Autor Wątek: Przejście  (Przeczytany 3193 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Przejście
« dnia: 10 Maj 2014, 14:03:11 »
Nazwa wyprawy: Przejście
Prowadzący wyprawę: Devristus
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: 50% walki dowolną bronią
Uczestnicy wyprawy: Funeris Venatio


- W takim razie z chęcią i zapałem podejmę się tego zadania - powiedział Funeris. Kilka nagłych myśli przeszło mu przez głowę. Czuł respekt przed wielkim, górującym nad nim taurenem. Jego głos brzmiał doniośle i odbijał się echem wewnątrz czaszki Poety.
- Mógłbyś mi więc powiedzieć, co dokładnie powinienem zrobić? Jakie jest moje zadanie?

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2014, 20:31:33 »
W przejściu na południu wyspy tam gdzie rośnie las, pojawiło się dużo wilków. Nikt nie wie skąd ani dlaczego. Pozbędziesz się ich

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przejście
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2014, 20:31:33 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2014, 21:05:31 »
Wilki. No tak, od czegoś trzeba zacząć. A akurat te stworzenia nie były zbyt uwielbiane przez nikogo, jak mu się zdawało. No i czemu się tutaj dziwić? Warczą, gryzą i zjadają akurat to, czego inni sobie nie życzą. Naprzemiennie jest to człowiek, koń, owca lub inne zwierze gospodarstw powszechnie uważanych za domowe.
- Rozumiem, oczywiście. Jeżeli zagrażają społeczności, to powinny zostać usunięte - powiedział do potężnego taurena zwanego Madaron. Z chęcią by widział go u swego boku, gdy będzie penetrował las. A nawet niekoniecznie jego, raczej każdego przedstawiciela jego gatunku. Trzymetrowa postać złożona z mięśni i sierści nigdy nie będzie zawadzać, gdy staje się do walki.
- Czy jest coś, co powinienem jeszcze wiedzieć? Jakieś niespodzianki po drodze? Jeżeli nie, to proszę Cię Madaronie, jeżeli mogę się do Ciebie zwracać w ten sposób, wskaż mi chociaż stronę, w którą powinienem się skierować. Pierwszy raz odwiedzam te strony, a do tego miejsca nie kierowałem się od strony południowej.
Po krótkim namyśle dodał jeszcze:
- Być może jest ktoś, kto może mnie zaprowadzić w rejon tego lasu?

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj 2014, 21:14:21 »
Jak wyjdziesz z Opactwa to kieruj się drogą na południe, aż nie zobaczysz lasu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj 2014, 21:38:15 »
- W takim razie wyruszam. Bywaj. Mam nadzieję wrócić niedługo i zdać relację z przebiegu podróży - mówiąc ostatnie słowa wyraźnie się uśmiechnął. Ukłonił się lekko przed potężnym cielskiem chwilowego towarzysza rozmowy i ruszył w kierunku, który określił jako południe. Z racji tego, że zaraz zobaczy, gdzie jest słońce - a dokładniej, gdzie wschodzi i zachodzi - uda mu się ocenić kierunek marszu prawidłowo.
Najpierw jednak musiał pokonać teren opactwa, wydostać się z zabudowań. Nie miał jednak wielkiej ochoty opuszczać tej sali, Lanar Helium. ÂŚwiatło słoneczne, które wpadało do środka przez otwory okienne rozszczepiało się na kamieniach szlachetnych ułożonych na ścianach tworząc niesamowite spektakle barw. Kryształy mieniły się wszystkimi kolorami, niczym tęcza na niebie. Diamenty chwilami oślepiały.
Gdy opuścił salę, znalazł się na dziedzińcu, Atrium. Kierując się do południowego wyjścia, mijał rzeszę krzątających się istot. Instynktownie pomyślał, że sporo kręci się tutaj ludzi. Od razu jednak poprawił się, gdyż ludzi de facto nie dostrzegał. Kilku kupców, których spotkał wcześniej, to jedyni osobnicy jego gatunku. Na wyspie Feros podobno nie przebywało wielu ludzi.
Dotarłszy do południowej bramy, znalazł się na zboczu. Wejścia do Opactwa Valmeth broniła solidna opuszczana krata, przy której ciągle znajdowali się taureni i raanarzy - drugi gatunek, który widział pierwszy raz w życiu. Postanowił jednak, że niczemu nie będzie się dziwić. Przynajmniej na razie. Wolał nie stwarzać złego wrażenia.
Idąc drogą sprawdził stan ekwipunku i poprawił, co mógł. Zasznurował pewniej obuwie, poprawił portki, naciągnął solidnie rękawice. Poprawił klamrę napierśnika, by odpowiednio przylegał do ciała i nie krępował ruchów. Tarczę zdjął z pleców i wydobył z marnej pochwy równie znamienity miecz. Zamłynkował na rozgrzewkę, by rozruszać stawy. Uderzył również płazem w łydki podczas chodu, jak to miał w zwyczaju.
Zaczął zbliżać się do lasu, aż stanął na jego skraju. Droga kierowała się dalej, lecz on wpatrywał się w rosnącą knieję i przetrawiał to, co właśnie widzi...

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj 2014, 15:53:05 »
Po wyjściu z opactwa widziałeś jak Taurenki zajmują się sprawami gospodyń domowych i Taurenów, którzy korzystając z uroków dnia ćwiczyli na zewnątrz. Wiosenny, sielankowy dzień, w którym nic nie miało się stać ani popsuć. Ty mijając te sielankowe widoki, szedłeś przed siebie, aby odnaleźć las i oczyścić leśny traktat wiodący przez niego.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Maj 2014, 17:27:47 »
// Napisałem post wcześniej, że doszedłem do skraju lasu. Dlatego nieco nie rozumiem twojego posta, w którym opisałeś moją wędrówkę do tego lasu... (?). Doszedłem, czy jeszcze dochodzę? Miałem nadzieję, że szanowny pan MG opisze mi, czy coś się zaczęło dziać, jak dotarłem do puszczy. Nawet zacytuję:
Cytat: Wykurwiator
Zaczął zbliżać się do lasu, aż stanął na jego skraju. Droga kierowała się dalej, lecz on wpatrywał się w rosnącą knieję i przetrawiał to, co właśnie widzi...
No i nie wiem, czy to ja nie zrozumiałem Ciebie, czy ty nie zrozumiałeś mnie.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2014, 17:45:53 wysłana przez Funeris Venatio »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Maj 2014, 19:42:21 »
//To gdzie jesteś i jakie tempo w pokonywaniu drogi do celu jest decyzją MG. W tym wypadku Twój post byłby już końcówką, bo jesteś już na skraju lasu, więc i zadanie nie miałoby sensu. Mamy różne możliwości manewru, ale za kreowanie świata na wyprawach odpowiada MG - świata, miejsc w których wszystko jest interaktywne.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Maj 2014, 19:53:13 »
//No tak, to oczywiste. Po prostu założyłem błędnie, że akcja zacznie się w lesie, nie wcześniej. Więc sądziłem, że mam się kierować aż do lasu i dopiero tam MG powie co dalej. To po prostu wyczytałem z tego tekstu, że wilki są w lesie, nie na drodze do niego:
Cytat: Madaron
tam gdzie rośnie las, pojawiło się dużo wilków.


Funeris opuścił więc teren samego Opactwa Valmeth i ruszył przed siebie. Znajdował się na południowej drodze, kierując się w stronę kniei, która majaczyła przed nim. Wabiła swoim widokiem, zapraszała do wewnątrz, kusiła tajemnicą. Kusiła również niebezpieczeństwem, ale Poeta jeszcze o tym nie wiedział. Miało to dopiero nastąpić.
Zachęcony piękną pogodą i celem przed sobą, wędrowiec, z przygotowanym ekwipunkiem, który dumnie dzierżył, kroczył pewnie przed siebie...

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Maj 2014, 18:03:42 »
Byłeś w połowie drogi, gdy Twoim oczom ukazał się pędzący wóz. Na pierwszy rzut oka wiedziałeś, że nie jest to normalne. Rozszalałe konie i brak woźnicy sugerowały straszne konsekwencje i w rzeczywistości tak było. Gdy tylko uskoczyłeś przed wozem, ten wywrócił się. Konie uwolniły się i pobiegły dalej.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2014, 18:36:24 »
Wydawało się, że Funeris znajdował się w połowie drogi z Opactwa do lasu, który miał być jego celem. Słońce świeciło, ptaszki śpiewały, a on - bo w końcu sielanka nie mogła trwać długo - wdepnął w najzwyczajniejsze w świecie wilcze gówno, które skrzętnie ukryło się w trawie, gdy on podszedł do krzaka, by się wysikać. Pęcherze męczył go już jakiś czas i tylko czekał na okazję, by móc mu ulżyć. Wolał tego nie robić na środku drogi...
Gdy tylko wytarł podeszwę o trawę, wrócił na trakt. Z naprzeciwka widać było zmierzający powóz, zaprzęgnięty w dwa konie. Zmierzający nieco zbyt szybko, jak mu się wydawało. Gdy wóz był już tuż tuż, człowiek zauważył, że na koźle nie ma widać woźnicy. W ostatniej chwili udało mu się odskoczyć na bok, by nie zostać stratowanym przez rozszalałe zwierzęta. Szybko wstał na nogi i zobaczył, że wóz wywrócił się na koleinie, w której znajdowała się mała kałuża - tej, którą mijał przed kilkoma chwilami. Konie wypięły się, gdy dyszel złamał się w pół i pobiegły zgodnie przed siebie.
Nie zastanawiając się długo, Funeris podbiegł do przewróconego wozu, by zobaczyć, czy kogoś tam nie ma. Ewentualnie ocenić poziom zniszczeń. Starał się jakoś ocenić sytuację i znaleźć przyczynę.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Maj 2014, 14:51:04 »
Zobaczyłeś młodego Taurena. Rzekłbyś, że nastolatka lub młodego mężczyzne, który w wyniku bliskiego spotkania ze stałym gruntem w znanych wydarzeniu uszkodził sobie co nieco: dziwnie wygięta lewa ręka i prawa noga, rozbita głowa. Z samego wozu została tylko połowa, gdyż druga przeistoczyła się w deski i kawałki drwa leżące dookoła. Widziałeś jeszcze skrzynie z towarami, ale nie byłeś w stanie z tej odległosci ocenić co to.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Maj 2014, 15:02:57 »
Młody tauren, jeszcze nie trzymetrowa góra mięcha - chociaż niewiele mu brakowało... Miał chyba złamane dwie kończyny, bo znajdowały się pod nienaturalnym kątem. Z głowy sączyła się krew. Nie wiedział, czy jest przytomny, czy nie. Postanowił sprawdzić.
Czy coś się stało? Pierwsza myśl, jaka wpadła mu do głowy. No oczywiście, że coś się stało, idioto. Przecież przed chwilą koleś o mało nie zginął. Albo i zginął, tego jeszcze nie wiedział.
- Wszystko w porządku? - zapytał wreszcie, podchodząc blisko do taurena. - Mogę jakoś pomóc, jesteś przytomny? Co się stało?
Niestety Poeta nie posiadał umiejętności, którymi dysponowali medycy, więc niewiele potrafił powiedzieć o stanie wypadkowicza. Jeżeli to było złamanie, to nawet nie potrafiłby nastawić odpowiednio kończyny, usztywnić jej pewnie też nie.

//Młody tauren to nadal wielkie bydle, co nie?

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Maj 2014, 13:50:44 »
//Tak trochę.

Młody Tauren oddychał. Słabo, bo słabo, ale żył. Odzyskiwał świadomość, ale to jeszcze nie było to.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Maj 2014, 14:05:13 »
ÂŻył, tyle dobrego. Funeris nie dotykał go, wolał nie naruszać żadnych złamań, jeżeli jakieś występowały. Taksował taurena pod kątem ugryzień - w końcu szedł polować na wilki, czemu by nie założyć, że to ich sprawka? Omiótł jeszcze raz wzrokiem pobojowisko.
//Z racji tego, iż nie wiem ile metrów/kilometrów odszedłem:
Dodatkowo próbował ocenić jak daleko jest od Opactwa, by sprawdzić, czy uda mu się szybko i sprawnie zawołać kogoś po pomoc. Nie chciał teraz wracać godzinami do pierwszych zabudowań, jeżeli tyle to miało trwać. Mogło się to źle skończyć dla tego tutaj nieszczęśnika. Lecz jeśli za kilka minut znalazłby się na zasięg krzyku, to czemu by nie spróbować?
W międzyczasie nie pozostało mu jednak nic innego, jak tylko obejrzeć miejsca wypadku. Tauren i tak był nieprzytomny. Cucił się wyraźnie, lecz jeszcze nie ocucił się do końca.
- Wszystko w porządku? - nie ustępował jednak w upewnianiu się. Jego głos mógł pomóc osobnikowi szybciej obudzić się z letargu.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Maj 2014, 22:45:59 »
Od samego Opactwa byłeś 25 kilometrów, zaś od najbliższego zabudowania 10 kilometrów. Tak przynajmniej oceniałeś odległość na podstawie przebytego czasu i swoich możliwości. Jednakże oglądając poszkodowanego zauważyłes na nogach i rękach kilka ugryzień, które przypominały te wilcze, ale nie mogłeś tego oficjalnie stwierdzić. Tauren był na tyle przytomny aby powiedzieć:
Boliii.....

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Maj 2014, 22:53:46 »
- Mogę Ci jakoś pomóc? Słyszysz mnie, rozumiesz? - próbował dowiedzieć się czegoś.
Skoro boli, to wiesz, że żyjesz. To akurat przemknęło mu przez myśl. Tauren przemówił, więc nie było chyba z nim aż tak źle.
- Miałeś na wozie jakąś miksturę, która może Ci pomóc? - nie wiedział, czy tamten go usłyszy, ale wolał spróbować. Rozglądał się wokół w poszukiwaniu czegoś, co mu pomoże. Co mu pomoże pomóc. Może jakieś w miarę czyste płótno na bandaż?//Hie hie.//
ÂŚlady ugryzień sugerowały, że ten młodzieniec może wiele wiedzieć o tym, czego dotyczyło zadanie Poety. Do Opactwa było jednak za daleko, by wołał kogoś po pomoc. Dlatego musiał zostać z taurenem. Poza tym Funeris ma dobre serce - raczej by go nie zostawił, czy by był zajęty czymś, czy nie.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2014, 22:59:43 wysłana przez Funeris Venatio »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Maj 2014, 10:53:40 »
//Punkt dla Ciebie.

Skrzynie wyjęczał z bólem młody Tauren. Nie wiedziałeś, że zdaje sobie z sytuacji w jakiej się znalazł. Znajdując mikstury leczenia mogłeś przynajmniej uśmieżyć mu ból i zagoić lekkie rany. Jednakże z drugiej strony wiedziałeś, że nie możesz zostać z nim długo.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Maj 2014, 11:04:43 »
Szybko odnalazł skrzynię, która leżała obok złamanej osi wozu. Otworzył ją i zajrzał do środka.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Przejście
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Maj 2014, 11:07:16 »
ÂŁącznie skrzyń było 6 i 10 worków z ziarnem, z których większość pękła. Podszedłeś do najbliższej skrzyni i to co w niej znalazłeś to tylko skóry zwierzęce, a więc nie było to czego szukałeś.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przejście
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Maj 2014, 11:07:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top