Autor Wątek: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III  (Przeczytany 8096 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« dnia: 12 Czerwiec 2014, 21:19:21 »
Nazwa wyprawy: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
Prowadzący wyprawę: Salazar
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: myślenie + walka bronią 75%
Uczestnicy wyprawy: Adaś


-Dowody?-Spytałem lekko unosząc lewą brew, po czym kontynuowałem lekko podejrzliwym tonem głosu. Z doświadczenia wiedziałem, że tego typu sprawy zawsze wiążą się z zanurzaniem się po uszy w gównie.-Na kogo dowody? Kto to jest i zrobił, bądź czego nie zrobił?

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec 2014, 21:30:32 »
-  Bo to skomplikowana sprawa... Kiedyś pewien krasnolud imieniem Lech wywołał strajk w kopalni srebra. na niską skalę i obejmujący tylko jeden korytarz wydobywczy. Niemniej jednak musieliśmy się tym zająć i strażnik wykonujący to bezmyślnie zamordował przywódcę strajku. Później jednak raporty ze śledztwa w kopalni wykonywane, przez tamtejszego zarządcę, potwierdzone śledztwem wykonywanym przez nas ujawniło "możliwość bycia pod wpływem środków oddziałujących na psychikę, bądź pod wpływem nieznanego czynnika ludzkiego". odkryto również tunel, który został wydrążony w skale przez inne istoty, bez naszej wiedzy a tym bardziej zgody - mogli mieć kontakt własnie z Lechem za jego pośrednictwem. Na miejscu dokonując odkrycia spotkano parę trablinów oraz gremlinów. same te stwory nie są czymś niezwykłym, jednak znamy organizację czarnego klifu dowodzoną przez Traumatę Malahar, która bez przerwy odgraża się i dokonuje napadów na nasze kopalnie oraz konwoje. Chcę byś sprawdził i znalazł dowody, które zrzucą winę na nich. Przenikniesz w szeregi wroga, i zbadasz tę kwestię. Czarny klif zrzesza mnóstwo bandytów, trablinów, gremlinów i jeszcze inne cuda może. Chcę byś się tam dostał i zdobył dowody na uznanie ich za winnych, bądź też wręcz przeciwnie, by zrzucić z nich podejrzenia w tej jednej jedynej kwestii. Georg mówił, że na wejście musisz mówić "Wiemy". Czy jakoś tak. - powiedział dając ci karteczkę z opisem czarnego klifu.

Czarny klif

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec 2014, 21:30:32 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec 2014, 21:47:05 »
Krasnal Lech od strajków? A to chyba ten z "wonsami"! Przemknęło mi błyskawicznie przez myśl, kiedy usłyszałem wstęp o "bohaterskim" krasnoludzie. Ale jakoś nie miałem ochoty się nad tym bardziej rozwodzić. Dosłuchawszy reszty informacji, powtórzyłem sobie szybko w myślą słowo "Wiemy", dla zapamiętania oczywiście. Po czym spytałem:
-Znasz jakieś nazwiska hersztów, albo innych wysoko postawianych tych bandziorów?

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwiec 2014, 21:56:55 »
-  Traumata Malahar - główny przywódca, nienaturalna istota, mam jego portret nawet, ale jak spotkasz Hertlinga to mu nie mów. bo to mój własny szkic, a on swoje stracił niestety...


Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Czerwiec 2014, 18:28:04 »
Otrzymawszy szkic do ręki, bacznie zacząłem mu się przyglądać, zarówno zapamiętując podobiznę jak i podawane mi informacje. Upewniwszy się że wszystko zapamiętałem, odłożyłem papier na blat i spytałem wprost:
-Posiadasz jeszcze jakieś informacje, które pozwolą mi przede wszystkim przeżyć?

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec 2014, 05:20:23 »
- Nie możesz spartaczyć tej misji...

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Czerwiec 2014, 14:21:09 »
-Dlatego spytałem czy posiadasz jeszcze jakieś informacje, których mi nie przekazałeś.-Odpowiedziałem spokojnym tonem, patrząc prosto w oczy mojego zleceniodawcy.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2014, 17:23:34 wysłana przez Adaś »

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwiec 2014, 14:31:06 »
Spojrzał na ciebie zdziwiony.
-  I to jest wszystko co miałem ci do powiedzenia.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Czerwiec 2014, 17:33:19 »
-Dobrze.-Odpowiedziałem krótko, robiąc obrót o 180 stopni. Stojąc tak odwróciłem głowę i powiedziałem.-Skoro to tyle, to nie ma co czekać. Do zobaczenia.-Po czym skierowałem swe kroki, w kierunku drzwi wyjściowych.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Czerwiec 2014, 17:41:23 »
wyszedłeś na zewnątrz i ukazał ci się piękny wieczór. zachodzące słońce na horyzoncie było pięknym widokiem o tej porze dnia. Ulice były znacznie przerzedzone z klientów, o takich porach wieczornych większość osób spędzała czas w domostwie, czy też karczmie rozpoczynając nocne imprezowanie. Część ze straganów na rynku było towartych, większość jednak już nieczynna.

//Jest godzina 20.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Czerwiec 2014, 20:57:10 »
-ÂŚlicznie.-Skomentowałem pod nosem jakże prześliczną pogodę, wyciągając równocześnie swoją malutką manierkę spod płaszcza. Delikatnie ją odkorkowałem aby nie uronić ani kropli, po czym pociągnąłem solidny łyk wysokoprocentowego napoju. Wypadało by się przespać przed drogą. Pomyślałem chowając manierkę na swoje miejsce.
Swoje kroki skierowałem ku północnej bramie. Gdzie miałem zamiar nająć pokój w jakiejś okolicznej oberży, a o świcie wziąć konia i wyruszyć.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Czerwiec 2014, 21:19:02 »
Miasto portowe pełne było różnych karczm, gospód i oberży, głównie umiejscowione w porcie. Niemniej jednak pozostałe rejony miasta także owocowały w różne punkty noclegowe i knajpy, wystarczyło poszukać stosownego dla siebie miejsca.Nazwy karczm były różne i jakże coraz to ciekawsze, tak samo miejsc noclegowych, można było wybrać spokojnie, zaś przed każdym z punktów noclegowych był wypisany cennik, "za noc 10 grzywien" i tym podobne kwestie z coraz to innymi, wyższymi kwotami.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Czerwiec 2014, 21:28:48 »
Spokojnie spacerowałem sobie przez miasto, co jakiś czas sięgając do mojej magicznej manierki. Dzięki czemu droga minęła mi szybko, ba nawet bardzo szybko. Będąc już w okolicy przeróżnych lokali, swe kroki skierowałem ku w miarę ładnie wyglądającej gospodzie. A gdzie koło drzwi pisało "za noc 10 grzywien". Powoli wszedłem do środka, rozejrzałem się i podszedłem do właściciela. Oparłem se dłonie o szynk za którym stał i powiedziałem:
-Chciałem nająć pokój ma jedną noc.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Czerwiec 2014, 21:32:43 »
- 10 grzywien się należy, na górze jest sypialnia, radzę tylko spać w spodniach bo to grupowa sypialnia... spokojnie! Osobne łóżka.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Czerwiec 2014, 21:37:06 »
-Dobra biorę.-Powiedziałem robiąc lekki grymas i kładąc pieniądze na stół.-Choć przyznaje że wolałbym pojedynczą kwaterę.

1550-10=1540 Grzywien

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Czerwiec 2014, 21:43:04 »
Szybko zwinął kasę i schował, wskazując ci ręką drogę na górę.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Czerwiec 2014, 20:29:07 »
Potulnie udałem się na górę, aby czym prędzej udać się spać. Szybkimi konkretnymi ruchami, zdjąłem z siebie swój napierśnik i położyłem go pod poduszką. Podobnie postąpiłem z dwoma pistoletami, które lepiej zawsze mieć pod ręką, nawet w cywilizowanym mieście. Natomiast miecz ułożyłem wzdłuż krawędzi łóżka, któremu swoją drogą wiele brakowało do powszechnego standardu. Ale nie w takich warunkach już się spało, a nawet mieszkało.
Wykonawszy wszystkie te czynności pogrążyłem się w latami wyćwiczonym, lekkim śnie,

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Czerwiec 2014, 22:20:40 »
Mnóstwo ludzi wynajęło łóżko tej nocy. co chwile słyszałeś tuptających, schlanych jegomościów łażących po podłodze z okutym obuwiem. Z pewnością rozbudzali lekki sen. Lecz nikt nie zamierzał cię okraść.

//Sam decyduj o jakiej godzinie się budzisz, lub co się zbudziło... Tylko bez nadmiernej fantazji proszę ;) .

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Czerwiec 2014, 19:38:00 »
O dziwo nikt w nocy nie próbował mnie okraść. Co prawda sen mój został parokrotnie przerwany przez pijanych lokatorów, ale ogólnie było dobrze. Będąc mentalnie nastawionym na poranną pobudkę, ocknąłem się tuż po świcie. Głodu jak na razie nie czułem, a;e jak to mawiała moja babcia "w pysku miałem jak w trampku'. Cokolwiek znaczył ów trampek nie zbyt mnie obchodziło, najważniejsze było to, że powiedzenie to określało moją aktualną potrzebę. Tak więc wyciągnąłem swoją manierkę, z której zrobiłem dwa skromne łyczki. Po czym się wyposażyłem, oraz założyłem swój napierśnik i jakby nigdy nic opuściłem karczmę.
Opuściwszy karczmę, skierowałem się ku północnej bramie, gdzie poprzedniego dnia zostawiłem swojego konia, wraz ze swoim przybyciem do miasta.

//Tylko bez nadmiernej fantazji proszę ;) .
//:WIESZ CO?! FAKTYCZNIE JESTEÂŚ WCIELENIEM ZUA! A JA JUÂŻ TU TAKIE SCENARIUSZE PISAÂŁEM!

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Czerwiec 2014, 20:08:36 »
//:WIESZ CO?! FAKTYCZNIE JESTEÂŚ WCIELENIEM ZUA! A JA JUÂŻ TU TAKIE SCENARIUSZE PISAÂŁEM!

//Tak? Skąd masz tego konia? Proszę o pokazanie dowodu nabycia, kupna lub wypożyczenia tego wierzchowca.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Czerwiec 2014, 20:08:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything