Autor Wątek: Sąd Królewski [rozprawy]  (Przeczytany 6487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline IsentorAutor wtku

• Arystokrata
  • Reputation Power: 558
  • Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Król Valfden - Isentor I AquilaTarcza lojalności - za 6 lat na forum.Zielona mikstura aktywności - za 100 dni online na forum.Order sympatii - za przekroczenie 10000 punktów reputacji....
    • Tawerna Gothic
Sąd Królewski [rozprawy]
« dnia: 06 Lipiec 2014, 12:15:40 »
Sąd Królewski

Górujący nad wschodnią częścią Starego Miasta gmach Sądu Królewskiego, jest miejscem pracy licznych urzędników, których zadaniem jest troska o poszanowanie i egzekwowanie prawa stanowionego Królestwa Valfden. To właśnie tutaj przeprowadzane są rozprawy w czasie, których Kanclerz Koronny rozsądza spory i oskarżenia skierowane bezpośrednio w stronę obywateli Valfden bez względu na ich majętność czy pozycję.
- Witam. Proszę zostawić tutaj wszelką broń, gdyż na rozprawy nie wolno przychodzić uzbrojonym. - wita Cię strażnik wskazując na depozyt, gdzie przechowywany jest cały ekwipunek świadków wzywanych na rozprawy. Ruszasz długim korytarzem, na którego końcu znajduje się jasno oświetlona i jeszcze pusta sala rozpraw. Herb królewski zawieszony nad długą ławą sędziowską wskazuje miejsce, w którym zasiada prowadzący rozprawy kanclerz, a dwie ławy po prawej i lewej stronie są przeznaczone zapewne dla oskarżyciela i samego oskarżonego. Zaintrygowany zasiadasz na jednej z ławek przeznaczonych dla widowni w oczekiwaniu aż rozprawa wreszcie się rozpocznie.

Rozprawy toczone w Sądzie Królewskim:

07.03.18 - Rozprawa Thora Odyna Groma - kradzież
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2014, 16:11:36 wysłana przez Elrond »

Online Hagmar

• Obywatel
  • Reputation Power: 329
  • Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.

• Karta postaci

Odp: Sąd Królewski [rozprawy]
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Lipiec 2014, 17:21:14 »
- Nikt nikomu nie groził. W karczmie zaczęło robić się zbyt ostro dlatego wyciągnąłem kuszę. - odpowiedział jeden z ÂŁowców - Gdy wpadła straż nagle zrobiło mi się lżej u pasa... Ten mauren po prostu mnie okradł.
Jestem pieprzonym kwiatem lotosu na chędożonej tafli jeziora.

Forum Tawerny Gothic - Marant

« Odpowiedź #21 dnia: 07 Lipiec 2014, 17:21:14 »

Offline Thor ibn Odyn Grom

• DarkModders Team
  • Reputation Power: 22
  • Thor ibn Odyn Grom ledwie co się liczy.Thor ibn Odyn Grom ledwie co się liczy.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Szlachcic - Thor GromAmulet siły - za napisanie 1000 postów.	Czeladnik kowalstwaAmulet życia - za napisanie 500 postów....
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Lipiec 2014, 17:23:59 »
Thor wstał oburzony i powiedział do świadka:Przysługuje mi to prawo, więc się spytam, a przez kogo niby w karczmie zaczęło się robić gorąco?

Śmierć nadchodzi, strzeż się

Online Hagmar

• Obywatel
  • Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.

• Karta postaci

« Odpowiedź #23 dnia: 07 Lipiec 2014, 17:25:51 »
- - Ciebie, i tego gościa który wyglądał jak mag i nagle sie teleportował.

Offline Gordian Morii

• Weteran
  • Reputation Power: 203
  • Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Najbardziej klimatyczna wyprawa - zwycięzca I edycji.Wilk MorskiWicehrabia Verran - Gordian Tinuvel MoriiBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych....
    • Domek
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Lipiec 2014, 17:28:11 »
- Wysoki Sądzie, zgłaszam sprzeciw. Nikt nie zgłosił napaści, ani próby zastraszenia, sprawa toczy się kradzieży, która była faktem. - wtrącił się oskarżyciel.

Offline Elrond Ñoldor

• Weteran
  • Reputation Power: 299
  • Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    SzlachcicWilk MorskiNajlepszy avatar - zwycięzca VII edycji.Screen tygodnia - zwycięzca I edycji....
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Lipiec 2014, 17:30:36 »
- Wasze sprzeciwy zostaną wzięte pod uwagę - odpowiedział Janowi i Thorowi.
- ÂŁowco, przedstawi mi w takim razie przebieg zdarzeń od początku koncentrując się na przedmiocie sprawy. Mieszku.

Online Hagmar

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #26 dnia: 07 Lipiec 2014, 17:36:09 »
- Oferowaliśmy zapłatę za informacje o hrabi Aragornie Tacticusie, oskarżony powiedział że go zna. Położyłem więc na stół sakiewke z 6 denarami. Gdy okazało się że sobie z nas kpi zabrałem mieszekk.

• DarkModders Team
  • Thor ibn Odyn Grom ledwie co się liczy.Thor ibn Odyn Grom ledwie co się liczy.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Szlachcic - Thor GromAmulet siły - za napisanie 1000 postów.	Czeladnik kowalstwaAmulet życia - za napisanie 500 postów....
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Lipiec 2014, 17:38:42 »
Wysoki sądzie Elrondzie zgłaszam sprzeciw, świadek mówi, że kpiłem sobie z nich, ale prawdą jest to, że chciałem się dowiedzieć, kto żąda ode mnie informacji.

Offline Elrond Ñoldor

• Weteran
  • Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    SzlachcicWilk MorskiNajlepszy avatar - zwycięzca VII edycji.Screen tygodnia - zwycięzca I edycji....
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Lipiec 2014, 17:43:23 »
- Sprzeciw odrzucony. Kontynuuj ÂŁowco.

Online Hagmar

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #29 dnia: 07 Lipiec 2014, 17:47:58 »
- Dalej wpadła straż i w trakcie zaistniałego zamieszania okradł mnie oskarżony.

Offline Elrond Ñoldor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Lipiec 2014, 18:03:16 »
- Rozumiem. Czy obie strony maja pytania do świadka? Jeśli tak, proszę je zadać.

• DarkModders Team

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Lipiec 2014, 18:04:50 »
- Nie mam pytań wysoki sądzie Elrondzie.

Offline Gordian Morii

• Weteran
  • Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Najbardziej klimatyczna wyprawa - zwycięzca I edycji.Wilk MorskiWicehrabia Verran - Gordian Tinuvel MoriiBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych....
    • Domek
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Lipiec 2014, 18:06:11 »
- Nie widzę potrzeby. Było tak jak mówili. Przynajmniej od momentu w którym my wkroczyliśmy do karczmy.

« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2014, 18:34:08 wysłana przez Gordian »

Offline Eric

• Weteran
  • Reputation Power: 154
  • Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.Eric budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
     Czeladnik krawiectwaNajbardziej klimatyczna wyprawa - zwycięzca I edycji.Najlepsza sygnaturka - zwycięzca VII edycji.ÂŚwięta aura Innosa - za napisanie 5000 postów....
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Lipiec 2014, 18:21:42 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Em5qHnJBfRs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Em5qHnJBfRs</a>

//: Sory chłopcy, że nie wyrobiłem się z tym wcześniej.

Offline Elrond Ñoldor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Lipiec 2014, 19:10:24 »
- Czy na sali jest więcej świadków? Pragnę przypomnieć, że oskarżyciel jak i oskarżony mogą do woli ich powoływać. Jeśli nie, ogłoszę wynik rozprawy.

Offline Gordian Morii

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
    • Domek
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Lipiec 2014, 19:16:27 »
- Ja ich nie mam Wysoki Sądzie.

• DarkModders Team

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Lipiec 2014, 20:07:34 »
Ja również, ale co z mowami końcowymi?
Gdy już to powiedział, pomyślał Jeśli nie będzie mowy końcowej, to chcę do Mor Andor.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2014, 20:10:10 wysłana przez Thor Grom »

Offline Elrond Ñoldor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Lipiec 2014, 22:34:37 »
- Mowy końcowe - przewrócił oczami. - Dobrze, jeśli taka wasza wola, możecie je wygłosić.

Offline Gordian Morii

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
    • Domek
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Lipiec 2014, 22:40:51 »
- Miałem nadzieję, że skończymy to szybciej i zdążę wrócić na kolację, ale widzę, że temu panu się nie śpieszy. Wysoki sądzie z uwagi na przedstawione tutaj dowody, na które składają się przede wszystkim zeznania świadków bez większych problemów można udowodnić winę oskarżonego, który sam przyznał się do kradzieży! Bo tak należy ten występek nazwać, to nie było odebranie własnych pieniędzy. To była samowolna, perfidna kradzież na oczach stróżów prawa. Wnoszę o przykładne ukaranie złodzieja poprzez zarekwirowanie jego ekwipunku na rzecz straży miejskiej Atusel, oraz grzywnę w wysokości 6 denarów, na rzecz skarbu królewskiego. Jednocześnie, wnoszę o odebranie tytuły szlaceckiego obywatelowi Thor Grom, gdyż jako przestępca nie jest godny tytułu arystokratycznego!
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2014, 22:50:54 wysłana przez Gordian »

• DarkModders Team

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Lipiec 2014, 22:47:36 »
A ja miałem nadzieję, że potańczę, ale też się nie udało. Wysoki sądzie Elrondzie, chcę powiedzieć, że Kradzież nie jest dobrym określeniem tego co zrobiłem, więc przyznaję, że nie ukradłem tych denarów, ale ponieważ mojemu oskarżycielowi się spieszy, nie będę stosował żadnych dziwnych gadek i przejdę do sedna, czym ja zawiniłem, tym, że nie chciałem przekazać adresu zamieszkania mojego przyjaciela z paktu, zresztą nie będę tego sędziemu tłumaczył, przecież wiesz Elrondzie, że przez poświęcenie przyjaciół dla zysku, kończy się źle (O Malavona chodzi). Nie mogłem pozwolić, by stało die coś złego, przez to, że nie chciałem interweniować, a jeśli dobrze sąd zauważy, dzięki temu, że zabrałem Denary, które i tak mi się należały, mogłem tu być teraz i dowiedzieć się, że kim kolwiek są ci dwaj, są jedynie placówkami będącymi się o reputację,dzięki czemu dowiedziałem się, że liczyły się tylko środki, a nie cel.-Po tej jakze heroicznej przemowie usiadł
« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec 2014, 00:58:28 wysłana przez Thor Grom »

Offline Elrond Ñoldor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Lipiec 2014, 11:52:28 »
- W imieniu królestwa Valfden ogłaszam co następuje. Zaczynając od tego że zam hrabiego Tacticusa najdłużej z nasz wszystkich, mogę jedynie powiedzieć, że Ci dwaj mieliby z nim bardzo ciężko, gdyby doszło do jakiejś konfrontacji. Skoro twierdzisz Thorze, że go znasz, sam to powinieneś wiedzieć i zamiast chronić go, mogłeś dać mu się pobawić z tą dwójką. To po pierwsze. Po drugie, nikt nie kazał Ci z nimi rozmawiać. W moich oczach zwietrzyłeś szansę szybkiego zarobku. Powymienialiście się pieniędzmi, trochę poszarpaliście, ale na koniec każda ze stron wyszła z tym z czym przyszła. Do tego momentu spór był rozstrzygnięty sam w sobie. Dalej działy się już te rzeczy, o które zostałeś oskarżony, w moich oczach słusznie. Jesteś winny kradzieży. I żadne twoje tłumaczenia tego nie zmienią.
Zastanawiałem się tylko nad karą jaką powinieneś otrzymać. Jesteś szlachcicem i szkolisz się na maga. Osoby chcące godnie reprezentować królestwo pod tymi atutami, powinni się tego wystrzegać. To działa na twoją niekorzyść. Na twoją korzyść mają wpływ dwa czynniki. Jesteś sądzony po raz pierwszy. Wcześniejsze twoje życie w świetle prawa Valfden przebiegało bez żadnych zarzutów. Drugim jest twoja lekkomyślność, która z jednej strony powinna być przytemperowana. Chciałeś 'zatańczyć' na granicy prawa z tymi którzy stoją poza nią i coś dla siebie wygrać. Niestety nie wyszło Ci i skutki twoich poczynań sprowadziły nas wszystkich do tej sali. Jest to pierwszy i ostatni raz, gdy mogłeś skorzystać z tego atutu. Następny raz będzie on surowo ukarany.
Biorąc to wszystko pod uwagę, skazuję Cię na tydzień zamknięcia w dybach o chlebie i wodzie. Nakładam na Ciebie grzywnę w postaci 400 grzywien na rzecz skarbu państwa.
Janie, mógłbym prosić Ciebie o zamknięcie oskarżonego w waszej placówce?

// Nie możesz nic robić do dnia 15 lipiec do godziny 12.00. Jedyny temat w którym możesz być aktywny to Posterunek Straży.
// Odlicz sobie od ekwipunku 400 grzywien.

Rozprawa zakończona!

Forum Tawerny Gothic - Marant

« Odpowiedź #40 dnia: 08 Lipiec 2014, 11:52:28 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.