Autor Wątek: Obić mordy  (Przeczytany 4812 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Obić mordy
« dnia: 19 Lipiec 2014, 22:11:43 »
Nazwa wyprawy: Obić mordy
Prowadzący wyprawę: Gordian
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: walka dowolną bronią
Uczestnicy wyprawy: Gordian, TheMo


-No, dawno nikomu mordy nie obiłem. Miło będzie powrócić do starych czasów i bójek w karczmach. Ale nie jestem byle jakim najemnikiem. Jeśli mam kogoś pobić muszę wiedzieć kogo i za co.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipiec 2014, 22:33:28 »
- Dobra, chodź. Opowiem po drodze. - powiedział i ruszył w tylko sobie znanym kierunku.
- Sprawa jest prosta. Jak wiesz, albo i nie w niedługiej przyszłości planuję rozpocząć handlować z zamorskimi kupcami. Ale wiesz też, że jeśli lokalny rynek cierpi, to z zagranicznym wyjdzie wielki chuj. A tu w Atusel przemyt kwitnie jak jasna cholera. Przejdziemy sobie po tych, o których wiem, że korzystają z lewych źródeł i znajdziemy ich dostawców. Odetniemy im nielegalne źródło towaru i zaproponujemy, że teraz to MY będziemy ich wspólnikami w interesach i to nasi chłopcy będą dbali o to, żeby byli bezpieczni. - mówił.
- Ale wiesz jak to jest. Marszałkowi nie wypada tak lać po mordzie na ulicy. Bo to zaraz się jakiś życzliwy znajdzie, zgłosi i będę się musiał tłumaczyć. Więc plan jest taki, że Ty obijasz mordy sklepikarzom, a ja pilnuję, żeby przypadkowy patrol poszedł patrolować inny teren. Rozumiem, że wchodzisz w to. - zapytał gdy wyszliście z zaułka przy którym znajdował się magazyn soli.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipiec 2014, 22:33:28 »

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipiec 2014, 22:36:45 »
Themo kroczył obok Gordiana i słuchał jego wypowiedzi. I tylko zacierał ręce.
-Dolać skurwysynom, którzy mają lewe dochody, przez których miejscowa ekonomia podupada bo nie odprowadzają podatku i przez to ceny wódki i piwa rosną. Pewno, że wchodzę. Jeszcze chyba nikomu nie wpierdoliłem w imię dobra. Za bajtla czytywałem historyjki obrazkowe o kolesiu przebranym za nietoperza, który robił to samo. Który pierwszy?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lipiec 2014, 22:46:15 »
- Szczerze mówiąc to ważne, żeby Wam się w kieszeniach zgadzało, a nie chuj wie komu. Co do państwa to ono tak czy siak dochód ma konkretny, a więc tacy lewi handlarze są dla niego bezwartościowi. Musimy tylko wyeliminować niechcianą konkurencję ot i tyle. - odparł widząc, że wybrał bardzo dobrą osobę do tej roboty.
Szli uliczką wiodącą prosto do lokalnego targu.


Na jego początku znajdowało się małe stoisko specjalizujące się w wyrobach garncarskich. Stojący przy nim mauren nie wydawał się być jednak garncarzem, gdyż jego pulchne łapska w życiu nie zdołałyby uformować nawet prostej doniczki.

- To pierwszy z nich. Hasim, Harim, cholera wie jak. Idź go wypytaj o dostawców, jak nie będzie chciał współpracować to wiesz co robić. Ja poczekam tutaj. - powiedział i oparł się o ścianę jednego z pobliskich domów.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipiec 2014, 22:57:11 »
-Wiesz, nie jestem dobry w gadce. Więc pewno będzie trzeba obić mordę.
Themo uniósł pięść do brody a druga dłonią nacisnął na nią. Słychać było strzelanie kości. Powtórzył to samo z drugą pięścią i ruszył do Maurena. Na początku podszedł do niego i udawał zachwyt.
-Witam pana. ÂŁadne garnki. I widzę, że robione z dobrej jakości gliny. Można wiedzieć który mistrz garncarstwa takie cuda wyrabia?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lipiec 2014, 23:10:04 »
- Oj panie kochany, to nasz stary Teodor, z tej... yyy Mirty. Tam najlepsza glina, na garnuszki. A czego pan szanowny życzy? Dzbana, ganków, a może kubeczków na okowitę? Hmm? Mam tu taki jeden komplet, w sam raz. Wygląda jak zagraniczny, bo taki ładny wzorek, ale to jakiś uczeń czy coś robił. - mówił i podstawiał Ci do oczu to jeden to drugi dzban.
-O a ten to moje największe cudo, szlachetna glina, z pustynnej oazy Jaruffa, wypalana w pustynnym słońcu piasków Ishgaru. 250 grzywien, prawie jak za darmo.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipiec 2014, 13:57:04 »
-Dobrze rozumiem, że towar importowany? Albo ja czegoś nie rozumiem. Jak glina może pochodzić z Ishgaru, skoro handel morski jeszcze nie ruszył?
Themo przybrał groźną minę i próbował pobić kupca samym wzrokiem.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lipiec 2014, 21:31:59 »
- Nie, nie swój... znaczy... - zmieszał się kupiec. A jego nerwowy wzrok starał się znaleźć jakikolwiek punkt zaczepienia. Bezskutecznie.
- Panie, ja biedny kupiec jestem. Garnki dostaję, to sprzedaję, coś pan taki ciekawy. No zamorski handel jeszcze nie ruszył, ale tym bardziej trzeba doceniać to, że jakoś staram się dostarczyć Wam tego, czego wam potrzeba. - dodał po chwili już spokojniej.
- To jak? Bierzesz pan coś czy nie?

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Lipiec 2014, 21:56:37 »
Themo założył pewnie ręce na klatkę. Jego mowa ciała pokazywała pewność siebie.
-Owszem, doceniam. Tylko nie podoba mi się sposób w jaki pan to robi. Proszę mi łaskawie powiedzieć, skąd macie te towary?
Jego mina już nie była tak groźna, aczkolwiek nadal miał szybki oddech, jakby miał zaraz naskoczyć na kupca i wsadzić mu te wszystkie garnki pod kręgosłup.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lipiec 2014, 22:01:20 »
Handlarz pobladł w sposób bardzo widoczny, lecz mimo wszystko starał się zachowywać klasę i nie okazywać jakiegokolwiek strachu, lub chociażby jego oznak. 
- Panie, co byłby ze mnie za kupiec jeślibym zdradził Ci mojego dostawcę. Nie mogę, wybacz, mam na utrzymaniu cały dom. Jeśli nie chcesz nic kupić to idź już, bo odstraszasz mi klientów.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Lipiec 2014, 22:08:40 »
-A co powiesz na układzik? Ty powiesz nam skąd masz te dziadowskie garnki a my będziemy ci dostarczać porządne przedmioty rodem z Ishgaru.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Lipiec 2014, 22:15:26 »
- Taa układzik, a tamci przyjdą i mi wybiją kolejne dwa zęby. Już ja znam takie wasze układziki. Zapewnicie mi ochronę? Dacie mi spokojnie handlować? Nie! I ja dobrze o tym wiem. Ja sprzeciwię się chłopakom, a oni mi nogi z dupy powyrywają, więc srał pies takie układy. - mówił kupiec i pośpiesznie zaczął zamykać swój stragan.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Lipiec 2014, 22:59:09 »
-Wystarczy, że powiesz kto to i słowo daję, że nie będzie cię więcej nękał. Uwierz, nam też na tym zależy, byś nie dostał po mordzie od oprychów. W sumie to oni nam nie leżą. Więc jak? Wolisz mieć dwie bandy na głowie czy nie mieć żadnej?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:11:31 »
- Slavik i Borys. Takie noszą imiona, zawsze dostarczają towar do portu zbożowego. Tam w beczce zostawiam im pieniądze, a oni mi garnki. Nie wiem jak wyglądają, nie wiem gdzie mają swoje bazy. - powiedział szybko lustrując okolicę na wypadek jakiegoś przypadkowego obserwatora, który mógłby być wysłanym szpiclem. Oczywiście nikogo takiego nie było, lecz obawa istaniała zawsze.
- Powiedz swojemu zleceniodawcy, że jeśli nikt nie spuści mi łomotu ani nie spali mi domu, to będę z nim współpracował aż do śmierci. Już teraz różni ludzie węszą za tym towarem, a ja nie chcę skończyć w którymś kanale z kamieniem u szyi.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:17:19 »
Podszedł do kupca i poklepał go po ramieniu.
-Miło nam się będzie robić interesy. A teraz bywaj.
Odszedł od kupca i szybkim krokiem podszedł do Gordiana, który wciąż czekał przy murze.
-Ten był miękki. Groźnie spojrzenie i odpowiednia bajerka wystarczyły. Teraz musimy iść do portu zbożowego popytać o Slavika i Borysa. Jeśli nam się uda będziemy mieli współpracownika w tym mieście.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:24:29 »
- Slavik i Borys? Te łąchudry z Doral? Oj nisko już upadł ten przemyt skoro Ci dwaj potrafili zająć takie wielkie miasto. No chyba, że to jakaś zorganizowana banda. - odparł i ziewnął w pięść. Rozejrzał się po ulicy, lecz prócz kilku dziadów proszalnych, z których jeden strasznie przypominał mu Progana nie było nikogo.
- Najpierw załatwmy jeszcze dwóch. Jeden handluje rybami, a drugi skórami. -mówił szybko i całkowicie bez zastanowienia.
- Ten ze skórami to Dareg, powinien być jeszcze na stoisku, ale Igiv handlarz ryb będzie dopiero koło 5 nad ranem, więc będziemy musieli coś wymyślić innego. Chodźmy.

//: Jesteśmy na targu, jest późny wieczór, więc sam możesz opisać trasę jaką pokonaliśmy aż do jednego z dwóch celów naszej wycieczki.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:42:18 »
-A więc chodźmy do handlarza skór. Kłusownictwo jest nielegalne. Tego też postaram się urządzić bez bitki.
I tak szli i szli przez miasto portowe. Późny wieczór, większość już skończyła robotę. To była pora, kiedy schodzili się do karczm i tawern. I to było widać. Grupki osób, jeszcze trzeźwych przechadzających się ulicami, kupcy i rybacy wracający z morza. Teraz, kiedy mgły nie ma znacznie nasilił się ruch w porcie. W powietrzu unosiła się łagodna, morska bryza przypominająca o zbliżającym się Hemis. Gdy skręcili w kolejną uliczkę zauważyli niewielki stragan gdzie uwijał się kupiec.
-Czyżby to był ten? Możesz mi powiedzieć o nim coś więcej?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:47:25 »
- Ha, właśnie na tym polega problem, że gość nie jest myśliwym. Pracował kiedyś jako chłopak portowy. Sam wiesz co to za robota... Zapieprzasz całe dnie z towarami od statku do magazynu, albo na odwrót i jedyne co możesz dostać w zamian to zjeba, że "czemu się tak opierdalasz". Aż tu nagle trach, nie przyszedł do roboty. A tydzień później sprzedaje skóry i to nie byle jakie skóry, bo wargów, mrocznych wilków, a czasem nawet i sambirów. - powiedział chowając się w cieniu. -Dareg czy Draleg, nie pamiętam jak miał na imię, wiem tylko, że miał charakterystyczną szparę między zębami, ale to chyba on.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:53:33 »
-A więc idę. Ciekawe, czy ta szpara mu się poszerzy.
Themo wolnym krokiem podszedł do straganu i zaczął oglądać skóry. Kupiec uśmiechnął się do niego ukazując szparę między zębami.
-No panie, skąd macie takie skóry? Takie trofea, proszę proszę. Nie łatwo takie bestie ubić.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:59:03 »
- Mam ogródek za domem i tam hoduję zwierzęta. - odparł kupiec ziewając przeciągle w pięść.
- Głupio się pan pytasz, no chyba widać, że myśliwy jestem nie? Poluję, zabijam przynoszę i sprzedaję, proste kółko. Jak ten... no proste jak ząb kretoszczura. Jak to mówią myśliwi nie? Hehehe. - zaczął pieprzyć bez sensu wydłubując bród zza paznokci zębem jakiegoś stwora, którego w tym momencie nie potrafiłeś zidentyfikować.
- Kupujesz pan czy się gapisz?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obić mordy
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:59:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top