Autor Wątek: Ballada o Hemis  (Przeczytany 10419 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Styczeń 2014, 20:52:09 »
Otrząsnąłem się tak szybko, jakbym dostał z liścia w pysk. Zbudziły mnie rozmowy na tyle wozu, niestety nie dany był mi twardy sen.  A do tego leżałem na ramieniu Gordiana i jakby tego było mało, pół mojej twarzy była obśliniona. Nie wspominając oczywiście ramienia kolegi( <ignorant>).
Usadowiłem się jakoś równiej, przetarłem twarz rękawem, no i oczywiście musiałem poprawić szybkość swojego myślenia. A każde dziecko nawet wie, że najlepsze na to są magiczne eliksiry! Więc nie pozostało mi nic innego, jak tylko wyciągnąć flaszkę zabraną od Domenica. Odkorkowałem, pociągnąłem łyk po czym powiedziałem chowając ją  z powrotem na miejsce. Otrzepałem się, strzeliłem sobie raz w pysk po czym przemówiłem do Gordiana:
-Ja ręce umywam, jestem tu tylko aby służyć moją wiedzą i ewentualną inną pomocą. Więc decyduj co robimy.-Na chwilę przerwałem, aby się przeciągnąć i kontynuowałem-Jeśli jedziemy dalej, to idź spać ja będę powozić, ewentualnie mogę trzymać wartę, jeśli rozbijemy obóz.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Styczeń 2014, 14:45:34 »
Ma racje, decyduj,jeśli zostajemy też będę pełnił warte,jeśli nie prześpij się,poradzimy sobie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Styczeń 2014, 14:45:34 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Styczeń 2014, 01:30:46 »
-Mamusi wam nie trzeba? Takie duże chłopy, a rady potrzebują. - odparłem całkowicie ignorując lepiące się od śliny ramię.
-Melkiorze, zapytałbym co twe elfie oczy widzą w tym mroku, ale znając życie jest to takie samo gówno jak to, które widzę sam. Zjedźmy z tego szlaku i stańmy gdzieś aż zacznie świtać. Potem będziemy jechali dalej.
//: Dajcie mi czas do czwartku, bo mam lekki zapierdol na studiach i średnio wyrabiam. Od czwartku możemy napierdzielać po 10 stron na godzinę.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Styczeń 2014, 15:47:39 »
//Co z koniem, co ze światłem, gdzie kto siedzi, co robi? Jesteście trochę zmęczeni, nie jest najcieplej, ale też nie zamarzacie.

Zatrzymaliście się. Sprytnie odszukawszy kawałek względnie twardego gruntu ustawiliście wóz. Niebo zasnute było chmurami, księżyc ledwo przebijał się przez ich majestat.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Styczeń 2014, 15:50:52 »
//ja stałem na warcie

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Styczeń 2014, 21:37:48 »
//Dobrze, stoisz na warcie. Widzisz nic. Jesteś senny, bo w sumie późno, cały dzień w drodze, niewiele jadłeś, niewiele piłeś.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Styczeń 2014, 13:09:14 »
- Ciemność. Widzę ciemność. Ciemność widze. Odparł wygodniej układając się na wozie i przykrywając płaszczem.

Offline Lutmir

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 35
  • Drugie konto Garika
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Styczeń 2014, 14:44:11 »
Z początku krasnolud chciał pójść po jakieś drewno na opał, ale szczerze mówiąc nie zbyt podobało mu się łażenie po ciemku i szukanie w śniegu patyków. Zrezygnował więc z tego i, widząc że reszta szykuje się do snu, zaczął gasić lampy. Może chciało im się spać, on jednak nie mógł zapaść w sen z pustym żołądkiem.
Zabrał się zatem za zmniejszanie swoich racji żywnościowych. Zszedł z wozu, położył sobie na ziemi jakiś koc i usiadł na nim, po czym owinął się drugim. Na płasko ułożonym przed sobą puklerzu postawił wyciągnięty z plecaka pakunek. Rozwinął go wydobywając ze środka kilka sucharów i trochę suszonego mięsa. Pochłonął wszystko w imponująco krótkim czasie i popił kilkoma łykami gorzałki. Posiłkiem godnym króla raczej nazwać tego nie można, ale i tak nie było na co narzekać. Skończywszy jeść, wstał ospale. Podszedł do konia, któremu poluzował postronki i dał do pyska wygrzebane z torby jabłko.-Jest ktoś na warcie? Aha, dobra.-Powiedział i ponownie zajął miejsce na wozie, otulając się owczą skórą. 

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Styczeń 2014, 14:51:07 »
Stojąc spokojnie rozglądałem się na wszystkie strony.Nic ciekawego nie było więc dalej się rozglądałem w każdą stronę.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Styczeń 2014, 16:30:09 »
  Noc trwała w najlepsze. Po kilku godzinach słuchania tylko szumiącego wiatru, chrapiącego krasnoluda i co jakiś czas smętnie chrapiącego konia Gorna rozbolał kark od kręcenia głową. Nic to jednak! Dzielny wojownik jeszcze dzielniej stał na straży niczym z halabardą w dupie. I dało to swój efekt..
  W oddali, z kierunku, z którego wyruszyliście usłyszał stukanie kopyt o trakt. Niosło się jak cholera po otwartej przestrzeni jednak ciężko było określić ilość koni. Ptactwo nie miało się skąd zerwać, ale na pewno zerwałoby się, gdyby mogło. Krasnolud chrapał. Koń też.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Styczeń 2014, 16:38:55 »
Cholera! wstawać! zaraz będzie gorąco.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Styczeń 2014, 17:43:31 »
//Wszyscy: spaliście krótko, zmęczeni, z zaklejonymi snem powiekami walczyliście chwilę. W końcu otworzyliście oczy. Gorn darł mordę, bo inaczej nazwać się tego nie da.
//Dźwięk kopyt przybliżał się i jakby zwalniał.


Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Styczeń 2014, 18:34:38 »
- Co drzesz mordę?! Gwałcą czy co? Tu sie śpi... Marudził elf, nie dlatego że był arystokratycznym elfem z Elanoi, marudził bo lubił spać. Szczególnie w nocy.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Styczeń 2014, 18:36:34 »
A śpij se,jak nas wymordują będę cię winił.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Styczeń 2014, 22:55:31 »
- Jakoś na razie nikt nas nie atakuje głąbie. I drzesz sie tak że pewnie cie słyszeli. Elf strzelił klasycznego facepalma i zszedł z wozu z łukiem i kołczanem strzał. Ot na wypadek.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Styczeń 2014, 23:06:28 »
 Czekaliście w napięciu.
 Noc lubi płatać figle, pogrywać na świadomości nawet tych najbardziej obytych ze światem, światem mroku i cienia. Co i rusz jawiące się znikąd ogniki, to znów przebłyski światła, wyrastające nagle stwory i demony, po uspokojeniu znów będące wierzbami rodziły się w wyobraźni bohaterów z wozu. Jak na zawołanie powiał silniejszy wiatr, przywiał ze sobą zjawy i duchy tych ziem. Te poczęły szeptać wyroki śmierci, sentencje w języku nieznanym światu. Mamiły.
 Quibus ritè peractis, apparebunt infinitæ visiones, & phantasmata pulsantia organa &
omnis generis instrumenta musica, idque sit à spiritibus, ut terrore compulsi socii abeant à Circulo,
quia nihil adversus migistrum possunt

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Styczeń 2014, 15:24:16 »
wyciągnąłem miecz,po chwili stanąłem za drzewie gotowy.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Styczeń 2014, 19:25:00 »
- Bogowie, co znowu? - zapytałem podnosząc się z miejsca w którym drzemałem.
- Czekaj gdzieś tu powinienem mieć... cholera. - żachnąłem się uświadomiwszy sobie, że nie zabrałem mikstur kociego wzroku ze sobą.
- Kto Cię morduje? - odrzekłem wartownikowi, który narobił jazgotu jakby się paliło, a się nie paliło. Ciemno było jak w dupie i na to trzeba było zaradzić jakoś. Ale to nie teraz.
-Gówniana to byłaby banda jakby słychać ich było staj drogi wcześniej. Poczekajcie jak ludzie aż podjadą i tyle. - powiedziałem.
Jakby chcieli nas zabić to czy się będziemy bronić czy nie i tak gówno zrobimy, więc schowaj ten miecz, bo teraz to równie dobrze możesz atakować powietrze.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Styczeń 2014, 20:10:34 »
w porządku.Schowałem miecz.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Styczeń 2014, 13:08:38 »
Mrok zmaterializował się nagle i pomimo rytmicznego i żywego stuku kopyt po trakcie zaskoczył. Jeździec przemknął koło wozu wcale nie zwracając na niego uwagi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Styczeń 2014, 13:08:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything