Autor Wątek: Bliżej boga - święta pomsta  (Przeczytany 2400 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Bliżej boga - święta pomsta
« dnia: 20 Maj 2014, 11:21:48 »
Nazwa wyprawy: Bliżej boga - święta pomsta
Prowadzący wyprawę: Isentor
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: ranga paladyn w bractwie świtu
Uczestnicy wyprawy: Kharim Kazama aep Gorem.




Kharim, paladyn bractwa ciągle czekał w kapitularzu, aż król nada mu nową rangę i teraz chyba nastała odpowiednia pora. Również oczekiwał pojawienia się anielicy Zariel.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2014, 11:24:21 wysłana przez Kharim Kazama aep Gorem »

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2014, 11:27:32 »
W kapitularzu zjawiła się Zariel.
- Witaj Kharimie. Król przekazał mi, że dostąpiłeś zaszczytu zostania świętym mścicielem. Nim jednak dopełni się wola Zartata będziesz musiał ukończyć święcenia. Czy jesteś gotów dopełnić swego przeznaczenia?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2014, 11:27:32 »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2014, 11:32:54 »
- Witaj Pani. Tak jestem gotów na wszystko!. Powiedział pewnym głosem krasnolud.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2014, 11:37:59 »
- Mówisz jak prawdziwy sługa Zartata. Zabiorę Cię do miejsca, w którym poznasz różnice pomiędzy pomstą a świętością. Dowiesz się dlaczego walczymy i dlaczego walka o nasze ideały jest czymś słusznym. Nie zostałeś jeszcze pobłogosławiony darem skrzydeł. Dlatego chwyć mnie za ręce, pomogę Ci wznieść się w niebiosa.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maj 2014, 11:42:53 »
Krasnolud oniemiał na słowa Zariel. Dlatego nie wykrztusił żadnego słowa, tylko chwycił anielicę za ręce w nadzei, że nie spadnie z wysokości na ziemię. Nawet oblicze nieba wydawały mu się, czymś zupełnie nie pojętym.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj 2014, 11:44:23 »
Zariel przeniosła Cię na zielone równiny.
- Słyszałeś o tym miejscu Kharimie?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2014, 11:47:45 »
- Nie. Właściwie, to gdzie my jesteśmy?. Krasnolud miał więcej pytań, ale rozglądając się dookoła widział, tylko zielone równiny, w których panował istny spokój, ład i porządek jak nigdzie indziej.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maj 2014, 11:53:01 »
- Odbyła się tutaj wielka bitwa przeciwko wojskom Meaneba. Twoi pobratymcy krwi z Torgonu stanęli naprzeciw armii Valfden.


Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maj 2014, 12:01:09 »
- Nie wiedziałem tego, ale jestem przekonany, że żaden krasnolud z mojej rodziny nie brał w niej udziału. To, Ci mogę nawet przysiąc. Jednocześnie wiadomo, że wojska Valfden wygrały. Krasnolud czuł się zobowiązany jakoś, się wytłumaczyć i oczyścić również dobre imię swoich przodków. Dlatego zadał następujące pytanie. - Dlaczego mnie, tu pani przyprowadziłaś w miejsce dawnego rozlewu krwi?.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Maj 2014, 12:15:37 »
- Dobrze, że postawiłeś to pytanie. Starły się tutaj dwie armie, przywódcy każdej z nich wyznawali inne ideały. Valfden próbowało odeprzeć atak Meaneba. Pozostać ostoją ładu i sprawiedliwości w zniewolonym przez niego świecie. Torgon próbował wprowadzić na siłę doktrynę swego pana. Pytanie brzmi. Kto z nich miał słuszność w swym postępowaniu? ÂŹli ludzie korzystają z podłych środków, by dążyć do osiągnięcia swego celu. Cóż więc mają czynić ludzie dobrzy? Pokonać wroga miłosierdziem? Nie pokonasz podłego człowieka próbując wytłumaczyć mu, że postępuje źle. Występując zaś przeciwko niemu odpowiadając siłą na siłę, agresją na agresje, zabójstwem za zabójstwo czynisz z siebie równie podłego człowieka. Jak więc bronić ideałów światłości, skoro z góry skazani jesteśmy na wyrzeczenie się ich?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Maj 2014, 12:28:04 »
Anielica dała krasnoludowi wiele, do myślenia na ten temat. - Dobre pytanie. Naszych ideałów, możemy bronić, tylko w erze pokoju nauczając ludzi jak się powinno słusznie postępować. Również występując przeciwko złu, które zaciska na nas swe łapy i bronić prostą ludność i pomagając im w trudnych chwilach.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Maj 2014, 12:52:08 »
- Naszych ideałów możemy bronić w każdej sytuacji i w każdej erze. Czy jednak słuszne jest wykorzystywanie środków naszych wrogów do pokonania ich? Kimże jest człowiek, który w imię dobra postępuje źle?
Zadumana Zariel spojrzała w niebo.
- Jestem młodą istotą. Targa mną jeszcze wiele uczuć i emocji. Przez tę część treningu przeprowadzi Cię ktoś o wiele starszy i mądrzejszy ode mnie. Kinraya już wkrótce tu będzie.



Spostrzegłeś anielice w przestworzach. Szybowała z dostojnością i gracją godną feniska.


//Jest ubogo bo wiadomość mi się skasowała.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Maj 2014, 13:02:28 »
Krasnolud wiedział, że Zariel miała dużo racji w tym, co mówiła. Dlatego paladyn również się zamyślił i powiedział.  - Widocznie taki człowiek robi to, co jest słuszne w danej sytuacji, ale wie gdzie leży granica pomiędzy dobrem, a złem czyż nie?. Krasnolud kończył mówić, kiedy ujrzał jeszcze piękniejszą anielice, która zlatywała z niebios. Ciekaw był, czego ona może go nauczyć i jaką mądrość mu, przez to przekaże. Z niecierpliwością małego dziecka oczekiwał nadejścia Kinraya.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Maj 2014, 13:14:32 »
Kinraya delikatnie osiadła na gruncie obok Zariel i Kharima. Pozdrowiła gestem pełnym szacunku swoją skrzydlatą siostrę.
- Witaj siostro.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Maj 2014, 13:16:05 »
- Witaj córo Zartata i Ty śmiertelniku. Przybyłam przeprowadzić twe szkolenie, przybliżyć Cię do łaski naszego Pana. Czy jesteś na to gotów?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Maj 2014, 13:18:45 »
Krasnolud ukląkł, przed jeszcze ważniejszą anielicą. Czyli Zariel nie jest jedyną. Pomyślał chwilę, a na pytanie Kinraya odpowiedział. - Jestem gotów!. Również powiedział z pewnością w głosie.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Maj 2014, 13:24:01 »
- Jesteś wolna siostro, przejmę od tej chwili szkolenie tego śmiertelnika. Powstań krasnoludzie. W oczach naszego Pana wszyscy jego wyznawcy są równi, dlatego, że każdy z nich oddaje mu wszystko co ma i robi wszystko na co pozwalają mu ziemskie ograniczenia. Na tych równinach zginęło wiele istnień. Pamiętam bitwę Valfden z Torgonem, wielką potyczkę nieśmiertelnych sprzed setek lat. Można tu wręcz wyczuć obecność zmarłych. Co więc według Ciebie jest bardziej godnym czynem, cóż ma większą wartość dla Zartata. Obrona niewiasty przed demonem, czy modlitwa i ofiara złożona przez 7 letnie dziecko?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Maj 2014, 13:33:28 »
Krasnolud wstał, po słowach i rozpoczął rozważania w głowie. To, jest jakiś test. Trzeba dobrze odpowiadać na pytania, ale które odpowiedzi są właściwe?. Zadał, to pytanie w swojej głowie i rzekł. - Moim zdaniem stwierdzam, że oba są współmiernie ważne. Dlatego, że nawet jeżeli niewiasta nie wierzyła w Zartata, to po uratowaniu jej, przez Jego wiernego sługę mogła by się nawrócić. Dziecko, jako nie winna istota, która jeszcze nie doznała zła ani cierpienia tego świata w samej swojej istocie jest, czymś pięknym i Bóg światła również to powinien docenić. Taka jest moja odpowiedź.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Maj 2014, 13:40:31 »
- Słusznie. Jeśli stworzenie dało Ci możliwość walki, zyskałeś na sile i umiejętnościach, winneś to wykorzystać do obrony słabszych. Cóż może ofiarować bogu małe dziecię? Walkę w jego imieniu? Nie ma ku temu predyspozycji. Może ofiarować swemu bogu ofiarę i żarliwą modlitwę, bowiem będzie to wszystkim co dziecko posiada. Obie ofiary w oczach Pana będą współmierne.
Kinraya zbliżyła się do krasnoluda, ułożyła dwa palce prawej dłoni na jego czole. Po chwili przenieśliście się do pięknego parku. Spacerowały po nim damy i szlachetni panowie. Tuż przy was mały chłopiec o kruczoczarnych włosach bawił się w piaskownicy tworząc małe rzeczki za pomocą magii wody.
- Cóż możesz mi o nim powiedzieć?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Maj 2014, 13:48:16 »
Krasnolud znów gdzieś się przeniósł w nieznane mu miejsce, ale to akurat było mu bliżej znajome park i dzieci jak i również dorośli, którzy spacerowali. Nawet uśmiechnął się na wieść, że w sumie dobrze odpowiedział na pytanie, ale następne było nieco trudniejsze. - O nim. Wskazał odruchowo na dziecko i mówił dalej.  - Dzieciak, który ma niebywały talent magiczny skoro w takim wieku potrafi już czarować. Myślałem, że tylko dorosłe osobniki potrafią opanować moc magiczną, a tu taka niespodzianka. Zwłaszcza, że to jest magia wody ostatnio rzadko spotykana na ziemi, lecz barwa włosów powinna mi coś uświadomić, ale ciężko mi powiedzieć kto to jest?.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - święta pomsta
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Maj 2014, 13:48:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything