Wygląda na to, że rozbiłaś jakąś ich komórkę operacyjną, dobra robota. Dostaniesz kwit ze swoją wypłatą. Idź się prześpij... - zawiesił na moment głos. - Wiesz co? Idź się najpierw umyj.

WYPRAWA ZAKOÑCZONA POWODZENIEM !!!

Podsumowanie:Evening dostała zadanie wytropienie "czegoś", co znowu psuje mur. Najpierw trafiła na rycerza, który miał na nią chrapkę, potem na rycerza, który chrapki co prawda nie miał, ale miał dla niej zadanie. Dziewczyna czekała przy murze na nadejście intruzów i się doczekała. Przyszły dwa trabliny. Po kilku walkach, perturbacjach i podchodach dwa trabliny zginęły, a jeden uciekł. Eve znalazła przy ciele dziwną maść i dowiedziała się o jakimś Orwellu, który może za tym stać. Goniła ostatniego trablina aż dotarła do karczmy, gdzie tamten się (jak się okazało) ukrywał. Stoczyła walkę ze złym karczmarzem, ale dostała fekalioxem po twarzy. Trochę połknęła, więc przez najbliższy dzień męczyć ją będą biegunka i kolorowe wymioty.
Niestety... Eve nie przeszukała piwniczki w karczmie, więc nie dowiedziała się kilku ważnych rzeczy. Do tego niziołki nie uciekły, tylko... no właśnie. Tego nie wie nikt. Tym się jednak dziewczyna również nie zainteresowała.

Nagrody:

Evening

22 grzywny z szafek
100 grzywien od Gerina

Talenty:

Evening

Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 srebrny talent, 2 brązowe talenty
Bonus Rasowy: 1 srebrny talent
Premia: 200 grzywien

Forum Tawerny Gothic

Odp: Miękki niczym skała II
« Odpowiedź #143 dnia: 28 Sierpień 2014, 12:07:28 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top