Autor Wątek: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!  (Przeczytany 19618 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Lipiec 2014, 21:52:05 »
- Witaj, Patty. Wyglądasz, jakby coś Cię trapiło - powiedział Funeris, spoglądając na dziewczynę. Zasiadła bez słowa, pozdrawiając wszystkim jedynie skinienie głowy. Możliwe, że to kwestia zbliżającej się wojny, tej wszechobecnej zawieruchy, która miała zawisnąć nad nimi i nie wypuścić już ze swoich straszliwych łap.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Lipiec 2014, 22:06:25 »
Gorn który stał obok wejścia, rozmyślał.- Hmm... Moja wizja dotyczyła tak strasznych rzeczy, czyżby nadchodząca wojna, chyba tak, jeśli moja wizja się spełni będzie katastrofa. Rozmyślając Gorn był nieobecny, nie reagował na wołanie go, jego wzrok zatrzymał się na jednym punkcie i nie ruszał się. Nawet nie mrugał.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Lipiec 2014, 22:06:25 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Lipiec 2014, 09:23:08 »
Nikt jednak Gorna nie wołał. Megalomania.

Poeta jeszcze raz przeanalizował słowa anielicy. Kultyści, demony, zjawy, miłość, krew, braterstwo... Temat na standardowy epos, w którym opiewano by bohaterskich rycerzy ratujących wątłe i piękne niewiasty. Należało odróżnić ziarno od plew, by zaraza nie rozlała się na obszar całego królestwa Valfden. Funeris Venatio jeszcze nigdy nie spotkał demona, prawdę powiedziawszy, to nie miał zamiaru tego nadrabiać w najbliższym czasie. Wiedział jednak, że do takiej konfrontacji może dojść, prędzej czy później. Z boską pomocą Zartata wojownik jest zdolny do czynów wielkich, o których układano pieśni. Paladyn Bractwa głęboko wierzył, że gdy nastanie godzina próby, on będzie gotów.
- "Przypadek? Nie sądzę", jak mawiał klasyk - powiedział Poeta, cytując Mariusza Maxa Kolonkę, sławnego myśliciela i kronikarza dawnych królów i władców. - Rozumiem zatem, że masz opracowany jakiś wstępny plan działania, czcigodna Kinrayo? Udamy się na miejsce, zbadamy sprawę i spróbujemy ją zakończyć? Raz na zawsze, by plaga ta nie powróciła już nigdy do królestwa istot prawych.
Gdzie ten Lucas?, pomyślał Funeris. Jeszcze chwila, a będą zmuszeni ruszyć bez niego. Musi się spieszyć.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Lipiec 2014, 10:13:12 »
Wtedy zjawił się i Lucas. Niemalże w pełnym rynsztunku, jedynie trzymając hełm pod pachą. Prawą część szyi zdobiła rozległa blizna po oparzeniach wywołanych przez magiczne zabezpieczenie księgi, na twarzy malował się spokój, a krok miał iście rycerski. Słyszał bowiem, iż sama Kinraya, siostra Zariel, wyżej postawiona w hierarchi anielic boskiego Zartata. Tym bardziej obowiązkiem Kanclerza było się pojawić przed jej obliczem, ciekaw był bowiem, czego oczekuje Pani Kinraya. Ukłonił się nisko przez anielicą, skinął głową w kierunku Patty, Funerisa i Gorna i rzekł:
- Pani Kinrayo, Twoje oślniewające piękno Cię wyprzedza, siostro, bracia. - po czym znów zwrócił się w stronę służebnicy Zartata - Jakież to zadanie nas czeka, Pani?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Lipiec 2014, 10:32:42 »
- Witaj, Lucasie. Bałem się, że nie dotrzesz. - Paladyn wstał i uściskał prawicę Kanclerza. Wskazał ruchem ręki jedno z wolnych krzeseł i zaprosił zakonnika, by ten zasiadł z wszystkimi. Po krótce wyjaśnił mu o czym rozmawiali wcześniej, by rycerz "był w temacie", jak to mówią.
- Szlachetna Kinrayo - zwrócił się do anielicy, która zaiste emanowała pięknem - jesteśmy już chyba wszyscy. Nie sądzę, by ktoś jeszcze zdołał przybyć na nasze spotkanie. Co zatem zamierzamy zrobić? Jaki mamy plan działania?

//DarkModders się pytał, czy może dołączyć "na szlaku". Zważywszy na to, że nam chyba wypadnie inna droga niż jemu na jego obecnej wyprawie, decyzja należy do Isentora.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Lipiec 2014, 10:41:11 »
Gorn odpowiedział skinieniem głowy na powitanie Lucasa.- Trochę się spóźniłeś Lucasie.




Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Lipiec 2014, 13:47:48 »
- Spotkanie zaczęło się kilkanaście minut temu, aż tak się nie spóźnił, Gornie. - Funeris zmierzył wzrokiem brata zakonnego. Lubił go, nie ukrywał tego, ale czasem wypowiadał się jakby na siłę. Brakowało mu okrzesania w niektórych sytuacjach.
- Czy ktoś z was, bracia i siostro, brał udział w tamtej wyprawie przeciwko kultystom? Mnie jeszcze nie było wtedy na wyspie.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Lipiec 2014, 13:49:52 »
-ja i Lucas. Oraz Kharim który nie żyję. No i Pani Zariel.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Lipiec 2014, 13:56:29 »
- Wiecie więc doskonale z czym przyjdzie nam się mierzyć? Jesteście przygotowani, zwarci, pełni wiary w naszego Pana i gotowi zrobić wszystko, by wyplenić to zło z naszego łez padołu? Ja jestem gotów i mam nadzieję, że wszyscy tutaj są. Kinrayo - zwrócił się do anielicy - pozwól, że powrócę do wcześniejszego pytania. Co zamierzamy teraz zrobić? Wyruszamy natychmiast, czy jest jeszcze coś, co pragniesz nam przekazać?

//To wy co? Od tamtego czasu skoczyliście o jedną (Lucas), czy dwie (Gorn) klasy wyżej? :) To chyba było już jakiś czas temu.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Lipiec 2014, 14:00:35 »
- Jestem Gotów. Przydadzą się nam ich stroję. Mam jeden i Lucas ma jeden. Nie chcę się chwalić ale to ja wprowadziłem Nasz oddział do Obozu kultystów bez wykrycia.


- Ja dwa a Morean 1. Dawno to było.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Lipiec 2014, 15:28:07 »
- Jesteśmy gotowi, bracie. Podnieśliśmy trochę swoje kompetencje od tego czasu, dużo więcej potrafimy. Nasz Pan wspiera nas na każdym kroku i prowadzi. To nasze przeznaczenie, przyjacielu. - Kanclerz zwrócił swój wzrok na Kinrayę i czekał na jej odpowiedź.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Lipiec 2014, 08:27:26 »
W kronikach skryba mniej więcej określił położenie wsi Sowie Sady. To dobre miejsce, by zacząć nasze śledztwo. Lepiej nie tracić już czasy, wszystko wszak wiadome. Czeka nas długa podróż, potrzebujecie koni. Będę na was czekała przy północnej bramie miasta. Pośpieszcie się.


//Skombinujcie sobie po wierzchowców o ile potraficie nimi jeździć. Zwyczajnie na wyprawie możecie zaaranżować pójście do stajni, kupno lub wynajęcie konia.
//Jeśli ktoś nie ma jeździectwa ma zwyczajnie pecha i będzie robił za drugiego pasażera na czyimś koniu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Lipiec 2014, 09:24:53 »
- Nie ma co czasu mitrężyć, bracia i siostro. Ruszajmy czym prędzej. - Funeris wstał zza okrągłego stołu, przysunął krzesło i ruszył ze wszystkimi w stronę wyjścia z komnaty. Patricia została w drzwiach przepuszczona jako pierwsza, jak nakazywał zwyczaj, by kobiety puszczać przodem. Była to kwestia dobrego wychowania, ale i tego, że mężczyzna miał wtedy sposobność podziwiać piękne widoki w postaci kobiecych krągłych pośladków opiętych materiałem spodni, spódnicy, bądź zdobionej sukni. Chwilę wcześniej z sali wyszła Kinraya, więc nie musieli się martwić zasadami etykiety wobec anioła - bo jak to tak, kto ma pierwszeństwo? Anioł, czy ludzka kobieta? No niby anioł, ale to istoty nieco odmienne i nie wiadomo... Ech, nieważne.
Zeszli wąskimi schodkami na dół, na korytarz. Oświetlony pochodniami, z posadzką wyłożoną słomą. Długi tunel, który powadził do krużganków wewnętrznego dziedzińca pałacu królewskiego. Jednego z dziedzińców. Potem jeszcze tylko kilka przejść i wartownia i kompania znalazła się na ulicach starego miasta. Posiedzenie Bractwa zaczęło się późnym wieczorem, gdy miasto było sparaliżowane przez ptaki, owady i mniejsze zwierzęta. Teraz, gdy opuścili teren pałacu, ujrzeli, że szkodniki, jak to określano, zniknęły. Pozostały ptasie odchody, rozgniecione pluskwy i robale, ale nie było widać żadnej żywej istoty, która by na co dzień nie mieszkała w stolicy królestwa Valfden. Elfy, ludzie, maureni - wszyscy zbierali się do swoich domostw lub do karczm, by w spokoju opić to wydarzenie, porządnie obgadać i dopiero wtedy pójść do swoich domostw.
Pod stajnią znaleźli się niedługo potem. Nowoczesna, całodobowa, z własną myjnią i punktem gastronomicznym - wysoki standard. Funeris szybko odnalazł człowieka, który zajmował się wydawaniem wierzchowców i zbliżył się do niego. Szedł dumnie, z wysoko uniesioną głową, jak prawdziwy szlachcic. Odziany w czerwono-złote barwy i srebrną zbroję wyglądał jak prawdziwy paladyn, którym nomen omen był. Jego czarny miecz zwisał z lewej strony pasa, śmiercionośny i gotowy do ataku. Tarcza na plecach, z wymalowanym herbem. Emanował siłą i powagą.
- Dobry wieczór, szlachetny człowieku - ukłonił się Funeris Venatio, pan na gminie Afers. - Przybywam do Ciebie w tej godzinie, gdyż Bractwo ÂŚwitu potrzebuje pomocy tak zacnych obywateli jak ty. - Tutaj wycelował palcem w pierś stojącego przed nim człowieka, w takim krasomówczym geście pokazującym, że Poeta mówi samą prawdę.
- Jesteśmy członkami Bractwa ÂŚwitu. Ja jestem Funeris Venatio, paladyn i Wielki Marszałek zakonu. Ruszamy na północ, do wsi Sowie Sady w hrabstwie Revar, lecz poprzez ciąg niefortunnych zdarzeń mojej skromnej osobie skończyła się gotówka w postaci srebrnych monet, które grzywnami się zowią. Liczę na Ciebie, szlachetny człowieku, że dzięki łasce Zartata, która na Ciebie spływa, wspomożesz dzielnego wojownika w jego świętej misji. Uprzejmie proszę, byś wypożyczył mi jednego konia, bym mógł wypełnić powierzone mi zadanie. Należne pieniądze otrzymasz zaraz po powrocie, a tymczasem, jako zabezpieczenie, otrzymasz moje szlachecki słowo i list, który możesz przedstawić w punkcie rekrutacyjnym Bractwa ÂŚwitu na Starym Mieście. Zawrę tam informacje, że wypożyczyłem wierzchowca i będziesz mógł domagać się zadośćuczynienia ze strony Zakonu Braci, jeżeli nie powrócę z należną Ci zapłatą. - Funeris spojrzał na człowieka wzrokiem, z którego biła siła wiary. Biła pewność, szlachecka sprawiedliwość i prawdomówność.

Użyta umiejętność: Perswazja.

//C'mon, mam 6 grzywien tylko.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Lipiec 2014, 11:48:31 »
Gorn stał obok Funerisa i czekał na odpowiedź dotycząca konia.


// Ja mam 3 grzywny.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Lipiec 2014, 14:33:27 »
Lucas trzymał się blisko Funerisa, wiedział, iż będzie musiał jechać jako pasażer na jego koniu, gdyż nie posiadał umiejętności jeździeckich. Szepnął tylko do uszu paladyna:
- W razie czego mogę wyłożyć połowę grzywien. Będę zmuszony siedzieć na Twoim koniu, przyjacielu. Nie potrafię jeździć konno.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Lipiec 2014, 14:52:23 »
- Dobra, najpierw niech coś powie - odszedpnął mu, gdy zarządca stajni zastanawiał się nad odpowiedzią.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Lipiec 2014, 15:07:09 »
- Panie co ja dobry wujek jestem? Przyjmuje tylko grzywny.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Lipiec 2014, 15:39:23 »
Funeris machnął ręką.
- Lucas, masz coś w sakiewce? Oddam połowę po powrocie. Jak nie wrócimy, to i tak Ci grzywny potrzebne nie będą. Musimy wziąć jakieś silnego ogiera na naszą dwójkę.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Lipiec 2014, 01:15:32 »
Rycerz był wyraźnie poirytowany zachowaniem stajennego. Ale biznes is biznes jak mawiał klasyk. Sięgnął więc po swój mieszek i zapytał:
- Za tego karego ogiera, ile bierzecie?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Lipiec 2014, 08:29:47 »
- Za wynajem, 35 grzywien dniówka, gdybyście zechcieli kupić 1100 grzywien za sztukę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Lipiec 2014, 08:29:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything