Autor Wątek: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.  (Przeczytany 4895 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Styczeń 2014, 15:58:43 »
Zwierzęta wyczuwają strach... To może jedno oznaczać - dowódcą jest, albo mag, albo jakaś straszna siła. Lucas postanowił nie stać w obrębie placyku, a odejść delikatnie na bok, tak aby nadal być blisko.

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Styczeń 2014, 19:20:49 »
-Stać! - Rozległo się za twoimi uszami jak tylko drgnąłeś. Gdy odwróciłeś głowę ujrzałeś strażnika miejskiego. - A ty co tutaj robisz, w takim szemranym miejscu!

Z jednej strony wiesz, że miał przyjść do ciebie kontakt, z drugiej strony jest to strażnik miejski... wiesz, ze nikt tędy nie chodzi, a może to regularny patrol... Wiesz, że nie masz z nim szans w walce, a podniesienie reki na strażnika miejskiego z pewnością będzie skutkowało ciężkim procesem...

//Nie zazdroszczę ci sytuacji...
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2014, 19:23:23 wysłana przez Salazar »

Forum Tawerny Gothic

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Styczeń 2014, 19:20:49 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Styczeń 2014, 13:31:08 »
Lucas stanął jak wryty, kompletnie bowiem nie wiedział co robić, jak się zachować, ani tym bardziej co odpowiedzieć. Postanowił zagrać niewinnego:
- Spokojnie, drogi strażniku nie ma powodu do obaw. Jestem nowy w Valfden, zawsze byłem maniakiem szwędania się po nocy, aż trafiłem na to miejsce, czymś mnie przyciągnęło, nie jestem w stanie powiedzieć czym. - być może tak mógł się dowiedzieć, czy to kontakt, czy prawdziwy strażnik.

//Sam mnie w taką wplątałeś. :D

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Styczeń 2014, 15:18:33 »
Jak to mówią, gdyby zabrać z Valfden wszystkich strażników miejskich i przenieść na Varrok, to na Varrok wzrósł by współczynnik inteligencji, ale na Valfden również... Więc strażnik wzruszył ramionami i powiedział.
- To wiesz co? ja cie popilnuje, żeby ci się nic nie stało, pełno bandytów tu się kręci, lepiej byś miał ochronę tak spacerując po mieście. A ja i tak muszę patrol odbębnić. Nie przyjmę odmowy, zawsze chętnie pomagam! - Dopowiedział z baranim uśmiechem jak na młotka przystało.

Gdy tak stałeś z tym strażnikiem, zauważyłeś, że za winklem jednego z odległych domostw wychyliła się zakapturzona gęba, ale od razu schowała na widok strażnika.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Styczeń 2014, 00:51:09 »
Cholera, kontakt mi ucieka, muszę się go pozbyć. Tylko jak? Nie chce stąd iść, upierdliwy gnojek... Lucas myślał gorączkowo. Strażnik nie zamierzał wcale sobie iść, a kontakt owszem. To był pierwszy test, jeśli udałoby mu się pozbyć natręta, zyskałby w oczach swoich zleceniodawców. Tylko nie wiedział jak.. Strażnik był głupi, może go postraszyć.
- Panie strażniku, nie martwcie się o mnie. Nim wkroczyłem na ścieżki prawości pracowałem jako płatny zabójca. Umiem się bronić, umiem też uciekać. Jak będzie trzeba to i was ochronię. Stojąc tu ze mną nie odbębnicie patrolu. Wiem jak postępować z bandytami. - Lucas stanowczo pogładził przy tym klingę swego miecza.

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Styczeń 2014, 16:37:28 »
- A ja tu jednak postoję. - Powiedział, skrzyżował ręce i patrzył w ciebie, coraz bardziej wątpił w prawdziwość twoich słów i przygotowywał się do ewentualnej obrony przed zuchwałym obdartusem, za którego ciebie uważał. Był pewny siebie, znając swoje mistrzowskie techniki walki orężem, a po twoim wyglądzie wnioskował, ze są nikłe, podstawowe. Zobaczyłeś znowu wychylającą się mordkę zza winkla domu, która ponownie schowała się.


Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Styczeń 2014, 23:29:33 »
Lucas skinął strażnikowi na znak, żeby nachylił się do niego. Musiał wyznać prawdę, inaczej nigdy się go nie pozbędzie.
- Panie strażniku, przeszkadzacie. Dostałem bardzo ważne zadanie od komisarza Georga i jeżeli to spartaczę, to możecie być pewni, że czekają mnie gorsze rzeczy niż kilku bandytów w tym zaułku. Jeżeli będziecie tu znać, wystraszycie wszystkich i niczego się nie dowiem.

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Styczeń 2014, 23:54:39 »
Zamurowało go, spoważniał trochę i zaczął gorączkowo myśleć.
- Te, ale ty z bractwa świtu nie jesteś czasem? No tak... to wybaczcie paladynie, rozumiem, że to kamuflaż... - Trochę głupio mu się zrobiło z podejrzeń kierowanych do członka elitarnego oddziału rycerskiego. - W takim razie idę... - powiedział i poszedł dalej. Gdy zniknął w odmętach mroku, z za winka wyszedł bandyta.

1x Bandyta

Podszedł do ciebie i obejrzał ciebie. Nie rozpoznał się, lecz widział twoją twarz. Rozmyślał gdzie ciebie widział i z pewnością prędzej czy później sobie przypomni. Ty rozpoznałeś go, widziałeś go na ulicy jak wychodziłeś z punktu rekrutacyjnego Bractwa świtu i zmierzałeś do siedziby bractwa. Wiesz, ze prędzej czy później pewnie ciebie rozpozna.

- Czego chciał? Czy my się nie znamy? Przybywam tu, bo czegoś chcesz, być może zdołamy sobie pomóc, ja dam tobie informację, a ty dasz mi... Nim zadasz pytanie, lub poprosisz, powiedz coś, czego nie wiem. - Powiedział lustrując ciebie swym kaprawym okiem.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Luty 2014, 19:34:40 »
Zdziwiony Lucas, zaskoczony pytaniem, zadał jedno:
- Ja w interesach, a co Ty takiego o mnie wiesz?

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Luty 2014, 22:03:31 »
- Tyle co powiedziałeś karczmarzowi. Jak powiedziałem, powiedz coś ciekawego, co mnie zainteresuje, co będzie czegoś warte, a ja odpowiem na twoje pytanie. masz jedną szansę, potem odejdę, pomyśl co powiesz i o co zapytasz.

Wiedział, że miał przewagę, niekoniecznie fizyczną, po prostu to on wiedział coś, co ty miałeś się dowiedzieć....

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Luty 2014, 14:59:36 »
- Zatem wiesz już wszystko. Chcesz ciekawostek? Skoro moim niby zleceniodawcą jest Georg, to znaczy, że jestem w stanie się dowiedzieć, kiedy będzie wyprawa następnego konwoju. Chcecie je łupić prawda? Do tego wiem, że rośniecie w siłę. Ja szukam zarobku, a w dużej grupie nic nie będzie mi grozić. Takie informacje Cię zadowalają? Muszę porozmawiać z Twoim szefem, wtedy będę pewny, że działam właściwie. - Lucas liczył, że coś takiego będzie w stanie przekonać bandytę i dotarcie do M. będzie tylko kwestią wykonania kilku pomniejszych zadań.

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Luty 2014, 15:16:08 »
Gościa zamurowało. Nie wiedział, ze przysyła ciebie Georg. Karczmarz nie był na tyle głupi, by takie rzeczy opowiadać podrzędnemu bandycie, wiedział natomiast czego chcesz, jakich informacji poszukujesz...
- Koniec z tobą!

Powiedział bandyta dobywając broni w postaci sztyletu i rzucając się na ciebie.

1x Bandyta

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Luty 2014, 18:58:26 »
Lucas nie miał wyjścia, trzeba było stoczyć walkę, być może w ten sposób będzie w stanie zwrócić na siebie uwagę, teraz jednak wiedział, że nie może się następnym razem tak wygadać. Dobył miecza i postanowił pokazać mu, gdzie jest jego miejsce. Bandyta rzucił na Lucasa w szale, to dawało mu już pewną przewagę, do tego walczył sztyletem i tu również atut był po stronie Rekruta Bractwa. Miał bowiem rywala na dystans. Gdy tylko bandyta zbliżył się na odpowiednią odległość, zaatakował pchnięciem w okolice brzucha, wymuszając parowanie. Wykorzystując postawę obronną rywala, a w sumie jej brak, ponieważ posługiwał się sztyletem zaatakował powonie, tnąc wzdłuż torsu. Ostrze zraniło przeciwnika i kompletnie pozbawiło go ikry. Lucas nie czekał i ponownym pchnięciem w brzuch, zakończył sprawę, Bandyta padł martwy. Kurwa!, pomyślał. Od kogo ja teraz zdobędę informacje?

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Luty 2014, 19:12:19 »
Cytuj
Bandyta rzucił na Lucasa w szale, to dawało mu już pewną przewagę, do tego walczył sztyletem i tu również atut był po stronie Rekruta Bractwa. Miał bowiem rywala na dystans. Gdy tylko bandyta zbliżył się na odpowiednią odległość, zaatakował pchnięciem w okolice brzucha, wymuszając parowanie.

//Gdy twój miecz uderzył w sztylet, doznał drastycznego uszczerbku na swojej jakości otrzymując status Uszkodzony.

Nazwa broni: miecz obywatela
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuty z 0,94kg mosiądzu o zasięgu 0,9 metra.
Nazwa broni: sztylet bandyty
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.

//Twoja broń staje się na ten czas bezużyteczna na ten czas póki nie zostanie naprawiona. Obecne statystyki:

Nazwa broni: uszkodzony miecz obywatela
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuty z 0,94kg mosiądzu o zasięgu 0,9 metra, uszkodzony.

//Przeczytaj ten zapis w zasadach gry:

http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Pozyskiwanie_przedmiot%C3%B3w#Przedmioty_u.C5.BCytkowe



Bandyta oniemiał z wrażenia. Przewrócił się na plecy i zaczął się śmiać z tego co właśnie się wydarzyło.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Luty 2014, 19:30:47 »
//Ok, przeczytałem, tzn. że nie mogę go już używać, tak?

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Luty 2014, 19:35:07 »
//Póki nie zostanie naprawiony, tak.

Bandyta lezy i leży, po chwili wstał.

- Wiesz co? Rozbawiłeś mnie. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem! Myślałem, że to ja zginę! - powiedział z nieukrywanym uśmiechem na twarzy. - Słuchaj. W geście dobrej woli, dam ci odejść żywym. Przez całe życie będziesz wspominał moją twarz! Hahaha!

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Luty 2014, 20:18:23 »
- W geście dobrej woli, pomóż mi do was dołączyć. Nie pracuje dla Georga, od niego mam tylko informacje. Szukam zysku, a najemnik ze mnie dobry. Chcę dla was pracować, chyba w tej walce udowodniłem Ci, że dam sobie radę, prawda? - koniec końców Lucas pokazał, że powinien sobie poradzić.

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Luty 2014, 20:22:56 »
- Z czymś się chyba rozminęliśmy... niezależnie czy ci ufam czy nie, czy cokolwiek. obiecałem karczmarzowi, ze udzielę ci odpowiedzi na pytania. Nie zamierzam dać ci roboty ani niczego takiego. moja grupa jest zamknięta. Pomyśl o co chcesz zapytać przed odejściem, bo więcej szans na przeżycie ci nie dam. - Powiedział informując ciebie już ostatecznie, że masz tylko jedno podejście by zadać pytanie, konkretne, jedno pytanie, a później masz się mu na te piękne jego oczka nie pokazywać. Pamiętasz jak uszkodzono ci broń, a on swe sztylety ma nienaruszone...

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Luty 2014, 21:48:45 »
- W takim razie jedno, szybkie pytanie i znikam Ci z oczu. Czyja grupa jest wolna, gdzie mogę się do was zaciągnąć? Nie mam za co żyć, a walczyłem zawsze. Kiedy byłem młody musiałem sam o siebie zadbać. Więc powiedz mi, gdzie kogoś znajdę. - Lucas wiedział, że więcej informacji nie dostanie, a musi jakoś przeniknąć do środowiska. Georg zapewniał go, że pozwolą mu się tam dostać.

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Luty 2014, 22:09:36 »
- Wszędzie trzeba być zaproszonym, nieproszonym wstęp wzbroniony. żegnaj.

Powiedział i odszedł.

Forum Tawerny Gothic

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Luty 2014, 22:09:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top