Autor Wątek: Jak konie w galopie II  (Przeczytany 3614 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Jak konie w galopie II
« dnia: 04 Czerwiec 2014, 16:06:21 »
Nazwa wyprawy: Jak konie w galopie
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, poprawna polszczyzna
Uczestnicy wyprawy: Kuhin Acker

-Nawet najbardziej cierpliwe umysły mają granice swojej wytrzymałości. - rzekł wkurzony Kuhin. Obrócił się na pięcie i wyszedł z sali. Najpierw poszedł do swojej celi w dormitorium. Musiał się przygotować do wyprawy. Gdy wziął wszystkie potrzebne rzeczy, udał się do stajni, w celu wzięcia konia na wyprawę.

// Sorry. Nie mogłem się powstrzymać, mając taką okazję do zemsty :P W tytule wyprawy dodałem "II" aby istniało jakieś rozróżnienie. Z resztą nie wiem czy tamten tytuł by w ogóle przeszedł.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2014, 16:40:25 »
//Pochwalam za "II" w tytule.

W stajni napotkałeś codzienny harmider. Ktoś czyścił konie, ktoś po nich sprzątał, ktoś jeszcze inny zwyczajem wysoko postawionych prominentów się zwyczajnie opierdalał. Po staremu, znaczy się. Zaczepił Cię rycerz, który widział Cię dnia wczorajszego w towarzystwie Nekkera.
- A ty, młodzieńcze, nie w Donak?

//Jest godzina 11.30, dnia następnego po wyruszeniu twoim i Nekkera do stadniny.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2014, 16:40:25 »

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2014, 16:48:16 »
-Miałem być w Donak, ale po drodze mieliśmy problemy z bandytami i rycerz Nekker kazał mi wrócić tutaj, abym powiadomił o tym odpowiednie osoby. Teraz mam za zadanie wrócić tam i potrzebuję konia. Do kogo mam się z tym zwrócić? - Zapytał rekrut. Wciąż bowiem jeszcze nie do końca ogarniał organizację w bractwie. Z resztą jak wspomniał dzień wcześniej jego towarzysz, bractwo jest tak duże, że nie sposób jest spamiętać wszystkich twarzy.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2014, 17:30:36 »
- Jontek, przyprowadź Płotkę! Nie, nie Płotkę! Daj mu coś mniej narowistego, Otoczak będzie w sam raz! - Okazało się, że rycerz krzyczał do jednego z pomocników, który zajmował się pojeniem koni w boksach stajni. Wziął siodło, które wisiało na pobliskim miejscu, które jest specjalnie przeznaczone do wieszania na nim siodła, gdy nie jest używane i okulbaczył zwierzę. Chwycił wierzchowca za uzdę i podprowadził już gotowego do jazdy do rekruta. Podał wodze i ukłonił się lekko, wracając do swoich obowiązków.
- Jedź, nie trać czasu. Mocny, spokojny ogier, nie powinien sprawiać problemów. Tylko nie zostawiaj go w Donak, ma wrócić. Niektórzy zakonnicy, gdy tam podróżują, docierają na jednym wierzchowcu, a wracają na innym. Sprawia to kłopoty w spisach i organizacji. No nic, zagaduję się, wybacz. Powodzenia.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2014, 17:39:06 »
Kuhin skinął głową w podziękowaniu. - Dziękuję dobry rycerzu. Będę o niego dbał. - Rekrut pogłaskał konia po pysku - Postaram się go doprowadzić tutaj z powrotem... Bo wiadomo, że różne rzeczy mogą się stać. Szczególnie, że ostatnim razem natknęliśmy się na bandytów. Ach! Ale tym razem to ja się zagaduję. To ruszam. Nie mam czasu do stracenia. ÂŻegnaj. - Po tych słowach wsiadł na konia i wyruszył w kierunku Donak.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwiec 2014, 17:43:49 »
Strażnicy przy posterunkach przepuszczali go bez żadnych problemów, więc szybko wyjechał z zasięgu murów obronnych. Wpadł kłusem na poznany mu dnia wczorajszego szlak, już dobrze wyschnięty, gdyż nie padało od tamtego czasu. Pogoda była piękna, słońce świeciło, wietrzyk przyjemnie chłodził, kilka chmurek, obłoczków wręcz, przemykało przez niebo. Po dużo krótszym czasie niż w przypadku podróży wozem o mocy dwóch koni zakonnych, rekrut dotarł do znanego mu rozstaja dróg.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Czerwiec 2014, 17:54:35 »
Rekrut był pewien, że Nekker jest już na miejscu, jednak nie chciał ryzykować przeoczenia czegoś, dlatego wybrał dokładnie tą samą drogę co poprzednio.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwiec 2014, 18:34:56 »
I ta droga wyglądało dokładnie tak, jak poprzednio. Biegła tym samym nurtem, zakręcając w tych samych miejscach, nawet drzewa pod drodze były identyczne. Rekrut dotarł wreszcie na polanę, na której wcześniej napotkali kłopoty. Tym razem było tam kilku podróżnych na kilku różnych wozach. Nic nie sprawiało wrażenia, że coś jest nie tak. Ludzie żartowali, wymieniali się informacjami i towarami. Nic nadzwyczajnego.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Czerwiec 2014, 21:01:19 »
Rekrut zajechał na polanę. Chwilę odpoczynku na pewno mu nie zaszkodzi. Po za tym musiał się upewnić, którędy wiedzie droga. Jak widać po bandytach nie ma tutaj ani śladu. Gdy podjechał, zagadał do znajdujących się tam osób- Witajcie mili ludzie. Powiedzcie mi proszę, którędy mam iść, by dotrzeć do Donak?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Czerwiec 2014, 21:06:53 »
- Kochaniutki - zaczęła poczciwa kobieta, która stała najbliżej - po co masz iść, skoro konia masz ze sobą? A droga prosta przed tobą, nie zabłądzisz. Na najbliższym rozstaju kieruj się w prawo, innej ścieżki nie będzie. Nie da się zabłądzić... - Kobiecina uśmiechnęła się radośnie, przypatrując Ci się lekko przekrzywioną głową.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Czerwiec 2014, 21:14:46 »
-Dziękuję droga pani. - Odparł uprzejmie Kuhin - -Skoro już tutaj jestem... Nie napotkaliście się ostatnio na żadne problemy? Droga jest bezpieczna?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Czerwiec 2014, 21:23:38 »
- Oh, złociutki, wszystko jest w jak najlepszym porządku... - rozkaszlała się nieco, pewnie jakieś przeziębienie. Nic groźnego.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Czerwiec 2014, 21:30:59 »
- W takim razie ruszam w dalszą drogę. Niech Zartat ma was w swojej opiece. ÂŻegnajcie! - Po tych słowach rekrut pojechał dalej w kierunku Donak.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Czerwiec 2014, 21:35:25 »
Rekrut już odjechał, gdy kobieta rozkaszlała się na dobre. Jej głos stał się bardziej szorstki, nienaturalny, odległy.
- Zartat? Orwell nad nami czuwa. Ekh! Ekh! Ekh! Orwell nad nami czuwa...

Rekrut bez przeszkód dojechał do rozstaja dróg. Po drodze nie mijał nic konkretnego, ot zwykły las. Na samym rozdrożu, przy tablicy wbitej w ziemię informującej o kierunkach podróży, coś ładnie zalśniło.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Czerwiec 2014, 21:40:28 »
Kuhin rozkoszował się konną jazdą. Uwielbiał jeździć od zawsze. Wychował się na wsi i zawsze miał możliwość jazdy konnej. Ten koń jednak był inny. Lepszy od tych wiejskich starych szkap. Więc była to dla niego czysta przyjemność. W końcu dojechał na kolejne rozdroże. Od razu zauważył błysk przy znaku. Podjechał bliżej, aby się przyjrzeć co to takiego może być.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Czerwiec 2014, 22:21:05 »
5 grzywien!

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Czerwiec 2014, 06:26:18 »
Rekrut podrapał się po głowie. Bardzo dziwne... Skądże by się tutaj miały one wziąć? - Oczywiście zabrał je. W końcu to dwudziesta część jego tygodniowego wynagrodzenia. Zaczął się jednak rozglądać, co też mogło spowodować, że ktoś je tutaj zgubił. Bo miał wrażenie, że w tych czasach to każdy broni swoich pieniędzy jak tylko może.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Czerwiec 2014, 08:30:20 »
Nikt ich nie bronił, nikt się nie zasadził, po prostu komuś wypadły z kiesy, gdy przemierzał ten szlak. Najzwyczajniej w świecie. Takie rzeczy się zdarzają, no cóż.

Offline Kuhin Acker

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Czerwiec 2014, 15:57:27 »
Cóż... Nic nie widać więc jadę dalej. - pomyślał Kuhin. Spojrzał jeszcze raz na drogowskaz czy aby na pewno jedzie w dobrym kierunku i ruszył do Donak.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Czerwiec 2014, 18:21:15 »
Na miejsce dotarł niedługo potem, góra godzinę względnie spokojnej jazdy. Rekrut mijał po drodze sarenki, zajączki, żuczki, żabki i kilka ptaszków na niebie, które z zapamiętania godnym uporem chciały go perfidnie osrać w locie. ÂŻadnemu na szczęście się nie udało, toteż podróż przebiegała naprawdę sielsko.
Na wzgórzu wyłaniały się pierwsze zabudowania wioski. Spora ilość chatek, o dziwo murowanych, nie drewnianych, z których leniwie unosiły się cieniutkie strużki dymu, stało przy głównej ulicy, nad którą rozpięto zwieńczenie w postaci grubej, szerokiej deski z wymalowanymi niezbyt pięknie wierzchowcami w galopie. Już piękniej by wyglądało, gdyby zostawiono widok na czyste niebo nad nami. Były to przede wszystkim budynki mieszkalne, ale też jakaś karczma, czy też parę warsztatów. Po wjeździe w teren zabudowań, już na wzgórzu, rozciągał się widok na stadninę. Wielkie połacie otwartego terenu na łagodnym zboczu sięgały niemalże po horyznot, odgrodzone co jakiś czas wysokimi i mocnymi płotami. Nie pozwalały one uciec cennym wierzchowcom w siną dal. Rekrut bractwa podążał z wolna udeptanym szlakiem, mijając pracowników przy różnych pracach. Ktoś naprawiał płot, ktoś inny poganiał różnorakiej maści zwierzęta, jeszcze ktoś po prostu się przechadzał, skubiąc słomkę. Na końcu drogi wjeżdżało się na teren majestatycznej hacjendy, której nie powstydziłby się nie jeden szlachetnie urodzony człowiek. Albo elf, ewentualnie mauren, chociaż raczej nie krasnolud. Tuż po wjeździe na teren domostwa, rekruta dostrzegł zakonnik o znajomej twarzy, Nekker. Zawołał go do siebie ruchem ręki. Pochwycił uzdę jego konia i przywitał się.
- Widzę, że jednak udało Ci się dotrzeć. Witaj.

//Godzina jest 13:40

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak konie w galopie II
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Czerwiec 2014, 18:21:15 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top