Autor Wątek: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III  (Przeczytany 8140 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Czerwiec 2014, 09:34:10 »
-Szukam pracy mości dobrodzieju.-Odpowiedziałem, a raczej okrzyczałem w kierunku, jak mniemałem dowódcy. Odruchowo się obejrzałem za siebie, kiedy dostrzegłem pięciu ciężko zbrojnych. Teraz to już czas naglił, bo podejrzewam, że i również mnie mieli ochotę skrzywdzić owi strażnicy. Dlatego podjechałem jeszcze pięć metrów, przy tym krzycząc:
-Nie chce nic mówić, ale jedzie tu pięciu ciężko zbrojnych. Więc decydujcie się Panie co robicie, bo czasu wiele nam nie zostało.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Czerwiec 2014, 09:55:44 »
-  Wypierdalaj bo i z ciebie zrobię sałatę jak z tych kupców!

Usłyszałeś od bandytów. natomiast rycerze zbliżyli się do ciebie i zobaczyłeś jak dwójka z nich ściągnęła kusze i załadowała bełty. dowódca uniósł miecz i wrzasnął:

- Gotów do strzału! Strzelać bez rozkazu!

Usłyszałeś z odległości 200 metrów - był to zasięg z którego kusznicy mogli do ciebie strzelić i perfekcyjnie trafić... Nie oddali jeszcze strzałów.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Czerwiec 2014, 09:55:44 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Czerwiec 2014, 10:21:01 »
-Nie ładnie tak się odzywać, do osoby która chce wam pomóc. Ale nie wezmę tego sobie za złe, uciekajcie ja zajmę strażników na jakiś czas.-Odkrzyknąłem do bandytów, po czym zawróciłem swojego konia i kłusem jechałem w kierunku strażników. Jadąc wyciągnąłem tylko zza płaszcza dwa kawałki szmat, na których były kolejno wyrysowane: mój herb, oraz symbol oddziałów specjalnych. Po ujechaniu jeszcze paru metrów, podniosłem lekko ręce na znak poddania, przy tym trzymając owe szmatki. Tak aby z oddali było widać, że są to jakieś symbole.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Czerwiec 2014, 15:56:47 »
//Co to są za szmaty? Skąd je masz? Jakiej są wielkości? Gdzie one widnieją w ekwipunku?

Straż zbliżyła się do wzniesienia na tyle blisko, ze ujrzała źródło dymu i szykujących się do natarcia bandziorów. Dowódca straży dał sygnały swojej straży pozostawiając jednego przed tobą z wycelowaną kuszą. Pozostała czwórka rzuciła się do boju.

Jeden strażnik z kuszą zatrzymał się 20 metrów od ciebie stabilizując konia obrócił go w bok i trzymał cię na celowniku do oddania strzału. Pozostała czwórka pobiegła w kierunku bandytów. przebiegli koło ciebie. Drugi kusznik oddał strzał zabijając jednego wojownika zgromadzenia... Stanął za tobą i zaczął ładować kuszę do ponownego strzału. Kątem oka zauważyłeś, ze z krzaków wybiegł Gremlin z procą i kieruje się w waszą stronę biegiem. Kusznik najpewniej też zauważył. Reszta oddziału biegnie na bandytów i Trablinów, którzy podjęli walkę i rzucili się na czwórkę ciężkozbrojnych.

Odległość od wojowników zgromadzenia i trablinów 40 metrów. Od gremlina 50 metrów.

3x Wojownik zgromadzenia (1 zabity przez ciężkozbrojnego kusznika straży miejskiej)
5x Trablin wyposażone w:

Nazwa broni: Sztylet ze stali valfdeńskiej
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.

1x Gremlin

20 metrów od ciebie 1 ciężkozbrojny kusznik straży miejskiej. tuż za tobą 10 metrów 4 ciężkozbrojnych strażników miejskich. Wiedziałeś że to będzie pewne zwycięstwo straży... z tobą czy też bez ciebie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Czerwiec 2014, 17:13:30 »
//:To tak jakbyś się mnie przyczepił, że skąd mam przy sobie głupi kawałek papieru z herbem. Jak na Valfden można go "kupić" tylko fabularnie. Jakbym ściągał onuce, to też byś się przyczepił że nie ma ich w ekwipunku?

Kiedy tylko jeden z kuszników, zatrzymał się tuż przede mną. Wyraźnie wyciągnąłem przed siebie owe dwie szmatki. Które miały mniej więcej rozmiary 10x10 cm. Trzymając je wyprostowaną ręką przedstawiłem się:
-Nazywam się Adamus Roydil, jestem Baronem Cervar, oraz prawą ręką szefa służb specjalnych, Aragorna Tacticusa.-Przerwałem na chwilę, patrząc za siebie i widząc że walka zaraz się zaczynie. Więc powiedziałem do strażnika równocześnie wskazując-Twoim kolegą chyba przydałaby się pomoc, więc może zamiast skupiać się na mnie, to może im pomożesz? A ja tu sobie grzecznie poczekam.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Czerwiec 2014, 23:52:15 »
//Według twojego opisu te szmaty są "sposobem" do zabezpieczenia swojego życia przed atakiem. Gdy opisujesz sobie fantazje jak idziesz spać to niezaleznie czy je amsz czy nie czy sie z tym zgadzam czy nie i tak możesz isć spać. w tym wypadku ten środek dla mnie nie istnieje bo nie masz przedmiotu (nawet fabularnego -> zapraszam do tematu na wiki: Pozyskiwanie przedmiotów -> Przedmioty fabularne) który mógłby pełnić taką funkcję. Taki przedmiot możesz nawet samemu stworzyć poprzez stosowny opis i wykorzystanie materiałów i zawrzeć go w statystykach w jakimś miejscu. Mój opis nie uwzględnia tych szmat, które ponoć pokazywałeś więc wiesz... Nie mamy o czym gadać w tym wypadku. Tak uważam przynajmniej, jeżeli się mylę i wprowadzam ciebie w błąd to chętnie cie przeproszę, bo takie akcje gdzie "się czepiam" nie są przyjemnością dla mnie wbrew ogólnemu przekonaniu.

- Ja wykonuję rozkazy przełożonego.

Odpowiedział ci straznik nie zmieniając celu. Strażnicy podjęli się walki na koniach. podczas pierwszego najazdu dwójka ciężkozbrojnych mieczników straży miejskiej straciła konie zabijając dwójkę wojowników zgromadzenia. przed zabiciem koni zostali zrzuceni przez Trabliny z koni. Gremlin dotarł na miejsce by móc strzelić do strażnika tuż za tobą pocisk gremlina odbił się od płytowej zbroi. strażnik zdążył załadować kuszę i zestrzelić gremlina. Rozpoczął ponowne ładowanie kuszy.

1x Wojownik zgromadzenia (2 zabitych przez ciężkozbrojnych mieczników straży miejskiej)
5x Trablin wyposażone w:

Nazwa broni: Sztylet ze stali valfdeńskiej
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.

1x Gremlin

20 metrów od ciebie 1 ciężkozbrojny kusznik straży miejskiej. tuż za tobą 10 metrów 1 ciężkozbrojny kusznik straży miejskiej.  25 metrów od ciebie rozgorzała walka 3 strażników miejskich z 6 napastnikami. Wiedziałeś, że to będzie pewne zwycięstwo straży... z tobą czy też bez ciebie...

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Czerwiec 2014, 19:56:10 »
-Jak rozkaz to rozkaz.-Westchnąłem krzyżując ręce na klatce piersiowej. Może gdybym miał zdolności perswazyjne, to jeszcze pewnie bym go przekonał. Ale że z tym to u mnie była bieda. Więc nie pozostawało mi nic innego jak grzecznie obserwować walkę i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Czerwiec 2014, 20:12:50 »
Straż miejska poniosła straty w postaci straty 3 koni, oraz paru bełtów. Nie poniesiono strat w ludziach. Przeciwnicy wzięli i zdechli. Straż miejska zabezpieczyła materiał ze zniszczonego wozu pozostawiając same zwłoki.

Wrócili do ciebie i dowódca w swojej płytowej zbroi poplamiony krwią odezwał się do ciebie podchodząc do twojego konia.

- A ty to kto? Jeśliś nie bandyta to poco żeś tu stał? Jeśli jesteś bandytą, to czemuś im nie pomógł? - powiedział trącając ostrzem miecza twój pistolet skałkowy przy pasie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Czerwiec 2014, 20:18:11 »
-Nazywam się Adamus Roydil, Baron Cervar z łaski króla Isentora oraz prawa ręką nie jakiego Hrabiego Aragorna Tacticusa.-Kulturalnie się przedstawił ignorując trącające mnie ostrze, po czym przedstawiłem szczerą prawdę-Podjąłem się pewnego dość delikatnego zadania, w którym niestety muszę wniknąć w szeregi pewnych bandytów.-Kiedy skończyłem to mówić, spojrzałem spod czoła na strażnika i spytałem-A ja z kim mam przyjemność?

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Czerwiec 2014, 20:32:40 »
Schował ostrze i przedstawił się.
- Jestem Edward z Mirty, strażnik miejski. Bezpieczeństwo jest ważniejsze, niż wasze śledztwa. - Powiedział i gwizdnął na towarzyszy. Udali się w powolną podróż powrotną w kierunku Atusel.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Czerwiec 2014, 20:36:24 »
-Domyślam się. Miłej podróży.-Rzuciłem na pożegnanie, po czym pojechałem dalej. Szczególnie że teraz już nic mi nie groziło skoro cała banda, wbrew moim ostrzeżeniom została rozniesiona w pył. Tak więc spokojnie ruszyłem dalej kłusem przed siebie.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Czerwiec 2014, 00:44:33 »
Mijając wóz usłyszałeś krztuszenie się. Jeden z Wojowników zgromadzenia pluł krwią powoli konając. Był to ten "dowódca" bandy, który do ciebie wołał początkowo.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Czerwiec 2014, 16:46:46 »
Słysząc, oraz widząc krztuszącego się "dowódcy", postanowiłem z nim pogadać i zeskoczyłem z konia. Przerzuciłem uzdę przez łeb konia i podszedłem parę kroków do bandyty. Lekko przykucnąłem tuż obok niego, po czym z ironicznym uśmieszkiem powiedziałem:
-Trzeba było mnie posłuchać.
Po czym rozejrzałem się na chwilę w okół i powiedziałem:
-Mogę ci ulżyć w cierpieniu i Cię szybko dobić. Ale nie ma nic za darmo. Powiedz mi tylko gdzie znajdę niejakiego Traumata Malahara?

:// Sorry za brak posta wczoraj, ale nie było mnie w ogóle przy kompie. A i teraz tylko na chwilę wszedłem.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Czerwiec 2014, 17:41:27 »
Skonał nim zdążył cokolwiek powiedzieć.

//W porządku, nie pali się ;) . Nie masz czasu to nie, normalna sprawa.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Czerwiec 2014, 16:34:34 »
-Jak masz pecha, to i palec grzebiąc w dupie złamiesz.-Rzuciłem w przestrzeń troszkę zawiedziony całą tą sytuacją. Miałem nadzieję na jakieś ciekawe informacje, a tu nagle się mu skonało. Tak więc nie pozostawało mi nic innego jak odjechać. Już miałem wstać i wsiadać na konia, kiedy przyszła mi pewna myśl do głowy. Skoro to był teoretycznie ich szef, to mógł mieć coś pożytecznego przy sobie.
Kiedy tylko to stwierdzenie przeleciało mi przez głowę, od razu zabrałem się do przeszukiwania trupa.


//:Wolę poinformować, niż potem słuchać pretensji że nie odpisałem ;)

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Czerwiec 2014, 16:57:25 »
Wojownik zgromadzenia miał przy sobie 15 grzywien oraz zachlapaną krwią karteczkę. Gdy otarłeś ją z krwi by ujrzeć co jest na niej napisane, zobaczyłeś taką treść:

"Pochwyćcie konwój z narzędziami do kopalni, to bardzo ważne. Nie mogą dostać nowej dostawy. Wóz przywieźcie na klif, trzeba przetopić na... (tekt jest niemożliwy do rpzeczytania)

~ Malahar"

//Grzywien nie dopisuj sobie do ekwipunku. Wszystko co pozyskiwane iz dobyte zostanie ujęte w podsumowaniu.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Czerwiec 2014, 17:38:14 »
Gdyby jeszcze coś było z tego wozu. Przeszło mi przez myśl kiedy przeczytałem kartkę, po czym od razu ją potargałem. Stwierdziłem że lepiej jej nie zatrzymywać, a i po co ciekawscy mieli to czytać?
Tak więc moim celem wciąż pozostawał klif. Rozrzuciwszy strzępy kartki nad truchłem, wstałem i wsiadłem na konia.   Siedząc już w siodle ruszyłem wraz z wynajętym rumakiem dalej.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Czerwiec 2014, 11:32:44 »
//Wybacz, byłem pewny, że odpisałem. Mój błąd przepraszam.

podróż była abrdzo długa i trwała wiele godzin, jednak dotarłeś do celu zgodnie z mapą i wyjaśnieniami.

Czarny klif

Dotarłeś do wybrzeży Valfden i twoim oczom ukazały się piękne klify nadbrzeżne. Wśród klifów widziałeś nieregularne zejścia i pułki skalne. Były charakterystyczne miejsca otoczone niemal z każdej strony wysokimi skałami uniemożliwiając właściwe dotarcie słońca. w półmroku tych przestrzeni dostrzegłeś stalowe zamknięte wrota.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Czerwiec 2014, 20:52:09 »
Po wielu godzinach męczącej podróży, w końcu ujrzałem cel mojej podróży. Lekko zwolniłem aby przyjrzeć się widokom, kiedy dostrzegłem stalowe wrota. Nie pozostawało mi nic innego jak udać się w ich kierunku i zapukać.

//:Spoko. Nie opisuje że już dotarłem bo nie wiem co planujesz, a nie chce jak co przeskakiwać z akcją.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Czerwiec 2014, 22:09:17 »
//Opisuj zawsze jak uważasz. Gdybyś "poszedł z akcją za daleko", to po prostu zaznaczę kiedy twoja podróż/droga została uniemożliwiona przez trudności.

Przedzierając się miedzy skałami dotarłeś do wrót. Przyglądając się im dokładnie zobaczyłeś jak starannie sa wykonane i jak solidne. Z samego wyglądu wyglądały jak swoiste pancerniaki. Na drzwiach, na wysokości twoich oczu była zasuwa. gdy zapukałeś w stalowe drzwi, po chwili zasuwa się rozsunęła, a w otworze ujrzałeś trablinie oczy.
- Słucham? - Zapytał piskliwym głosem oczekując pewnie czegoś konkretnego.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Czerwiec 2014, 22:09:17 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything