Autor Wątek: Niebezpieczne góry  (Przeczytany 9938 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Niebezpieczne góry
« dnia: 18 Lipiec 2014, 20:17:45 »
Nazwa wyprawy: Niebezpieczne góry
Prowadzący wyprawę: Salazar
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: myślenie + dobre zdolności bojowe
Uczestnicy wyprawy: Salazar Trevant, Rakbar Nasard, Elrond Ñoldor



- Uuu, jaki ruch. Skąd was tylu przywiało? Dobrze... To jaki jest nasz cel?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2014, 20:39:20 »
- Strzelam, że góry - powiedział przyszły arcymag drapiąc się po brodzie, co niby miałoby być to oznaką zamyślenia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2014, 20:39:20 »

Canis

  • Gość
Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec 2014, 20:44:55 »
- Jesteś magu ziemi niezwykle spostrzegawczy. - Zauważył chłodno wampir - Udacie się w góry, dokładniej do kopalni srebra... Nie mogę sam tego zrobić, a jest to istotne zagrożenie, które tam powstało. Przydadzą się wasze magiczne zdolności, gdyż przeciętny wojownik nie miałby najmniejszych szans w walce... Wy macie chociaż minimalne. Informacji udzieli wam zarządca garnizonu straży górniczej w fortyfikacji okalającej wejście do kopalni.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec 2014, 20:49:37 »
- Co?! Jakie zagrożenie, na MOICH ziemiach? To gmina Imar, zgadza się? Powiedz tylko co to za zagrożenie.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lipiec 2014, 20:55:28 »
Elrond tylko przewrócił oczami. Następnie sprawdził swój ekwipunek. Kostur, miecz i sztylet były na miejscu, wyczyszczone i naostrzone. Jak zwykle. Szata Arcymaga, która nie oddał również była nieskazitelnie czysta i samodzielnie przez maga pocerowana. Mithrilowe elementy pancerza były lekko porysowane od eksploatacji, ale nadal niezawodne. Mikstury, trochę bagiennego ziela i fajka, sakwa z grzywnami. Wszystko na miejscu.
Stał obok, przysłuchiwał się rozmowie. Wiedział, że wówczas dowie się większej ilości szczegółów.

Canis

  • Gość
Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipiec 2014, 21:54:17 »
- W kopalni srebra, bezpośrednio na północ od nas. Kopalnie są własnością króla niezależnie na czyich ziemiach leżą. Nie będę was straszył, wiem jednak, że są straszliwie agresywne i nieobliczalne. Jest późna pora, radzę uważać przemierzając dżunglę.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lipiec 2014, 22:01:18 »
- Nic się nie dowiem. - machnął ręką. - Chodźcie, przyjaciele. Trzeba tam jakoś dotrzeć. Szmat drogi przez bagna i dżungle. Ostatnio zaznałem tej rozkoszy, powiadam, wbije się wam w pamięć.
Po czym skierował się do wyjścia, a potem na północ Valfden, ku kopalni srebra w gminie Imar.
- Elrondzie, kiedy zamierzasz przystąpić do testu na Arcymaga? - zapytał kompana, zmierzając do celu.

Canis

  • Gość
Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lipiec 2014, 22:09:16 »
//Jest godzina 22.00. Jest noc, brak sztucznego światła.

Wielkie, wręcz gigantyczne drzewa towarzyszyły wam w podróży. jedyne światło jakie było... to biło z kilku okiennic kwater mrocznego paktu. Im dalej w dzicz, tym było ciemniej, im dalej w dzicz tym było głośniej. Ze wszech stron towarzyszyły wam jęki i hałasy, stukot gałęzi i innych rzeczy po drzewach. Byliście pewni, że kwestią czasu, jest zaznanie przyjemności ataku z cudzej strony.



- Rakbarze, chciałbym zamienić z tobą parę słów, lecz nie związanych stricte z magią, chociaż również... - Zaczął powoli i ospale mknąc przed siebie.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lipiec 2014, 22:16:42 »
Cokolwiek zaatakuje, będzie to działanie samobójcze, bo to była noc, kiedy na spacer w najniebezpieczniejszy i najmniej komfortowy rejon państwa Valfden wyszli trzej utalentowani, wysoko usytuowani członkowie Mrocznego Paktu.
- Tak, Salazarze? Nie pamiętam kiedy ostatni raz mieliśmy czas porozmawiać. Poświęciliśmy się ostatnim czasem nauce, czasami uważam, że za bardzo. - rozejrzał się na boki. - Chcecie podróżować na Drzewcu? Ostatnio często ulegam tego sposobowi transportu, bo jest doprawdy efektowny!

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lipiec 2014, 22:21:34 »
Elrond skoncentrował się i zebrał odrobinę energii magicznej. Następnie wyciągnąl dloń i wypowiedział inkantacje.
- Elisash - energia wypłynęła z ciała maga, zawisła nad nim i rozbłysła mlecznym blaskiem oświetlając teren w promieniu 15 metrów wokół nich.
- Skoro i tak nas już zdążyli wyczuć, przynajmniej je zauważymy gdy zaatakują - wytłumaczył się.
- Najlepiej jak najszybciej. Aktualnie czekam tylko na Isentora. To on ma mnie poddać owemu testowi. Czekałem już zbyt długo. Może po powrocie? Może uda się przed nadchodzącą wojną? Dobrze by było. Drzewiec powiadasz? Fajnie by było.

Canis

  • Gość
Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lipiec 2014, 22:26:57 »
- Rakbarze, nie wiem czy wiesz, ale Rada królewska wybrała mnie... <ignorant>. Na dowódce jednego z oddziałów atakujących na nadchodzącą wojnę. Chcę powołać własny sztab dowodzenia w ilości trzech osób. Chciałbym, abyś dołączył do niego. Znasz się na magii, i jej wykorzystaniu. Mógłbyś być bardzo pomocny w zaplanowaniu strategii, która pomoże naszemu oddziałowi zdobyć Fort Uryk Ash. Pytam zatem, czy dołączysz do mnie i mojego sztabu.

- Wolę poruszać się pieszo szczerze mówiąc.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lipiec 2014, 22:36:18 »
- Nie wiedziałem, że cię wybrano na takie stanowisko. To bardzo odpowiedzialne, bo porażka może doprowadzić do złych rzeczy. Kogokolwiek porażka. Przyłącze się i pomogę, aby prawdopodobieństwo porażki zmniejszyć. Sprawa na kontynencie raczej nie jest za ciekawa, skoro mówisz takie rzeczy. Na kiedy mam być gotowy?
- Zbyt długo zwlekałeś, Elrondzie. Twoja wiedza i umiejętności świadczą o wyższej pozycji. Zobaczyłem to już w siedzibie Bractwa Ciemności, gdzie ustępowałeś jedynie Mistrzowi Isentorowi pod względem potęgi i mądrości. ÂŻycie z pewnością wiele cię nauczyło.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lipiec 2014, 22:43:08 »
- Dziękuję za twoje słowa. Musze jednak zaznaczyć, że byłem już Arcymagiem. Tytuł mi jednak odebrano podczas reformy gdy wprowadzono specjalności. Musiałem poznać jedną z nich, by otrzymać utracono tytuł. Wybrałem Witalizm jak sam na pewno wiesz.
A twoja droga? Ostatnio dyskutowałeś z mistrzem na temat czaru tworzącego meteoryt? Z tego co się orientuję, jest to ostatnie zaklęcie na ścieżce maga ognia. Więc niedługo też będziesz starał się o wyższy tytuł?
- mówił i jednocześnie manipulował kulą światła tak, by podążała za nimi, a jednocześnie ich nie oślepiała. Nigdy nie wiadomo, co wyskoczy zza drzewa, szczególnie, jeśli owe drzewo znajduje się w dżungli.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Lipiec 2014, 22:52:05 »
- Tak. Została mi ostatnia umiejętność do nauczenia. Z pewnością zaciekawi cię jej nazwa, traktuje ona bowiem o przyzwaniu Enta. Na pewno nie raz słyszałeś i widziałeś te istoty. Emanują potęgą. Nie mogę się doczekać momentu, kiedy będę w stanie nimi sterować. Moja specjalność magiczna znacznie różni się od twojej. Ty naprawiasz, ja niszczę. - zamyślił się nieco nad tym co powiedział. - Też bierzesz udział z natarciu na strategiczne cele przeciwnika?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lipiec 2014, 23:03:04 »
- Mylisz się. Ja naprawiam, to prawda, ale ty nie niszczysz. Ty tworzysz. To jak pokierujesz drzewcem czy entem zależy już od twojej woli. Możesz posłać go na wroga, ale możesz kazać mu podnosić ciężkie rzeczy. Nieść innych. Jest wiele możliwości. A czy widziałem te istoty? Ja je tworzyłem. Pamiętam jakby to było wczoraj. Było to jeszcze w Leyanoi. Co to natarcia. Jako kanclerz moim zadaniem jest pozostanie na wyspie i ochrona jej pod nieobecność króla. Nawet mi to na rękę. Nie chciałem się nigdzie wybierać.

Canis

  • Gość
Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lipiec 2014, 23:09:37 »
Własnie dlatego będzie mi potrzebny Rakbar... Myśli inaczej niż ja, a to bardzo cenne przy opracowaniu strategii... Rozmyślał jaszczur idąc dalej na przód.

- Gdy wrócimy i będzie możliwe zebranie pozostałych osób, które planuję powołać do sztabu. Myślę, ze wspólnymi siłami i 4 różnymi spojrzeniami na świat będziemy w stanie dotrzeć do sedna i złotego środka dla przeprowadzenia sprawnego, szybkiego i taniego w straty ataku.

Po chwili waszego marszu, poczuliście jak ziemia robi się szczególnie miękka i wodnista. Wasze buty delikatnie zapadały się. Zobaczyliście ciekawy, malowniczy krajobraz... jego część, bo światło generowane przez Elronda nie było zbyt dalekosiężne. Przeszkodami by isć na wprost stały się rzeczki i strumyki.

« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2014, 02:35:45 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Lipiec 2014, 11:32:44 »

- Może i się czujesz dobrze w takim środowisku, Salazarze, jednak ja nie zamierzam tonąć w tym bagnie. Każdy krok może być zdradziecki i pochłonąć nas.
Podszedł do okolicznego drzewa i wsłuchał się weń. Wyczuł energię magiczną, bardzo słabą. Dołączył do niej połączenie, łączące swoje pokłady energii magicznej z drzewem. Nastąpiła wymiana energii, Drzewiec ożył. Mag wdrapał się na niego i usiadł na jednej z gałęzi.
- Zapraszam.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Lipiec 2014, 11:35:42 »
- W to mi graj - powiedział i zniknął w szarej mgiełce, by po chwili pojawić się na gałęzi wystającej z drzewca.

Canis

  • Gość
Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Lipiec 2014, 11:39:57 »
Salazar spojrzał na drzewo i ziewnął sobie. Skupił swoją energię magiczną czerpiąc ją z duszy. Wyczuł swe ciało, cząsteczką po cząsteczce i atom po atomie obejmując całe swoje ciało. pod wpływem impulsu, obrania celu i woli jaszczura, dokonał rozbicia ciała i przetransportowania błyskawicznie całości nad jedną z gałęzi drzewca, aby z następnym momencie dokonać scalenia cząsteczek i pojawić się w pełni żywym i sprawnym.

- Ten moment, jest taki piękny... niczym dotknięcie przez śmierć. - zaczął bredzić sam do siebie. Mieliście wrażenie jakby majaczył delikatnie rzecz ujmując.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Lipiec 2014, 11:53:20 »
Kiedy cała kopania zasiadła na gałęziach Drzewca, ten otrzymał rozkazy od swojego źródła. Kopułka gałęzi chroniła pasażerów przez innymi drzewami, a wysokie nogi Drzewca pozwalałby zachować suchość ubioru i szybsze tempo podróży. Rakbar starał się omijać rzeki i inne miejsca, w których nawet Drzewiec mógł nie podołać.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Niebezpieczne góry
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Lipiec 2014, 11:53:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top