Autor Wątek: Chrzest "ÂŁowcy Burz"  (Przeczytany 4543 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« dnia: 23 Czerwiec 2014, 20:44:00 »
Chrzest "ÂŁowcy Burz"


Tego dnia całe Atusel żyło wielkim wydarzeniem. Bowiem to dziś właśnie w Atusel, swym macierzystym porcie, chrzest odbyć miał "ÂŁowca Burz", piękna i potężna fregata, której kapitanem był Gordian Tinuvel Morii. Ludzie gromadzili się w porcie od rana, aby obejrzeć z przystani ten potężny okręt. Mało kto domyślał się, że przejdzie on do historii, a imiona jego marynarzy na wieki zapadną w pieśniach i legendach, które opowiadać będą po portowych karczmach.
- Hej, ho ho! Dziś dzień by bawić się i pić! Dziś dzień by hulać i używać! Bo kto wie, gdzie jutro nas wiatry pognają po bezkresnych wodach! Hej, ho ho!

W porcie zjawił się Gordian, kapitan okrętu. Ludzie już go rozpoznawali, witali się z nim. Gruchnęła wieść, że został adoptowany przez wielmożnego maga Devristusa. Stać go było więc na wystawienie uczty dla ludności. A wszak było co świętować. Razem z nim zjawił się Progan, eremita i mędrzec z kontynentu. Podeszli do krawędzi przystani, Progan spojrzał na fregatę, a w jego oczy uderzyła słona bryza, która poruszała lekko żaglami okrętu.
- Cudowny - zdołał powiedzieć



Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwiec 2014, 20:47:28 »
//Od tego macie dział wypraw.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwiec 2014, 20:47:28 »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwiec 2014, 20:59:36 »
Tuż obok Progana w obłoku czarno czerwonej mgły zjawił się hrabia Tacticus pod którego to zarządem było między innymi Atusel, sekundę później w błysku fioletowej mgiełki zjawiła się blond włosa elfka. Dracon chwycił ją pod ramię oboje zajęli miejsce czekając na początek ceremonii.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Czerwiec 2014, 21:11:28 »
Drzwi kapitańskiej kajuty otworzyły się z cichym skrzypnięciem niedotartych zawiasów a z jej wnętrza wyszedł sam kapitan. Częściowa załoga zebrana na śródokręciu między fok i grotmasztem ustawiła się szpalerem w stronę nadbrzeża. Kapitan przywitał się z nimi lekkim skinieniem głowy i wyszedł na kasztel na którym znajdowało się koło sterowe i dzwon okrętowy.
Uderzenie w mosiężną czaszę uciszyło zebraną na pomoście gawiedź a sam kapitan przemówił.
-Serdecznie witam wszystkich zebranych gości. A w szczególności hrabiego Tacticusa wraz z małżonką. Zapraszam państwa na pokład, zaraz rozpoczynamy. - powiedziałem z wysokości kasztelu.
- Wszystkich was moi drodzy zapraszam na skromny poczęstunek ale teraz. Chciałbym prosić pana Progana o błogosławieństwo okrętu.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Czerwiec 2014, 21:13:44 »
Do Atusel przybył także Dragosani. Wszak nie mógł przepuścić okazji do darmowego nachlania się tak ważnego święta dla jego kompana, którym był Gordian. Wampir udał się do portu. Nie dało się nie zauważyć wielu ludzi, którzy przyszli na to wydarzenie. Nikt nie mógł ich winić. Chrzty okrętów morskich nie były raczej popularne w czasie, gdy nad wodami unosiła się Mgła. Zatrzymał się gdzieś tam w tłumie i wysłuchał słów Gordiana.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Czerwiec 2014, 21:14:16 »
Na chrzcie nie mogło też zabraknąć Melkiora, wszak był członkiem załogi owej fregaty. Młody Tacticus zajął jakieś wolne miejsce uprzednio witając się z ojcem i przyszłą macochą.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Czerwiec 2014, 21:22:39 »
Do Atusel przybył również Rakbar. Interesowały go przyszłe podboje nieznanych mu dotąd państw. Chciał poznać ludzi związanych z biznesem morskim, by móc na tym w przyszłości skorzystać. Stał bardzo blisko centrum wydarzeń obserwując uroczystość.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Czerwiec 2014, 21:30:58 »
Na uroczystości, ubrany w czerń, zjawił się także Gunses Cadacus, hrabia Revar. Przywitał się ze wszystkimi, gratulując Gordianowi zakupu okrętu. Usiadł pomiędzy ludźmi.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Czerwiec 2014, 21:34:44 »
A Drago, który też gdzieś tam zajął miejsce, wbił wzrok w Gunsesa zaskoczony. Słyszał o nim bardzo niedobrze rzeczy, że wysechł, że nie żyje i takie tam. No, ale cóż, widocznie już mu lepiej. Kiwnął do niego głową na powitanie. Później pewnie z nim porozmawia.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwiec 2014, 21:39:01 »
- Melkiorze, jako członka załogi zapraszam na pokład. - powiedziałem witając w pewien sposób elfa, a sam zszedłem z kasztelu i stanąłem przy trapie witając Aragorna i towarzyszącą mu elfkę.
Na pomoście dostrzegłem też innych towarzyszy, których znałem nie od dziś. Zapraszając każdego z osobna po imieniu i oczywiście tytule wprowadziłem ich na pokład ÂŁowcy Burz.
-Dragosani, słyszałem, że zostałeś szlachcicem gratuluje. Zapraszam dalej.
- Pan Nasard, jak mniemam. Nie poznaliśmy się, lecz witam bardzo serdecznie. Proszę spocząć.
-Gunsesie, to znaczy panie hrabio. Witam, dziękuję, za przybycie i zapraszam. 

Tymczasem na przed statkiem pojawiły się pierwsze namioty z jedzeniem. Również pokładu działowego wyszło kilka osób niosących dymiące jeszcze potrawy i niezwykle schłodzone napoje.


//:Uznajmy, że zapraszam wszystkich z imienia i nazwiska na górę, na pokład.
//:Bierzcie i jedzcie:
- 30x Piwo
- 30x Wino
- 30x Miód
- 10x Pieczeń z dzika
- 20x Kurczak
- 30x Stek/b]

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Czerwiec 2014, 21:48:17 »
Progan skinął głową kapitanowi. W swych dłoniach trzymał kij, o który się wspierał. Zastukał kijem w pokład statku, prosząc o ciszę, albo chociaż o zmniejszenie głośności rozmów. Spojrzał w niebo. Medytował chwilę, po czym rzekł
- Proszę was, bogowie, aby wasza chwała i potęga zstąpiła na ten okręt i jego załogę. Błogosław go Nalasie, władco wszechwód, użycz swej łaski, racz dać spokojne wody oceanów i mórz. Pobłogosław go Ellmorze, władco wiatru, losu i czasu, użycz swej łaski, racz dać pomyślne wiatry, zawsze szczęśliwy powrót do portu. Błogosław go Ventepi, pani wszelkiej rośliny i zwierzęcia, użycz swej łaski, racz nigdy nie zaznać głodu marynarzom, umocnij drewno tego okrętu, aby służyło ono marynarzom jako stały ląd na pełnym morzu. Pobłogosław go Zewolo, pani światła i ognia, użycz swej łaski, racz zawsze oświecać go blaskiem swej potęgi, nie dozwól swemu świętemu ogniowi strawić działa pracy rąk ludzkich. Błogosław go Rasherze, władco nocy i wojen, użycz swej łaski, racz chronić go nocą i zesłać pogrom na naszych wrogów. Pobłogosław go Zartacie, źródło nadziei, użycz swej łaski, racz być nadzieją w chwilach zwątpienia i zawsze przyświecać obranemu kursowi. Tak nam dopomóżcie - rzekł i ponownie uderzył w deski pokładu swym kijem. Po chwili ciszy spojrzał na Gordiana

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Czerwiec 2014, 21:57:47 »
-Dziękuję. - powiedziałem i wyciągnąłem miecz z pochwy przywieszonej do paska.
- Załoga baczność! - rozkazałem i twardym żołnierskim krokiem ruszyłem w kierunku zgromadzonych gości.
- Hrabio. - zwróciłem się do Aragorna - Jako dziedzic i zarządca tych ziem, oraz portu w Atusel, chciałbym Cię prosić abyś stał się ojcem chrzestnym okrętu, nadając mu imię ÂŁowca Burz. Poświęć okręt morzu symbolicznie rozbijając ową butelkę o reling dziobowy i niech tradycji stanie się zadość! - to powiedziawszy wyciągnąłem w kierunku Tacticusa butelkę musującego valfdeńskiego wina, produkowanego gdzieś na południu wyspy.
Chwila była niezwykle podniosła, gdyż w tym momencie fregata miała sie stać pierwszym okrętem, w miejmy nadzieję całej flotylli Gordiana Tinuvela Morii, wicehrabiego hrabstwa Verran.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Czerwiec 2014, 21:59:04 »
Progan stał. Widział również że jegomość w odziany w czerń (Gunses) również wstał.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Czerwiec 2014, 22:03:16 »
To dla mnie zaszczyt. Dracon chwycił butelkę i rzekł:
- Płyń po morzach i oceanach, sław imię valfdeńskiego stoczniowca i marynarza, przynoś chwałę Królestwu Valfden i miłościwie nam panującemu królowi Isentorowi I Aquila. Nadaję ci imię ÂŁowca Burz. Dokończył rozbijając flaszkę  o reling.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Czerwiec 2014, 22:20:55 »
-A więc stało się! Panie Melkiorze, bandera na maszt! - wydałem polecenie elfowi, a gdy kawał haftowanego płótna powoli wzbijał się na grot maszt, podniosłem uzbrojoną rękę ku górze i zawołałem.
- Do salwy gotuj! - szóstka marynarzy znajdująca się właśnie na pokładzie jakby za dotknięciem różdżki ruszyła na pokład działowy znajdujący się tuż pod stopami zgromadzonych. Klapy na bakburcie podniosły się a osiem ciemnych luf 20 funtowych dział wysunęło się w kierunku morza. Załadowane samym prochem z niebieskiej rudy czekały aż iskra wyzwoli całą moc na zewnątrz przez to kilku kalibrowe otwory.
-Na moją komendę!
- Ognia! - krzyknąłem, a kilka sekund później potężny huk wystrzału poruszył całym okrętem. Osiem ciężkich armat zagrzmiało równocześnie plując w kierunku morskich fal kwaśne opary dymu, który przez chwilę zasłonił widok na wodny bezkres wszystkim widzom.
- -Hurra!! Wiwat! - takie i inne okrzyki słychać było zaraz po pierwszym jęknięciu strachu, gdy marynarze wystrzelili z armat.
W Gordianie za to, rosło serce, bo oto zaczęła się jego przygoda, a marzenie o podboju mórz wreszcie się spełniało.
- Zapraszam wszystkich na ucztę!

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Czerwiec 2014, 22:26:28 »
- Fajna łajba Gordianie, czy też raczej wicehrabio Morri. Powiedział z uśmiechem Aragorn klepiąc kapitana po ramieniu.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Czerwiec 2014, 22:31:50 »
Dragosani obserwował cały czas wydarzenia. Było to całkiem ciekawie zaplanowanie, to musiał przyznać. Gdy część ceremonialna się zakończyła, wampir podobnie jak Aragorn, podszedł do Gordiana.
- Gratuluję, Gordianie - powiedział. - Kto by pomyślał kiedyś, że zwykły myśliwy z ÂŁowczych zostanie kapitanem fregaty. - Uśmiechnął się krzywo.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Czerwiec 2014, 22:37:27 »
-Dziękuję. Teraz tylko czekać aż reszta mojej załogi powróci i możemy wypływać w morze. Pierwszy prawdziwy chrzest bojowy, a miejsca u nas dostatek, więc zapraszam i Was.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Czerwiec 2014, 22:44:42 »
- A gdzież to masz zamiar wyruszyć Gordianie? Spytał Melkior podchodząc z kuflem piwa. - Kontynent? Doral?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Czerwiec 2014, 22:49:52 »
- Obawiam się, że ja będę musiał odmówić - odparł Drago. - Mogul mówił, że ma jakąś sprawę i przydałaby mu się pomóc - wyjaśnił. W sumie sam nie wiedział o co może chodzić, jednak podejrzewał. Spojrzał przez tłum, szukając kogoś.
- Ale teraz chyba pójdę pogadać z Gunsesem. Ostatnio jak o nim słyszałem, to nie był taki żwawy - powiedział, po czym oddalił się, aby poszukać wampira.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Chrzest "ÂŁowcy Burz"
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Czerwiec 2014, 22:49:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top