Autor Wątek: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!  (Przeczytany 19620 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Lipiec 2014, 10:17:52 »
Funeris zamienił szybko słówko z Lucasem.
- Tydzień? Najwyżej później się dopłaci wyrównanie, przy zdaniu konia. To wyjdzie 245 grzywien. Ja bym wytargował na 220.

//Z użytą perswazją. Bo skoro kupować można taniej, to czemu nie wynajmować?

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Lipiec 2014, 10:33:47 »
Lucas szybko kalukulował.
- Pasuje. Trzymaj, 220 grzywien.

1055 - 220 = 835 grzywien

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Lipiec 2014, 10:33:47 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Lipiec 2014, 11:02:03 »
Funeris zainkasował piniądze od rycerza i znowu odwrócił się do człowieka, który zajmował się wynajmem koni.
- W takim razie chciałbym wynająć tego karego ogiera, o którym mówił brat Lucas. Na tydzień. Jak rozumiem, mogę liczyć na niewielki upust? Wypadałoby zostawić po sobie dobre wrażenie, prawda? Kto wie, może się okaże, że będę, Panie, twoim stałym i ulubionym klientem? - Poeta spojrzał wymownie i podał mieszek, w którym było 221 grzywien.


//
35 grzywien x 7 dni = 245 grzywien
Perswazja, czyli 10% taniej.
0,9 x 245 = 220,5. No to liczę 221.
220 od Lucasa, grzywna ode mnie.
6 - 1 = 5 moich grzywien. Jestem w chuj bogaty.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Lipiec 2014, 14:20:20 »
Gorn podszedł do Patty i rzekł.- Patty nie będziesz mieć nic przeciwko jeśli pojadę z tobą na jednym koniu?. Oddam ci całą kwotę później gdyż teraz nie mam potrzebnej sumy.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Lipiec 2014, 14:48:25 »
- Chętnie udzieliłbym mości rycerzom zniżki ale ceny winduje gildia stajennych. Poproszę więc o 245 grzywien za wynajem ogiera na tydzień.


//Przeczytajcie sobie funkcje perswazji.
Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.

//Wynajem to usługa.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Lipiec 2014, 16:25:07 »
Lucasa pomału denerowowały te negocjacje. Wziął Funerisa na stronę.
- Masz resztę grzywien, bo ten koleś zaczyna mnie już denerwować.

835 - 25 = 810 grzywien

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Lipiec 2014, 17:46:21 »
- Masz pan resztę grzywien, bierzemy ogiera.
Funeris podał człowiekowi brakującą gotówkę, którą wysupłał Lucas i wszedł do boksów, gdzie trzymano wierzchowce. Wziął lejce ogiera, którego wskazywał rycerz i odebrał kulbakę. Poprosił o coś nieco dłuższego, znalazły się na szczęście i takie. Poprawił popręg, dociągnął wszystkie szelki, zatrzasnął klamry i zawiązał rzemienie. Na koniec skrócił nieco strzemiona, gdyż ustawione były cholernie nisko. Pogłaskał konia po chrapach i wdrapał się na niego. Podał rękę Lucasowi i kazał mu zasiąść z tyłu.
- Chwyć się z tyłu pasa z mieczem, to nie spadniesz. Na wybojach nie wierć się i nie panikuj, wygodnie we dwójkę na pewno nie będzie. - Wszystkie te słowa skierowane były do Lucasa. Do Patty zaś i Gorna powiedział:
- Jedziemy już w stronę bramy, bierzcie jakiegoś wierzchowca i w drogę.
Drogę oczywiście Funeris z Lucasem znali doskonale, gdyż w mieście byli nie raz i nie od wczoraj. Brama Północna miała do tego tak charakterystyczną charakterystykę, że mieściła się na północnym krańcu murów miejskich otaczających Efehidon. Tam też więc się udali. Uliczka po uliczce, alejka po alejce. Wreszcie dostrzegli anielicę dumnie stojącą przy szlaku. Zwracała na siebie uwagę, nie dało się tego ukryć. Dwójka mężczyzn skinęła jej głową, mimo iż widzieli się dosłownie minuty temu, najpewniej nawet nie godzinę.
- Siostra Patricia i brat Gorn powinni za moment dojechać.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Lipiec 2014, 10:02:27 »
Czas mijał nieubłaganie. Spędziliście noc w stajni zastanawiając się nad wyborem koni. Kinraya zapewne nie będzie zadowolona z waszego opóźnienia.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Lipiec 2014, 10:48:03 »
Lucas spojrzał wymownie na Funerisa, nie chciał bowiem poczuć na sobie anielskiego gniewu. Siedzieli w stajni całą noc wybierając konia, a czas uciekał, należało działać i to natychmiast. Siedząc na świeżo wynajętym ogierze, wraz ze swym przyjacielem, rycerz oczekiwał na przybycie Patty i Gorna. Znał już mozliwości kultu, z którym przyjdzie im się zmierzyć i wiedział, że to nie będą przelewki. Należało jednak nie denerwować Kinrayi , więc rzekł tylko do Funerisa:
- Pospieszmy się. Kinraya nie będzie długo czekać. Najwyżej pojedziemy bez nich, czas nagli.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Lipiec 2014, 11:20:28 »
Kinraya spędziła całą noc oczekując rycerzy przy północnej bramie. Nie było zdenerwowana ale przepełniało ją rozczarowanie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Lipiec 2014, 12:49:55 »
//Napisałem, że ja z Lucasem dojechaliśmy do Kinrayi. To co, nagle wszyscy spędzili noc w stajni?

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Lipiec 2014, 13:08:37 »
- Nie będziemy na nich czekać.
Kinraya zwróciła się z prośbą do strażnika północnej bramy, przekazała mu instrukcje, które miał przekazać spóźnialskim rycerzom. Anielica zasiadła na swym białym ogierze, spojrzała raz jeszcze na strażnika to na miasto i znów na strażnika. Skinieniem głowy pożegnała się z nim.
- Pojedziemy północnym szlakiem w kierunku hrabstwa Revar.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Lipiec 2014, 13:35:52 »
- W takim razie ruszajmy. - Funeris spiął delikatnie konia ostrogami, kopyta zaskrobały o bruk i trójka wędrowców na dwóch wierzchowcach ruszyli na szlak. Patty i Gorn na pewno ich odnajdą jak tylko uporają się ze swoimi problemami w stajni.
Zostawili miasto za sobą. Wieże, mury, budynki mieszkalne i zakłady pracy zwykłych ludzi, elfów, krasnoludów, maurenów i sam Zartat tylko wie kogo jeszcze. Z samego rana gwar dobiegający ze stolicy niósł się jeszcze na kilka kilometrów za ostatnią bramą, za ostatnim posterunkiem. Gościńcem podróżowali kupcy, rzemieślnicy, łachmaniarze i żebracy. Każdy miał jakiś cel, takoż i oni, rycerze, paladyni i aniołowie. A raczej rycerz, paladyn i jedna anielica.
- Spodziewamy się zastać jakieś niebezpieczeństwa na szlaku? Przyznam się szczerze, że nie podróżowałem jeszcze nigdy tym traktem i po prostu nie wiem czego się możemy spodziewać. - Pytanie było rzucone raczej w eter, nie konkretnie do Lucasa, czy Kinrayi. Jeżeli któreś z nich odpowie, to dobrze. Jeżeli nie - też większej szkody nie będzie.

//Dzisiaj wieczorem mnie nie będzie, więc pogadacie sobie sami. W środę nie ma mnie cały dzień najprawdopodobniej.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2014, 13:49:53 wysłana przez Funeris Venatio »

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Lipiec 2014, 13:58:50 »
Czas podczas podróży płynął wyjątkowo monotonnie, Kinraya postanowiła więc włączyć się do dyskusji.
- Jedyne czego możemy się spodziewać i jest to wręcz pewne to mróz. Sowie Sady leżą kilkanaście kilometrów pod pasmem górskim na północy wyspy. Będzie tam nieco chłodniej ale nie powinniśmy natknąć się na śnieżne zaspy, nie tak nisko. Oby zadanie nie wyprowadziło nas na wyższe tereny.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Lipiec 2014, 14:13:17 »
Podróż przebiegała bardzo monotonnie. W chuj monotonnie, jakby powiedział Poeta, gdyby nie był Poetą. Ale nim był, więc tego nie powiedział.
- Pora roku nie sprzyja wycieczkom w wyższe partie terenu. W wysokich górach pogoda potrafi zmienić się w mgnieniu oka, z bezchmurnego nieba w straszną ulewę.
Zastanawiał się ile jeszcze ta podróż może trwać...
- Lucasie, słyszysz mnie? Propozycję dla Ciebie mam. Wojenną.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Lipiec 2014, 14:16:03 »
Lucas skinął na swojego towarzysza, żeby zrównał się z Kinrayą. Bardzo był ciekawy, co tak naprawdę skłoniło Zartata, żeby zesłać Anioły na ziemię. Czy to właśnie ta niebezpieczna sekta, czy może gorsze perspektywy, o których Zakon nie ma pojęcia, bo niebiańscy wysłannicy sprytnie to ukrywają. Potężni byli to sojusznicy, Lucas na własne oczy widział możliwości Zariel, a co dopiero Kinraya, która była przecież wyżej postawiona, niż jej siostra. Posłyszał słowa o ewentualnym zimnie i trudnych, górskich warunkach, spodziewał się problemów już na szlaku. Zapytał więc Anielicę:
- Pani Kinrayo, jeśli pozwolisz. Powiedz proszę, czy z powodu tej sekty, czy może Boski Anioł ma plan, którego nie wolno nam znać? Spodziewasz się też dzikich zwierząt na szlaku? - rycerz czekał cierpliwie na odpowiedź. Przemknęły mu jeszcze słowa brata - Jaką przyjacielu?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Lipiec 2014, 14:34:01 »
- Król Isentor zwołał radę wojenną. Zostałem wytypowany jako generał jednego z oddziałów atakujących fort w Ilusmirze. Potrzebuję jednak kilku osób w swojej radzie wojennej, jako doradców. Chciałbym mieć przy sobie kogoś zaufanego, na kim będę mógł polegać i kto ma pojęcie o otaczającym go świecie. Dlatego chciałbym Cię prosić, przyjacielu, byś zajął miejsce w moim namiocie dowodzenia. Znajdzie się tam także Dragossani.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Lipiec 2014, 14:41:12 »
Lucas uważnie przeanalizował słowa Poety.
- Możesz na mnie liczyć, bracie.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Lipiec 2014, 14:44:00 »
- Mógłbyś mi to wyjaśnić prostszymi słowami Lucasie? Nie pojmuje skrótów myślowych współczesnych ludzi.
Wjechaliście do gminy Zukan w dystrykcie Jaton, będącego częścią hrabstwa Revar. Odległość jaka dzieliła was do wioski mogła wynosić niespełna kilkanaście kilometrów, wśród stepów widok zabudować rzucał się w oczy z wielkich odległości. Majaczący się obraz konstrukcji na horyzoncie był zapewne wioską, do której próbujecie dotrzeć. Podążaliście szlakiem w stronę Sowich Sadów lekko zaniepokojeni zbyt dużymi kłębami dymu unoszącymi się w powietrzu tuż nad wioską.


//Gorn i Patty mają 8h opóźnienia względem waszej dwójki.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Lipiec 2014, 14:51:33 »
ÂŹle, bardzo źle... Funeris podświadomie czuł, że coś jest nie tak. Nie raz i nie dwa widział taki dym. Nie raz i nie dwa widział, jak wygląda miejscowość, znad której taki dym się unosi. Kłębiący się, czarny, nierozpraszany przez wiatr.
- Chyba czas mocniej dziabnąć konia ostrogami. Jechał stępa do tej proy, zdobędzie się na pewno na kłus. - Poeta zrobił jak powiedział. Koń przyspieszył, niosąc dwóch ludzi na swoim grzbiecie. Paladyn sprawdził jak przytroczona jest jego tarcza i czy będzie mógł jej szybko dobyć. Było wszystko w porządku. Pas z mieczem też zwisał spokojnie. Oczyścił umysł, by móc od razu rozpoznać zagrożenie. Zbliżali się...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Lipiec 2014, 14:51:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top