Autor Wątek: Suchy dok  (Przeczytany 4042 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Sierpień 2014, 15:30:41 »
Z udawanym roztargnieniem znowu spojrzałam na cieślę, kręcąc przy tym głową jak najszerszy łuk, aby zobaczyć jak się mają kolejne dwie sprawy. Pierwsza - najważniejsza, czyli gdzie znajduje się zejście pod pokład i druga - gdzie jest kajuta kapitańska. W końcu jak już będę miała klucze to czemu bym nie miała odwiedzić człowieka, który z pewnością cierpi na nadmiar pieniędzy? Gdy mój wzrok dotarł w końcu do mężczyzny na dole, sprawdziłam czy zdążył ją już opróżnić.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Sierpień 2014, 16:34:48 »
Okręt był klasycznym galeonem, a więc kajuta kapitańska znajdowała się w tylnym kasztelu, tuż pod kołem sterowym. Kręciło się tam mnóstwo ludzi, gdyż wejście do kajuty znajdowało się bezpośrednio przed Twoimi oczami. ÂŁadownia znajdowała się tuż pod Twoimi stopami, a wejście do niej wytyczała niewielka barierka zabezpieczająca schodki przed przypadkowym wpadaniem ładunku czy ludzi w czasie mocniejszych wiatrów.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Sierpień 2014, 16:34:48 »

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Sierpień 2014, 17:04:33 »
Z cichym westchnieniem pożegnałam się z myślą o obrabowaniu kajuty kapitana. Podejrzewałam, że nawet w nocy jest tam całkiem sporo ludzi. Z resztą ta akcja w ogóle musiała być dosyć szybka. A podejrzewałam, że kapitan zamyka się w swojej kajucie na noc, więc miałam dwie możliwości. Albo spróbować się tam dostać w dzień, ryzykując wykryciem, albo dowiedzieć się który to klucz i po cichu po prostu wypiąć go z pęku, licząc na to że nie zauważy ubytku jednego spośród nich. Przywołałam w pamięci obraz statku i posklejałam ze sobą wszystkie elementy. Na razie postanowiłam nie kraść tego klucza. Chciałam jeszcze obejrzeć sobie to poszycie. Może jednak jest tam jakaś dziura, przez którą będę się mogła wślizgnąć tam po cichu. Na pewno byłoby łatwiej niż za dnia. Wciągnęłam z powrotem na pokład skrzyneczkę po gwoździach i skierowałam się z powrotem do magazynu. Nic już nie oglądałam. Na tym pokładzie dowiedziałam się na razie wszystkiego czego chciałam.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Sierpień 2014, 17:39:58 »
Dziura w poszyciu znajdowała się w przedniej części trzeciego i czwartego pokładu okrętu. Były to od góry pokład ładunkowy i balastowy. Na pierwszym z nich składowane były zazwyczaj ciężkie beczki z wodą, rumem i solonym mięsem, które dociążały przód okrętu redukując siłę naporu wiatru w główne żagle umiejscowione na masztach znajdujących się raczej z tyłu okrętu. czwarty pokład był pokładem balastowym. Tam przewożono napełnione piachem worki i grube bale drewna służące bieżącym naprawom na pełnym morzu. Niby dałoby się tamtędy przecisnąć, ale jak tam wejść skoro okręt ustawiony był na prawie sześciometrowych stelażach, które utrzymywały go ponad wyłożonym kamieniem dokiem.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Sierpień 2014, 17:49:14 »
// Czytasz ty co ja napisałem? Obejrzenie poszycia to kolejne plany mojej postaci.... Na razie idzie ona do magazynu zwrócić skrzyneczkę...

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Sierpień 2014, 18:02:01 »
//: A czy ja Ci cokolwiek bronię robić? Opisuję Ci tę dziurę. To, że zwracasz skrzyneczkę nie jest dla mnie istotne. Co ja Ci muszę potwierdzić dotarcie na miejsce?

Dotarłaś do magazynu i oddałaś skrzyneczkę. Magazynier kiwnął głową i zajął się swoimi sprawami.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Sierpień 2014, 18:19:00 »
//Chodziło mi raczej o to, że ona tak faktycznie to tej dziury na razie nie oglądała, ale ok - uznajmy, że to zrobiła... A poza tym na którejś tam wyprawie ktoś się na mnie wkurzał, że zbyt szybko posuwałem akcję do przodu w takich sytuacjach :P

Myślałam intensywnie co mogłabym zrobić dalej. Zeszłam ze statku i znalazłam dziurę. Nie przypuszczałam jednak, że aż tyle statku zanurzone jest pod wodą, że dziura jest tak wysoko. I jeszcze te stelaże... Kolejna opcja odpadła - pomyślałam ponuro. Perspektywa konieczności przejścia całego okrętu w drodze do ładowni stawała się coraz realniejsza. Wątpiłam by udało mi się wykombinować cokolwiek innego, więc zaczęłam się rozglądać za kimś kolejnym kto potrzebowałby mojej pomocy. Wtedy wpadłam jednak na lepszy pomysł. Najpierw jednak postanowiłam przyjrzeć się dokładniej strojom tych "ważniejszych" pracowników stoczni, lub załogi statku o ile uda mi się ją rozpoznać i rzecz jasna jeżeli są w pobliżu.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Sierpień 2014, 18:47:06 »
No niestety tym razem nikt na Ciebie nie machał, gwizdał ani nawet nie mrugał. Każdy zajęty był swoją robotą. W pewnym momencie kwatermistrz, który właśnie wyszedł z magazynu klepnął Cię w ramię i powiedział.
- Ej młoda, widzę, że na razie jesteś wolna. Przebiegnij się po pokładzie i zawołaj wszystkich na obiad. Robotnicy zjedzą w barakach a szkutnicy, cieśle i kapitan niech przyjdą tam gdzie zwykle. Migiem!

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Sierpień 2014, 19:32:56 »
Zaskoczona, spojrzałam do tyłu, jednak ta informacja tak poprawiła mi humor, że od razu ruszyłam  wykonać zadanie. - Już lecę! - Wiedziałam, że to jest najlepszy moment, aby gwizdnąć te klucze i zabrać co trzeba w momencie, gdy na pokładzie nie będzie zbyt wielu ludzi. Nie miałam pojęcia, gdzie jedzą kapitan i reszta, ale miałam nadzieję, że nie miało to miejsca na statku. Tym jednak miałam martwić się później. Wchodząc na statek, wydarłam się na cały głos - OBIAD! KAPITAN, SZKUTNICY, CIEÂŚLE - TAM GDZIE ZWYKLE! RESZTA W BARAKACH! - Powtórzyłam tą informację kilka razy przebiegając po pokładzie. W trakcie wykonywania tej czynności obracałam się na wszystkie strony, idąc nieco nieostrożnie. Oczywiście celowo, kierując się prosto na kapitana i wpadając na niego. W momencie uderzenia, moja ręka powędrowała prosto do torebki w której trzymał klucze. Zamiast nich wylądował w niej jeden z moich noży do rzucania w celu wyrównania ciężaru, po czym zręcznym ruchem na powrót zamknęłam torebkę. - Oj przepraszam, najmocniej przepraszam! - Zaczęłam przepraszać kapitana, próbującego złapać równowagę. Klucze w tym czasie bezpiecznie spoczęły już w miejscu w którym prędzej znajdował się ich zamiennik. - Na prawdę nie chciałam!

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Sierpień 2014, 19:42:24 »
- Nic się nie stało ptaszyno. - powiedział kapitan i pogładził się po brodzie. Zerknął jeszcze kilkukrotnie na łódź po czym opuścił pokład schodząc po trapie na dół. Tam skierował się do głównego budynku stoczni, gdzie znajdowało się biuro zarządcy stoczni i mistrza cechu szkutnickiego. Robotnicy zaś powolnym krokiem ruszyli w kierunku baraków znajdujących się tuż za magazynami.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Sierpień 2014, 22:18:48 »
-OBIAD! KAPITAN, SZKUTNICY, CIEÂŚLE - TAM GDZIE ZWYKLE! RESZTA W BARAKACH! - Krzyknęłam jeszcze kilka razy i poczekałam, aż wszyscy opuszczą pokład. Następnie skierowałam się na dół, kierując w stronę ładowni. Wszystkimi ewentualnymi dodatkowymi łupami, zamierzałam zająć się później. Nie byłam pewna, ile mam czasu i nie chciałam ryzykować.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Sierpień 2014, 22:41:43 »
Okręt opustoszał bardzo szybko. Cieśle i robotnicy pomaszerowali jeść, a Ty ukryta gdzieś tam pomiędzy beczkami trzeciego pokładu byłaś jak ten duch, którego celem nie było jednak straszenie nieszczęśników, którzy nieopatrznie znaleźli się na pokładzie.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Sierpień 2014, 09:36:37 »
Gdy dotarłam w końcu do ładowni, zaczęłam sprawdzać po kolei wszystkie klucze, aż natrafiłam na ten właściwy. Gdy usłyszałam szczęk w zamku, zrobiłam tryumfalny uśmiech i wkroczyłam między stosy towarów. Zaczęłam wszystko przeglądać, szukając czegoś charakterystycznego. Czegoś co mogłoby być ważne dla Tedda. Niestety za późno uświadomiłam sobie, że nie zapytałam się go o wygląd pakunku i nie mogłam teraz rzucić wszystkiego i polecieć do niego z pytaniem, więc miałam nadzieję, że sama się z orientuję, gdy na to natrafię. Oczywiście przy okazji sprawdzałam, czy nie ma w ładowni innych wartościowych przedmiotów, które szukały nowego właściciela.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Sierpień 2014, 09:45:18 »
Cytuj
- ... z solidnymi drzwiami zamykanymi na kłódkę. Po jej otworzeniu.. tylko na bogów nie uszkodź jej.. znajdziesz się wewnątrz. Błękitny pakunek. Tak powinien wyglądać. Mniej więcej 20x15 centymetrów i około pół kilograma wagi.

W ładowni prócz wyżej wymienionego pakunku nie znalazłaś niczego szczególnego. Przetrzymywano tutaj głównie proch z magicznej rudy, który służył jako ładunki miotające w armatach, a że była to dość niestabilna i ryzykowna substancja trzymano ją pod kluczem.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Sierpień 2014, 10:36:27 »
// Ups... Zapomniałem o tym...  <facepalm>

Wzięłam do ręki pakuneczek. Trochę mi ten kolor nie pasował... Moim zdaniem zbyt rzucał się w oczy. Postanowiłam jeszcze poszukać czegoś, w czym mogłabym ten ładunek przemycić. Jakieś pudełko, albo chociaż najzwyklejszy płócienny worek. Inaczej nie miałam pojęcia, jak miałabym go przenieść przez całe doki, bez zwrócenia na siebie uwagi.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Sierpień 2014, 12:43:16 »
Byłaś na statku, takich rzeczy Ci tutaj dostatek, wystarczyło podejść, wysypać coś w kącie i zabrać ten worek/paczuszkę/skrzyneczkę co tam wolałaś, a i chyba Twój złodziejski fach uczył Cię jak ukryć "fanty" tak by można było opuścić miejsce skoku całkowicie bez żadnych podejrzeń.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Sierpień 2014, 10:42:47 »
//: Wyprawa wstrzymana do mojego powrotu. Proszę o kontakt czy będziesz kontynuował zadanie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Wrzesień 2014, 11:09:54 »
//Jakieś wieści?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Wrzesień 2014, 11:26:52 »
//: Aarii nie ma od 8 sierpnia. Nie wysłał mi żadnej wiadomości, a kruki też nie wiedzą co się z nim dzieje.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Wrzesień 2014, 11:29:22 »
//Trzeba dać mu znać, że 23 września minie miesiąc i wyprawa zostanie zakończona, zaś jego postać poniesie konsekwencje tego niepowodzenia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Suchy dok
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Wrzesień 2014, 11:29:22 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything