Autor Wątek: Morderstwo urzędnika  (Przeczytany 3321 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Morderstwo urzędnika
« dnia: 18 Lipiec 2014, 23:21:31 »
Nazwa wyprawy: Morderstwo urzędnika
Prowadzący wyprawę: Salazar
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: myślenie + walka bronią białą 50%
Uczestnicy wyprawy: Talia

- No wiem, przecież żartowałam. Więc o co chodzi? co się stało? są jakieś dowody? Gdzie jest ciało?
- Zaczęłam dopytywać o szczegóły komisarza. Musiałam coś wyniuchać nim zacznę pracę.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2014, 23:27:13 »
- Niczego się nie dowiedziałem. ÂŚledztwo prowadzi straż miejska, oni ci może coś powiedzą. Jednak mi nie ujawniają żadnych informacji. Udaj się na miejsce zdarzenia, idealnie trafiłaś, ejst noc, więc pewnie nie będzie nikt pilnował i dojrzysz miejsce zbrodni. W ostateczności wierzę, ze sobie poradzisz. Wiem, ze nie wyniesiono jego zwłok. Zamordowano Sentina Erork, zawsze myślałem, ze jest skorumpowany, dowiedz się ile zdołasz. mała i zgrabna, może coś wyniuchasz. Mieszkał W głównej dzielnicy miasta, w centrum miał swój domek, tak na uboczu. Zresztą na pewno znajdziesz.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2014, 23:27:13 »

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec 2014, 23:40:24 »
- A masz jakieś jego dane, czym się zajmował? Jakie prace dla ciebie prowadził? Jakieś dokumenty, prywatny notes? Cokolwiek? Na pewno przejrzałeś jego biurko, nic tam nie ma ciekawego? - Dopytywałam, by wyniuchać jakieś detale, szczegóły, które mógł ten tępy osiłek pominąć.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec 2014, 23:53:19 »
- Jak połowa moich służb, zajmował się czarnym klifem i innymi podejrzanymi sprawami. Mój urząd tutaj dba o takie sprawy i zapewnianie konwojów, ilości ludzi w kopalniach, sama wiesz. Musimy troszczyć się o cały kraj z tego miejsca, ten Czarny klif i Liga cienia stwarza takie zagrożenia dla nas. podejrzewam ich. Ale dowodów nie mam, równie dobrze mogły to być krwawe kruki, albo przypadkowy bandzior, który chciał się obłowić. Nic więcej ci nie mogę powiedzieć, bo nie znalazłem niczego takiego, co miało by tutaj znaczenie. Trochę po omacku, ale musisz dać radę.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipiec 2014, 00:21:33 »
- Wrócę jak się dowiem czegoś konkretnego. Do zobaczenia. - Pożegnałam sztywniaka i ruszyłam w kierunku centrum. Mijałam uliczki i drogi w kierunku tej dzielnicy. Musiałam dotrzeć jak najszybciej. Rozglądałam się po okolicy, byłam delikatną, niskiego znaczenia złodziejką, to też byłam w stanie wyczuć i spostrzec w odpowiednie miejsca, by znaleźć podobnych opryszków do siebie. Tak też zaglądałam.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lipiec 2014, 00:50:16 »
No byłaś złodziejką i bandytką co było szczególnie korzystne przy rabowaniu kogoś, jednak nie posiadałaś zmysłów, by wyczuć kogoś skrytego w cieniu, czy też planującego atak na ciebie. Gdy przeszłaś parę uliczek w kierunku centrum miasta starałaś się isć głównymi ulicami więc dotarłaś tam bez problemu.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lipiec 2014, 22:53:53 »
No dobra, to teraz jego chata. Zaczęłam krążyć po okolicy i szukać pałętających się strażników. chciałam znaleźć ich przy miejscu śmierci, w końcu dom miał być miejscem zbrodni.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lipiec 2014, 23:00:05 »
Z dachu jednego z wysokich domów zeskoczyło dwóch bandytów całkowicie z zaskoczenia, nie byłaś w stanie się rpzygotowac na taką ewentualność. Byli to wojownicy zgromadzenia.
- A ty mała co się plątasz po tej okolicy? Guza szukasz? To znalazłaś!

Powiedział i wyciągnęli bronie, rzucili się na ciebie. jeden jest za tobą w odległości 2 metrów, drugi przed tobą w odległości 2 metrów.

2x Wojownik zgromadzenia

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lipiec 2014, 23:27:22 »
Zrobiłam krok w tył lewą nogą i odchyliłam dłonie od ciała tworząc delikatny kąt od ciała. Gdy przymierzyli się do zadania cięć od boku w dół, podskoczyłam w górę wprawiając się w pół obrotu kuląc nogi, a jednocześnie uniosłam dłonie i energicznym ruchem nadgarstka wyzwoliłam dwa ukryte ostrza. Zakreśliłam ostrzami dwie ćwierci koła rękoma zadając rany cięte na wysokości gardła wojowników zgromadzenia. dzięki niskiemu wzrostowi i podkulonym nogom udało mi się uniknąć ostrzy i uskoczyć nad nimi.


Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lipiec 2014, 23:31:26 »
CUDEM udało ci się uniknąć cięć. Oboje padli martwi wykrwawiając się na posadzkę w formie kamiennej drogi.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lipiec 2014, 23:46:56 »
Upadłam na ziemię lądując tuż obok ostrzy, właściwie między nimi. Zwolniłam nadgarstki, dzięki czemu ostrza się schowały. Rozejrzałam się dookoła czy nikt nie patrzy. jeżeli nikogo nie było, to przeszukałam ciała.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lipiec 2014, 23:53:45 »
O tej porze nikt normalny nie siedział na ulicach, każdy balował w karczmach, jedynie straż miejska spacerowała, lecz z tej dzielnicy mieli inne zajęcie. Znalazłaś 15 grzywien przy każdym z nich. Razem 30 grzywien pozyskałaś z przeciwników.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Lipiec 2014, 00:12:16 »
Zaczęłam dalej krążyć po uliczkach dzielnicy, szczególnie małych i wąskich skrywając się w cieniu, szukałam domku Sentina Erork. Szczególnie interesowała mnie obecność straży miejskiej.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lipiec 2014, 10:44:02 »
Idąc uliczkami dotarłaś do końca dzielnicy, wyjrzałaś z za węgła budynku i dojrzałaś wolno stojący budynek przy którym stało dwóch ochroniarzy. Nie było straży miejskiej.  Stali przed budynkiem ospali. budynek był piętrowy (parter i piętro). Ochroniarze stali przed budynkiem, przed frontowym wejściem.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lipiec 2014, 21:31:40 »
Wróciłam za winkiel i zaczęłam planować...

//Są zwróceni w moją stronę? znaczy wyglądając z rogu budynku stoją frontowo do mnie? czy są w ok jakiś odwróceni? szukam drogi by zajść od tyłu do domu.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Lipiec 2014, 21:42:11 »
//Domek stoi w otoczeniu ulic. z każdej strony na przeciw ulic stoją identyczne domy.  Front domu jest w tym samym kierunku jak i ty, równolegle do ciebie. gdy wyjdziesz, będziesz szła do ściany domu, przy której nie ma drzwi frontowych. drzwi frontowe są na ścianie bocznej po twojej lewej stronie, które obstawione są przez ochroniarzy. Jeżeli to nie wystarcza, to narysuję ci to.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lipiec 2014, 21:50:50 »
//Dzięki, rozumiem.

Mając już plan działania szybko zaczęłam biec na drugą stronę ulicy. starałam się zachować cichy chód (umiejętność rasowa), aby nie zaalarmować ochroniarzy. Przeszłam na drugą stronę i zaczęłam okrążać budynek, by wyjść na tyły domu Sentina Erork i zbadać, czy są tam drzwi, może jakieś okna.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lipiec 2014, 22:09:22 »
Nie było żadnych drzwi, były jednak okna. wiedziałaś, ze wybicie okna spowoduje duży hałas, co zaalarmuje straże i ochroniarzy. okna były metr nad ziemią wysokie 1,5 metra. Była byś w stanie się przecisnąć. budynek był piętrowy, 3,5 metra nad ziemia były kolejne okna. Na całej długości boku domu (10 metrów) były 2 okna po  dwa skrzydła. kazde skrzydło miało 1,5 metra szerokości .

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Lipiec 2014, 22:41:27 »
/Oj ty lisie.

Sięgnęłam do pasa i wyciągnęłam runę ognia. Kurna dziewiczy raz, a jeszcze nigdy tego nie robiłam. pomyślałam mówiąc już nie tylko o runie. Pamiętałam co mówiła mi Anette, że magia się przydaje do przeprowadzenia dywersji. zastosowałam się do tego. Zbliżyłam się na bok domu i jak najbliżej sąsiedniego, tak na 5 metrów, szłam w kierunku frontu domu, ale tak by nie zauważyli mnie strażnicy.
- Heshar! - zawołałam jak najciszej by uruchomić runę z dłoni. trzymałam to w jednej dłoni a w drugiej pojawił się podmuch ognia, który uderzył w najbliższy dom. starałam się wykonać to cicho. W sensie wypowiedzenia tej formuły.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lipiec 2014, 22:47:27 »
Podmuch ognia ogarnął dom wykonany z drewna, przynajmniej dach. Zaczął płonąć, nie towarzyszył temu huk, lecz błyski i światło, ochroniarze zaczęli krzyczeć, kwestią czasu było, gdy tylko przybiegną i zaczną się gapiowie udzielać.

//Sytuacja jak w teście kruka. ciekawe.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lipiec 2014, 22:47:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything