Autor Wątek: Gdy kurier nie dociera  (Przeczytany 5866 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Czerwiec 2014, 02:45:32 »
- Nazywam się Progan, jestem od niedawna na wyspie, kilak dni temu przekroczyłem portal. Wykonuję zlecenie dla komisarza kompanii górniczej z Atusel - rzekł zatrzymując konia.

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Czerwiec 2014, 02:46:21 »
-  Możesz to jakoś potwierdzić? Jakiś dowód swej służby?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Czerwiec 2014, 02:46:21 »

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Czerwiec 2014, 02:50:14 »
Progan nie chciał pokazywać listu od swego zleceniodawcy. Co jeśli strażnicy uznaliby za stosowne go otworzyć? Odbiorca listu gotów uznać, że otworzył go Progan.
- Niestety, nie mogę potwierdzić żadnym dokumentem moich słów panowie. Prosiłbym abyście jednak mnie wpuścili, wszak jeszcze wczoraj bywałem tutaj na targu, odbywałem szkolenie u Respeva i uczyłem się technik walki w Jana. Znacie ich wszakże.

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Czerwiec 2014, 02:55:46 »
-  Oczywiście, że cie wpuścimy, nie mamy powodu by tego nie robić. Jednakże na następny raz chcąc podróżować nocą, warto wziąć chociażby kartkę papieru z odciśnięta pieczęcią służb, czy nawet lakowany list jeżeli pracuje się jako przewóz informacji. Pieczęć komisarza jest tutaj najlepszy poświadczeniem. Głownie znaczenie by to miało gdybyś miał udać się do ważniejszych osobistości czy dzielnic. Ah tak rozgadałem się, już proszę. - Powiedział zabierając halabardę ci z drogi i umożliwiając przejazd.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Czerwiec 2014, 03:01:03 »
Progan zrobił kwaśną minę, mimo to przemógł się do uprzejmego podziękowania strażnikom i życzenia im spokojnej służby. Opowiedział im o dwóch sytuacjach po drodze. O jegomościu, który miał problemy z dotarciem do miasta i o potyczce z napastnikami. Pognał konia uciekając przed klątwami o nie pomocy i nie zabiciu. Przejechał przez bramę, udał się do stajni, aby oddać kuca, który tyle z nim przeżył i pomógł mu w walce.
- Chciałbym zostawić swojego wierzchowca, wypożyczyłem go w Atusel, tutaj chyba jest wasza druga filia, prawda?

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Czerwiec 2014, 03:02:59 »
-  No tak, mamy filie w każdym mieście. Będzie pan nim tam powracał? Chcę wiedzieć czy zamknąć rachunek czy nie.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Czerwiec 2014, 11:11:20 »
- Jeszcze nie zdecydowałem. Proszę więc zamknąć rachunek - powiedział Progan i oddał konia w ręce stajennego. Poprawił się, otrzepał z kurzu. Ruszył w stronę dziennicy obywateli. Było już ciemno, ale kto wie, może adresat listu jeszcze nie śpi? Przyśpieszył kroku aby dotrzeć we wspomniane miejsce na czas.

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Czerwiec 2014, 11:17:27 »
Wchodząc do dzielnicy obywateli zostałeś przepuszczony, chociaż straż wyśmiała twoje odzienie uznając, że czego taki obdartus może chcieć w tym rejonie miasta. Z pewnością rozcięta koszula na plecach była jednym z powodów tej reakcji.

Twoim oczom ukazała się seria domostw ładnie wyglądających, zadbanych. Mieszkali w nich bogaci przedstawiciele społeczności Valfden, część z nich to była szlachta, jednakże większość zapełniali dobrze zarabiający kupcy i rzemieślnicy. Pod bramą wjazdowa zobaczyłeś jednak biedną ruderę, najpewniej mieszczanina, lecz biednie przędącego swój biznes. Na pierwszy rzut oka spełniał opis podany przez Georga. Drzwi były otwarte, lecz w domu panował mrok.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Czerwiec 2014, 11:25:42 »
Progan podszedł do domku. Otwarte drzwi nie wróżyły nic dobrego. Zapukał w drzwi i zawołał
- Halo, halo! Służby porządkowe miasta stołecznego Valfden! - zawołał. A co jeśli w domku czai się jakiś bandyta? Lepiej zapobiegać, niż leczyć pomyślał to, a rana na plecach zabolała nieznośnie

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Czerwiec 2014, 11:30:37 »
Usłyszałeś cichy głos z wewnątrz.
-  Jestem tu, ale cicho, oni gdzieś tu są.

Usłyszałeś przytłumiony głos i stukot krzesła. pełen mrok uniemożliwiał ci dostrzeżenie źródła dźwięku  <ignorant> .

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Czerwiec 2014, 11:35:36 »
 ;[


- Nikogo nie ma, wychodź - powiedział poważnym głosem. Nie miał zamiaru wchodzić do ciemnego pomieszczenia. Na kilometr śmierdziało to jakąś pułapką.

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Czerwiec 2014, 11:39:12 »
-  Nie mogę, jestem związany... pomóż...

Mówił ktoś przytłumionym głosem szurając delikatnie krzesłem do podłodze.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #52 dnia: 15 Czerwiec 2014, 11:42:52 »
No kurwa nie... pomyślał Progan. Odwrócił się w tył i pomknął do strażników. Domek był blisko bramy wjazdowej, tej w której strażnicy wyśmiali jego wygląd. ÂŻycie.
- Panowie, tam w domu ktoś woła pomocy! Został napadnięty!

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #53 dnia: 15 Czerwiec 2014, 11:44:40 »
-  Gdzie, co Jak?! Teraz?! Prowadź! - Wrzasnął jeden z nich rzucając pochodnię ze stojaka, który mieli postawione przy sobie, sam chwycił drugą i w dwójkę zamierzali pobiec za tobą.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #54 dnia: 15 Czerwiec 2014, 11:47:01 »
Pobiegli w stronę domku z którego dobiegał głos
- Tutaj. Ktoś wołał o pomoc, mówił, że napastnicy są w środku!

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Czerwiec 2014, 11:51:19 »
Wparowali do środka rozświetlając pomieszczenia pochodniami wyciągnęli miecze by zrobić porządek.
- Straż! Ku*wa, na ziemie i leżeć! - Wrzasnął strażnik bez zastanowienia. jednak jego oczom ukazał się przerażony staruszek siedzący na gaciach i przywiązany do krzesła. - Co się tu ku*wa stało?! Kim pan jesteś?!

Zapytał patrząc na Ciebie i na starca co chwilę.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #56 dnia: 15 Czerwiec 2014, 11:54:46 »
- No toż to ja go nie związałem! - wrzasnął Progan - Wołał pomocy i mówił, że napastnik jest w jego domu!

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Czerwiec 2014, 12:04:37 »
-  Gotowałem sobie kolację i zostałem ogłuszony, ocknąłem się już przywiązany i w takim stanie... słyszałem, że ktoś krąży po domu, po chwili usłyszałem go wołającego mnie z zewnątrz... Jestem Herman Hess.

- Czego ty od niego chcesz? - Zapytał ciebie strażnik, po czym kiwnął na drugiego straznika by przeszukał domostwo. Strażnik nadal miał wyciągnięty miecz czekając na wyjaśnienia, które wyjaśnią mu zaistniałą sytuację.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #58 dnia: 15 Czerwiec 2014, 12:07:42 »
- W takim razie, ja do pana. Mam przy sobie listy od komisarza kompani górniczej z Atusel, adresowany właśnie do pana - powiedział Progan i spojrzał na strażnika - Panie władzo, czy widywał go pan tutaj? Kojarzy go pan?

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Czerwiec 2014, 12:13:25 »
- No przecież... Widuję go codziennie jak idzie do skarbca i wraca... urzędnikiem jest. Ty lepiej pokazuj mi ten list zanim wpakuję cię do lochu nieznajomy. Dawaj te papiery! Zaraz sprawdzimy na ileś ty szczery łachmyto!

Powiedział i rozciął mieczem więzadła na krześle, uwalniając Hermana. Ten wstał i obolały udał się do swoich pomieszczeń by się ubrać. Drugi strażnik powrócił i przekazał informację, że nikogo, ani niczego nie znalazł. Poza wywróceniem całego domu do góry nogami w celu znalezienia czegoś.

- Co z ciebie za bandzior, jak napadasz potem nas wołasz idziesz z nami... - kontynuował, drugi strażnik stanął za tobą blokując ci możliwość ucieczki.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Czerwiec 2014, 12:13:25 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top