Autor Wątek: Raz kozie mgle  (Przeczytany 22144 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #500 dnia: 06 Czerwiec 2014, 22:07:50 »
- Zatem ja pójdę z tobą Wampirze zwany Dragosanim.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #501 dnia: 06 Czerwiec 2014, 22:17:11 »
Funeris uporał się z kilkoma dracońskimi szkieletami i miał ruszyć dalej, za swoimi towarzyszami. Dopadł go jednak tak mocny i niespodziewany skurcz żołądka, że musiał na moment przystanąć. Schował miecz do pochwy i chwycił się za kirys, bo za brzuch po prostu nie mógł. Nic to nie dało, więc cierpienie nie chciało ustąpić. Gówno to dało, nawet by można powiedzieć. Dosłownie. Poeta poczuł i usłyszał, że w jego żołądku i jelitach trwa mała rewolucja, podoba do tej, którą Aragorn tłumił kilka miesięcy, czy tam lat. Istna woja domowa między treścią żołądka a treścią jelit. Nie wiadomo, kto czego chciał - nikt nie wysunął roszczeń, nie było żadnego cassus beli, ot po prostu jedni chcieli iść dalej, inni nie pozwalali. Zrobił się zator i wojna gotowa. Skurcze przybierały na sile, więc Funeris nie chcąc zafajdolić całej zbroi od środka, zaczął ją pospiesznie rozpinać. Najpierw ściągnął rękawice, które do niczego mu nie były w tej chwili potrzebne, krępowały tylko ruchy palców. Gdy już uporał się z nimi, musiał zacząć zaciskać mocno zwieracze, gdyż pewna część wojsk żołądkowych pokonała blokady i odnalazła drogę przez jelita. Ekspedycja karna szybko kierowała się ku światłu, które gdzieś tam zawsze jest na końcu tunelu. Czarnego oka nieskończonej otchłani. Już bez rękawic na rękach, rycerz poluzował dolne klamry napierśnika i wyciągnął koszulę ze spodni. Zaczął je rozwiązywać, cały czas trzymając straż w dolnych graniach odbytu. Gówniane wojska odnajdywały swoją drogę przez kręte zakamarki jelit i kierowały się wprost ku wolności, na zewnątrz. Jednak świat zewnętrzny nie był jeszcze gotowy na ich przybycie, więc należało się streszczać z przygotowaniami. Funeris poradził sobie z wiązaniami i szybkim ruchem zsunął spodnie aż po nagolenniki. Oparł się szybko o jakiś sarkofag, gdy to wszystko się zaczęło. Potok brązowego szlamu wylał się na świat, zalewając posadzkę. W armii wewnątrz-organizmowej znajdowali się przeróżni żołnierze. Niestrawione orzeszki, których nie pamiętał, żeby jadł, jakieś zioła, bo waliło całkiem aromatycznie i chyba buraczki, bo miejscami było nieco czerwono. Poeta miał szczerą nadzieję, że nie rozerwało mu odbytu od tej eksplozji nieświeżości, że to naprawdę były buraczki. Kiedy już gówniany grad dobiegał końca, trzeba było rozejrzeć się z czymś, czym można by się podetrzeć. Na szczęście zakonnik opierał się o sarkofag, w którym pozostało kilka niedopalonych szmat z kościotrupów. Na pierwszy ogień, bo był to ogień iście piekielny!, poszła szmatka z twarzy.
- Pan wybaczy, ale potrzeba wzywa. Rekwiruję kawałek twarzy w imię Bractwa ÂŚwitu. Ku chwale Zartata, obywatelu!
Materiał rozpadał się w dłoniach, więc Funeris żarliwie się modlił. Widział wszystko w brązowych barwach, a to nie wróżyło nic dobrego. Jakoś jednak poszło. Wyszło na to, że trzeba było zużyć cały zapas i naprawdę niegodnym opisu krokiem podejść i pożyczyć jeszcze od tego, który leżał zaraz obok. Gdy w końcu sprawa została uznana za załatwioną, Poeta przeżegnał się. Nie sądził, że tyle można wysrać na kilka razy, a on właśnie wyrzucił to z siebie wszystko w ruinach jakieś starożytnego, dracońskiego miasta. Do tego podcierał się kawałkami zbutwiałych szmat, które ostały się w sarkofagach równie starożytnych draconów. Okropna profanacja. Ale cóż, nikt nie zna dnia ani godziny. To jest jak wulkan - jak jebnie, to już jebnie.
Rycerz pozbierał się do kupy, he he, i dogonił towarzyszy. Ci właśnie kończyli walkę. Spojrzał za siebie i rzucił niechętnie:
Eeee... Nie wchodźcie do tamtej małej komnatki, tam nic nie ma. Sprawdziłem.
Wtedy zaczęli się zgłaszać Ci, którzy znali dracoński. Funeris postanowił przyłączyć się do kogoś. Zwrócił się do wampira.
- Nie będzie Ci przeszkadzać moje chwilowe towarzystwo, Drago?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #501 dnia: 06 Czerwiec 2014, 22:17:11 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #502 dnia: 06 Czerwiec 2014, 22:25:08 »
Drago oglądał właśnie ściany, podziwiając ich architekturę i w ogóle, gdy usłyszał słowa pewnego zakonnika, którego imienia nie znał. I w sumie nie wiedział, czy chciałby poznać,a le to inna kwestia. Uśmiechnął się krzywo, słysząc dość dziwnie wypowiedziane zdanie. Zanim zdążył odpowiedzieć dołączył do nich kolejny członek Bractwa.
- Skoro chcecie, to idziemy. - Ruszył, aby rozpocząć poszukiwania. - Nie oddalać się, trzymać broń w gotowości i niczego nie dotykać, proszę wycieczki - powiedział do kompanów. - Wypatrujcie bazgrołów na ścianach, przejść, pradawnych potężnych artefaktów i skrzyń pełnych złota - dodał jeszcze.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #503 dnia: 06 Czerwiec 2014, 22:31:02 »
Gorn ruszył za Dragosanim, rozglądał się za bazgrołami, przejściami, artefaktami, skrzyniami złota, trzymał broń w pogotowiu.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #504 dnia: 06 Czerwiec 2014, 23:16:26 »
Ekipy wyruszyły na poszukiwania. Nawet Aragorn ruszył swoją czarną dupę.

//Kto z kim idzie to wasza sprawa. Kto to odnajdzie to kwestia losowa

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #505 dnia: 07 Czerwiec 2014, 00:35:23 »
Thor myślał sobie Salazar jest w pakcie i jako ostatni ukończył próbę cienia, więc mógłby mi pomóc, Patty uratowała mi życie, za co powinno się przynajmniej oddać koszt miksturki... Trochę bił się tak jeszcze że swoimi myślami, po czym powiedział:
-Jeśli nie masz nic przeciwko, dołączę do ciebie Salazarze.

Canis

  • Gość
Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #506 dnia: 07 Czerwiec 2014, 00:42:13 »
- Proszę bardzo, barona też przygarniemy... zgrabna ekipa... czerwony ork, elf, człowiek i jaszczur... tośmy się dobrali... - myślał głośno szukając znaków symbolizujących warsztat bądź magazyny, tak samo słowa i wyrazy po dracońsku mogące symbolizować takie miejsca. Kompleks był obszerny a pomieszczeń i budynków do sprawdzenia wiele. - Miejmy bronie w pogotowiu... kto wie co tutaj jeszcze się czai...

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #507 dnia: 07 Czerwiec 2014, 00:48:45 »
Ma się rozumieć-Powiedział Thor chwytajac za rekojesc miecza przypiętego do pasa.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #508 dnia: 07 Czerwiec 2014, 01:00:05 »
Themo rozejrzał się po osobach znających Dracoński. Podszedł do wampira i dwóch członków Bractwa.
-Pójdę z wami, jeśli nie macie nic przeciwko. A jeśli macie to i tak idę.
Ruszył za nimi, trzymając miecz w dłoni. Rozglądał się po ścianach wypatrując nieznanych jemu liter, oraz urządzenia, które było przedstawione na rycinie.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #509 dnia: 07 Czerwiec 2014, 01:24:01 »
Lucas dołączył do Patty, pomagając jej w poszukiwaniach. Oczywiście nie mógł sobie pozwolić na to, żeby jej lepiej nie poznać.
- Odpowiedz mi trochę o sobie, chciałbym poznać Twoją historię.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #510 dnia: 07 Czerwiec 2014, 01:38:25 »
- Nie wiem, czy jest wiele do opowiedzenia. Przed Valfden żyłam raczej poza prawem, z początku jako banitka w młodzieżowej bandzie, potem zaciągnęłam się na statek piracki, o czym już wiesz. Imałam się różnych zajęć, ale żadne z nich nie jest już raczej warte wspominania. Na Valfden byłam w kilku organizacjach: z początku, wiedziona własną przeszłością, odnalazłam krwawe kruki i dołączyłam do nich, ale szybko zdałam sobie sprawę, że to nie jest dla mnie, zresztą chciałam odciąć się od mojej "nieprawej" przeszlości. Potem zaliczyłam krótki epizod w bractwie świtu, ale po zniknięciu Meba zakon upadł - wtedy, co wielu dziwiło, dołączyłam do Gildii magów, przewodzonej wtedy przez Gordiana. Po jego śmierci z kolei znowu wróciłam do bractwa i tak już mi zostało.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #511 dnia: 07 Czerwiec 2014, 09:27:01 »
- Dobrze Salazarze. Powiedział elf i wyciągnął łuk z sajdaka jaki i żelazną strzałę z kołczanu, którą trzymał w pogotowiu. Teraz czekał, aż jaszczur odczyta jakieś dziwne znaki i da znać, że znaleźli dane pomieszczenie. Jako, że Nathaniel i tak nie znał języka tego dziwnego ludu to postanowił chociaż się rozglądać dookoła.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #512 dnia: 07 Czerwiec 2014, 09:40:37 »
Anette ruszyła sama wcześniej rzuciwszy okiem na rycinę. Nie potrzebowała ciągłej opieki tak jak obstawał przy tym jej brat, którym zresztą niegdyś sama się zajmowała. Dziewczyna rozglądała się bacznie na wszystkie boki i wolnym krokiem przemieszczała się po chramie.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #513 dnia: 07 Czerwiec 2014, 09:47:09 »
- W takim razie już wiem, skąd w Tobie tyle talentów. Potrafisz walczyć, czarować, jesteś zwinna, silna. Dużo przeszłaś i z tego, co widzę, chyba wyszło Ci to na dobre? - Lucas nie krył wrażenia z umiejętności bitewnych Patty, wszak mogła dużo jeszcze pokazać. - Powiedz mi, jeśli to nie drażliwy temat dla Ciebie. Jak to jest z mężczyznami? Miałaś kogoś, w trakcie Twojego barwnego życia?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #514 dnia: 07 Czerwiec 2014, 10:41:10 »
- Częściej chyba spotykałam się z kobietami - uśmiechnęłam się kącikiem ust - Ale nie było w moim życiu nikogo wartego uwagi.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #515 dnia: 07 Czerwiec 2014, 11:05:43 »
- Rozumiem. Podejrzewam, że w takich miejscach, w których bywałaś cięzko było o porządnych mężczyzn. - Lucas domyślał się jakich typów Patty spotykała. Ale był też pewien, że radziła sobie z nimi bez problemu. Rycerz delikatnie objął jej ramię i powiedział - Jeszcze kogoś takiego spotkasz, jestem pewny. Chodź, poszukajmy tego, co mamy tu znaleźć. - po czym zaczął przeszukiwać pomieszczenie.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #516 dnia: 07 Czerwiec 2014, 12:19:21 »
Tymczasem w innej części chramu, gdzie nie panowały tak miłosne nastroje, czwórka dzielnych bohaterów przemierzała mroczne korytarze. Trójka ludzi i demoniczno-wampirza hybryda przeszukiwali chram w poszukiwaniu czegokolwiek,co mogło wskazać im lokalizację poszukiwanego urządzenia. Na razie jakoś się nie odzywali do siebie, co się oczywiście mogło w każdej chwili zmienić, jeśli tylko któryś z nich nabrałby na to chęć. Sam wampir na razie ochoty takiej nie nabierał, co jednak także mogło ulec zmienia. Szedł w milczeniu przez korytarze, czujnie obserwując... w zasadzie wszystko. Wyostrzone zmysły i wzrok pozwalający widzieć w ciemnościach sporo ułatwiały. Chram może i był oświetlony, ale zawsze można było napotkać jakiś fragment ściany pogrążony w mroku. Drago, mimo własnych słów do "wycieczki", nie dobył broni i nie trzymał jej w gotowości. Było to oczywiście oznaką całkowitego braku manier i złego wychowania, ale cóż. Nie tyle uważał, czy tez wierzył, co raczej wiedział, iż w razie czego zdąży wyciągnąć broń. Albo chociaż zrobić unik przed niespodziewanym atakiem i wtedy dobyć miecza. Tak więc szli sobie przez chram, poszukując szczęścia. Znaczy się starożytnego, dracońskiego urządzenia.

Canis

  • Gość
Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #517 dnia: 07 Czerwiec 2014, 15:16:07 »
- Jak by ktoś potrzebował to tu jest łaźnia... - powiedział odczytując napisy na ścianie po czym ruszył dalej szukając celu jakim miał być warsztat bądź magazyn. - Opowiedzcie coś o sobie, niemiło tak w milczeniu zwiedzać zabytki... Nathanielu nawijaj!

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #518 dnia: 07 Czerwiec 2014, 15:18:06 »
- Co, chcesz usłyszeć jeszcze o mnie?. Wiesz już praktycznie wszystko, a tymczasowo wolę pozostać anonimowy dopóki nie wybiorę organizacji.

Canis

  • Gość
Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #519 dnia: 07 Czerwiec 2014, 15:27:54 »
- A co ma praca do życia prywatnego... Trzeba umieć to miarkować i wiedzieć kiedy i jak się zachować. - Mówił jaszczur czytając i czytając...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Raz kozie mgle
« Odpowiedź #519 dnia: 07 Czerwiec 2014, 15:27:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything