Autor Wątek: Bliżej boga - święta pomsta  (Przeczytany 2375 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Bliżej boga - święta pomsta
« dnia: 20 Czerwiec 2014, 23:37:59 »
Nazwa wyprawy: Bliżej boga - święta pomsta
Prowadzący wyprawę: Isentor
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: ranga paladyn w bractwie świtu
Uczestnicy wyprawy: Nif

Stawiłam się w kapitularzu w oczekiwaniu na Zariel.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2014, 23:40:58 »
W kapitularzu zjawiła się Zariel.
- Witaj Patty. Król przekazał mi, że dostąpiłaś zaszczytu zostania świętym mścicielem. Nim jednak dopełni się wola Zartata będziesz musiała ukończyć święcenia. Czy jesteś gotówa dopełnić swego przeznaczenia?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2014, 23:40:58 »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwiec 2014, 23:42:15 »
- Tak, jestem gotowa.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2014, 23:45:34 »
- Twój poprzednik wykazywał nieco więcej ikry. Zapomniałam już jak ludzie potrafią się od siebie różnić. Zabiorę Cię do miejsca, w którym poznasz różnice pomiędzy pomstą a świętością. Dowiesz się dlaczego walczymy i dlaczego walka o nasze ideały jest czymś słusznym. Nie zostałaś jeszcze pobłogosławiona darem skrzydeł. Dlatego chwyć mnie za ręce, pomogę Ci wznieść się w niebiosa.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2014, 23:47:45 »
- Szkoda, że tamten rzucił się w przepaść... - mruknęłam i podeszłam do Zariel, łapiąc ją za ręce. Trochę żałowałam, że nie miałam jeszcze własnych skrzydeł, nie byłoby takich komplikacji. I nie potrzebowałabym konia.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwiec 2014, 23:50:29 »
Zariel przeniosła Cię na zielone równiny.
- Słyszałaś o tym miejscu Patty?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwiec 2014, 23:59:31 »
Rozejrzałam się po terenie, na który przywiodła mnie anielica.
- Tak. Miała tu miejsce wielka bitwa pomiędzy królestwem Valfden, a siłami Meaneba. Nasi wygrali. Czemu tutaj jesteśmy?

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Czerwiec 2014, 00:05:48 »
- Dobrze, że postawiłaś to pytanie. Starły się tutaj dwie armie, przywódcy każdej z nich wyznawali inne ideały. Valfden próbowało odeprzeć atak Meaneba. Pozostać ostoją ładu i sprawiedliwości w zniewolonym przez niego świecie. Torgon próbował wprowadzić na siłę doktrynę swego pana. Pytanie brzmi. Kto z nich miał słuszność w swym postępowaniu? ÂŹli ludzie korzystają z podłych środków, by dążyć do osiągnięcia swego celu. Cóż więc mają czynić ludzie dobrzy? Pokonać wroga miłosierdziem? Nie pokonasz podłego człowieka próbując wytłumaczyć mu, że postępuje źle. Występując zaś przeciwko niemu odpowiadając siłą na siłę, agresją na agresje, zabójstwem na zabójstwo czynisz z siebie równie podłego człowieka. Jak więc bronić ideałów światłości, skoro z góry skazani jesteśmy na wyrzeczenie się ich?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Czerwiec 2014, 00:17:54 »
- Problem, o którym mówisz, jest o wiele głębszy. Nie można po prostu zarzucić krzewienia dobra wśród zła, bo raz się nie udało. Ważna jest wytrwałość w dążeniu do celu. Ludzie, inne rasy również, są podatni na grzech i łatwo ich skłonić do czynienia rzeczy niewłaściwych. Warto spróbować ich może nie nawrócić, ale pokazać inną, prawą drogę, która może nie jest prosta i gładka, ale jednak jest lepsza. Nie uważam, byśmy byli skazani na porzucenie swoich ideałów. Może i najczęściej nie trafiają one do ogółu, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto wysłucha nas do końca i zrozumie. To prawda, że nieliczni zmienią swoje życie, ale czy to znaczy, że mamy przestać się starać? Niestety, czasem trzeba się uciec do siły. Jest to słabość jedynie, gdy siła ta jest użyta niepotrzebnie bądź niewspółmiernie do problemu, z którym się mierzymy.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Czerwiec 2014, 08:17:42 »
- Mówisz o uciekaniu się do siły ale czy słuszne jest wykorzystywanie środków naszych wrogów do pokonania ich? Kimże jest człowiek, który w imię dobra postępuje źle? Sądzisz więc, że czynienie rzeczy złych w imię dobra nas usprawiedliwia?
Zadumana Zariel spojrzała w niebo.
- Jestem młodą istotą. Targa mną jeszcze wiele uczuć i emocji. Przez tę część treningu przeprowadzi Cię ktoś o wiele starszy i mądrzejszy ode mnie. Kinraya już wkrótce tu będzie.



Spostrzegłeś anielice w przestworzach. Szybowała z dostojnością i gracją godną feniska.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Czerwiec 2014, 12:19:17 »
Skinęłam głową Zariel na pożegnanie i zapatrzyłam się w niebiosa, gdzie szybowała kolejna anielica. Jak dotąd spotykałam tylko anioły płci żeńskiej, ale nie zastanawiałam się nad tym za bardzo. Czekałam spokojnie, aż owa Kinraya wyląduje i zajmie się moim treningiem.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Czerwiec 2014, 12:31:00 »
Zdumiona Zariel nadal oczekiwala na Twoja odpowiedz, nigdzie sie jeszcze nie wybierala.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Czerwiec 2014, 12:45:09 »
//Fuck

- Nie czynimy źle, jeśli działamy w imię dobra. Nie można przeżyć swojego życia, nie angażując się w każdej sytuacji i być pasywnym. Czasem trzeba przejść do ataku i nawet jeśli wydaje się to złe, to gdy ostatecznym celem jest dobro, to można powiedzieć, jak to ujęłaś, usprawiedliwia nas to.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Czerwiec 2014, 18:05:01 »
- Nie uczynisz więc zła jeśli w imię dobra gotowa będziesz zgładzić wieś niewinnego chłopstwa?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Czerwiec 2014, 19:38:53 »
- A widzisz dobro w wyżynaniu wieśniaków? Bo ja tego nie dostrzegam. Tutaj musi być jakiś sens, bezcelowe czynienie zła jest po prostu... złe. Nadając mu cel, jest szansa, by przekuć to w dobro. Zależy też, o jakim źle mówimy, zawsze są jakieś granice, których nie można przekroczyć.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2014, 19:43:47 wysłana przez Nif »

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwiec 2014, 22:08:01 »
- O tych granicach z Tobą rozmawiam. Powiedziałaś, że nadając czynionemu złu cel w imię czegoś wyższego i szlachetnego czynimy w istocie dobro. Co jeśli tak w zupełności nie jest?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwiec 2014, 22:18:47 »
- Wtedy jest złem. Ale właśnie chodzi o to wytyczenie granic. Bractwo wyszkoliło mnie do walki, uczyniło ze mnie maszynę do zabijania i do tego wykorzystuję moje umiejętności. Gdy wybrałam się na wyprawę w celu zniszczenia mgły, zabiłam kilkunastu ludzi i jeszcze kilka innych istot - czy to według ciebie jest złe? Ja jednak zabijam tych złych, do tego wykorzystuję nabyte umiejętności. Tutaj nakreślam granicę - zabójstwo jest złem koniecznym, jednak wypleniając zły element, czynię dobro.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwiec 2014, 22:40:47 »
- Owszem to jest złe moja droga uczennico. Czyniąc zło, postępujesz źle lecz postępując źle możesz czynić dobro. Tego chcę Cię dziś nauczyć. Zabijając tych ludzi postąpiłaś źle. Ale pozbywając się ich uratowałaś wiele żyć. Poza tym, nie miałaś chyba wyboru? Zostałaś zaatakowana? ÂŚwiadomość tego co złe i dobre. To brzemię, z którym musi żyć święty mściciel. To trudna droga, wymaga od Ciebie byś była świadoma swych czynów. Zabicie mordercy to nadal zły czyn, pomimo tego, że tłumaczy się to zapobieganiem kolejnych mordów z jego strony. Nie jesteś katem, jesteś pomstą. Koszmarem dla tych, którzy ośmielają się podnosić rękę na niewinnych. Nie w przeszłości, nie w przyszłości, a tu i teraz. Od wymierzania kar za czyny przeszłe są sądy, za popełnione w przyszłości czyny osądzą nas bogowie. Usprawiedliwia Cię tylko obecna chwila. Nie jesteś agresorem, jesteś obrońcą.

Kinraya delikatnie osiadła na gruncie obok Zariel i Patty. Pozdrowiła gestem pełnym szacunku swoją skrzydlatą siostrę.
- Witaj siostro.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Czerwiec 2014, 22:57:59 »
Rozmowa z Zariel dobiegła końca, gdy obok nas wylądowała kolejna anielica. Pozdrowiłam ją gestem, jednocześnie przyglądając z uwagą.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Czerwiec 2014, 23:02:21 »
- Witaj córo Zartata i Ty śmiertelniczko. Przybyłam przeprowadzić twe szkolenie, przybliżyć Cię do łaski naszego Pana. Czy jesteś na to gotowa?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Czerwiec 2014, 23:02:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything