Autor Wątek: Obezwładniająca ciemność  (Przeczytany 6836 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Obezwładniająca ciemność
« dnia: 15 Czerwiec 2014, 20:01:56 »
Nazwa wyprawy: Obezwładniająca ciemność
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, poprawna polszczyzna, walka dowolną bronią min. 50%
Uczestnicy wyprawy: Szeklan z Tihios (DarkModders)

Szeklan wyszedł z sali i od razu ruszył w strone stajni. Wszedł do niej i zaczął sie rozglądać za parobkiem pracującym w stajni. Po chwili znalazł go obrabiającego konia. Podszedł do niego i powiedział:

-Biore jednego konia a i zapomniał bym. Wiesz może jak dojechać do karczmy "Ciemna strona księżyca"?- powiedział do parobka

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2014, 20:44:03 »
- "Ciemna strona księżyca"? Musisz wyjechać wschodnią bramą i kierować się głównym traktem aż do pierwszego dużego rozwidlenia, gdzie skręcisz w prawo, odbijając na południe. Ignoruj pomniejsze ścieżki, a będzie ich kilka, bo się pogubisz. Miniesz dwa kamienie grobowe znajdujące się po drodze. Teraz uważaj... Musisz skręcić w lewo tuż przed drugim kamieniem, nie za nim. W odstępie kilkuset metrów otwartej przestrzeni będziesz miał dwie drogi, nie pomyl się. Potem już tylko kawałek po trakcie i będziesz na miejscu.

//Mamy godzinę 10.30 rano, jest piękna letnia pogoda, słońce grzeje, ptaszki śpiewają i w ogóle sielanka.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2014, 20:44:03 »

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec 2014, 12:52:04 »
-Dzieki. Teraz juz tam trafie- powiedzial odwiazujac konia. Po odwiazaniu wyszedl ze stajni i wsiadl na niego ruszajac w droge. Nie spieszył sie chodz czasu bylo malo. Jechal klusem ogladajac krajobrazy

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2014, 14:33:33 »
Krajobrazy były iście sielskie. Z tej strony murów zakonu braci rozciągały się szerokie łąki, które łagodnie opadały w dół, gdyż kompleks budynków stał na wzgórzu. Po kilku kilometrach zaczęły się pojawiać pola farmerów, którzy zaopatrywali Braci w żywność. Złote łany zboża widać było aż okiem sięgnął, ciągnęły się czas jakiś, aż znikały na ścianie lasu, który zaczynał się kilometry dalej. Szeklan wyruszył z samego rana, więc gdy dotarł do pierwszego rozwidlenie dróg nie było jeszcze południa, słońce dopiero miało wchodzić w zenit. Jedna niewielka dróżka prowadziła w prawo, trakt szedł dalej prosto, a druga jego odnoga, równie szeroka i wyżłobiona kołami wozów i podkutymi kopytami koni biegła nieco w lewo. Szeklan musiał gdzieś skręcić.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2014, 15:46:58 »
Szeklan przystanal i zaczal rozgladac sie. Po chwili powiedzial do siebie:

-Ten parobek mowil zebym na pierwszym rozdrozu skrecil w prawo. To chyba ta droga- powiedzial wskazujac reka na prawa sciezke. Po chwili namyslu zdecydowal ze to chyba ta droga i skrecil w nia jadac dalej.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Czerwiec 2014, 16:03:17 »
Szeklan skręcił i podjechał kawałek. Coś tam pamiętał ze słów parobka, lecz nie wszystko. Parobek mówił, żeby ignorować wszystkie mniejsze dróżki, aż dotrze do rozwidlenia, gdzie trakt będzie szedł w prawą stronę. Niestety tutaj trakt biegł prosto albo w lewo, więc to nie było jeszcze to. Ta ścieżka była strasznie wyboista i wyłożona ostrymi kamieniami, a koń, na którym jechał jaszczur nogi stawał niepewnie. Po kilku minutach potknął się, potem znowu. Szeklan musiał zsiąść z konia, gdyż nie mógł dalej podróżować na nim w takich warunkach. Dostrzegł do jakiś człowiek, który przechadzał się po polach.
- Hej, podrózniku! - zawołał. - Ty z Bractwa?

//Nazwę tematu możesz zmienić nawet na "Zadanie szkoleniowe Szeklana - wydanie drugie, rozszerzone". Zrobiłem tę wyprawę, by Cię spróbować czegoś nauczyć. Po kolei więc. CZYTAJ I STARAJ SIÊ ZROZUMIEÆ. Słowa parobka były w miarę jasne, miałeś nie skręcać w mniejsze ścieżki aż dotrzesz do dużego rozwidlenia, dopiero na nim w prawo, cały czas traktem, a to jest dróżka, jak napisałem post wcześniej. Uważaj na takie rzeczy, ta porada jest darmowa, następnym razem okuleje Ci koń, albo coś. No, ruszamy dalej. :)

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Czerwiec 2014, 17:58:17 »
-Tak. A o co chodzi?- zapytał

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Czerwiec 2014, 20:13:23 »
- A gdzie to droga wiedzie? Na nasze gospodarstwo? Czego tam szukać, wszystko płynie swoim torem, niczym ta rzeka. - Człowiek machnął ręką, by dać mocniej do zrozumienia jaszczuroczłekowi, że mówi szczerą prawdę. Bo i mówił, nie miał powodu kłamać.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Czerwiec 2014, 20:28:48 »
-Cholera to nie ta droga.- powiedzialem lapiac sie za glowe - To nie ta droga.

Odwrocilem sie i pociagnalem konia za lejce. Po chwili wyszedlem z kamienistej drogi i moglem wreszcie pojechac klusem w strone wlasciwej drogi. Po 30 minutach Szeklan dojechal do glownego szlaku i pojechal dalej w droge

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Czerwiec 2014, 20:46:09 »
//Znowu mieszasz osoby w narracji, pilnuj tego. I taka mała rada, albo nawet i prośba: staraj się dostawiać opisy. Opisy przyrody, swoich myśli, terenu etc. Wiesz, że jesteś na wyboistej dróżce pokrytej kamieniami, a obok są pola. Możesz to w jakiś sposób opisać. Nawet po zdaniu czy dwóch, tak na początek, dla rozruchu i wprawy. Z czasem będzie wychodzić coraz lepiej i lepiej. Do tego czytaj inne wyprawy, jeżeli tego nie robisz, bo to też dobry trening. Tylko pamiętaj, nie wymyślaj nic samemu. Jeżeli nie napisałem, że na środku pola jest drzewo, to go tam nie twórz. Dobra, spróbujesz teraz. Dosłownie ze dwa-trzy zdania, swojej drogi, myśli, czy nawet letniego nieba. Dasz radę. :)

I faktycznie Szeklan dojechał do głównego szlaku. Skierował się znowu prosto, jak mu polecono i dotarł do rozdroża, w którym to miał skręcić w prawo. Tak jak mu polecono. Pola się pokończyły, teraz jak okiem sięgnął widział łagodne pagórki z rzadka rosnącymi drzewami. Niektóre z nich znajdowały się przy drodze, inne w szczerym polu, wyrastając dosłownie znikąd. Na rozdrożu znajdował się kamień milowy i wielka drewniana tablica z namalowanymi na niej nazwami miejscowości i kierunków świata.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Czerwiec 2014, 06:59:48 »
Szeklan skrecil od razu w prawo. Okolica byla niesamowita. Te niesamowite polacie ląk i drzewa, ktore mialy juz swoje lata. Szeklan jechal dalej zapatrzony w cudowny krajobraz. Kon mknal bez przeszkod przez droge. Teraz mozna jechac spokojnie

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Czerwiec 2014, 12:16:45 »
// No, zawsze to jakiś początek, od razu się lepiej czyta. Teraz z każdym postem postaraj się wrzucić jakieś jedno zdanie więcej, najlepiej nieco bardziej rozbudowane. I unikaj powtórzeń, bo kiepsko wyglądają. "Okolica byla niesamowita. Te niesamowite polacie (...)". "Niesamowita" występuje tutaj jako powtórzenie. Przed wysłaniem posta przeczytaj go jeszcze raz i sprawdź, czy dobrze się go czyta, znaleźć jakieś zastępcze słowo wcale nie jest tak trudno, zawsze możesz się przecież posiłkować wyszukiwarką Google. Do tego polskie znaki, które występują w naszym języku i należy je stosować.

Szeklan spokojnym stępem swego konia dotarł do następnych rozstajów na gościńcu. Minął jeden sporej wielkości kamień grobowy - duży głaz, który znalazł się przy drodze z wyżłobionym napisem, który informował o krzywdzie, jakiej doznała pewna osoba, okolicznościach śmierci i taki tam różnych dyrdymałach. Droga nadal biegła przez otwarte równiny, gdzie czasem widać było jakieś pole, pastwisko, lub po prostu zarośniętą na ugór łąkę. Po kilku minutach od pierwszego, Szeklan dostrzegł drugi kamień. Tuż przed nim znajdowała się jedna droga w lewo, a tuż za nim, w odległości jakichś dwustu metrów, druga.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Czerwiec 2014, 13:11:52 »
Szeklan dobrze wiedział że ma skręcić w lewo przed drugim kamieniem. Skręcił w lewo jadąc dalej w kierunku karczmy. Jazda była męcząca i długa. Szeklan aż zasypiał na koniu chodź jedyne co go rozbudzało to śpiew ptaków

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Czerwiec 2014, 18:48:50 »
Nieco zimniejsze niż wcześniej powiewy wiatru skutecznie rozbudziły Szeklana. Zakonnik słusznie wybrał drogę i skierował się we właściwą stronę, kontynuując swoją podróż ku karczmie. Bardzo możliwe, że jaszczur zaczął już powątpiewać w istnienie zajazdu, gdy zza zakrętu i kilku wysokich drzew wyłoniła się "Ciemniejsza Strona Księżyca". Budynek był masywny, pękaty i całkiem pokaźnych rozmiarów. Na placu przed oberżą, przy konowiązie, znajdowało się kilka koni, które spokojnie popijały zimną wodę ze żłobu. Wszystko zalegało w cieniu, więc wierzchowcom nie groziło przegrzanie. Dach karczmy pokryty był dziwnie ciemną strzechą, podobnego koloru był również tynk na murowanych ścianach. Najpewniej właśnie stąd nazwa.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Czerwiec 2014, 20:27:15 »
Szeklan dojechal do karczmy. Zszedł z konia i przywiązał go do żłoba wchodząc do karczmy. W środku nie było dużo ludzi więc przynajmniej nie było tłoku. Podszedł do baru i włożył łape do kieszeni i zaczął grzebać w niej za monetami jednak ich nie znalazł. ÂŚwietnie pomyślał wyciągając łape. Oparł sie o bar i zawołał:

-Barman!- zawołał

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Czerwiec 2014, 20:35:27 »
//To już było całkiem fajne. :)

- Czego? - rozległo się gdzieś zza kontuaru.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Czerwiec 2014, 20:38:23 »
-Przychodze po informacje. Gerin powiedział mi że wytłumaczysz mi wszystko na miejscu- powiedział

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Czerwiec 2014, 20:47:23 »
- Zakonnik? Nie poznałem na pierwszy rzut oka, wybacz. Zasiądź przy stole, zaraz podam piwa i porozmawiamy.
Jedna z dziewek zaprowadziła Szeklana do ławy znajdującej się niedaleko szynkwasu i wskazała mu siedzisko. Podała również dzban ciemnego piwa i dwa kubki, do których nalała trunek. Stanęła za ladą, gdy karczmarz usiadł z jaszczuroczłekiem.
- Dobry z Ciebie wojownik? Nie ukrywam, trzeba się będzie nieco nalatać i nachapać. Jesteś na to gotowy? - człowiek nie owijał w bawełnę i od razu przeszedł do konkretów. W tej okolicy był znany ze swojej bezpośredniości.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Czerwiec 2014, 13:31:18 »
Szeklan napił sie piwa i powiedział:

-Gotowy jak nigdy. Co mam zrobić?- powiedział

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Czerwiec 2014, 08:55:32 »
- Jest tutaj niedaleko taka jedna jaskinia, z którą mamy pewien problem. Raz na jakiś czas coś stamtąd wychodzi i psuje mi reputację. Weźmiesz pochodnię i po prostu tam zejdziesz. Zbadasz, zabijesz co trzeba i wrócisz. O ile wrócisz.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Czerwiec 2014, 08:55:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top