Autor Wątek: Miękki niczym skała  (Przeczytany 3281 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Czerwiec 2014, 08:44:43 »
Szeklan przystanal. Obrocil sie i zaczal nasuchiwac szmeru, ktory dobiegal z oddali. Bylo wiadome ze ten szmer dobiega z miejsca gdzie wczesniej byl. Teraz ich dorwe pomyslal Szeklan wyciagajac toporek. Zgasil pochodnie i ruszyl  spowrotem pod w miejsce gdzie wczesniej znalazl slady. Szedl 5metrow od przepasci trzymajac z calej sily toporek w reku. Byl gotowy na wszystko

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Czerwiec 2014, 10:10:25 »
Szeklan szedł zaraz przy murze, poruszając się z powrotem. Dotarł spokojnie do miejsca, gdzie wcześniej stał z pochodnią i zauważył, że dwadzieścia osiem metrów dalej jakieś dwa małe stworki trzymając w ręku jakieś dziwne narzędzia systematycznie i z uporem podgryzają mur. Trochę skuwały, centymetry dosłownie, łapami wygarniały i przeczyszczały teren, potem czymś jakby smarowały i dalej skuwały. Wszystko było strasznie niedokładnie widać, gdyż widoczność była bardzo mała. Szeklan nie potrafił rozpoznać, czy jest to stwór, czy jakiś człowiek, czy przedstawiciel innego rozumnego gatunku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Czerwiec 2014, 10:10:25 »

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Czerwiec 2014, 10:16:20 »
Stal i przypatrywal sie dwom malym stworkom trzymajac toporek w reku. Czekal tylko na moment zeby tylko wyjsc i rozprawic sie z tymi malymi stworkami. Po chwili koczowania zebral sie na odwage i wyszedl zza zarosli, w ktorych siedzial i stanal przed tymi stworami

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Czerwiec 2014, 10:34:25 »
//Tam nie było zarośli.

Stworki, które okazały się dwoma trablinami, od razu zauważyły zbliżającego się Szeklana. Odstąpiły od swojego dzieła zniszczenia i przypatrywały się zbliżającemu się rekrutowi z lekkim zaskoczeniem. Po prostu nikogo się teraz tutaj nie spodziewały. Jeden był wyjątkowo gadatliwy, bo zaczął zwyzywać przybysza.
- I co stoisz jak widły w gnoju, tępa dzido? Wypierdalaj mi stąd, w pracy jestem. Chuj Ci w dupę, nic mi nie zrobisz. Ciota, ciota, ciota. - Trablin ewidentnie przedrzeźniał większego od niego jaszczuroczłeka. Klął na niego w sposób niewybredny, pospolity. Do tego ten drugi rozkaszlał się nieco, chwytając za małe płuca.
- Chuja nam zrobisz, Orwell zeżre was na śniadanie.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Czerwiec 2014, 13:34:49 »
-Zobaczymkto tu jest tepa dzidom- powiedzial rzucajac sie na trabliny. Szybkim ruchem topora powalil pierwszego na ziemie i ruszyl na srugiego. Probowal go powalic uderzajac go toporem w brzuch jednak ten drzayl zrobic unik i zaatakowac mnie od tylu powalajac na ziemie.Szeklan wykorzystak sytuacje i oplotl w kolo niego swoj gibki ogon i zaczal go  dusic. Drugi w tym momencie ruszyl mu na pmoc. W tym momecie powalilem przyduszonego trablina na ziemie i wbilem nadbiegajacemu trablinowi topor w glowe zabijajac go.

1 zabity trablin
1 żywy trablin
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2014, 16:20:48 wysłana przez DarkModders »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Czerwiec 2014, 17:22:31 »
Drugi trablin uwolnił się w miarę sprawnie i rzucił się w stronę urwiska. Okazało się, że tuż pod powierzchnią ziemi zakopany jest sznur, chociaż pewnie lepszym określeniem byłby sznurek. Nie było go widać od strony muru, nawet jakby się zajrzało w przepaść. Stwór zaczął się po nim szybko zsuwać, oddalając się. Do twardego gruntu zostało mu jakieś dwadzieścia jeden metrów. Upadek z tej wysokości zakończyłby się niechybną śmiercią. Zarówno jaszczurki, jak i trablina.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Czerwiec 2014, 19:40:55 »
Szeklan nie ryzykowal i zostawil w swietym spokoju uciekajacego trablina. Sprawdzik zwloki i zabral orez trablina, ktorym sie poslugiwal i kilka grzywien. Potem pochwycil zwloki trablina i zaciagnal je az pod swoj plecak. Siegnal do plecaka i wyciagnal worek do, ktorego wsadzic zabitego trablina i ruszyl w kierunku wiezy po omacku ale zachowywal stosowna odleglosc od urwiska. Po jakichs  kilku minutach Szeklan byl juz przy wiezy strazniczej jednakze jeden ze straznikow zatrzymal go:

-Przepusc mnie Sir. Mam dowody dla Rogera w sprawie uszkodzen muru- powiedzial wskazujac na worek

//Jaka bron zabieram i ile grzywien?
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2014, 19:43:41 wysłana przez DarkModders »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Czerwiec 2014, 21:22:02 »
//Zero grzywien, zero oręża. Tak raczej nie zasłużyłeś.

- Nie możesz poczekać do rana?

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #48 dnia: 08 Czerwiec 2014, 06:27:37 »
- No dobrze poczekam- powiedział odchodzac od wieży. Poszedł pod najblizszy budynek i podłożył się spać na swoim plecaki

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #49 dnia: 08 Czerwiec 2014, 08:09:49 »
Po tych kilku godzinach spędzonych na ziemi w takiej temperaturze, Szeklan nabawił się przeziębienia. Z nosa mu leciało, oczy miał podkrążone, kości bolały. Na domiar złego zabity trablin zaczął śmierdzieć wewnątrz plecaka. Trup powoli się rozkładał, infekując wszytko wewnątrz sakw jaszczuroczłeka. Piwo już się raczej nie nadawało do picia. I dobrze, bo nikt nie pamiętał, żeby Szeklan je kiedykolwiek i gdziekolwiek kupował. W żadnej ilości.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Czerwiec 2014, 10:17:38 »
// On lezy w worku obok a nie w plecaku

-Jasna cholera. Nabawilem sie kataru- powiedzial wstajac z ziemi. Ruszyl pewnym krokiem w strone  wiezy i eyszedl na miejsce gdzie stal juz Roger. Podszedl do niego i zameldowal:

-Juz wiem Sir kto niszczy mury. To trabliny a tu mam dowod- powiedzial odwiazujac worek

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Czerwiec 2014, 10:32:25 »
//Tylko kurde, skąd ty masz ten swój plecaczek z piwami, workiem i całą masą innych potrzebnych rzeczy? Trzeba to unormować. A że w czy obok, to mało istotne na szczęście. :)

Roger Waters spojrzał na rekruta uważnie
- Jeden trablin? Opowiadaj dokładnie co się wydarzyło, co ustaliłeś i jakie wyciągnąłeś z tego wnioski.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Czerwiec 2014, 14:38:38 »
// Pedze :)

-Okazalo sie ze trabliny zaczynaja niszczyc mur kiedy straznicy nie odwiedzaja tego miejsca noca. Byly zdziwione ze ktos przyszedl w tym czasie.Kiedy przyszedlem z pochodnia wtedy kiedy wyrzuciles mnie z komnaty one uciekly bo widzialy ze ktos idzie. Poslij tam noca straznikow bez pochodni wtedy bedziesz miec spokoj- powiedzial

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Czerwiec 2014, 15:24:33 »
- To wszystko, co masz mi do przekazania? Jeżeli tak, to uznamy zadanie za zakończone.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Czerwiec 2014, 16:49:46 »
-Tak to juz wszystko- powiedzialem przecierajac nos reka

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #55 dnia: 08 Czerwiec 2014, 18:34:43 »
Roger Waters, główny pomysłodawca i były lider grupy taktycznej Pink Floyd, podrapał się w niezbyt piękną szczękę. Myślał chwilę, układając sobie wszystko, czego się dowiedział.
- Pozwól, że podsumuję. Jakimś cudem wreszcie udało Ci się dotrzeć na wyznaczone miejsce. Zaskoczyłeś przy pracy trablina i go zabiłeś. Mówiłeś ciągle w liczbie mnogiej, więc mniemam, iż było ich przynajmniej dwóch, ty jednak masz tylko jedno ciało. Drugie zostawiłeś, czy udało mu się zwiać? Chętnie się dowiem. Do tego chciałbym się dowiedzieć, czy trabliny miały jakiegoś mocodawcę, ktoś im wydawał rozkazy? Fakt, lubią psocić, ale raczej jeden, czy tam kilka, nie zapuszczałby się do Bractwa ÂŚwitu i nie kruszył systematycznie muru dla własnego widzimisię. Złapałeś mała rybkę, czy może wielkiego lewiatana? Jak sądzisz?

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Czerwiec 2014, 18:46:42 »
-Udalo mi sie zabuc jednego bo drugi zdarzyl zwiac. Co mnie zaskoczylo to to ze mialy przymocowana line do urwiska i przez nia wchodzily. Co do tego czy ktos nimi dowodzil to nie wiem. Trzeba byc caly czas czujnym Sir- powiedzial Szeklan

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Czerwiec 2014, 19:11:20 »
- Pamiętasz, jak się Ciebie chwilę temu pytałem, czy to wszystko? Powiedziałeś, że tak. Teraz ujawniasz następne fakty? Jaszczurze od siedmiu boleści, zlituj się nade mną. Wybacz, ale chyba zakończymy na tym swoją współpracę i polecę komuś innemu, by się dowiedział, czy ktoś za tym stoi. Nawet nie śledziłeś tego pojedynczego trablina, po którym teraz pewnie nie ma śladów... Wypiszę Ci kwit do kwatermistrza, byś otrzymał swoją nagrodę. Nie trać jednak więcej mojego czasu.


WYPRAWA ZAKOÑCZONA !!
Szeklan miał wiele problemów, by uporać się z zadaniem. Najpierw, nie wiedząc nic o swoim przełożonym, zagadywał przypadkowych ludzi z pytaniem, co ma zrobić. Potem pół dnia spędził na murze obronnym w zupełnie nie tym miejscu, gdzie powinien. Następnie z byle pierdółką chodził do Rogera Watersa, który sprawą się zajmował. Wreszcie jakimś nienazwanym wręcz cudem udało mu się dorwać na gorącym uczynku dwa trabliny, które nisczyły mur. Szeklan pozwolił jednemu uciec, drugiego zabił. Po krótkiej potyczce zaślepiony był tylko i wyłącznie grzywnami, które trabliny mogły mieć przy sobie i ich "orężem", jak to sam nazwał. Nie sprawdził okolicy, nie rozejrzał się więcej, więc pominął dziwną substancję, która uniemożliwiała przyszłą naprawę muru, a którą to trabliny sukcesywnie wcierały w powstałe pęknięcia i ubytki. Nie zbadał również śladów uciekającego trablina, który najpewniej uciekał gdzieś do kryjówki, która mogła pomóc w rozwiązaniu zadania do końca. Zignorował również zupełnie słowa stworka, który jednak poinformował jaszczura, kim jest jego mocodawca. Albo przynajmniej pod jakim imieniem się kryje. Ogólnie rzecz ujmując, Szeklan błądził i do roboty śledczego się nie nadawał.

Trofea:

DarkModders

100 grzywien od kwatermistrza

Talenty:

DarkModders

Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: 1 brązowy talent
Walki: 1 brązowy talent
Premia: 150 grzywien

Forum Tawerny Gothic

Odp: Miękki niczym skała
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Czerwiec 2014, 19:11:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top