Autor Wątek: Suchy dok  (Przeczytany 4035 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Suchy dok
« dnia: 01 Sierpień 2014, 19:37:48 »
Nazwa wyprawy: Suchy dok
Prowadzący wyprawę: Gordian
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Kradzież kieszonkowa
Uczestnicy wyprawy: Aaria Kruczowłosa

-W takim razie zamieniam się w słuch.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2014, 20:17:08 »
- Sprawa jest banalna, chociaż niezbyt prosta. Obecnie w suchym doku znajduje się pewien okręt. Galeon o nazwie Gniew Króla Mórz. W ubiegłym miesiącu wpadł na rafy i przedziurawił poszycie, przez co teraz go zszywają i ogólnie łatają. Sęk w tym, że okręt ten przewoził ukryty ładunek, którego adresatem był siedzący tu przed Tobą kapitan. Niestety człowiek, który miał mi to dostarczyć zginął, a cały jego bagaż w tym mój pakunek wrzucono do ładowni, gdzie wszystko miało być podzielone. Między pozostałych przy życiu marynarzach. Pójdziesz do suchego doku. Ukradniesz kapitanowi klucz do ładowni opróżnisz ją tylko z tego mojego ładunku i uwaga, co ważne podrzucisz klucz z powrotem. Nikt ma się o tym nie dowiedzieć.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2014, 20:17:08 »

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2014, 20:23:29 »
-Rozumiem. Tylko jedno takie pytanie, coby nie było nieporozumień. ÂŁadownia jest na dole statku tak? Przydałyby się też jakieś wskazówki jak rozpoznam tego kapitana. - Podejrzewałam, że zadałam dosyć głupie pytania, ale nie znałam się zbyt na statkach i lepiej było się doinformować.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Sierpień 2014, 21:40:45 »
- Tak, ładownia znajduje się na trzecim pokładzie galeonu. - powiedział Tedd.
- Pierwszy pokład to ten... z którego widać morze. Potem schodzisz schodkami, a pokład działowy a z niego dopiero do ładowni. Tam znajdziesz niewielkie pomieszczenie z solidnymi drzwiami zamykanymi na kłódkę. Po jej otworzeniu.. tylko na bogów nie uszkodź jej.. znajdziesz się wewnątrz. Błękitny pakunek. Tak powinien wyglądać. Mniej więcej 20x15 centymetrów i około pół kilograma wagi.A co do kapitana. Wysoki, z ciemnymi włosami, długą szpakowatą brodą i dość bogatym ubraniem. Poznasz na pewno. Kapitanów poznaje się z daleka.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2014, 21:51:12 »
-A tak w ogóle to gdzie ten suchy dok jest?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpień 2014, 22:22:00 »
Ted zaśmiał się i wykonał gest palcem kierując go w dół i kręcąc nim kółeczko. Był to niechybnie gest nakazujący odwrócenie się. - O tam. Suchy dok to jedna z wydzielonych części stoczni, gdzie pracuje się nad statkami.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sierpień 2014, 19:31:34 »
-Aaa to wszytko jasne. W takim razie ja już pójdę. Wrócę po wykonaniu zadania. - Następnie odwróciłam się i poszłam obserwować port. Zwykle narwana, podczas takich zadań potrafiłam wykazać się niebiańską cierpliwością. Skierowałam się w okolice portu i zaczęłam rozglądać się za czymś do roboty. Oczywiście poświęcając temu znikomą część swojej uwagi. Ta była w większości zajęta wyszukaniem odpowiedniego okrętu i obserwacji jego załogi. Jednak oba zadania uważałam ze tak samo ważne, dlatego na prawdę zamierzałam się gdzieś zatrudnić o ile będzie taka okazja. To był zawsze dobry pretekst a zarazem okazja do dokładnej obserwacji.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpień 2014, 12:16:10 »
Weszłaś na teren portu praktycznie bez żadnych problemów stocznia znajdowała się praktycznie na wyciągnięcie ręki. W kilku identycznych dokach ustawione na rusztowaniach okręty poddawały się działaniom cieśli i szkutników, którzy z wielką dokładnością naciągali na wielkie drewniane szkielety zaimpregnowane deski poszycia. Jednym z tych okrętów był właśnie Twój cel. Gniew Króla Mórz stał sobie w ostatnim z doków z częściowo rozebranym poszyciem. Praca trwała, ludzie nosili deski, wiadra z jakimiś śmierdzącymi płynami oraz gwoździe. Gdzieś tam po pokładzie spacerował kapitan. Założone do tyłu ręce i wielki kapelusz ze skóry jakiegoś zwierzęcia zdecydowanie upewniały Cię w tym, że jest to właściwa osoba.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpień 2014, 19:07:16 »
Zaczęłam sobie spacerować po dokach badając ostrożnie interesujące mnie sprawy. Zerkałam co jakiś czas na kapitana starając się opracować jakiś schemat jego poczynań. Każdy bowiem nabiera pewnych nawyków, a każdy z nich może mi pomóc. Obejrzałam też sobie poszycie statku, aby zobaczyć, czy istnieje możliwość dostania się na pokład statku od spodu. Obserwowałam również ludzi krzątających się wokół statku. Szczególnie interesowały mnie ich ubrania. Zastanawiałam się jak je zdobyć oraz czy ukryją w razie czego moją kobiecość. Spodziewałam się, że kobiety raczej takimi rzeczami się nie zajmują. Obserwowałam też co robią, aby w razie konieczności móc ich naśladować. Spojrzałam też raz na niebo aby zobaczyć ile zostało mi światła dziennego zanim zapadnie zmrok.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sierpień 2014, 20:33:46 »
Robiłaś i obserwowałaś bardzo dużo rzeczy na raz. Jeden zapewne powiedziałby, że takie działania są zgoła bezsensowne, bo całkowicie eliminują możliwość dokładniejszego poznania danego aspektu, ale drudzy znów chwalą je za dość kompletny obraz działań i mnogość czynników poznawczych, które otrzymujesz w jednym czasie. Kapitan jak to kapitan chodził po okręcie, rozmawiał z cieślami i głównym architektem zupełnie ignorując wszystkich, którzy zdawali się być tylko pionkami i stosowali się do zasady "rób co masz robić, byle się nie rzucać w oczy". Co prawda kobiet było tam niewiele, ale i te czasem dało się spotkać. Zajmowały się głównie malowaniem desek lub zwyczajnym przynoszeniem gwoździ. Ubrania w jakich pracowali robotnicy były najzwyklejszymi prostymi ciuchami, których nie żal było poplamić smołą lub środkami impregnującymi drewno poszycia nie mniej jednak nikt nie nosił żadnej widocznej broni.
Co do światła dziennego to miałaś tę łatwość, że nastała chłodna hemis, a z nią całkowicie zniknęło słońce, które zaćmione przez księżyce miało nie pokazywać się aż do veris.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpień 2014, 16:45:50 »
Gdy zauważyłam pojedyncze kobiety, które pracowały przy statku odetchnęłam z ulgą - jeden problem z głowy. Uznałam też, że ubranie które mam pod zbroją, równie dobrze nada się na roboczy strój, który pozwoli mi na dostanie się w pobliże statku, a jeżeli szczęście mi dopisze, to również na jego pokład. Zmartwił mnie natomiast fakt, że ludzie nie noszą ze sobą żadnej broni. Spodziewałam się chociaż sztyletów lub noży przy pasie. Nie mogłam jednak odbiegać wyglądem od reszty, dlatego musiałam się dostosować. Odeszłam więc od doków i zakręciłam w najbliższy zaułek. Rozglądałam się na boki szukając ewentualnej skrytki, w której mogłabym złożyć swój ekwipunek, tak aby przez kilka godzin nikt mi go nie zwinął. Szukałam jedynie na prawdę pewnych kryjówek. W przypadku gdybym nic nie znalazła zamierzałam się przebrać i powierzyć go pod opiekę Teddowi. Skoro dla niego pracuję, to z pewnością on mnie nie okradnie.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Sierpień 2014, 16:49:50 »
Za zakrętem natknęłaś się na stary gołębnik, w którym teraz buszowało tylko kilka myszy, wydawał się być bezpiecznym miejscem więc bez żadnych oporów mogłaś ukryć tam swoją broń.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Sierpień 2014, 17:07:48 »
A więc zabrałam się do rozbierania. W razie czego rozejrzałam się na boki, aby zobaczyć czy ktoś mnie widzi. Chociaż i tak nie zamierzałam się przecież obnażać. Miałam w końcu pod sobą ubranie. Tak więc zdjęłam najpierw pas. Następnie górną część pancerza, oraz skórzane spodnie zostając jedynie w bawełnianej koszuli oraz gaciach. Następnie ponownie przypięłam pas, jednakże odczepiając od niego pochwę z kataną a następnie również ze sztyletem. Przypięłam natomiast do pasa swoje noże, które wystawały tak niewiele poza pas, że spokojnie można je było ukryć. Następnie naciągnęłam koszulę tak, aby w całości zakrywała pas z moimi nożami. Resztę rzeczy natomiast złożyłam w gołębniku i w miarę możliwości przykryłam go tym co się w gołębniku znajdowało. Po przebraniu się, zadowolona wróciłam na teren doku. Zaczęłam dalej obserwować pracujących ludzi aby zobaczyć jak mogłabym rozpocząć pracę. Przede wszystkim zależało mi na znalezieniu jakiejś osoby, która zajmuje się rozdzielaniem pracy. Z własnego doświadczenia wiedziałam, że tak to z reguły w miastach wygląda i robotnicy raczej nie mają stałej pracy, tylko się najmują na dzień albo kilka.

// Zdejmuję:

Nazwa odzienia: Skórzane spodnie
Rodzaj: spodnie
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykonane z 0,17kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał.

Nazwa odzienia: Skórzany napierśnik
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,15kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał.

Nazwa broni: Tinirletańska katana
Rodzaj: katana
Typ: oburęczny
Ostrość: 25
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuta z 1,71kg stali Tinirletańskiej o zasięgu 0,8 metra.
 
Nazwa broni: złowróżbny szept
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuty z 0,45kg mosiądzu o zasięgu 0,3 metra.

Wprowadzić zmiany w KP, czy na tak krótki czas nie trzeba?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Sierpień 2014, 17:17:58 »
//: Nie trzeba.

W doku panował taki sam ruch jak kilka minut wcześniej, wszak nie odeszłaś stamtąd na bardzo długo. Dostrzegłaś jak jeden z cieśli macha na Ciebie podnosząc do góry gwóźdź. Nie sposób było więc nie odgadnąć czego od Ciebie oczekuje. W wielkim magazynie zaraz za Twoimi plecami dostrzegłaś mężczyznę, który zarządzał materiałami tam złożonymi. Mężczyźni i kobiety wychodzili od niego obładowani różnymi rzeczami, które trafiały prosto na okręt.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Sierpień 2014, 17:27:04 »
Westchnęłam cicho i skierowałam się po gwoździe dla cieśli. Wiedziałam, że w ten sposób nie wymigam się od ciężkiej roboty, ale i tak byłam trochę zawiedziona. Czułam jednak dumę, że aż tak udało mi się upodobnić do innych robotników, że od razu mnie zawołali do roboty. Cóż... Dla mnie to dobrze. Może nawet uda mi się uzyskać dodatkową zapłatę i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Chociaż zdecydowanie wolałam swój złodziejski fach. Obecnie jednak skierowałam się do magazynu i zagadałam do znajdującego się tam mężczyzny.

-Gwoździe dla cieśli poproszę.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Sierpień 2014, 17:34:19 »
Mężczyzna bez słowa kiwnął głową i podszedł do półki na których znajdowało się kilkadziesiąt niewielkich paczuszek zapełnionych lśniącymi i zdecydowanie ostrymi gwoździami. Podniósł jedną ważącą na oko 2 kilogramy skrzyneczkę i wręczając Ci ją powiedział.
- Zanieś mu to prędko ale przynieś mi zaraz pustą paczkę.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Sierpień 2014, 17:40:28 »
//Cieśla jest na okręcie, czy w okolicy?

-Tak zrobię. - Odwróciłam się i wyszłam z magazynu kierując się w stronę cieśli.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Sierpień 2014, 18:05:24 »
Cieśla siedzi sobie na takiej wiszącej ławeczce przewieszonej przez burtę okrętu, aby do niego dotrzeć musisz wejść na pokład i podać mu paczkę gwoździ opuszczając ją na lince.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Sierpień 2014, 18:40:35 »
Po chwili przyglądaniu się okrętowi, ogarnęłam w jaki sposób to działa i uradowana skierowałam swe kroki ku wejściu na pokład. Wkrótce miałam mieć okazję przyjrzeć się swojej ofierze z bliska. Musiałam jednak zachować pewną ostrożność. Co prawda mogłabym robić to całkiem otwarcie, a potem zwalić to na zwykłą kobiecą ciekawość, ale gdyby poszło coś nie tak, to wtedy na pewno by się zorientował. Dlatego też jak już znalazłam się na pokładzie to zerkałam na niego tylko od czasu do czasu, w chwilach gdy był do mnie odwrócony tyłem, lub miałam pewność, że się na mnie nie patrzy. Wkrótce jednak dotarłam do miejsca w którym miałam podać gwoździe cieśli. Przywiązałam więc linkę do skrzyneczki i spuściłam ją do cieśli. Sama natomiast naciągnęłam się rozprostowując plecy, wykorzystując oczywiście sytuację by dokładniej przyjrzeć się kapitanowi. Głównie mnie interesowała informacja o tym, gdzie trzyma on klucze, które mam mu ukraść.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Sierpień 2014, 19:41:47 »
Kapitan jak to kapitan był najważniejszą osobą na okręcie i tak też się zachowywał. Klucze trzymał schowane w niewielkiej, zamykanej na kościany guzik torebce przypiętej do tylnej części pasa na którym zawieszona była również broń. Co do zachowania to spacerował po całym pokładzie co raz wydając jakieś polecenia lub rozmawiając z "ważniejszymi" pracownikami stoczni.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Sierpień 2014, 19:41:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything