Autor Wątek: Raport specjalny - kopalnia żelaza  (Przeczytany 3214 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Marzec 2014, 22:51:59 »
-Jestem Thor Grom z domu Odyna, przysłano mnie tu w celu otrzymania raportu z tej kopalni.
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2014, 22:54:04 wysłana przez Thor Grom »

Canis

  • Gość
Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Marzec 2014, 22:53:43 »
- Kto cie przysłał! Jakiego raportu!?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Marzec 2014, 22:53:43 »

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Marzec 2014, 11:18:39 »
-Przysłał mnie Komisarz ds. organizacji ochrony górniczej Georg Hertling. Mam sprawdzić ilu jest robotników, ilu strażników pilnuje obiektu i ile wydobyto skrzyń żelaza.

Canis

  • Gość
Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Marzec 2014, 11:50:24 »
- Otworzyć bramę!

Usłyszałeś od zarządcy kopalni, a po chwili brama się otworzyła.

- Inspekcja! W szeregu zbiórka!

Po czym cała straż się zebrała na placu przeładunkowym. Przechodząc poprzez bramę zobaczyłeś wszystkich strażników stojących na baczność przed krasnoludem Stoikiem. było to 30 osób łącznie ze straży górniczej, wyposażone w bronie i zbroje, były to różne odzienia, różne bronie, z tego względu, ze są to ochotnicy, a nie regularna, normowany oddział. Pon pokazie rozeszli się do swoich obowiązków, 18 zeszło w głąb kopalni pilnować wydobycia, reszta powróciła do patrolowania fortyfikacji.

- Tyle mamy strażników. górników jest 90. wydobycie musisz sprawdzić sam schodząc w dół. Ja się nei zajmuję minerałem, ja zarządzam tutaj zasobami ludzkimi. - powiedział cuchnący odorem potu i paru innych rzeczy krasnolud. Po czym wrócił do swoich obowiązków zostawiając ciebie samego. Przed tobą znajdowało się wielkie wejście do kopalni, otwarte.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Marzec 2014, 12:21:20 »
Nie mając innego wyjścia, wszedłem do środka kopalni. Przez pierwsze dziesięć metrów było ciemno, ale już pod koniec, gdy już całkowicie byłem w kopalni jako takiej, wtedy to ujrzałem.

Canis

  • Gość
Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Marzec 2014, 17:41:45 »
Wejście do kopalni i cała droga do wnętrza była oświetlona, początkowo blaskiem słońca, później powbijanymi co parę metrów pochodniami.

Idąc w głąb tunelu mijałeś niewielkie wgłębienia, gdzie parę osób z kilofami w łapkach kuło w skale, lecz były to pojedyncze osoby. Po przejściu 40 metrów wszedłeś do wielkiego, pionowego szybu wydrążonego w skale. wokół szybu został skonstruowany system drewnianych kładek, aby móc po ruszać się z góry na dół i odwrotnie. Każda kładka łączyła się z niższym "pokładem" kopalni, z których odchodził po jednym, wielkim bocznym szybie, w których pracowało po kilkanaście osób kując bez przerwy w skale, wydobywając złoża żelaza.

Co chwilę widziałeś patrolujących strażników, którzy nie raz zatrzymywali się w szybach i stojąc obok pracowników kontrolowali ich bezustanną pracę, a zarazem pilnując przerw, na które również zasługiwali. Co rusz schodząc kładkami spojrzałeś w dół, gdzie widziałeś wielką kupę brył żelaza, którą parę osób pieczołowicie ładowało do skrzyń. Obok hałdy żelaza stał piec hutniczy, w którym dokonywano obróbki części z brył. Blisko tych dwóch obiektów, hałdy żelaza i pieca hutniczego stał dostojnie ubrany, w lekki strój, lecz niezwykle zdobiony, ewidentny bogacz, najpewniej zarządca, który może także udzielić informacji.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Marzec 2014, 20:00:02 »
-Witaj-rzekłem do chyba zarządcy-Przysłano mnie tu, żebym się dowiedział, ile żelaza wydobywacie.

Canis

  • Gość
Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Marzec 2014, 20:41:47 »
Nie usłyszał ciebie, w końcu znajdował się parę poziomów kopalni niżej, widzisz go z daleka.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Marzec 2014, 01:20:34 »
Zeszłym więc na dół i powtórzylem  mu swe słowa:
-Witaj, przysłano mnie tu, żebym się dowiedział, ile żelaza wydobywacie.

Canis

  • Gość
Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Marzec 2014, 08:13:36 »
- Jak na razie to mamy gotowe 20 skrzyń do transportu. - odpowiedział nie odrywając wzroku od swoich dokumentów, a zarazem co chwila spoglądał na wykonywaną pracę przy kopcu rudy żelaza i piecu hutniczym.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Marzec 2014, 14:04:06 »
-Dobrze więc, w takim razie wrócę chyba zdać raport.

Canis

  • Gość
Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Marzec 2014, 17:38:22 »
I tak stałeś przy kopcu rudy i piecu hutniczym, wokół ciebie co chwila przechodzili górnicy nosząc kolejne bryły do kopca.


Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Marzec 2014, 19:00:45 »
Gdy skończyłem mówić, od razu wyszedłem z kopalni i podszedłem do Stoika i spytałem się go:
-Stoiku, czy mogę pożyczyć od ciebie wierzchowca, ponieważ mojego konia przestraszyły wilki, a nie chcę wracać do domu na piechotę.

Canis

  • Gość
Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Marzec 2014, 19:53:14 »
Gdy wychodziłeś z kopalni, jeszcze będąc w obrębie tunelu, zaczęła trząść się ziemia, straciłeś równowagę i się rpzewróciłeś, szczęśliwie niczego sobie nie robiąc. Nagle, w trakcie trzęsienia usłyszałeś huk pekających skał i nagle uniosły się tumany kurzu.

Chwilę później trzęsienia zaczęły ustawać, i rozległo się wołanie o pomoc, oraz ryk trąby. nagle z zewnątrz zaczęli biec strażnicy do środka by sprawdzić co się stało i pomóc w akcji ratowniczej... Obok ciebie przebiegło 13 strażników do środka...

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Marzec 2014, 21:42:30 »
Chcąc się dowiedzieć co wywołało te wstrząsy, pobieglem razem że strażnikami w głąb kopalni.

Canis

  • Gość
Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Marzec 2014, 22:07:53 »
Gdy zbliżałeś się do głównego szybu w dół, zobaczyłeś, ze sklepienie się zarwało i górna płyta, która była dotąd nieodkryta odsłoniła dziurę wewnątrz skale. nagle na ciebie i strażników wyskoczyły trzy krwiożercze Spijacze.



3x Spijacz

Wraz z tobą na miejscu jest 15 strażników, którzy ruszyli do walki w imię bronienia życia pracowników, w imię dobra królestwa.

//Nie opisuj działań strażników. To opisuję ja. Opisuj wyłącznie własne działania, pamiętaj o swoich możliwościach bojowych, oraz o statystykach przeciwników.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Marzec 2014, 22:16:11 »
Gdy tylko zobaczyłem te bestie, od razu ruszyłem, by z nimi walczyć. Lecz nawet gdy były one zajęte strażnikami, nie miałem jak ich atakować. Znając ich słabość, cofnął się kawałek i wziąłem że ściany zapaloną pochodnie. Nie mając dobrej pozycji do ataku, postanowiłem poczekać, aż odslonią się na atak.

Canis

  • Gość
Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Marzec 2014, 23:18:05 »
Gdy zwlekałeś tak z działaniem zauważyłeś, że troje strażników poległo w walce, zabijając jednego spijacza. 

2x Spijacz

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Marzec 2014, 23:54:58 »
Gdy tych 3 strażników poległo, zostało po nich puste miejsce, które wykorzystałem, by podejść do spijaczy. Gdy byłem dość blisko, chwyciłem miecz i szybko użyłem cięcia, by odsłonić trochę wnętrzności brzucha jednego z nich. Wiedząc gdzie mam atakowac, przeciął jego brzuch jeszcze dwa razy tak, by móc centralnie zatakowac. Mając już miejsce bardziej podatne na atak, wziąłem pochodnie w pusta przestrzeń brzucha i czekałem jak zareaguje potwór.

Canis

  • Gość
Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #39 dnia: 24 Marzec 2014, 00:11:00 »
powiodło się to cudem, gdyż spijacz zajęty był innym strażnikiem. gdy wyprułeś jego wnętrzności cudownym cięciem, to bestia padła martwa, nie trzeba było machać pochodnią nawet. Ostatni spijacz został zabity przez pozostałych strażników.

- Dzięki za pomoc, teraz już idź, musimy to uprzątnąć i wrócić do pracy... Jeżeli możesz, poinformuj o tym zajściu komisarza Hertlinga... Tak możesz wziąć jednego  naszych koni. - powiedział Stoik, zarządca, biegnąc i zakasując swoją kiecę by sprawdzić co się tu wydarzyło.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Raport specjalny - kopalnia żelaza
« Odpowiedź #39 dnia: 24 Marzec 2014, 00:11:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top