Autor Wątek: Morderstwo urzędnika  (Przeczytany 3344 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:03:35 »
Szybko zabrałam runę i odskoczyłam w tył od domostwa, obróciłam się i szybkim biegiem, tak zwanym sprintem pobiegłam za dom i rzuciłam kamieniem w okno by wybić szybę. starałam się wyczuć moment gdy wrzeszczą by wybić okno i wejść.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:10:47 »
Udało ci się wybić okno rozległy się syreny i mogłaś swobodnie wejść. pomału zaczęli schodzić się gapiowie, nie dojrzeli cie w mrokach domu, panowała względna ciemność rozświetlana światłem pochodni. widziałaś, ze znajdujesz się w salonie, było tutaj biurko i stół, lecz wszystko roztrzaskane w drobny mak, po całym pomieszczeniu rozrzucone były różne papierzyska zaplamione krwią. biurko było puste i zniszczone, nic w nim nie było. pomieszczenie było kwadratowe 5x5 metra co wskazywało, ze zajmuje ćwierć parteru. w pokoju było wyjście do korytarzyka frontowego, gdzie drzwi były zamknięte, do kuchni tuż obok wejścia, było tam okno, oraz korytarz zakończony schodami, który zakręcał w bok. z korytarfza odchodziły zamknięte drzwi w bok. pewnie mały pokój, gdyz korytarz był na 2 metry szeroki zostawiając niezbadane miejsce 3x5 metra około.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:10:47 »

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:27:26 »
Ominęłam wejście do kuchni, przeskoczyłam, szybko by nikt nie dojrzał mnie z okna. starałam się być niezwykle cicho i wsłuchiwać się w głosy otoczenia. szarpnęłam za klamkę od zamkniętych drzwi na korytarzu i chciałam wejść do środka.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:30:56 »
Drzwi były zamknięte, otwarcie ich za pomocą klamki nie powiodło się. Były zamknięte na zamek w drzwiach. poniżej klamki znajdowała się dziurka od klucza, aby otworzyć. wyglądał dosyć prymitywnie, na raczej prosty zamek.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:41:12 »
Schyliłam się by zbadać dokładnie zamek. sięgnęłam do swoich rzeczy i znalazłam mały wytrych. włożyłam do dziurki od klucza i zaczęłam delikatnie nim poruszać, szukając odpowiedniego miejsca do przesunięcia zasuwy zamka. robiłam to delikatnie by nie uszkodzić wytrychu. gdy znalazłam ruchomy skobel, przekręciłam po całości wytrych by otworzyć zamek, a tym samym od kluczyć drzwi. gdy poczułam jak zamek rozsunął się wyjęłam wytrych i nacisnęłam klamkę otwierając drzwi. weszłam do środka.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:47:52 »
Udało ci się otworzyć zamek. Gdy weszłaś do środka zobaczyłaś małe, jednoosobowe łóżko tuż pod oknem. Na ścianie gdzie były drzwi po lewej od wejścia stała dwudrzwiowa szafa, a przy łóżko był jeszcze kufer ułożony tuż pod oknem. W kufrze nie było klucza, był zamknięty na kłódkę.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Lipiec 2014, 23:58:14 »
//Czyli, że nikt go nie sprawdził, tego pomieszczenia? Nie jest zniszczone?

Podeszłam do kufra i zajrzałam do kłódki. miałam nadzieję, ze jest to prosty zamek, włożyłam wytrych i chciałam otworzyć zamek kłódki. Zaczęłam przekręcać wytrych delikatnie badając grunt, gdy poczułam, jak delikatnie przesuwają się zapadnie przekręcałam mocniej zaciskając zapadki, by na koniec przekręcić i otworzyć kłódkę. Jeżeli się udało, to otworzyłam kufer by sprawdzić zawartość.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Lipiec 2014, 00:15:00 »
W kufrze znalazłaś grubą księgę, było to coś w formie pamiętnika zamkniętego na klucz. zamek był skomplikowany i zawiły, wymagał wręcz mistrzowskich technik. cała oprawa księgi była wykonana z czarnej rudy, nie byłaś w stanie nic zrobić, by nie uszkodzić księgi próbując wyrwać okucia i zamek. Obok księgi leżał mieszek, a w nim 50 grzywien. Cały pokój był zadbany, niezniszczony, jakby nikogo tutaj długi czas nie było.

Nazwa: Pamiętnik Sentina Erork
Opis: Zamknięta księga na klucz z okuciami. Treść zawierała wszelkie tajniki prywatnych działań oraz służbowych.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Lipiec 2014, 00:27:27 »
Zabrałam księgę i oczywiście mieszek także, jakże by inaczej. Schowałam wszystko i ruszyłam dalej, wiedziałam, że co najważniejsze znalazłam, jednak chciałam sprawdzić jeszcze górne piętro. wsłuchałam się w otoczenie by zbadać jak ma się sytuacja na zewnątrz. Po czym wyszłam z pokoju i udałam się po schodach na piętro

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Lipiec 2014, 00:41:18 »
Gdy weszłaś na górę miałaś podgląd na całe piętro. wszystkie drzwi były otwarte. jedno prowadziło do pustego rozwalonego pomieszczenia (po lewej od schodów), rozwalona kanapa i szafa, kufra nie było. wszędzie walały się ciuchy i inne elementy. Kolejnym pomieszczeniem po tej samej stronie, był kwadratowy pokój 5x5 metra, taki sam jak salon którym weszłaś. był tam stół a na nim leżały zwłoki. wokół było mnóstwo papierów i innych dokumentów. ciało było nagie, a elementy zbroi płytowej zostały roztłuczone i wywalone w kąt. właściwie nie było ich wiele, najpewniej ukradziono je pozostawiając bezwartościowe żelastwo. Ciało było bardzo zdeformowane, nogi były połamane i powykręcane, na każdej dłoni były odcięte wszystkie palce i ramiona, przedramiona połamane, w brzuchu, w miejscu pępka była wycięta dziura i wyrwane flaki na zewnątrz. Zaś głowa była rozdziawiona w formie grymasu bólu, jakby chciał krzyczeć. unosił się delikatny odór zgnilizny, widziałaś, ze po zwłokach chodzą białe robaki. po przeciwnej stronie była jeden mały pokój, tuż nad pomieszczeniem wejściowym, był malutki pełnił najpewniej formę garderoby, gdyż leżało tam pełno rozdartych koszul, drugie pomieszczenie, nad kuchnią z poprzedniego piętra było coś w formie łaźni, były tam wielkie metalowe misy na wodę jedna przypominająca wannę metalową. nic tam nei było poza kilkoma plamami krwi. Tyle widziałaś na pierwszy nie dokładny rzut oka z oddali.

Słyszałaś syreny i wrzaski, gapiowie darli się a straż próbowała ugasić pożar. Nie znałaś skali pobudzenia obywateli, ani efektów gaszenia pożaru.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Lipiec 2014, 00:49:30 »
Cieszyłam się z zamieszania. miałam dość czasu, by działać, spokojnie wszystko przejrzeć. Poszłam pierw do dużego pokoju na tym piętrze, gdzie były papiery i dokumenty na ziemi oraz zwłoki. zabrałam się za papiery, chciałam sprawdzić co tam jest porozrzucane. Szukałam czegoś istotnego i wartościowego, brzmiącego na konszachty z nienormalnymi ludźmi.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Lipiec 2014, 00:55:48 »
Czytałaś papierzyska i dokumenty, były to pojedyncze strony, akty, na każdym z nich widniały pieczęcie i podpisy, a tytuowane były jako: "Pouczenie o..." "Zezwolenie na..." "Prawo do..." "Raport z..." Nic nie wskazywało na dziwne dokumenty. jeden co był przyjemny to był raport o przebudowie kopalń, był napisany dziwnym pismem i traktował o "zorganizowaniu burdelu w jednej z kopalń", jednak na końcu było napisane: "To żart Georg, żart." Po chwili usłyszałaś charczenie za plecami. Ciało ożyło i było to uszkodzone zombie, nie było w stanie poruszać się o własnych nogach, nie miało palcuw zakończonych pazurami. Jedynie gębą próbował atakować cie. spadł ze stołu rozsmarowując swoje flaki na papierzyskach i posuwał sie w kierunku twoich nóg.

1x Zombie

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Lipiec 2014, 01:00:10 »
Kurna, co tu jest grane?! Przeraziłam się uskakując przed siebie odbiegając od stołu. przestraszyłam się, a serce zaczęło mi bić bardzo mocno. błyskawicznie wyszarpałam katanę z pasa i uniosłam miecz nad swoją głowę. Złapałam go obydwiema rękami i wyprowadziłam cios w czaszkę, tnąc ją na pół. Miałam nadzieję, ze te potwór umarł. Gdy spadł mając rozcięty mózg, chwyciłam dobrze katanę i mocno podniosłam, przesuwając bark na bok, by obrócić ciało na plecy. Chciałam dokładnie przyjrzeć się ciału.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Lipiec 2014, 01:03:39 »
wziął i zdechł. zauważyłaś, ze w miejscu flaków, na które przylepiły się kartki, w tym miejscu była włożona mała koperta związana jelitami. Była to zamknięta i złożona kartka.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Lipiec 2014, 12:38:10 »
Wynoszę się stąd czym prędzej. Pomyślałam. Przyłożyłam katanę do jelit i rozcięłam supeł z flaków. Szybko z obrzydzeniem wzięłam kartkę i ruszyłam do schodów. Nim zeszłam jednak wsłuchałam się co się dzieje na dole, czy odkryto moje włamanie. Otworzyłam zwiniętą kartkę, by przeczytać co tam zapisano.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Lipiec 2014, 12:47:03 »
na kartce zapisano:

"Nie warto było nas wydać. Hertling, razem z jaszczurką poniesiecie klęskę. Nie wygracie tej batalii."

Na dole nic nie wskazywało na obecność osób. wszyscy byli zafrasowani działaniami by ugasić pożar, a przynajmniej powstrzymać ewentualne rozprzestrzenianie się, co było dosyć trudne. Nagle usłyszałaś huk błyskawicy i usłyszałaś gęsto spadające krople deszczu uderzające w szyby domu. Zaczęło padać.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Lipiec 2014, 12:59:40 »
Złożyłam kartkę i odłożyłam obok księgi. Szybko zbiegłam na dół i pobiegłam korytarzem do większego pokoju. Szybko podeszłam do okna chowając się za ścianą przy wybitym skrzydle okna. wyjrzałam delikatnie badając czy nikogo nie ma tuż za oknem.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Lipiec 2014, 13:04:24 »
Ludzie byli po prawej stronie do okna ustawieni łukiem i przyglądali się płonącemu budynkowi. Cała społeczność wrzała, gaworzyła i darła się wołając pomocy i alarmując wszystkich dookoła. Nikt nie patrzył w twoją stronę, więc mogłaś spokojnie wyjść na zewnątrz.

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Lipiec 2014, 13:28:41 »
Wyskoczyłam przez okno u szybko doszłam do tłumu, za ich plecy, udawałam, ze wyglądam w kierunku pożaru, ale starałam się przemieszczać powolnie za ich plecami, za drugi budynek, na przeciwko, ten podpalony, by tyłem wymknąć się i wąskimi uliczkami przemknąć na główną drogę w centrum. Starałam się unikać spojrzeń i zainteresowania, chciałam wtopić się w tłum gapiów.

Canis

  • Gość
Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Lipiec 2014, 13:35:14 »
Będąc w tłumie zauważyłaś małego niziołka, który sięgnął do kieszeni jednej z obywatelek wyciągając jej jakiś przedmiot. spojrzał an ciebie, gdy go zauważyłaś, szybko zaczął uciekać w kierunku, w którym szłaś powolnie z tłumu.

Jest w odległości 5 metrów od ciebie. biegnie równie szybko jak ty. jest to rasa niziołek więc biegnie podobnie szybko jak ty, znający kradzież kieszonkową. Pozostałe statystyki wyglądają jak bandyty.

1x Bandyta

//Pada deszcz, więc masz karę od opadów atmosferycznych: http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Atrybuty_i_kary#Opady_atmosferyczne
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2014, 13:37:45 wysłana przez Salazar Trevant »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Morderstwo urzędnika
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Lipiec 2014, 13:35:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top