Autor Wątek: Sezon na misia  (Przeczytany 3225 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Sezon na misia
« dnia: 03 Styczeń 2014, 13:44:52 »
Nazwa wyprawy: Sezon na misia
Prowadzący wyprawę: Melkior
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: musk
Uczestnicy wyprawy: Melkior, Gunses (pewno ktoś się dołączy)

Było południe gdy w Ostoi przed swoją chatką Melkior szykował się w długą podróż do Kevan by tam spędzić Veris na polowaniu. Wszak za coś pić trzeba. Sprawdził raz jeszcze juki, wsiadł na konia u ruszył pwoli na południe.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2014, 15:31:12 wysłana przez Melkior »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2014, 14:53:10 »
- Darz Bór, Melkiorze! - zawołał Gunses który wyszedł z karczmy. Wiosenne słońce nie dodawało mu chęci do przedsięwzięcia czegokolwiek, ale z młodzieńcem nie był na polowaniu. A wszak sezon na misia!
- Wybierasz się gdzieś?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2014, 14:53:10 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Styczeń 2014, 15:03:37 »
- Darz bór, Gunsesie! - zatrzymał konia - Jadę w okolice Mrozów polować na wilki i może coś grubszego. Wszak to mój pierwszy sezon myśliwski. A nim dojadę będzie akuratna pora. No i chcę w końcu zanieść Bosperowi te 10m^2 skór wilka.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Styczeń 2014, 15:25:10 »
- Zabiorę się z Tobą, dobra? Chyba Ci nie będzie wadziło towarzystwo podczas podruży? Ty mnie osłonił w dzień, ja Cię ochronię w nocy. Idealna współpraca.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń 2014, 15:27:47 »
- Nawet to i lepiej, będzie do kogo gębe otworzyć. Leć zatem po konia i ruszamy.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Styczeń 2014, 15:30:45 »
 Gunses poszedł więc do stajni za dokami zwierząt. W stajni czekała jego klacz, czarna niczym noc. Osiodłanie jej i przyszykowanie się do podróży zajęło mu kilkanaście minut. Wsiadł na konia, wyjechał na drogo pomiędzy chatami myśliwych. Dotarł do Meliora.
- Gotowym!
 

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Styczeń 2014, 15:33:09 »
- No to wio. - poprawił się w siodle i ruszył z wolna traktem na południe - Co tam Gunsesie u ciebie słychać w ogóle?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Styczeń 2014, 15:42:25 »
 - Wiesz, rozmawiałem ze starszyzną. Podejmiemy się wprowadzenia ścieżki druida w formie rozwoju myśliwego, ale do tego daleka droga. I nie ma o czym gadać. A jeśli chcesz się zapytać co w polityce i wyższych sferach? Nie ma mnie tam, nie bywam, nie wiem co się dzieje. Kiedyś, hmmm, jak jeszcze dziedziczyłem tytuł WÂŁADCY wampirów, wtedy się interesowałem polityką. Teraz jestem tylko myśliwym, chłopem z gór z łukiem na plecach. I dobrze mi z tym - powiedział wampir.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń 2014, 17:32:34 »
- Ale jesteś też hrabią, czy tego chcesz czy nie. Chyba że masz podobnie jak ojciec cały sztab ludzi od zarządzania tym wszystkim... powiem ci że i ja stronię od polityki póki jeszcze mogę...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Styczeń 2014, 18:51:19 »
- Nauczyłem się już prowadzić administrację hrabstwa. Najważniejszym było ustalenie odpowiedzialnych zarządców dla dystryktów i gmin. Dzięki temu mam o połowę roboty mniej.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Styczeń 2014, 21:59:15 »
- I tak trzymać Gunsesie. Dwaj myśliwi jechali spory kawałek czasu przez pół wyspy aż o zmierzchu dotarli pod Mrozy. Mrozy mimo swej nazwy nie leżą w górach, to spora, bogata rolniczo - przemysłowa wieś znajdująca się w gminie Vodaemin (dystrykt Cervar, hrabstwo Kevan). Osada leży na szlaku handlowym prowadzącym z Marcham do Atusel, zaledwie pół kilometra od największego mostu na rzece Eloriz. Na północ od wioski rozciąga się spory las, sprawia to że osada - po za rolnictwem i drobnym przemysłem - trudni się też myślistwem na skalę lokalną. Co warte wspomnienia, na południe od wioski wznosi się dracoński chram i stara puszcza Gdzie też Melkior zamierzał polować.
- Zatrzymamy się we wsi na noc. .

 

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:07:48 »
- Chętnie. Rolnicy mogą mieć różne ciekawe zlecenia. A i posłuchać jakiejś klechdy będzie miło.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:19:15 »
- Myśliwych też tu znajdziesz. Zajechali pod wioskową karczmę i uwiązali konie do słupków. Sama wioska szykowała się do snu. No prawie cała. Gospoda tętniła swoim własnym życiem, od wejścia uderzało ciepło paleniska i zapach jadła oraz zacieru
- Witamy w Mrozach mości panowie. ÂŁowczy? Spytał tęgi gospodarz.
- Do ÂŁowczego to mi jeszce sporo brakuje gospodarzu, uczę sie dopiero. A mój towarzysz to weteran, zęby na polowaniach zjadł. Piwa nam dajcie i tej kaszanki co jak po zapachu wnoszę zaraz się sfajczy. Odpowiedział i zasiadł przy wolnej ławie. Gospodarz zaś poleciał kaszankę ratować.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:47:50 »
Gunses zasiadł po drugiej stronie stołu. Uśmiechał się jadowicie spod zaciśniętych warg
- Obytyś w gospodach - powiedział z głosem pełnym uznania - Jak ojciec. Te geny... - dodał i pokręcił z zachwytem głową.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:56:01 »
- "Studiowałem" za granicą, to ponoć daje więcej obycia w piciu niż 50 lat w towarzystwie krasnoludów. - roześmiał się, karczmarz zaś przyniósł kaszankę i dwa kufle piwa. Takiego sobie ale wypić od biedy można.
- Myślałem by iść polować w puszczę n południe stąd. Co ty na to?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń 2014, 23:07:28 »
- To chyba dobry pomysł. Tutejsi myśliwi parają się naszym zawodem tylko dla siebie, dla jedzenia i na skóry na ubrania. Nie są zawodowymi myśliwymi, nie zapuszczają się daleko, gdzie zwierzyny pewnie bez liku.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń 2014, 23:17:38 »
ÂŁo panie, byli u nas dwaj tacy. Co to w puszcze poszli Bestie ubić. - zaczął opowiadać karczmarz, usłyszawszy naszą rozmowę. Wszak gospoda pełna nie była a po za nami jeszcze 5 osób było.
- Bestie powiadacie?
- Ano, takem żeśmy go nazwali. Tutaj w pobliżu jest stary chram. Nasz znachor chodził w jego pobliże po zioła i raz cosik długo nie wracał. Fakt faktem że i wypić lubiał, no ale nic. Po trzech dniach Janek i Siemowit znaleźli jego ciało kawałek w puszcy. Prawie zeżarte. Gadali coś o jakiejś bestyi z rogiem na czole. Na Autumus poszli ją niby ubić. Nie wrócili do tej pory, pewnikiem martwi i zeżarci.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Styczeń 2014, 23:26:31 »
- Spotkali w puszczy cieniostwora i ten ich nie zabił - skomentował Gunses - Ciekawe. Nie łatwo podejść to zwierzę - puścił w eter. Nie odzywał się jednak nic, dając prawo młodemu do rozmowy.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Styczeń 2014, 20:47:42 »
- Pan niedosłyszy czy jak? Mówiłem że nie wiemy co z nimi bo nie wrócili. - powiedział drapiąc się po dupie.
- No i co dalej gospodarzu.
- W sumie to nic, w puszcze nikt nie chodzi bo się bojają. Na zachód za most tyż nie bo ponoć jaka zaraza w jednym z miasteczek panuje. Wójt mówi...
- Nie ma żadnej zarazy, masz tu 300 grzywien. Daj nam pokój na noc i zapomnij o słowach wójta. Jego odwiedzimy przy okazji.
Powiedział Melkior kładąc na stół mieszek z całkiem sporą kwotą. Może i nie interesował się polityką jako tako ale podobnie jak ojciec nie lubił gdy ludzie o czymś rozpowiadali, szczególnie na głównych traktach handlowych. I szczególnie wtedy gdy mówili prawdę zbyt niebezpieczną. Karczmarz zrozumiał intencje elfa, wziął pieniądze i zaprowadził nas do pokoju.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Styczeń 2014, 21:01:01 »
Gunses ze stoickim spokojem wysłuchał naskoku karczmarza, który racji nie miał. Ponoć KTOÂŚ KIEDYÂŚ widział ÓW bestię z rogiem, wszak sam powiedział, że ktoś gadał o tym. A NIE ZGINÂĄÂŁ WTEDY, bo jak by miał mówić? Wzruszył ramionami. Wysłuchał dalszej wypowiedzi. Rzecz jasna, chore miasteczko go nie obchodziło. Udał się z elfem do pokoju.
- Idziesz już spać? - zapytał. Jego aktywność dopiero się zaczynała.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Sezon na misia
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Styczeń 2014, 21:01:01 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything