Autor Wątek: Święty Gaj (spis członków)  (Przeczytany 3115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Drasul

• Obywatel
  • Reputacja: 2
  • Drasul nie ma żadnego wpływu.

• Karta postaci

Święty Gaj (spis członków)
« dnia: 09 Lipiec 2014, 12:13:06 »
Święty Gaj

Święty gaj to zarosłe roślinnością budynki starego chramu, sączące się strumienie i baseny pełne krystalicznej wody, fruwające motyle i ptactwo - dla dziecka lasu to ukojenie. Tutaj przybywa każdy z nowo przyjętych. Jest to ceremoniał, wiążący każde dziecko leśnego ludu z matką naturą. W jednej z grot znajduje się wieki pomnik bogini Ventepi.

To właśnie tam przybywa dziecię lasu wraz ze swoim opiekunem. Pod posągiem każdy winien jest złożyć przysięgę swej bogini, która spaja go z powierzoną mu misją ochrony dzieła stworzenia. Następnie każdy z dzieci lasu winien zasiać lub zasadzić swoją roślinę, taką, z jaką się najlepiej utożsamia. Po śmierci zaś, właśnie pod jego rośliną złożone zostaną jego szczątki.

Kenshin
Ranga: Alfa
Tytuł: Pasterz Stworzenia

Nessa
Ranga: dziecię lasu
W zastępstwie sprawuje część obowiązków hierofanta Ventepi

Progan
Ranga: szept Ventepi
Tytuł: Hierofant Ventepi

Silvaster
Ranga: szept Ventepi

Kermos
Ranga: dziecię lasu

[size=14pt][color=orange][url=http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/U%C5%BCytkownik:NAZWA_UŻYTWKONIKA]NAZWA_POSTACI[/url][/color]
[color=green][b]Ranga:[/b] ranga[/color]
[color=teal][b]Tytuł:[/b] tytuł[/color]
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2016, 19:47:26 wysłana przez Kenshin »

Offline ProganAutor wątku

• Moderator
  • Reputacja: 73
  • Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.

• Karta postaci

• Sklep Rogowiec
Odp: Święty Gaj (spis członków)
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2014, 13:37:54 »
Progan kroczył po świętej ziemi. Nie była ona poświęcona, jednakże była to ziemia wyznawców Ventepi. Kult ten sprawiał, że wszystko otaczała tutaj aura tego wyznania. Człowiek znalazł się przed wejściem do groty, w której znajdowała się kaplica patronki leśnego ludu. Rozejrzał się dookoła.

Offline Drasul

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec 2014, 13:47:57 »
Święty gaj to zarosłe roślinnością budynki starego chramu, sączące się strumienie i baseny pełne krystalicznej wody, fruwające motyle i ptactwo - dla dziecka lasu to ukojenie. Tutaj przybywa każdy z nowo przyjętych. Jest to ceremoniał, wiążący każde dziecko leśnego ludu z matką naturą. W jednej z grot znajduje się wieki pomnik bogini Ventepi. To właśnie tam przybywa dziecię lasu wraz ze swoim opiekunem. Pod posągiem każdy winien jest złożyć przysięgę swej bogini, która spaja go z powierzoną mu misją ochrony dzieła stworzenia. Następnie każdy z dzieci lasu winien zasiać lub zasadzić swoją roślinę, taką, z jaką się najlepiej utożsamia. Po śmierci zaś, właśnie pod jego rośliną złożone zostaną jego szczątki.

• Moderator
  • Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.

• Karta postaci

• Sklep Rogowiec
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec 2014, 13:49:11 »
//: To już wiem z tematu.

- Przepraszam..? - rzucił w eter.

Offline Drasul

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lipiec 2014, 13:50:34 »
- Tak?

//Skoro wiesz to do dzieła.

• Moderator

• Karta postaci

• Sklep Rogowiec
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipiec 2014, 13:53:18 »
- Przybyłem do Świętego Gaju z polecenia Pana Puszczy i Kniei. Muszę złożyć przysięgę naszej bogini i zasadzić drzewo. Potrzebuję czegoś, czy mogę przystąpić do ceremonii?

Offline Drasul

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lipiec 2014, 14:04:46 »
- Nasiona drzew znajdziesz przy ołtarzu, wybierz odpowiednie i po zmówionej modlitwie wyjdź na zewnątrz. Zasadź nasiono w świętym gaju.

Offline Eric

• Weteran
  • Reputacja: 154
  • Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
     Czeladnik krawiectwaNajbardziej klimatyczna wyprawa - zwycięzca I edycji.Najlepsza sygnaturka - zwycięzca VII edycji.Święta aura Innosa - za napisanie 5000 postów....
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lipiec 2014, 15:21:52 »
- Powiedziano mi, bym się tu zjawił - powiedział nieśmiało, wchodząc na tereny starego chramu.
- Chciałbym poznać ceremonię zasadzenia drzewa - oznajmił.

Offline Drasul

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lipiec 2014, 15:28:17 »
- Nasiona drzew znajdziesz przy ołtarzu, wybierz odpowiednie i po zmówionej modlitwie wyjdź na zewnątrz. Zasadź nasiono w świętym gaju.

Offline Eric

• Weteran
  • Reputacja: 154
  • Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
     Czeladnik krawiectwaNajbardziej klimatyczna wyprawa - zwycięzca I edycji.Najlepsza sygnaturka - zwycięzca VII edycji.Święta aura Innosa - za napisanie 5000 postów....
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lipiec 2014, 15:49:59 »
Eric kiwnął tylko głową w zrozumieniu i ruszył do ołtarza. Obrzucił pogrupowane nasiona niezdecydowanym wzrokiem. Co najlepiej pasowało do jego osobowości? Moc i siła dębu? Dłonią sięgnął w kierunku stosiku przyszłych drzew i pogładził ich delikatną fakturę. Pod wpływem impulsu zdecydował się na nasienie dębu. Zacisnął na nim palce, przymknął oczy i skoncentrował się na aurze tego miejsca. Natura wyciągała ku niemu swoje ręce. Pozwolił im się ponieść.
- Ventepi - wyszeptał. Kiedyś czuł już coś podobnego. Gdy modlił się do Zartata w Bractwie Świtu. Tutaj jednak wyczuwał jakąś różnicę, jakby kontakt z boginią był bardziej naturalny, cieplejszy i nie tak odległy.
- Pomóż mi - głos mu się załamał, poczuł swędzenie i ból w kikucie. Pustka ogarnęła jego umysł. Co w tej chwili należało powiedzieć? Chciał błagać o łaski, cud bogini, który przywróciłby mu stopę. Pragnął wyznać, jak bardzo pragnie zostać filarem leśnej społeczności, stanowić pomoc dla dzieci puszczy i kniei i nieść światło tym, którzy cierpią wskutek wypaczenia natury, tak jak on ucierpiał.
- Ventepi, ty znasz każdą moją myśl - zdobył się na krótki dialog. - Słowa nie będą w stanie oddać ich znaczenia, szczególnie te z ust takiego pośledniego mówcy jakim jestem. Proszę jedynie o łaskę i opatrzność - wyszeptał i zachwiał się na nogach. Po chwili milczenia odwrócił się i ruszył powoli do świętego gaju. Ukląkł na ziemi i rękami odgarnął grudy gleby, tworząc idealny lejek, w którym umieścił sterczące dziarsko nasiono. Zasypał wykopany dołek z namaszczeniem i podniósł się z kolan. Podszedł do druida, z którym rozmawiał wcześniej.
- Zrobiłem wszystko, jak mówiłeś. Co teraz?

Offline Drasul

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lipiec 2014, 16:46:50 »
- Teraz, witaj wśród nas dziecię lasu. Kontynuuj swą inicjację w konkordacie.

• Moderator

• Karta postaci

• Sklep Rogowiec
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lipiec 2014, 19:29:50 »
- Dobrze, udam się więc teraz na modlitwę - powiedział Progan. Wkroczył do groty w starych budynkach dracońskiego chramu. Czuł się tutaj swojsko, zwłaszcza, że w jednej z sali ustawiono pomnik bogini. Pomnik nie był wykonany z przepychem, lecz był skromny, cichy, jednakże kamienny, twardy i stabilny. Taki powinien być też każdy członek konkordatu.
Mężczyzna zatrzymał się, zdjął łuk z pleców i odczepił kołczan od pasa, wyjął też zatknięty za pasem sztylet. Odłożył oręż na bok, ujął tylko kij, ten którym się zawsze podbierał, ten, którego nauką rozpoczął swe szkolenie na Valfden. Kij ten przypominał mu kij z jego młodości, którym pasał owce i którym odganiał atakujące wilki. Kij, który był symbolem, nie udanego ale jednak, szkolenia w klasztorze magów. Teraz ponownie trzymał w ręku kij, kij pasterski. Bo chciał być jak dobry ojciec, który czasem gani, ale zawsze otacza miłością i pomocą. Zbliżył się do pomnika, na kilka kroków przed nim upadł na kolana, kij postawił pionowo przed sobą, splótł nań dłonie, oparł się na nim przyciskając policzek do wyschniętego drewna. Spojrzał na posąg bogini Ventepi, wpatrywał się w jej twarz jakoby czekając na niemożliwe. Na to, że posąg poruszy się i bogini spojrzy na niego ze swego kamiennego oblicza. Zamknął oczy, aby się skupić i wyciszyć. Chwilę potem zaczął cichą modlitwę. Zaczął mówić, rozmawiać. Niczym zapłakane, znękane dzieciątko przybiega do swej matuli, aby powiedzieć jej w prostych słowach co czuje, co ją spotkało i jak bardzo ją kocha, tak on niczym syn do matki mówił w słowach prostych, pełnych szacunku, pokory i uczucia.
- Matko - zaczął - spójrz, to ja, Progan, Twój syn, Twoje dziecko... Spójrz... Prosiłem Cię tyle lat o pokierowanie mym życiem, o wyproszenie u innych bóstw szczęśliwego losu, mądrości, światłości umysłu, odwagi i prawdy. Tak prosiłem Ciebie, swą Matkę o te dary. Kogo miałbym o to błagać, jak nie Ciebie? Do kogo się zwrócić jak nie do Ciebie? Jesteś moją przewodniczką, Ciebie obrałem za swą patronkę. Prosiłem Cię, abym był jak to ziarenko piasku na drodze, pamiętasz? Niczym ziarno piasku... Chodzą po nim i depczą je. Ale ono podtrzymuje ich stopę, nie zapadają się lecz kroczą dalej. Niczym ziarenko piasku... Spluwają nań mieszając w błoto, ale jedno w ich oku wystarczy, aby zasnąć nie mogli, a po policzkach popłynęły łzy. Niczym ziarenko piasku... Miotane wiatrami, a jednak w mocy swej mające czas, odmierzając czas w klepsydrze. Prosiłem Cię o to, abyś uczyniła mnie jak sól. Sól która zachowuje od zepsucia, pozwala przetrzymać temu co bez niej w proch by się obróciło. Zachowuje w świeżości to co w zgniliznę miało się zmienić. Teraz wiem... Widzę, że byłaś przy mnie i kierowałaś mną. Posłałaś mnie tu, do tego kraju abym odnalazł swą misję, zadanie które mi powierzyłaś już przed wiekami. Czekało na mnie. Oto jestem. Chcę dalej być jak marne i pokorne ziarno piasku. Jak ziarno piasku w wielkiej machinie zmian, jak ziarenko zdolne popchnąć całą lawinę kamieni. Dalej o Matko chcę być jak sól. Teraz, kiedy świat toczy zgnilizna obyczajów i moralności, kiedy łeb podnoszą istoty plugawe i wyklęte, potrzeba soli, która zachowa świat w świeżości. Soli, do której nie dostąpi to co Złe. Matko... Nie zawiodę Cię, będę wychwalał i służył dziełu stworzenia Adanos, Twego ojca, zgodnie z Twoim nakazem. Matko, nie zawiodę Cię. Będę niczym ziarno piasku pokorne i ciche, a Ty użycz mi swej łaski abym zdolny był popchnąć i umocnić innych wzbudzając w nich lawinę wiary i nadziei. Będę dalej niczym sól, biała i cicha, a Ty użyć swej mocy, abym słowem i przykładem potrafił zachować ten świat w świeżości. Siła i pokój, moja Matko. Siła to wiara z jaką ruszamy do boju. Pokój to nasza mądrość i światłość umysłu. Oba te dary zawdzięczam Tobie. Siła i pokój, Matko - rzekł i skłonił się swojej patronce. Wstał potem lekko obolały. Podszedł do ołtarza. U stóp posągu leżały nasiona drzew, obok nich liści i igły odpowiadające gatunkowi danego nasienia. Progan wybrał dąb jako swój leśny odpowiednik. Były to silne drzewa i dziwnie powiązane z życiem i śmiercią. To pod konarami największych dębów osiedlali się druidzi, zatrzymywali podróżni i przeczekiwali złą pogodę piesi. To na konarach największych dębów odbierali sobie życie wisielcy, dokonywano egzekucji czy czynione złe obrzedy. Dąb, siła i pokój. Dąb odzwierciedlał wszystko to w sobie. Siłę drzewa dając życie chcącym się schronić i pozwalając odebrać je tym, którzy tego chcieli. Pokój bo drzewa te dla lasu każdego były niczym filar, niczym kamień szańcowy. Stabilne i statecznie. Progan pozbierał swoje rzeczy, wyszedł przed grotę, uklęknął przy wolnym miejscu, dłońmi rozgrzebał ziemię nie bacząc na swe palce, wrzucił nasienie do dołka, zasypał ziemią i lekko przygniatając je dłońmi wyszeptał
- Oby stało się takie jak ma wiara. Silne i skromne - po czym wstał i odwrócił się spoglądając na swojego mentora, który stał i patrzył.
- Uczyniłem tak, jak mi polecono. Pomodliłem się, złożyłem przysięgę i zasadziłem drzewo, a wybrałem dąb.
- Miałbym jeszcze pytanie do Ciebie, Panie.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2014, 20:05:54 wysłana przez Progan »

Izabell

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lipiec 2014, 23:19:09 »
Izabell szybko trafiła do świętego gaju. Społeczność Konkordatu okazywała się bardzo przyjazną grupą i bez problemu kierowała elfkę we właściwe miejsce. Niemniej tam znów poczuła się zagubiona. Szukała kogoś, opiekuna bodajże, kto prowadzi ją dalej.

• Moderator

• Karta postaci

• Sklep Rogowiec
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lipiec 2014, 23:26:50 »
- Witam Cię, dziecko lasu - powiedział elfi czarodziej-  - Czego Ci trzeba, wyglądasz na zagubioną?

Izabell

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lipiec 2014, 13:06:18 »
- Witaj - odrzekła. Po raz kolejny przyłapała samą siebie na tym, że nie wie, jak zwracać się do innych członków Konkordatu.
- Przysłano mnie tu na ceremonię zasadzenia drzewa, czy coś takiego - dodała zaraz.

• Moderator

• Karta postaci

• Sklep Rogowiec
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Lipiec 2014, 13:08:04 »
- Święty gaj to zarosłe roślinnością budynki starego chramu, sączące się strumienie i baseny pełne krystalicznej wody, fruwające motyle i ptactwo - dla dziecka lasu to ukojenie. Tutaj przybywa każdy z nowo przyjętych. Jest to ceremoniał, wiążący każde dziecko leśnego ludu z matką naturą. W jednej z grot znajduje się wieki pomnik bogini Ventepi. To właśnie tam przybywa dziecię lasu wraz ze swoim opiekunem. Pod posągiem każdy winien jest złożyć przysięgę swej bogini, która spaja go z powierzoną mu misją ochrony dzieła stworzenia. Następnie każdy z dzieci lasu winien zasiać lub zasadzić swoją roślinę, taką, z jaką się najlepiej utożsamia. Po śmierci zaś, właśnie pod jego rośliną złożone zostaną jego szczątki. Nasiona drzew znajdziesz przy ołtarzu, wybierz odpowiednie i po zmówionej modlitwie wyjdź na zewnątrz. Zasadź nasiono w świętym gaju.

Izabell

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lipiec 2014, 13:52:27 »
- Rozumiem, dziękuję - odparła. Bezzwłocznie skierowała swe kroki ku odpowiedniej grocie. Być może sama Ventepi pokierowała młodą elfką. Posąg w środku był piękny, lecz Izabell nie wiedziała czy odwzorowuje on prawdziwą postać bogini, czy jest tylko artystyczną wizją jakiegoś rzeźbiarza. Zresztą, czy to było ważne?
Ravletówna padła na kolana i zaczęła modlić się szeptem.
- Matko. Ty znasz mnie najlepiej, ty jedna mnie rozumiesz. Ja, sierota, uciekinierka, odrzucona, zbyt pewna siebie, bezbronna, bezsilna, załamana... Byłam na skraju, stałam nad przepaścią, ale nie potrafiłam się poddać. Teraz jestem tu, wiedziona Twoim bezgłośnym zawołaniem. Wyrwałaś mnie i za to dziękuję Ci tak, jak potrafi dziękować dziecko, a jednocześnie ktoś komu uratowano życie.
Teraz wiem już, że i na mnie czeka już jakieś zadanie, jest jakiś cel, chociaż częściowo zakryty mgłą. Poprowadź mnie ku niemu i dopomóż, abym podołała. Abym nie uległa. Abym była silna. Abym się nie poddała. Przysięgam Ci moją wierność i oddaję się Tobie. Wszystko z Twym imieniem na ustach. Już na zawsze...
- nawet nie zauważyła, że płacze. Nie wiedziała też, skąd tyle łez.
Minęło jeszcze kilka minut ciszy, zanim wstała i zabrała jedno z nasion. Nie musiała się zastanawiać nad tym, jednak sama myśl o swym wyborze przywołała delikatny uśmiech.
Wyszła z groty, nieco jeszcze roztrzęsiona, ale już zdeterminowana. Szybko znalazła odpowiednie miejsce. Padła na kolana. Wsunęła nasionko w podłoże, zasypała ziemią. Uroniła jeszcze jedną łzę, dokładnie w punkt, pod którym swój zalążek niedługo będzie miało jej drzewo.
- Ja płaczę nad tobą, gdy twoje życie się zaczyna - szeptała. - Ty zapłacz nade mną, gdy moje się skończy - dokończyła po chwili. Usiadła obok, podwijając nogi do tułowia i obejmując je długimi, smukłymi rękoma. Sama nie wiedziała czy i na co jeszcze czeka...
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2014, 13:55:20 wysłana przez Izabell Ravlet »

• Moderator

• Karta postaci

• Sklep Rogowiec
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lipiec 2014, 13:57:57 »
- Teraz, witaj wśród nas dziecię lasu. Kontynuuj swą inicjację w konkordacie. Powiedział uśmiechnięty druid.

Offline Shandris

• Kret
  • *
  • Reputacja: 1
  • Shandris nie ma żadnego wpływu.

• Karta postaci

« Odpowiedź #18 dnia: 18 Październik 2014, 14:57:17 »
Udałam się do wskazanego mi świętego gaju. Otoczenie pełno było większych i mniejszych drzewek. Zapewne każde było zasadzone przez jakiegoś członka organizacji. Rozejrzałam się za kimś kto mógłby mi opowiedzieć więcej na ten temat.

• Moderator

• Karta postaci

• Sklep Rogowiec
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Październik 2014, 23:11:11 »
- Witaj, dziecko - przywitał się druid -  Święty gaj to zarosłe roślinnością budynki starego chramu, sączące się strumienie i baseny pełne krystalicznej wody, fruwające motyle i ptactwo - dla dziecka lasu to ukojenie. Tutaj przybywa każdy z nowo przyjętych. Jest to ceremoniał, wiążący każde dziecko leśnego ludu z matką naturą. W jednej z grot znajduje się wieki pomnik bogini Ventepi. To właśnie tam przybywa dziecię lasu wraz ze swoim opiekunem. Pod posągiem każdy winien jest złożyć przysięgę swej bogini, która spaja go z powierzoną mu misją ochrony dzieła stworzenia. Następnie każdy z dzieci lasu winien zasiać lub zasadzić swoją roślinę, taką, z jaką się najlepiej utożsamia. Po śmierci zaś, właśnie pod jego rośliną złożone zostaną jego szczątki. Nasiona drzew znajdziesz przy ołtarzu, wybierz odpowiednie i po zmówionej modlitwie wyjdź na zewnątrz. Zasadź nasiono w świętym gaju.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
SMF 2.0.14 | SMF © 2011, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzeżone.