Autor Wątek: Potłuczone szkło  (Przeczytany 6429 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Potłuczone szkło
« dnia: 04 Lipiec 2014, 14:57:12 »
Nazwa wyprawy: Potłuczone szkło
Prowadzący wyprawę: Salazar
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: myślenie + walka bronią białą 50%
Uczestnicy wyprawy: Aaria Kruczowłosa (DarkShark)

Ruszyłam za komisarzem. - A więc na czym będzie polegać moje zadanie?

//Nie wiedziałem. Blaze coś wspominał, że ma bana i nie może dać mi zadania, więc odebrałem to w ten sposób, że obecnie w ogóle tam nie ma zadań.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2014, 15:05:07 »
- A no tak. Ostatnio wysłałem konwój z zaopatrzeniem w żywność, mleko, woda, pieczywo, trochę mięsa. Lecz jak to bywa ze szkłem - tłucze się niekiedy, gdy woźnica jest nieodpowiedzialny. Udasz się do Mirty, do nowego przewoźnika oraz załatwisz nam nowe dostawy szklanych baniaków z tamtejszego miasta. Szklarz ma na imię Mirosław, zaś woźnicą jest jego szwagier Jarosław. Tylko uważaj bo lubią się kłócić na śmierć i życie. Nowe dostawy szklanych butelek dostarczysz wraz z nowym woźnicą do mleczarza Eryka w Atusel. Na potwierdzenie wykonania zadania przywieziesz mi jedno mleko od Eryka. Ostatnio jedna osoba próbowała wykonać tę misję, lecz zaginęła bez wieści. Jakieś pytania?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2014, 15:05:07 »

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lipiec 2014, 15:11:36 »
-Tak. Jak poznam tego Mirka? Oraz jak daleko jest stąd do Mirty? Przydałby się też ogólny kierunek. - Cóż... Musiałam udawać miłą, jak chciałam liczyć na ładną zapłatę, więc powstrzymałam się od złośliwości.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lipiec 2014, 19:32:24 »
- Nie wiem po czym go poznasz, nie znam go. Jaroslawa znam, to szczupły mężczyzna, często przeprowadzał dla mnie konwoje, ostatnio mieliśmy innego woźnicę i jak mówię, nie spisał się. Mirty? Na wschód stąd. Parę godzin spacerem, ale można też konno, będzie znacznie krócej. 

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lipiec 2014, 19:37:47 »
-Niestety nie miałam nigdy okazji nauczyć się jazdy konnej. Więc pozostaje mi podróż piechotą. O tamtych dwóch będę się wypytywała na miejscu... Czy muszę wiedzieć coś jeszcze zanim wyruszę w drogę?

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lipiec 2014, 20:11:59 »
- Drogi bywają bardzo niebezpieczne, zwłaszcza w Mirty. Ostatnio szajka bandytów zaczęła tam funkcjonować, ponadto Czarny Klif ma tam swój oddział. Ponadto niebezpieczna to okolica z tajemniczą historią.

//Mirty -> http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Mirty

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lipiec 2014, 20:21:18 »
//Nie wiem czy czytałeś test kruka mojej postaci, ale moja postać już była w Mirtach. Tak o o tym wspominam, może się przydać.

-Coś tam słyszałam o tym.- Mruknęłam - W takim razie wiem już chyba wszystko, czego potrzebuję. Wyruszam. Wrócę najszybciej jak będę mogła. Bywaj. Po tych słowach skierowałam się od razu do bram miasta, aby wyruszyć w drogę.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Lipiec 2014, 20:32:05 »
//Wiem ^^ . Poniekąd pomagałem tworzyć twój test kruka ;) .

Palące słońce tego dnia doskwierało ci wybitnie. ukrop był niemiłosierny pociłaś się i byłaś zniechęcona podróżą. Wiele razy mijały cię wozy i karawany z i do Atusel, w kierunku w którym szłaś.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Lipiec 2014, 20:44:20 »
Z całych sił, musiałam starać się zapanować nad sobą aby nie zacząć świrować na tej cholernej drodze. Jakimś cudem udawało mi się to, chociaż graniczyło to z cudem. Odwalała mi szajba w lżejszych sytuacjach. Sił jednak było w nogach coraz mniej. Powoli zaczynałam powłóczyć nogami. Zaczęłam krzyczeć za wozami przejeżdżającymi obok mnie, aby mnie podrzuciły do Mirt. Nie dość, że wykonuję porządną robotę, to jeszcze proszę innych o pomoc. Jak nisko jeszcze upadnę z powodu zwykłego upału? Denerwowało mnie to, jednak wygoda czasami bierze górę nad charakterem i osobistym kodeksem honorowym. Musiałam trochę popracować nad siłą woli w wolnym czasie.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lipiec 2014, 20:49:12 »
-  Witaj młoda damo. - Powiedział lekko podstarzały facet. -  Wsiadaj tutaj. Podwiozę cię do Mirty. - Powiedział wskazując miejsce obok siebie na wozie. Był dobrze ubranym postawnym mężczyzną, być może kupiec, albo rzemieślnik sprzedawca - cholera wie.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Lipiec 2014, 20:58:53 »
Zmizerniała po masakrycznym marszu w upale, przyjęłam z ulgą wiadomość, że mężczyzna chętnie mnie podwiezie. Wgramoliłam się na wóz, i spoczęłam wykończona. Nawet mi przez myśl nie przeszło, aby ugrać sobie trochę zysku na tym mężczyźnie. Z resztą wcale nie byłam pewna, czy mój kodeks honorowy mi na to pozwala... To zależy od definicji "sytuacji krytycznej". Jeżeli za taką można uznać ten upał, to ten mężczyzna uratował mi tyłek w takowej. A więc nic mu zrobić nie powinnam. Ale jeszcze miałam czas, aby się nad tym zastanowić.

-Na... Na... Nazywam się Aaria. Wittataj dobry człowieku. - Powiedziałam z wyraźnym wysiłkiem. A raczej wymamrotałam.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Lipiec 2014, 23:44:42 »
//Nie przesadzaj... nie napisałem, że tracisz przytomność, czy też jest to coś co cie wycieńcza w drastyczny sposób i nagle. Jest gorąco i się pocisz, naturalna sprawa latem w ciepłe popołudnie. Za takie przesadzanie sam na siebie nakładasz kary utrudniając sobie walki i tym podobne sprawy. Powinieneś uwzględniać mój opis dotyczący twojego stanu, lecz nie naniosłem kar, byś był niezdolny do normalnego poruszania bądź wręcz mdlał...

Nie zdążył odpowiedzieć, gdy nagle w wóz coś uderzyło. Wyjrzeliście na bok gdzie było uderzenie i zobaczyliście dziurkę w płachcie materiału.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Lipiec 2014, 09:53:08 »
//Cóż... Może faktycznie trochę źle odebrałem twój opis/zasugerowałem się obrazem który powstał w mojej głowie. Nie zmienia to faktu, że moja postać jest lekko psychiczna, więc może czasami niektóre rzeczy odbierać inaczej. Nie mniej nie będę teraz bagatelizował sytuacji i zagram już taką wycieńczoną postacią. Mówi się trudno :P Przyjmuję wszystkie dodatkowe kary, jakie w związku z tym nałożysz na moją postać... Dla mnie najważniejszy jest nie rozwój mechaniczny, a fabularny swojej postaci, więc wiesz...

-Ccco to było? - Zapytałam się, robiąc debilną minę? Pół godziny odpoczynku w cieniu - to jest to czego mi potrzeba, a nie dziury z boku wozu.-Wwwybacz. Powinnam ci pomóc... jednak mój stan... - Zawiesiłam się w połowie zdania. Do mojej głowy zaczęły napływać obrazy. To one po części wpływają na podatność mojego organizmu na czynniki zewnętrzne. To one odbierają moją siłę życiową. Najpierw moja matka - wredna kobieta. Mój największy wróg. To ona zabiła mojego chłopaka. Później właśnie zobaczyłam jego osobę - pochodził on z bogatej rodziny kupieckiej. Pech chciał że związał się z taką prowincjonalną dziewuchą, jaką ja byłam. Związek ten nie pasował ani jego rodzinie ani mojej. Tym pierwszym z oczywistego powodu. Mojej matce z tego samego powodu, dla którego czułam dzisiaj niechęć do proszenia o pomoc. Nie potrzebuję żadnej pomocy finansowej. -Biedny Stan - Niestety tak... Słowa te wypowiedziałam na głos. Teraz byłam pewna, że ten kupiec, czy kim on tam był weźmie mnie za wariatkę. Ja byłam jednak już bliska płaczu.



Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Lipiec 2014, 14:31:02 »
Zaczynasz omdlewać, twoje ciało jest najwyraźniej nieprzystosowane do takiej temperatury, która i tak nie przekracza 30 stopni. Jest około 20tu stopni. tracisz jeden finiszer na post.

//Tracisz jeden finiszer na post. Do póki nie dojdziesz do siebie nie jesteś w stanie walczyć. Jeżeli przez 2 poty nie wrócisz do normy zemdlejesz i twoja misja się zakończy niekoniecznie przyjemnie.

Nagle z krzaków wyskoczył Bandyta oraz jeden Gremlin. Bandyta sięgnął po swój mosięzny miecz is keirował ostrze w stronę woźnicy i wierzchowca.

- Zsiadać z wozu, albo pożegnajcie się z życiem. - Powiedział zdecydowanym głosem. trablin załadował kolejny pocisk do procy i celował również w twoją i woźnicy stronę.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lipiec 2014, 14:42:18 »
W tym stanie niezbyt wiele mogłam zrobić. Próbowałam zmusić się do zrobienia czegokolwiek. Powoli zsiadłam z powrotem z wozu i ciężko się o niego oparłam. Obraz rozmywał mi się przed oczami. Nie wiedziałam jak sobie z tym poradzić. Wiedziałam, że woda mogłaby znacząco poprawić moją sytuację. Jednak wody tutaj nie było! A ja głupia nie wzięłam ze sobą nawet manierki! Może w wozie będzie woda! Zatoczyłam się, tym razem specjalnie tak aby znaleźć się tuż obok dziury, najwidoczniej zrobionej przez tą dwójkę. Albo trójkę? Jeden gremlin, czy dwa gremliny? Oto jest pytanie! W każdym razie teraz nie było to dla mnie ważne. Po celowym manewrze zatoczenia się, znalazłam się w takiej pozycji, że bandytów miałam za swoimi plecami, zaś wóz tuż przed oczyma. Zajrzałam przez dziurę w nadziei na znalezienie chociaż odrobinki wody.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lipiec 2014, 16:07:06 »
Dziura była wielkości koła o średnicy +/- 3 centymetrów. Była powyżej twojego wzrostu.

Gdy zeszłaś z wozu bandyta podbiegł do ciebie i przystawił miecz do gardła.

- Oddawaj broń i spier*alaj.

1x Bandyta
1x Gremlin

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lipiec 2014, 16:19:51 »
Sytuacja była co najmniej poważna, by nie użyć słowa "beznadziejna". Jednak ja, jak to ja musiałam w takiej sytuacji palnąć coś głupiego -Jak chcesz bym ci dała dupy to mów otwarcie a nie bawisz się w podchody. - Wiedziałam, że mam przesrane. Na dodatek wciąż byłam wycieńczona przez słońce. W obecnej sytuacji adrenalina chociaż zadziałała na tyle, abym odzyskała ostrość wzroku. A więc jeden gremlin! - zakrzyknęłam w myślach tryumfalnie. Rozkaz bandyty oczywiście zignorowałam. Adrenalina coraz bardziej we mnie buzowała. Starałam się obudzić w sobie demona, który chociaż na moment przegna zmęczenie z mojego ciała. Trzymałam rękę w pogotowiu na sztylecie, aby w razie konieczności przebić nim trzewia tego paskudnego bandziora, który stał przede mną. Dupy oczywiście też nie miałam zamiaru mu dawać.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Lipiec 2014, 18:05:25 »
- Takiej bryły nawet wyposzczony ślepiec by nie tknął. - Powiedział bandyta wyraźnie niechętny do wszelkich rozmów. Czekał na twoje bronie.

Offline Aaria Kruczowłosa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 196
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Lipiec 2014, 19:13:36 »
// To tracę tą przytomność czy nie?

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Lipiec 2014, 21:32:44 »
//Jeszcze nie. Wierzę w to, że zaczniesz normalnie kontynuować wyprawę i przestaniesz mi tu pisać bajki o karze, której nie masz. Nie ma ponad 30 stopni, a nawet wtedy byś nie był w takim stanie jaki opisujesz. Ale jeszcze trochę i stracę cierpliwość, więc póki co kontynuuj.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Lipiec 2014, 21:32:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything