Autor Wątek: Zaginiony kundel  (Przeczytany 4726 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Zaginiony kundel
« dnia: 06 Sierpień 2014, 19:44:50 »
Nazwa wyprawy: Zaginiony kundel
Prowadzący wyprawę: Salazar
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: myślenie
Uczestnicy wyprawy: Thoran



Thoran udał się za komisarzem do jego gabinetu.
- Dziękuję bardzo - rzekł Thoran po czym zasiadł we wskazanym miejscu.
- Zatem zamieniam się w słuch Komisarzu. Któż to zaginął ?

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpień 2014, 19:53:17 »
- Nie zrozum mnie źle, to jest naprawdę ważne, tylko głupio zabrzmi. Zaginął mój chowaniec, taru imieniem Funfel. Całą noc i do południa biega wokół mojej posesji tuż na przeciwko posterunku i pilnuje i strażników pilnujących posterunku i mojego domu gdy śpię. To ważne wy powrócił cały i zdrów. Wstałem rano, a go na podwórku nie było, a mam ogrodzone płotem, na pewno sam nie opuścił posesji.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpień 2014, 19:53:17 »

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sierpień 2014, 20:24:21 »
Tak w ogóle... to takie prywatne sprawy podczas służby ? i za państwowe pieniądze ? ÂŚwiat schodzi na psy..., a może na taru...
- Funfel mówisz...Hmm w takim razie chyba będę potrzebował nazwisk. Nazwisk tych strażników co mieli wartę w nocy tuż przy posterunku i w okolicy twego domostwa no i oczywiście, gdzie moge ich znaleźć. Poza tym wypadałoby się przyjrzeć temu ogrodzeniu, czy aby na pewno nie jest gdzieś uszkodzone, a może ktoś przy nim majstrował... 

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpień 2014, 20:32:41 »
Gdyby tylko wiedział, kim jest Funfel i jakie ma osiągnięcia dla straży górniczej to by tak głupio nie patrzył... Pomyślał Hertling i otworzył księgę raportów.

- Dzisiaj wartę pełnił Mateusz z Atusel i Włodzimierz z Atusel. Mieszkają w porcie. Nic nie widzieli w okolicy domu. o  2 w nocy słyszeli ujadanie Funfla ale krótkie więc uznali to za normalną reakcję taru na jakieś błahe zjawisko. Możesz obejrzeć płot. Jak mówię, moja posesja znajduje się dokładnie na przeciwko wejścia na posterunek.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sierpień 2014, 21:14:40 »
- W takim razie najpierw sprawdzę ogrodzenie i pobliski teren, a potem przepytam strażników. Odnosząc się do nich czy są to ludzie godni zaufania ?
- A i jeszcze jedno czy taru..., Funfel miał jakieś ulubione przedmioty, może hasła na które reagował ? W sumie czy są jeszcze jakieś osoby z którymi spędzał czas, miał do nich zaufanie ? I ogólnie jak odnosił się do obcych mu ludzi. Ech zapomniałem o najważniejszym... jak ten taru wygląda tak w ogóle, mam na myśli ubarwienie i to jakiej jest wielkości tak mniej więcej.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień 2014, 21:36:45 wysłana przez Thoran »

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sierpień 2014, 22:40:57 »
Taru



- Raczej godni zaufania, pełnią od 5 lat wzorową służbę. Reaguje na swoje imię, Funfel. Z Moją gospodynią, Maritą. Do obcych ludzi jest nieufny, ale nie agresywny. Agresywny jest podczas realnego zagrożenia, gdy ktoś macha bronią itd. wówczas w obronie straży zawsze staje.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sierpień 2014, 16:26:47 »
- Tia można rzec, podręcznikowy taru. Komisarzu wiem, że jesteś bardzo zajęty i czas twój jest niezwykle cenny, jednak muszę zapytać o jeszcze jedną kwestie. Twoja praca wiąże się z kłopotami. Mam na myśli wrogów czyhających na każdym kroku i takie tam. Usunięcie taru może być tylko... hmm jakby to ująć pierwszym krokiem do jakiejś większej operacji, związanej z twoją osobą. No, ale chyba popuściłem wodze fantazji. W każdym bądź razie ma Pan z kimś na pieńku ?
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2014, 16:30:56 wysłana przez Thoran »

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sierpień 2014, 16:33:44 »
- Teoretycznie to z niemal każdym bandytą. Moje zadania spotykają się z wieloma napadami, czy to na konwoje, czy kopalnie, zagrożenia z zewnątrz a czasami nawet wewnątrz struktury. Jakiś czas temu zamordowano mi jednego z urzędników. Ale z nikim konkretnym, raczej.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sierpień 2014, 16:42:39 »
- Dzięki za informacje, postaram się je wykorzystać jak najlepiej. Do zobaczenia.- po tych słowach Thoran wstał z krzesełka i wyszedł z gabinetu komisarza, a następnie opuścił też posterunek i skierował się do posiadłości komisarza, która miała znajdować się naprzeciwko posterunku.

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sierpień 2014, 17:00:47 »
I znajdowała się. Był to uroczy, biały, piętrowy dom z podwórkiem okalającym budynek. Na podwórku nie było nic szczególnego - pusta przestrzeń porośnięta trawą. Płot wokół posesji był wysoki na półtora metra, był pomalowany na biało, drewniany. posesję z dwóch stron odgradzały drogi (od frontu i od tyłu). Po bokach domu były sąsiednie posesje innych ludzi.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sierpień 2014, 17:14:08 »
Niczego sobie domek, chociaż to ogrodzenie do najwyższych nie należy. Przy sprzyjających warkunach taru mógłby je sforsować- pomyślał Thoran. Jednak czasu na wielkie rozmyślania nie było. Robota czekała, a informacji nie było za wiele. Wędrowiec nie zastanawiając się otworzył furtkę w płocie, podszedł to drzwi domku i zapukał mając nadzieję na rozmowę z gosposią Maritą.

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Sierpień 2014, 20:49:47 »
Drzwi otworzyła ci skąpo ubrana gospodyni domu, czarno biały strój idealnie do niej pasował.



- W czym mogę pomóc?

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Sierpień 2014, 21:21:01 »
Ten Komisarz to ma jednak klawe życie, stary zbereźniczek. Thoran uśmiechnął się i postanowił się przywitać.
- Witaj, nazywam się Thoran. Zapewne jesteś gosposią o ładnie brzmiącym imieniu Marita ? nie czekając na odpowiedź wędrowiec kontynuował.
- Przybywam tutaj z polecenia gospodarza domu w związku z zaginięciem Funfla. Więc chciałem się przedstawić i zapytać czy mogę pokręcić się trochę wokół posesji i pomyszkować w poszukiwaniu śladów. Poza tym może widziałaś czy w ostatnim czasie kręcił się tutaj ktoś podejrzany, oglądał posesję, dziwnie się zachowywał, pytał się o taru lub komisarza. I na koniec czy tej nocy podczas której zaginął taru słyszałaś, widziałaś może coś niepokojącego ?

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Sierpień 2014, 21:26:59 »
- Tak, Jestem Marita. Zapraszam, może herbaty? - Zapytała grzecznie otwierając szerzej drzwi. - Nikogo nie widziałam, a byliśmy z Georgiem trochę zajęci i właściwie to nic nie słyszałam. Dzisiaj rano go nie było, a zawsze siedział całą noc pilnując domu. Nikogo podejrzanego nie spotkała, poza tym to dosyć ruchliwa ulica, ciężko zapamiętać wszystkich przechodniów.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Sierpień 2014, 21:37:56 »
- Dziękuję za herbatę, ale może innym razem. Zajmę się teraz pracą, ale mam nadzieję, że spotkamy jeszcze. - Thoran uśmiechnął się do gosposi i udał się w stronę ogrodzenia, aby zbadać czy wszystko z nim w porządku.

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Sierpień 2014, 21:42:33 »
całe ogrodzenie było białe, wysokie na półtora metra. był to drewniany płot ze sztachetami. sztachety były szerokości 7,5 cm, zaś odległości między sztachetami 10 centymetrów. Sztachety były zwieńczone zaostrzonym grotem ku górze.

Sąsiednie podwórka miały drzewa, stare jabłonie i inne drzewa owocowe. Pod jednym z drzew zauważyłeś, że sztachety są podrapane od strony domu Georga, zaś na grocie jednej ze sztachet jest zawieszony skrawek materiału, jak gdyby był wydarty z ubioru.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Sierpień 2014, 22:17:07 »
Pierwszy trop. Oberwany skrawek materiału. Wygląda na to, że taru z kimś się szarpał, albo ktoś podczas wyciągania Funfla przez przypadek zostawił ten oto ślad. Thoran podszedł do sztachetki i postanowił dokładnie zbadać urwany fragment, miał nadzieję, że dowie się czegoś więcej...

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Sierpień 2014, 00:44:01 »
//Zanim będziemy kontynuować wyprawę, musisz poprawić ekwipunek. Początkowo nie zwróciłem uwagi na błędy, dopiero teraz widzę. Proszę abyś zapoznał się z artykułem z zasad gry:

//Ekwipowanie przedmiotów

//Wybierz swoją rasę z listy i zobacz co, gdzie może i powinno być założone. Widzę, że masz jedną broń założoną jako odzienie, ponadto twoja waga noszonych przedmiotów się nie zgadza dokładnie o 0,11 kg.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2014, 00:51:42 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Sierpień 2014, 11:43:59 »
// Mam nadzieję, że już wszystko gra. Broń faktycznie beznadziejnie wpisana, a pomyłka z udźwigiem wzięła się ze złego doliczenia wagi butów. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Sierpień 2014, 14:35:49 »
//Tak, teraz się zgadza.

Skrawek materiału był wykonany z bawełny. Poznałeś ten materiał, masz go również na sobie. Nie cechował się niczym specyficznym co do wyglądu. Najpewniej fragment odzienia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zaginiony kundel
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Sierpień 2014, 14:35:49 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything