Autor Wątek: Płaszczyk z Bobra  (Przeczytany 1077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucjan VilfildAutor wtku

• Myśliwy
  • Reputation Power: 5
  • Lucjan Vilfild nie ma żadnego wpływu.

• Karta postaci

Płaszczyk z Bobra
« dnia: 02 Kwiecień 2014, 22:16:27 »
Nazwa wyprawy: Płaszczyk z Bobra
Prowadzący wyprawę: Aragorn
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Brak
Uczestnicy wyprawy: Aragorn, Lucjan Vilfild

Lucjan był już właściwie gotowy do drogi. Swojego konia też miał pod ręką, bo po przyjeździe do Atusel zamiast zostawić go w miejskich stajniach, zaparkował na rynku prawie przed samymi drzwiami do siedziby Wiewióra.

//Dzisiaj już nie mam czasu odpisać za bardzo.

Offline Hagmar

• Obywatel
  • Reputation Power: 326
  • Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.

• Karta postaci

Odp: Płaszczyk z Bobra
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2014, 22:32:50 »
//Spoko

Aragorn niestety konia zostawił w stajniach a pod "Wiewióra" po prostu się teleportował. Chcąc nie chcąc ruszyli z wolna w stronę stajni.
- Zacznijmy od tego że nie lubię "wyższych sfer". - zaczął rozmowę postukując kosturem o bruk. - Jestem prostym... prostą istotą. I daleko mi do takiego np. hrabiego Cadacusa który czasami aż ocieka obyciem i manierami. Pije, pale i pierdole. Także możesz mi mówić po imieniu boś już dowiódł że masz potencjał. Przy okazji, jestem czarnym draconem. Efektem eksperymentu alchemicznego, miałem jeszcze skrzydła ale urwało mi je w trakcie walki z jakimś opętanym chujem. I przy okazji, param się magią.
Jestem pieprzonym kwiatem lotosu na chędożonej tafli jeziora.

• Myśliwy

• Karta postaci

« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2014, 08:11:47 »
Lucjan szedł obok słuchając spokojnie i prowadząc konia za uzdę.
-Nie wyglądasz na maga.-Zauważył, gdy dracon skończył mówić.-No, może ten kostur.
-Ze mną sprawa ma się jeszcze prościej. Jestem najemnikiem. Właściwie to byłem najemnikiem. Teraz pracuje dla Kompani, więc rzeczywiście dla ciebie. Wcześniej zajmowałem się różnymi rzeczami.-Mimo wszystkiego co Aragorn mu o sobie powiedział, Vilfild wolał nie wywlekać na światło dzienne swojej bandyckiej przeszłości. Po prostu niektórymi rzeczami, które miały wtedy miejsce nie warto się specjalnie chwailić.
-Co takiego spodziewasz się znaleźć w Ombros?

Offline Hagmar

• Obywatel
  • Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.

• Karta postaci

« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2014, 10:23:46 »
- Mam 800 lat Lucjan, magię studiuje od niedawna. - skupił w sobie moc i nad prawą dłonią wytworzył mały płomyk - - Znam kilka zaklęć żywiołu ognia i całą magię śmierci.. Ostatnie słowo powiedział ciszej, jego kompan i tak by zauważył że używa zaklęć tak paskudnych że hej... - I tak się byś dowiedział... Co do Ombros, chcę zrobić nalot na ich magazyn i pojmać ich szefa.

• Myśliwy

• Karta postaci

« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwiecień 2014, 14:57:57 »
-To znaczy, że jesteś nekromantą. Pewnie to nie najzdrowsza ciekawość, ale aż mnie skręca żeby zobaczyć jak sobie radzisz z bobrami. Zdarzyło mi się kiedyś widzieć w akcji jednego czarodzieja i kilku strażników. Walka była widowiskowa, chociaż raczej krótka.-Wyznał i doszedł do wniosku, że za bardzo już odbiega od tematu.
-Pójdziemy tam we dwójkę?

Offline Hagmar

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwiecień 2014, 20:02:24 »
- Tak jestem nekrusem. Damy sobie spokojnie radę. Skoro skręca cię ciekawość odnośnie mej mocy to może zostań Bestią? Stałbyś się niemal niepokonany w walce.

• Myśliwy

• Karta postaci

« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwiecień 2014, 20:14:30 »
-Ha! To znaczy, że naprawdę istnieją! Przyznam, że nie do końca w to wierzyłem. Podobno to przez ich mutacje. Ciężko dać temu wiarę, chociaż ty też jesteś, jak sam powiedziałeś, efektem eksperymentu. Na tej wyspie muszą żyć naprawdę zdolni alchemicy.-Wywnioskował.
-Mówisz jakby zdobycie tej mocy było takie łatwe.

Offline Hagmar

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #7 dnia: 03 Kwiecień 2014, 21:08:27 »
- Dwoje naszych szlachciców jest bestiami, w tym mój wasal. Niby nie, masz 25% szans na przeżycie procesu przemiany. Ale warto. Powiedział gdy dotarli do stajni skąd zabrał swojego konia i ruszyli ku dystryktowi Kadev. - Sam zacząłem studiować alchemię, niby prosta sztuka ale gdy zaczniesz eksperymentować staje się trudna. Wiem że mówię dużo ale wydajesz się porządnym człowiekiem.

• Myśliwy

• Karta postaci

« Odpowiedź #8 dnia: 04 Kwiecień 2014, 15:12:09 »
-Taki mam wyraz twarzy.-Zażartował wskakując na konia.-Ludzie lubią przy mnie mówić.
Ta cała sprawa z bestią brzmi ryzykownie... Z drugiej strony, jakoś trzeba umrzeć. Zdarzyło mi się dowiedzieć coś o tak zwanym Pakcie. Po tym co teraz usłyszałem jestem skłonny uwierzyć i w jego istnienie. Chyba przyjrzę się temu bliżej, gdy już wrócimy.

//Jak już dwóch MG mi o tym mówi, to znaczy że naprawdę coś może być na rzeczy  :P

Offline Hagmar

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwiecień 2014, 19:22:14 »
- Istnienie Paktu to nie tajemnica, jesteśmy po prostu... nierozumiani przez pospólstwo. - mówił gdy jechali traktem - Niestety, bycie wolnym strzelcem na Valfden jest trudne jeśli chodzi o naukę. Nigdzie np. nie nauczysz się mistrzowskiej walki toporem. Zatrzymamy się „U Ignacego”. Powiedział gdy zaczynało się ściemniać i robić zimno, wszak Hemis był.

• Myśliwy

• Karta postaci

« Odpowiedź #10 dnia: 04 Kwiecień 2014, 20:02:08 »
-Może być. To gdzieś na trakcie?-Zapytał i poruszył barkami by wygnać z nich uczucie chłodu. W takich chwilach żałował, że nie ma jakiegoś porządnego futra. Każda karczma była zatem mile widziana.
-Myślałem żeby zaciągnąć się do Bractwa ÂŚwitu, podobno potrzebują ludzi potrafiących zrobić z głową coś więcej, niż tylko włożyć na nią hełm. Odstraszyły mnie tylko te ciągłe modlitwy, klasztor itp. Ponoć muszą nawet żyć w celibacie, ale nie wiem ile w tym prawdy, a ile plotek.

Offline Hagmar

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #11 dnia: 04 Kwiecień 2014, 20:29:25 »
- Bractwo i celibat? Dracon tak parsknął śmiechem że aż się opluł. - Hahaha. Przedni dowcip Lucjan, oni nawet zbyt często się nie modlą... Ten ich "klasztor" to solidna twierdza. Szczerze? Gdyby nie to że traktują Zartata jako jedynego i słusznego boga to bym ich lubił, a tak to tylko szanuję. Dojeżdżamy. Zajazd „U Ignacego”
Zajazd położony jest na trakcie prowadzącym z Efehidonu do Atusel, stoi na styku gmin Leamis i Atusel. Wybudowany krótko po tym jak w Atusel powstała arena gladiatorów. Jest jedynym miejscem w tamtych okolicach, gdzie można porządnie zjeść i odpocząć. Duży ruch, liczebność gości oraz znakomita jakość obsługi i potraw sprawia że jest to jedna z najbardziej dochodowych tawern w okolicy.

• Myśliwy

• Karta postaci

« Odpowiedź #12 dnia: 04 Kwiecień 2014, 20:51:03 »
-Kolejny dowód na to, że nie warto słuchać plotek.
Gdy dwójka podróżnych spokojnie zajechała pod karczmę, Lucjan zeskoczył z konia.
-Wolę samemu się nim zająć, więc zejdzie mi chwilę dłużej. Nie masz nic przeciwko żebym dołączył za chwilę?-Rozmawiali jak równy z równym, ale byłemu żołnierzowi zawsze ciężko zapomnieć kto naprawdę dowodzi, co w sumie jest całkiem dobre, bo pozwala uniknąć jakichś nieporozumień. Kto wie? Może dracon ma jakieś plany względem tej karczmy i nie zatrzymali się tu przez przypadek? Lucjan uważał, że zdolność szybkiego myślenia jest jedną z jego zalet. Nic tedy dziwnego, że w jednej chwili rozpatrywał wszystkie możliwe ewentualności.

Offline Hagmar

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #13 dnia: 04 Kwiecień 2014, 21:05:20 »
- Spokojnie, zamówię nam po grzanym piwie z imbirem i coś do żarcia. Dracon zostawił swojego bojowego ogiera stajennemu i wszedł do ciepłego wnętrza.
- Ignacy druhu. Jak tam "ynteresy"?
- A witam pana dobrodzieja, idzie dobrze. Wiadomo, na Hemis ruch mniejszy. Ale latem było świetnie, zatrudniłem nawet dodatkowego stajennego. Co podać? A! Był tu Yarpen mówiąc że skoro i tak się tu zatrzymacie to mam wam przekazać że: "Stary łysy skurwiel jest w Ombros, reszte zadziobią wrony".
- Dzięki, dwa grzane piwa i coś na ząb.
Dracon zajął miejsce przy stole.

• Myśliwy

• Karta postaci

« Odpowiedź #14 dnia: 04 Kwiecień 2014, 22:14:07 »
Lucjan uwinął się ze swoim wierzchowcem dość szybko. Gdy wchodził do gospody usłyszał jeszcze ostanie słowa karczmarza skierowane do dracona i zamówienie tego drugiego. Na wzmiankę o grzanym piwie Vilfild zatarł ręce, ale bardziej interesowało go kim jest owy "stary łysy skurwiel". Usiadł naprzeciwko Czarnego, jak zaczął w myślach nazywać towarzysza. Spowodowane to było oczywiście zykłym skojarzeniem z kolorem skóry, a właściwie łusek, dracona. O jakimkolwiek rasiźmie nie może tu być mowy.
-Domyślam się, że skuriwel z Ombros to człowiek którego szukamy.

Offline Hagmar

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #15 dnia: 04 Kwiecień 2014, 22:22:21 »
- Tak, jeden z czterech celów. Do pozostałych trzech kazałem nająć profesjonalistę. Oby mu się powiodło bo inaczej będzie źle...

• Myśliwy

• Karta postaci

« Odpowiedź #16 dnia: 04 Kwiecień 2014, 22:33:53 »
-Gdy Bobry zorientują się, że ktoś na nich poluje mogą się domyślić kto to zaplanował. Z tym że ci pozostali nie są tak ważni jak ten. Inaczej byśmy go nie porywali, więc to musi być dla nich ktoś znaczący. Jak bardzo?

Offline Hagmar

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #17 dnia: 04 Kwiecień 2014, 22:41:29 »
- Idziemy zarąbać ich szefa. Ma nadzorować spory transport broni do Mor Andor. Szansa jedna na milion. Popił piwa. - Będzie masa papierkowej roboty i wyjaśnień bo król o niczym nie wie...

• Myśliwy

• Karta postaci

« Odpowiedź #18 dnia: 04 Kwiecień 2014, 22:54:17 »
-Znaczy drobna zmiana planu, chyba że od początku chciałeś go zabić. Mi za jedno.
Wzruszył ramionami, by pokazać że to faktycznie szczegół i obejrzał się do tyłu. Karczmarz już niósł piwo i tacę z jakimś jedzeniem, chociaż Lucjan nie mógł ze swojego miesjca zobaczyć co to dokładnie takiego.
No a ten zawodowiec... Rzeczywiście jest taki dobry? Chyba słyszałem w twoim głosie nutę zwątpienia...

Offline Hagmar

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #19 dnia: 04 Kwiecień 2014, 23:04:09 »
- Szczerze? Obawiam się że Yarpen najął jakiegoś młokosa. Obecne Kruki to gówno, zobaczymy... najwyżej będzie afera i to polityczna. W machlojki Bober Commando wplątane jest kilka osób ze szlachty. Dracon podziękował karczmarzowi za posiłek, chleb, kawał szynki i sera. Skromnie ale kto powiedział że na tym skończą. Popił grzańca. - Na nasz cel jest nakaz aresztowania, co prawda nie za oszustwa finansowe i przemyt ale zawsze coś. Hmm. Cały czas ja gadam. Opowiedz coś o sobie ty teraz.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.