Autor Wątek: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!  (Przeczytany 19495 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« dnia: 21 Lipiec 2014, 21:24:49 »
Nazwa wyprawy: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
Prowadzący wyprawę: Isentor
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: przynależność do Bractwa ÂŚwitu
Uczestnicy wyprawy: Funeris Venatio, Kinraya, Patricia de Drake, Lucas Paladin, Gorn z Rivi




Ostatnio miał tyle na głowie. Lucas powrócił z niepokojącymi wieściami, wojna się zbliżała, Konkordat otoczył miasto. A teraz jeszcze to, Kinraya zwołała zebranie. Sytuacja niecodzienna, gdyż anielice raczej nie miały w zwyczaju wzywać członków Bractwa do siebie. A raczej nie do siebie, bo do stolicy, do pałacu królewskiego, gdzie w świetlistej sali wypełnionej złotymi kandelabrami znajdował się potężny dębowy stół. Stół idealnie okrągły, po mistrzowsku oheblowany, bogato inkrustowany, z obitymi atłasem krzesłami do kompletu. Na ścianach arrasy z Krakowa, najlepszej szwalni w całym królestwie. Przedstawiały bitwy, sceny historyczne, ale też i łagodne puszcze, nieprzebyte knieje i bezmiar wód otaczających wyspę. Czuło się przepych i dostojność. Człowiek jednocześnie rósł i malał w tych ścianach. Przygniatała go monumentalność, ale zdawał sobie sprawę, że nie zaprasza się byle kogo w takie miejsce.
Funeris Venatio przybył jako pierwszy. Anielica wyłoniła się zza kotary, nie było jej widać na pierwszy rzut oka. Wpatrywała się tęsknym wzrokiem za okno. Usłyszała Poetę od razu, odwróciła się.
- Witaj, szlachetna Kinrayo - powiedział gładko, kłaniając się dwornie i uśmiechając się miło. - Widzę, że jeszcze nikt nie dotarł. Ciekaw jestem cóż musiało się takiego wydarzyć, że wezwałaś nas tutaj dzisiejszego dnia. - Paladyn postąpił kilka kroków do przodu, znalazł się przy jednym z krzeseł. Odsunął je nieco, lecz nie siadał.
- Wielu braci i sióstr zaprosiłaś, czcigodna? Wieść o spotkaniu dopadła mnie nagle, wychodząc z obrad rady królewskiej.
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec 2014, 15:14:17 wysłana przez Funeris Venatio »

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipiec 2014, 21:28:43 »
- Witaj marszałku Funerisie, z wezwanych pojawiłeś się jako pierwszy, to dobrze o Tobie świadczy. Zaprosiłam na nasze zebranie wszystkich ważnych członków bractwa świtu, całe 9 osób.
Anielica ponownie spojrzała przez okno.
- Morze wygląda na tak spokojne, zupełnie inaczej je zapamiętałem, kiedy byłam tu ostatnim razem.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2014, 21:29:06 wysłana przez Isentor »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipiec 2014, 21:28:43 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipiec 2014, 21:32:36 »
- Wybacz śmiałość, ale mogę się spytać, kiedy to było? I co takiego się w nim zmieniło? ÂŻyję na tym świcie niedługo, ledwie trzydzieści lat. Wiele jeszcze zobaczę, ale wielu rzeczy zobaczyć mi dane nie było. Bezpowrotnie.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2014, 21:37:36 »
- Możesz marszałku. Trudno mi przypomnieć sobie dokładną datę, to było dawno temu, kiedy w chramie żyły jeszcze wampiry. Pamiętam czerwone morze od krwi poległych i w każdym razie nie byli to polegli po naszej stronie. Swego czasu próbowaliśmy pozbyć się tej abominacji z wyspy. Pogrom krwiopijców - tak to określili nasi skrybowie w niebiańskiej przystani.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipiec 2014, 22:11:38 »
Funeris wyobraził sobie wydarzenia, o których mówiła Kinraya. Czasy zamierzchłe. Numenor, tak? Dobrze kojarzył? Opowieści te znał tylko z kart opasłych tomiszczy w zakonnych bibliotekach. Przeglądał je nie raz, ucząc się historii. Czerwone morze... Widok musiał być na swój przerażający sposób piękny. Nie fascynujący, nie podniecający, ale po prostu okrutnie piękny. Dopiero gdy człek uświadamiał sobie czemu woda przybiera taką a nie inną barwę, dopiero wtedy czuł cały ogrom przerażenia.
Minęła chwila nim zebrał odpowiednie słowa. Kolejna zanim przemówił.
- Czasy dla mnie tak zamierzchłe, że nawet trudno ogarnąć to moim wątłym i prostym rozumem. Człowiek żyje zbyt krótko, by móc zdawać sobie sprawę z tego ile czasu minęło od wydarzeń, o których mówisz, Kinrayo.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipiec 2014, 22:27:14 »
- To może i lepiej dla Ciebie marszałku. Czas nie leczy ran. Zbyt późno przejrzałam na oczy, by to zrozumieć. Powróćmy do spraw teraźniejszych. Zebranie...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipiec 2014, 22:40:31 »
Rozejrzał się, lecz nikogo nie dostrzegł.
- Tak, zebranie, wybacz. Minęło ledwie kilka minut od mojego wejścia, jeszcze przybędą. Kanclerz Lucas dopiero co powrócił z posiadłości Boleskine, gdzie odkrył coś nieprzyjemnego. Siostrę Patricię widziałem na zebraniu Rady Królewskiej, powinna się zjawić. Brat Gorn nie odpuści sobie okazji, by odkupić swoje winy, więc i jego bym się spodziewał. Szeklan jest obecnie zajęty, wyruszył w wyspę, że tak powiem. Nie ma go już kilka dni i raczej nie zdąży wrócić. Liczyłbym jeszcze na Fausta, naszego nowego rekruta, którego niedawno wprowadzałem w życie Bractwa. Wydaje się ostatnio nieobecny, ale może dotarła do niego wieść. Kto to może wiedzieć? - ostatnie zdanie było raczej retoryczne.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipiec 2014, 22:47:24 »
- Lista zacnych rycerzy marszałku, pokładam w was nadzieję. Zbliżający się cel misji trapi mnie i przywołuje negatywne myśli. Widocznie pogodę ducha zachowujemy tak długo, jak długo umiemy kochać życie, takim jakie ono nie jest.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipiec 2014, 22:56:41 »
- Mógłbym słuchać godzinami twoich słów, Kinrayo. Mądrość z nich bijąca onieśmiela mnie, zwykłego człowieka. Ale o jakim to celu mówisz? Co takie wydarzyło się, że trapi nawet świetlistą istotę na wzór i podobieństwo Zartata? Jakież to negatywne myśli nawiedzają Cię, czcigodna?

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipiec 2014, 23:10:42 »
- Jakiś czas temu bractwo otrzymało wezwanie z wsi Maroty. Po dotarciu na miejsce rycerze dowiedzieli się, że tamtejsze niewiasty giną w nieznanych okolicznościach, zaś ich narzeczeni zostają zabici w okrutny sposób. Po przeprowadzeniu śledztwa trwającego prawie miesiąc na jaw wyszedł udział kultystów, którzy za przewodnictwem demona dokonywali transformacji kobiet w północnice i południce. Dzielni wysłannicy Zartata z anielicą Zariel na czele doprowadzili do upadku kultu, wymordowali wszystkich popleczników demona i uwolnili od plugawego jestestwa skażone złem niewiasty. Szybka interwencja pozwoliło uchronić od śmierci parę kochanków, która zapewne będzie dziękować bractwu za pomoc do końca swych dni. Dowiedzieliśmy się nieco więcej o owym kulcie analizując przedmioty i notatki, które skonfiskowaliśmy.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2014, 23:11:04 wysłana przez Isentor »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lipiec 2014, 10:45:41 »
- Wieści to zaiste niepokojące. Poczekajmy jednak na resztę, gdyż wszyscy powinni wysłuchać tego w twojej obecności, Kinrayo.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lipiec 2014, 11:34:42 »
Jak drugi Paladyn zjawił się Gorn. Ukłonił się przed starszych rangą. i rzekł- Witajcie.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Lipiec 2014, 12:22:23 »
- Witaj Gornie.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Lipiec 2014, 12:27:09 »
- Muszę przyznać pani że jestem onieśmielony pani towarzystwem.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Lipiec 2014, 12:33:32 »
- Nieśmiałość to blokada prawdziwej osobowości człowieka. Udowodnij swoją wartość dla Zartata na czekającym nas zadaniu, a być może zyskasz moje zaufanie.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Lipiec 2014, 12:36:17 »
- Oczywiście, pani siostrze chyba to udowoniłem.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Lipiec 2014, 13:20:19 »
- Wracając do tematu naszego zebrania. Poszlaki wskazują, że kultystów jest więcej niż sądziliśmy, zaś rozbity pod Marotami obóz nie był jedynym. Notatki znalezione w obozowisku wskazują niejednoznacznie na góry w hrabstwie Revar. Po przestudiowaniu wielu listów i notatek często pojawiała się w nich nazwa wsi Sowie Sady. Poszukałam jakieś wzmianki o tej osadzie w kronikach Valfden i rzeczywiście taka wieś istnieje, w dodatku położona jest w północnej części hrabstwa Revar. Zdecydowanie nie można nazwać tego przypadkiem.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Lipiec 2014, 13:27:51 »
- Nie można, wiemy że mają dużo grup na Valfden, tak się składa że walczyłem przeciwko nich, to profesjonaliści, ich kapłani to demony, czyli dobrze że wziąłem Broń ze srebra.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Lipiec 2014, 20:34:04 »
- Witajcie - powiedziałam, zjawiając się w towarzystwie. Nieco bez humoru, bo najpewniej przegapię inne, ważne wydarzenia, co potem ktoś wyciągnie, ale z tym nic już nie mogłam zrobić. Dlatego pozdrowiłam jedynie gestem towarzyszy i anielicę i usiadłam sobie obok, czekając na rozwój wydarzeń.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Lipiec 2014, 20:49:48 »
- Witaj.-

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Lipiec 2014, 20:49:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top