Autor Wątek: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III  (Przeczytany 8150 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Czerwiec 2014, 20:43:15 »
Idąc tak nagle sobie przypomniałem, że dnia wczorajszego konia mego jedynego, a rumaka wiernego po prostu przepiłem. A co?! Potykała się już kobyła i chodziła jak pijana. Tak więc wszedłem do stajni i powiedziałem:
-Chciałbym nająć konia, jeśli oczywiście macie dobre ceny.-Powiedziałem wyciągając manierkę.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Czerwiec 2014, 20:46:49 »
-  Mamy dwa rodzaje koni. możesz wypożyczyć szkapę, która uniesie ciebie wraz z ekwipunkiem o wadze 60 kg. Oraz drugiego, ogiera, albo silną klacz, jak wolisz zwać, uniesie ciebie wraz z ekwipunkiem ow adze 110 kg! Szkapa kosztuje 15 grzywien od dnia, a ogier 35 grzywien od dnia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Czerwiec 2014, 20:46:49 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Czerwiec 2014, 20:51:57 »
-A jak wyglądamy z formą płatności? Bo najwygodniej by mi było, jakbyście rachunek przesłali Kompanii Handlowej "Pancerny Wiewiór". Mają u mnie długi to chętnie je spłacą.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Czerwiec 2014, 20:57:55 »
-  Niestety nie możemy tak zrobić, nie mam czasu latać po mieście, muszę się końmi zajmować. Musisz z góry zaplanować na jak długo będzie ci potrzebny. Jeżeli okres czasu się przedłuży, to wyrównasz kwotę gdy będziesz zwracał konia. Inaczej powiadomimy organy ścigania.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Czerwiec 2014, 21:05:05 »
-Mam nadzieję, że w razie czego zwrócicie mi pieniądze jeśli wrócę wcześniej?-Spytałem, ale nie czekając na odpowiedź kontynuowałem-Na razie wezmę na osiem dni te szkapę. Na nazwisko Adamus Roydil aep Yarpen ibn Thor. Tylko żeby się nie potykała, bo zażądam zwrotu pieniędzy!-Skończyłem odliczając grzywny.

1540-120=1420 G

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Czerwiec 2014, 21:36:19 »
-  Tak, zwrócimy pieniądze. Przy pańskiej wadze nic takiego nie grozi, chyba, ze obładuje pan ją podczas podróży nadmierną ilością dodatkowych rzeczy, jak trofea, minerały czy coś innego.

Powiedział sprzedawca i udał się do stodoły, wychodząc przyprowadził ci zdrową młodą szkapę, może nie najlepiej umięśnioną, ale pełną wigoru i gotową do podróży.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Czerwiec 2014, 18:26:30 »
-Kurwy dużo nie warzą.-Odpowiedziałem żartobliwie na temat dodatkowych rzeczy, które ewentualnie mógłbym ze sobą wziąć. Kiedy tylko sprzedawca wrócił z koniem, wziąłem od niego uzdę i powiedziałem:
-Tak więc do zobaczenia.-Po czym wskoczyłem na konia i lekkim ruchem kolan zmusiłem go do powolnego spaceru przez miasto, w kierunku bramy.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Czerwiec 2014, 20:10:48 »
koń leniwie, zgodnie z życzeniem przemieszczał cię w kierunku bramy miasta. Mijający cię w pędzie kupcy i rzemieślnicy zmierzający na rynek, by zająć się swoją pracą wyzywali cię za prędkość, najpewniej utrudniałeś ruch. Niemniej jednak równie dobrze mogli cię wyzywać za coś innego. byli strasznie nerwowi dzisiejszego dnia. Niektóre wozy były splamione krwią.

Dotarłeś do bramy miasta i straż się do ciebie odezwała.
- Uważaj wędrowcze. Na szlaku grasują bandyci, zaatakowano kilkoro kupców. Uważaj na siebie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Czerwiec 2014, 12:27:24 »
-Jak daleko ostatnio ich widziano?-Spytałem zatrzymując konia, tuż przed strażnikiem i pochylając się w jego kierunku.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Czerwiec 2014, 14:33:17 »
-  Jakiś kilometr stąd. Ponoć są bardzo niebezpieczni i łasi na pieniądze. Okradli kilkoro kupców. Nasz oddział niedługo uda się by pozbyć się plugastwa, proponuję poczekać tę godzinkę.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Czerwiec 2014, 17:36:48 »
-Wiadomo z jakiej bandy byli?-Kontynuowałem wypytywanie, ignorując wcześniejszą przestrogę.



Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Czerwiec 2014, 17:39:21 »
-  Z informacji jakie przekazali kupcy wiemy, ze jest to banda wojowników i uzbrojonych trablinów. Nie jestem w stanie powiedzieć więcej. Jednak wozy były ostrzelane. Były dziury po pociskach.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Czerwiec 2014, 17:44:05 »
-I poważnie tylko kilometr od miasta?

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Czerwiec 2014, 17:50:08 »
- Tak mówili kupcy mówiąc, że "tuż za naszymi bramami" grasują bandyci. Może 2 kilometry, nie wiem oddział niedługo wyruszy posprzątać to barachło pałętające się po drodze.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Czerwiec 2014, 17:54:29 »
-To oni są albo odważni, albo głupi. Choć na moje oko bardziej to drugie.-Stwierdziłem krótko, po czym dokończyłem.-No nic dziękuje za ostrzeżenie, ale zaryzykuje. Bywajcie.
Pożegnawszy się, spiąłem konia i pognałem na trakt.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Czerwiec 2014, 17:59:51 »
Gnając koniem w galopie (zakładam przynajmniej), osiągałeś spore prędkości. Wyjeżdżając zza pagórka zauważyłeś w oddali kłęby dymu i ogień trawiący coś na drodze. Wokół biegała spora banda ludzi. Poza okrzykami oraz tarciem się żelaza nie słyszałeś nic nadzwyczajnego, żadnych wybuchów, eksplozji czy wystrzałów...

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Czerwiec 2014, 18:10:41 »
Gnając po trakcie, nagle zza pagórka ujrzałem kłęby dymu i ogień. Pierwsze co mi przyszło do głowy, to byli owi napadnięci kupcy. Co więc oznaczało że dojechałem, do tymczasowego celu. Na chwilę się zatrzymałem i położyłem dłoń na jednym z pistoletów. Po czym lekko spiąłem konia, tak aby jechać dalej kłusem. Im bardziej się zbliżałem do miejsca walki, tym uważniej się rozglądałem, mocno trzymając rękę na pistolecie za pasem.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Czerwiec 2014, 18:32:10 »
Wraz ze zmniejszaniem się dystansu widziałeś porozrzucane zwłoki na trakcie, oraz płonący wóz kupiecki. Widziałeś istną rzeź, gdy 4 Wojowników zgromadzenia oraz 5 Trablinów zabijało bezlitośnie kupców i ochroniarzy wozu. W krzakach tuż obok szlaku ruszają się krzewy w sposób nie sugerujący działania wiatru.



Odległość od wojowników zgromadzenia i trablinów 40 metrów. Od krzaków 50 metrów.

4x Wojownik zgromadzenia
5x Trablin wyposażone w:

Nazwa broni: Sztylet ze stali valfdeńskiej
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.

Usłyszałeś trąby z kierunku Atusel. Mogło to świadczyć o wyjeździe straży do akcji.

//Nie atakują cię jeszcze - są zajęci mordowaniem bezbronnych. Radzę poważnie podejść do tego i ewentualnej chęci podjęcia walki bez konwoju straży. Będę bezlitosny ostrzegam...


Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Czerwiec 2014, 18:48:14 »
Widząc co się dzieje przede mną, zatrzymałem konia. Znalazłem się w dość nieciekawej sytuacji. Co prawda dystans był długi jeszcze, do tego nie widziałem łuków u bandytów. Ale te krzaki mi się nie podobały, zbyt jednoznacznie się ruszały. Całe szczęście usłyszałem w oddali dźwięk trąb, więc w razie czego miałbym kierunek ucieczki. Tak więc podjechałem jeszcze pięć metrów i obróciłem konia bokiem, tak aby w razie czego łatwiej było mi zawrócić konia. Przy czym odruchowo chwyciłem mocniej pistolet i nie schodząc z konia krzyknąłem:  -Nie potrzeba Panom pomocy?

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Czerwiec 2014, 19:02:52 »
Trabliny i wojownicy zgromadzenia słysząc twoje darcie się (bo tak musiało być aby było słychać) oniemiali ze zdumienia, że ktoś sobie w najlepsze widowisko urządza. Zobaczyłeś jak mordują ostatnich żywych unieszkodliwiając całą kompanię.
-  E! A ty co?! Zgubiłeś się na wycieczce!

powiedział jeden z wojowników zgromadzenia . Ułożył swój miecz na ramieniu, a reszta przybrała szyk bojowy. Również słyszeli trąby straży miejskiej.

-  To jest mój teren synku, nie będziesz mi tu łaził po obiekcie. Spadaj stąd.

Odległość od wojowników zgromadzenia i trablinów 40 metrów. Od krzaków 50 metrów.

4x Wojownik zgromadzenia
5x Trablin wyposażone w:

Nazwa broni: Sztylet ze stali valfdeńskiej
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.



Spojrzałeś za siebie i usłyszałeś ponownie trąby. Konny oddział straży miejskiej liczący 5 ciężkozbrojnych na wspaniałych wierzchowcach mknął w twoją stronę. Nie widzieli jeszcze przeciwników, lecz widząc ciebie dobyli już mieczy nacierając wprost na ciebie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Czerwiec 2014, 19:02:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top