Autor Wątek: Obsługa w fast food'ach  (Przeczytany 3235 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Obsługa w fast food'ach
« dnia: 02 Styczeń 2007, 23:49:06 »
Witam, chciałbym pruszyć temat ludzi pracujących w sieciach restauracyjnych typu : Mc Donald's, KFC itp.
A mianowicie byłem dzisiaj w Mc Donald's i zamówiłem sobie tego całego Big Tasty. Wszystko super, ale pani powiedziała, że muszę chwile poczekać bo jeszcze nie ma gotowych tych hamburgerów. Powiedziła również, że ktoś zaraz go doniesie, wszstko spoko więc usiadłem i czekałem. Minęło 5, 10 minut więc podchodze i się pytam o moją kanapkę. W odpowiedzi usłyszałem: przecież mówiłam panu aby pan przyszedł... W tym momencie nie wytrzymałem i zjechałem ją równo z ziemią! Byłem cholernie głodny to mi jeszcze coś takiego się trafiło. Biedna pani przeprosiła za całą sytuacje, powiedziała, że jej się pomyliło. Było tak chyba tylko dlatego, że stało dużo ludzi. Nie jestem pewien dlaczego mnie tak olała jako klienta, może dlatego, że mam 16 lat, a dla niej jeśli ktoś jest w tym wieku może być dyskryminowany jako osoba kupująca... Nie mam pojęcia.

A więc tu wychodzi moje pytanie: Czy przytrafiło się wam kiedyś coś podobnego? Może nie koniecznie w restauracji, tylko jakimś sklepie? Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2007, 17:22:55 wysłana przez Khaleb »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2007, 00:37:05 »
Ja tam żadko jadam w takich "restauracjach" jednak w MC często jest tak, że "kanapka nie jest gotowa" i trzeba czekać. Wtedy, jeżeli kasjer/ka poprosi mnie żebym usiadł i poczekał, odpowiadam:
- Nie mam zamiaru czekać, jesteście restauracją która podaje jedzenie OD RAZU. Po to tu jestem żeby szybko zjeść, a nie czekać godzinami. Wtedy czas oczekiwania na hamburgera bardzo się zmniejsza :]

Na ogół nie miewam żadnych problemów, firma z którą miałem największe zatargi to kurier Masterlink...co za !@#$%!

Forum Tawerny Gothic

Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2007, 00:37:05 »

Offline Aeskel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Styczeń 2007, 00:38:01 »
@ up

Przyjedź do USA i przekonasz się co to fast food xD. Kanapki w Mc'donaldzie składają z niczego więcej jak tłuszczu i hamburgerów, które z niewiadomo czego zostały robione. Przyjaciel zamawiał często Big Mac'i i wkońcu mi powiedział:

"Jakoś już nie smakują tak dobrze jak kiedyś"

Raz też byłem głodny, a miałem tylko 4$, wystarczyło na samą kanapke i coś do picia. Zjadłem z niezadowoleniem na twarzy, nie smakowało mi. W Ameryce dużo czarnych pracuje w MC i to przeważnie denerwuje ich, że (Tak naprawde jest!) muszą obsługiwac "białych". Robią wszytko na odwal się, że szkoda gadac. Już lepiej iśc do pizzeri, która w ameryce jest dosyc tania i kupic slice'a* bądź dwa (Slice kosztuje 2$).

*Kawałek pizzy. Czyli nie musisz zamawiac całej pizzy, żeby zjeśc, tylko zamawiasz na slicy.

Wszytkim odradzam jedzenie tego typu pożywienia.

A co do obsługi, to u mnie mniej więcej jest szybka, ale efekt tej szybkiej pracy nie jest zadawalający. Lepiej poczekac i miec dobra kanapke, niż dostac coś zrobionego na odwal się.

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Styczeń 2007, 09:22:33 »
Czasami zdarza mi się jadać w MCjednak nigdy nie spotkałem się z twoją sytuacją. Jak już wchodze do tej "restauracji" to zwykle żeby się najeść kupuje 3 hamburgery+małego shake. Rzecz jasna niekiedy braknie hamburgerów i pani mi każe troszke poczekać jednak nigdy nie odchodze wtedy od kasy i szczerze mało mnie interesuje kolejka za moim plecami, a sprawia to iż przeważnie dostaje nowo powstałe kanapki.  

Odradzam KFC bo jak na mój gust jest tam strasznie drogo, a moim zdaniem najlepiej jest zjeść sobie kebaba lub zapiekanke z jakiegoś sprawdzonego punktu.

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń 2007, 15:38:06 »
Hm, mi się też zdarzyło kilka takich sytuacji.
Byłam kiedyś w Mc'u i pani się wszystko pomieszało. Dość długo musiałam czekać i pani jeszcze zapomniała o jednej, czy dwóch rzeczach. Druga wpadka była, kiedy byłam w pizzerii. Usiedliśmy z ciocią, kuzynem i taką jedną rodziną, cioci znajomymi. Czekaliśmy na tą pizzę, i gdy nie było jej po 40 mminutach (miało się czekać 15)i ten pan, cioci znajomy poszedł im zrobić awanturę. I powiedział, że nie chce już swojej pizzy. Donieśli pizzę w godzinę po zamówieniu (chyba 1 h 15,10 min) i w dodatku zapomnieli o jednej, ale ta którą zamówił ten pan została wymieniona za tą, o której zapomniano.

W sumie, rozumiem tych sprzedawców, że czasami może im się coś pomylić, szczególnie w Mc-u. Jest tam tak dużo ludzi, pani musi być bardzo szybka, nabić na kasę, wziąć pieniądze, wydać, policzyć, podać. To wcale nie jest takie łatwe. Myślimy, że zawód sprzedawcy jest taki jak z płatka, ale nie doceniamy cięzkiej pracy, którą wykonują Ci ludzie :)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Styczeń 2007, 17:23:08 »
Ja tylko raz napotkałem na dość rozgarniętego kasjera w MC Donalds, mianowicie zamówiłem sobie jakiś tam zestaw z Big Mackiem bo byłem bardzo głodny delikwent powiedział, że zaraz będzie i bym poczekał przy kasie. Więc czekam i czekam on obsługuje innych jestem cierpliwym człowiekiem więc pomyślałem dobra co mi tam poczekam jeszcze chwile widocznie mają dużo zleceń na ten posiłek. Poczekałem do 10 minut i spytałem się kasjera gdzie moje zamówienie ten zdziwiony zapytał się mnie czy cokolwiek zamawiałem. W tym momencie myślałem że krew mnie zaleje porządnie go "opieprzyłem" i dodałem sobie do mojego zamówienia shake oczywiście inteligentny kasjer nie zorientował się że wcześniej zapłaciłem mu za mniejsze zamówienie.
Czyli opłaciło mi się czekać 10 minut skoro porobiłem kasjera o zamówienie.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2007, 17:24:06 wysłana przez IsentoR »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Styczeń 2007, 17:40:20 »
Ja z racji miejsca zamieszkania dosyć rzadko jadam w tego typu restauracjach. Aczkolwiek zdażyło w nich kilkanaście razy konsumować. A co do pytania to mam co do tego mieszane uczucia.
Z jednej strony wiem przez co ci ludzie codziennie przechodzą.
Przez osiem godzin codziennie stoją przy kasie i słuchają coraz to nowych zamówiem ludzi. Muszą pilnować co, kiedy, dla kogo i ile. Moim zdaniem to trudna praca. Tak więc można się pomylić.  

Jednak z drugiej strony niektóre błędy pracowników są naprawdę widoczne i wkurzające.
Podam przykład sprzed miesiąca. Przychodzę z kolegą do KFC, zamawiamy dwie sałatki i dwie cole.
Czekamy jakieś 15 minut aż zza lady pewna pani krzyczy o zrealizowaniu zmówienia.
Podszedłem do kasy lecz kasjerka podała mi tylko jedną porcję. Zapytałem o co chodzi? Gdzie drugi zestaw?
Odpowiedziała ,że będzie za 5 minut i zeby sięnie denerwować.
Wróciem do stolika i dałem zestaw koledze. On powiedział, że nie będzie jadł puki mi nie przyniosą. Ok.
Mijał czas i realizowane zostawały kolejne zamówienia. A co najdziwniejsze zamówienia ludzi, którzy przyszli po dużo czasu po nas. Tym razem do kasy podszedł kolega i zapytał o zastaw. A mądra pani ekspedientka(ta sama, która wcześniej przyjmowała zamówienia i wydawała mi pierwszy zestaw) odpowiedziała mu, że my zamawialimy tylko 1 sałatkę i 1 colę  . Kolega(z reguły impulsywny człowiek      ) zjechał ją równo aż musiałem go odciągać od lady. Wtedy kasjerka zabrała zimny już zestaw mojego kumpla i zaraz podała nam dwa ciepłe.  
Czy nie można było tak od razu? Gdyby takie zachowanie reprezentowała od początku to cała sprawa nie miała by miejsca.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2007, 17:50:05 wysłana przez Kapitan Greg »

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Styczeń 2007, 17:57:29 »
Ja bardzo żadko jadam w restauracjach typu fast food, nie lubię tego jedzenia bo jest niezdrowe i tuczące. No ale przyznam że nie ma to jak lody z Mc`. Miałam z tym wiele dziwnych akcji np. zamówiłam małego laoda, a gościu mi dał dużego i jeszcze się spierał że takiego zamawiałam, albo zamówiłam du.żego z polewą czekoladową a ta(bo to kobieta była) mi daje z truskawkową(ble  )
A co do obsługi, pracują tam przważnie młodzi ludzie którzy chcą sobie zarobić i niezabardzo lubię tą pracę, więc im się nie dziwię że robią to na ``odwal się``. A zresztą po kilku godzinach w tłoku i niezbyt przyjemnym zapachu (przynajmniej dla mnie) mogą być rozdrażnieni....Ale nie powini się wyładowywać na klientach..

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń 2007, 18:52:02 »
Nie spożywam często posiłków w FF, jednak nie mówię nigdy. Dwa razy zapamiętam dosyć długo, kiedy to:
  • Podchodzę do kasy, proszę o Tortillę z kurczaka i odchodzę do stolika. Czekam ok 10 - 15 minut i naglę widzę, że przyszłą moja kolej. Nie było by w tym niczego dziwnego, gdyby no to, iż moje zamówienie było KOMPLETNIE ZIMNE. "Zjechałem" kasjerkę do ziemi i oddałem towar zabierając swoje pieniążki.
  • Także w tej samej restauracji kupowałem jedzenie. W tym wypadku długo nie czekałem, chociaż i tak przytrafiło się najgorsze. Widziałem jak w kuchni, kucharz usmażył kotlety i miał je zapakować. Odwrócił się do jakiegoś człowieka i zawartość patelni znalazła się na podłodze. On jakby nigdy nic podniósł je rękoma i wrzucił na patelnie. Kiedy dostałem mojego upragnionego Hamburgera z felernym kotletem, prosiłem o innego, spotkałem się z odmową, wtedy zapukałem do drzwi kierownika restauracji. Nie wiem czy on nadal pracuję bo już tam nigdy nie zajdę.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Styczeń 2007, 18:52:45 »
Tam gdzie mieszkam jest tylko pizzeria gdzie obsługa jest bardzo miła i życzliwa lecz jak jadę do większego miasta mam pecha z obsugą albo trafia mi się ktoś kto chce się mnie zbyć (czyli szybko bierz dawaj kasę i spadaj) albo ktoś co się ślamazarzy i muszę mu powtarzać tysiąc razy co chce zamówić.
Dlatego nie jem w fast food'ach i nie radze tam chodzić innym (no chyba że jest strasznie głodny  ) bo można
pojechać do szpitala nie tylko z powodu jedzenia tam podawanego ale też z powodu obsługi przy kturej morzna dostać nerwicy lub wpaść w szał (albo ja mam takiego pecha  )

PS. Sir_William miałem tak samo tylko że mi dali zimnego longera
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2007, 18:55:07 wysłana przez Thrall »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Styczeń 2007, 21:16:10 »
W restauracjach typu MC jadam bardzo rzadko, ostatnimi laty prawie wcale. Jednakże pare ładnych lat temu kiedy byłem na obiedzie czy przekąsce, to zazwyczaj cała obsługa była rozgarnięta, zamówiłem jedną kanapkę i typiara sie wychyliła żeby podać. Koleś przechodzący szturchnął ją, i kanapka spadła, oczywiście zrobiła mi nową....

Zdarzyło się parę razy iż w moim zamówieniu nie było to czego żądam. Przykładem jest "pizza na telefon". Bardzo często zdarza się tak, iż otwierając kartonowe pudełko z moim zamówieniem, brakuje jakiegoś dodatku. .. Ogółem polacy na tych stanowiskach spisują się średnio, inaczej ma się sprawa za granicą czego osobiście doświadczyłem

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Styczeń 2007, 23:12:01 »
Ja, w odróżnieniu od innych, często odwiedzam restauracje typu "fast food". Głównie bywam w Mc'Donalds i Kentucky Frikes Chicken(KFC). Zdaję sobie sprawę, iż jedzenie surfowane przez owe bary szybkiej obsługi nie jest najlepszej jakości, jest niezdrowe i wiele osób go nie trawi, jednak da się to zjeść. Osobiście, często walczę z brakiem czasu, więc tym częściej odwiedzam tego typu restauracje, by szybko i w miarę oszczędnie się najeść.

Co do niemiłych sytuacji związanych z tymi barami, zdarzyło mi się ich z pewnością wiele. Niejednokrotnie spotykałem się z zupełnie zimnym jedzeniem, na które wcześniej czekałem nie wiadomo ile. Również często znajdowałem się w sytuacji, w której sprzedawca przy kasie mylił poszczególne dania i podawał mi zupełnie coś innego, gdy chwilę wcześniej wyraźnie informowałem go, co tak naprawdę chcę zakupić.

Offline zaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Styczeń 2007, 23:46:56 »
Od jakiegoś czasu nie jadam w takich miejscach, jednak z tego co pamiętam
"Frytkowi" Potrafią być niemili i olewający, poza tym szkoda mi zdrowia na takie jedzenie :D


Może byś tak napisał coś więcej? [Arthas]
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2007, 15:34:14 wysłana przez Arthas »

Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj 2007, 18:08:25 »
Ja szczerze mówiąc nigdy nie miałem problemów z obsługą, mówią i podają normalnie a często są nawet mili, plus dla mcdonald. Nie jadam może w tego typu restauracjach zbyt często, ale jak już to zero problemów.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2007, 18:09:19 wysłana przez Dark »

Offline RakiC

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Grudzień 2007, 12:36:39 »
W polsce jest jak najbardziej na + bo nawet są mili, ale w np. w ameryce kiedy obsługuje czarny to specjalnie jest nie miły rzuca jedzeniem i często cos moze byc z tym jedzeniem nie tak dlatego nigdy nie stoje w kolejce z czarnymi.

robią to pewnie dlatego że nie podoba się im że obsługują białych

Forum Tawerny Gothic

Obsługa w fast food'ach
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Grudzień 2007, 12:36:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything