Autor Wątek: Mirty - obudzenie Fausta  (Przeczytany 5172 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Lipiec 2014, 22:16:26 »
- Nie ukradną nam woza? Może zostawiłbyś swojego pupila na wozie... Przyniosę mu coś z karczmy, żeby nie siedział o pustym żołądku, hm?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Lipiec 2014, 22:27:13 »
- Dobra myśl, Frodo pilnuj wozu. Taru spojrzał na dracona i przekrzywił głowę na bok, szczeknął raz jakby chciał powiedzieć "tak człowiek, już się robi" i usiadł sobie obok. - Dobra, to wchodzimy bo chłodno jest. Powiedział i ruszył do karczmy, otworzywszy drzwi wszedł do środka.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Lipiec 2014, 22:27:13 »

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Lipiec 2014, 22:36:47 »
Progan skinął głową do Aragorna, uśmiechnął się do zwierzaka i wszedł z Aragornem do karczmy. W środku panował zaduch, dużo ludzi siedziało, piło i jadło, grało w kości, gadało i śmiało się. Z kuchni dobiegały ciężkie i mokre parą zapachy. Pot od razu wystąpił na czoło Proganowi. Człowiek rozpiął koszulę na torsie czując, ze koszula lgnie mu do pleców.
- Przeziębienie murowane... - wymruczał pod nosem.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Lipiec 2014, 22:44:23 »
- Weź mój płaszcz. - usłyszał mruczenie Progana, jego wyczulone zmysły czasami doprowadzały dziwnych sytuacji, dracon zdjął płaszcz i podał człowiekowi. Podszedł do baru.
- Witajcie dobrodzieju, dwa grzane piwa i miska wody oraz kawał pieczeni dla mojego taru które pilnuje mi wozu.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Lipiec 2014, 22:48:46 »
- Ale mi jest gorąco... - powiedział, jednakże płaszcz pożyczył. Będzie wychodził, to się weń oblecze, aby nie przewiało go. O! Podszedł za draconem, stanął z nim obok baru.
- Wyniosę mu wodę i jedzenie, jak karczmarz przyniesie - zaoferował się Progan. Chociaż tam mógł wyręczyć arystokratę.

Canis

  • Gość
Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Lipiec 2014, 22:56:48 »
Ach ta woń... odetchnijcie teraz pełną piersią, ale weźcie takiego macha do pięt... Co wam to przypomina? Bo nos przeciętnego człowieka wyczuwa tutaj nutę brutala walczącą z mocarnym bukietem samczej pachy. Gdyby zapachy miały kolory to na tej sali dominował by brąz.  Jednym z odźwiernych był krasnolud, spojrzał na was i zwrócił się do kupla.
- Tak to moja stara wygląda.
- Ale nie była czarna, stary!

Odwracając się spojrzeliście na krasnoluda... co to? na brodzie? Widzieliście wy kiedyś tyle juchy na zaroście? Istna masakra... Co kolejny element w karczmie to jeszcze lepszy. Był wśród nich człowiek z amputowaną dłonią, a w miejscu dłoni nakładka ze stalowym hakiem. W kącie karczmy siedział okropny niziołek, a na jego plecach stało kilkanaście szczurów. Uderzające podobieństwo tego człowieka do twarzyczek szczurów, tylko mniej owłosione. Jedynym kto wyglądał tu dosyć normalnie był dobrze ubrany w nielichy strój, spasły mężczyzna. Po chwili podszedł do was karczmarz, a był nim człowiek z hakiem. Przystawił Aragornowi hak do piersi i gburowatym tonem, lecz starającym się brzmieć dosyć gustownie, na siłę starał się być miły, lecz dobrej etykiety nauczonym nie był.

- A wy czego tu panocki?

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:04:40 »
Proganowi zebrała się ślina. Nie miał ochoty jej przełykać. Miał wrażenie, że zmieszała się z zapachami tutejszego małego świata. Miał już ją wypluć ukradkiem na podłogę, gdy na torsie dracona wylądował hak karczmarza. Progan w normalnej chwili przełknąłby ślinę. Teraz jednak był świadom jej nieciekawej formy. Stał więc nieruchomo z pełnymi ustami. Chciał się odezwać, średnio mu to wyszło
- Jesteszy podrożnymy... Zwady nie chczemy...

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:12:06 »
Cyrk przyjechał? - Witajcie dobrodzieju, dwa grzane piwa i miska wody oraz kawał pieczeni dla mojego taru które pilnuje mi wozu. - powtórzył. - Szukam kogoś. Wąpierza.

Canis

  • Gość
Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:14:38 »
- ÂŁożech, grzane? niechejże bydzie, pieczeń... może być kur? To je te 6 grzywnów

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:16:25 »
- Wąp...? - urwał Progan i spojrzał z przerażeniem na Aragorna. Szukamy... WAMPIRA? Bogowie! Te krwiożercze... To jest druh Aragorna... Progan miał mętlik w głowie. Nie znał żadnego wampira, ale bał się ich bardzo. Czuł wobec nich mieszaninę strachu i obrzydzenia. Strach jednakże przezwyciężał pozostałe uczucia.
- To ja zapłacę... - powiedział i wysupłał z mieszka pieniądze.

146 - 6 = 140 grzywien

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:20:08 »
- Psu to obojętne. Niech będzie kur. Macie tu 20 grzywien i powiedzcie mi jeszcze czy był tu może ostatnio osobnik ubrany cały na czarno? Noszący cały czas maskę na twarzy? Zwał się Faust.

Minus 20 grzywnów

Canis

  • Gość
Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:27:04 »
Karczmarz zabrał grzywny i rzucił do skarbony. Przygotował piwa i kurczaka, po czym podał, trwało to ładnych paręnaście minut.
- My to se duży ruch mamy ostatnio... Cinżko spamintać tyle to mordów tu było nowych. Może co wincej wieta o nim?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:33:36 »
Dracon szczegółowo opisał osobnika.



- O dziękuję, szukał on tutejszego szklarza Mirosława.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:37:57 »
Progan zarzucił na siebie płaszcz, wziął pośpiesznie pieczeń i miskę z wodą. Wyszedł przed karczmę i splunął siarczyście. Od tego trzymania śliny w ustach zrobiło mu się niedobrze. Chłodne powietrze szybko przywróciło mu dawny wigor. Podszedł do woza.
- Frodo - rzekł przyjaźnie do zwierzaka. Miał nadzieję, że ten już go zapamiętał i nie rzuci się na niego. Progan postawił na deskach woza jadło i wodę. Uśmiechnął się do zwierzaka i rzekł
- Oby Ventepi miała Cię w swojej opiece, a Ty, mały przyjacielu, bądź zawsze oddany swemu panu, bo swój to chłop - rzekł, popatrzył po wsi i wrócił do karczmy.

Canis

  • Gość
Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:44:53 »
- Hmmm... A ja se wiem gdzie on je. Wysechł gdy gadał z nimi. Wyprosili go gdy se przysnął i został przypadkiem napadnięty...  <ignorant>. Wimy gdzie on je, ale to musita gadać z nim! - Powiedział i wskazał hakiem nielicho ubranego, grubaśnego gościa siedzącego w sali. Wyglądał niczym dobrze sytuowany szlachcic, pulchniutki, dobrze ubrany popijający najlepsze trunki tego zakątka ziemi.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #55 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:47:37 »
- On coś wie? - zapytał Progan, który dopiero w duchocie karczmy przypomniał sobie o wąpierzach. Cieszył się, że myśl tak uleciała kiedy był na zewnątrz. Pośrodku nocy byłaby bardzo stresująca.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #56 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:52:41 »
- Dzięki dobrodzieju. - dopił grzańca i podszedł do owego grubaska. - Mirosław szklarz? Hrabia Tacticus, sprawę mam do was.

Canis

  • Gość
Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #57 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:56:56 »
- Jaki Mirosław... Jestem Edward, pilnuję tutaj.... interesów.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #58 dnia: 10 Lipiec 2014, 23:59:10 »
- To nie istotne, szukam wampira który tu ostatnio wysechł. W sumie to szukam jego zwłok.

Canis

  • Gość
Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Lipiec 2014, 00:01:12 »
- Chcesz KUPIÆ zwłoki tego wampira co poszedł do Mirosława i Jarosława tak? Dobrze rozumiem? To będzie dużo kosztować.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mirty - obudzenie Fausta
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Lipiec 2014, 00:01:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top