Autor Wątek: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)  (Przeczytany 5783 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Grudzień 2013, 15:50:15 »
- To nie ja wybrałem tych zdrajców na konwojentów, komisarzu. A od tamtego bydlaka być może dowiedzielibyśmy się czegoś nowego, co mogłoby nam pomóc w dalszej podróży. Spróbuj wypytać jednego z tamtych.
Adept podbiegł do leżących na ziemi ochroniarzy. Byli nadal oszołomieni. Jednemu z nich zerwał z gaci sznurek i przeciął mieczem na pół. Obu związał ręce i odebrał broń.
- Leżeć i czekać. Jeden ruch, a będziemy się bić o to, kto ma was zabić - powiedział w nadziei, że słyszą.



« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2013, 15:57:22 wysłana przez Rakbar Nasard »

Canis

  • Gość
Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Grudzień 2013, 16:02:00 »
- Taki system, bierzemy ochotników, jeżeli znasz sposób, by poznać intencje ochotników, to wtedy chętnie cie wysłucham. Jeżeli nie masz, to albo będziesz słuchał i robił co się należy, albo wrócisz do domu. - Powiedział radośnie i zalotnie mrugnął oczkiem.

- ÂŚMIERÆ PRZEZ ÂŚCIÊCIE G£ÓW. Sa ochotnicy do wykonania wyroku, czy muszę wykonać to ponownie sam? Później przeszukać zwłoki i jedziemy dalej... Nie obchodzą mnie ich intencje i powody. To zbrodnia przeciw koronie, a my musimy dostarczyć żywność narzędzia do kopalni. Nie nasza to sprawa, bandyci w lesie... - Powiedział i czekał aż ktoś odważny podejmie się wykonania wyroku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Grudzień 2013, 16:02:00 »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Grudzień 2013, 16:29:32 »
- Nie będę katem. Wydałeś wyrok to go wykonaj. Pomoc miała dotyczyć ochrony przed niebezpieczeństwem i tego dopełnię. Oni niebezpieczeństwa już nie stanowią (jeżeli zakładasz, że to cała banda) - nie mają broni, koni ani przewagi liczebnej. Kara im się należy, ale nie ja ją powinienem wykonać. Przeszukam ich a potem trupy.
Podszedł do związanych bandytów. Przeszukał ich bardzo dokładnie.
- Było warto? - zapytał, nie oczekując odpowiedzi.
Następnie zabrał się za przeszukiwanie zwłok.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Grudzień 2013, 16:30:28 »
Krasnolud, po wyczerpującej walce wsiadł na konia i pognał, za towarzyszami przez las. Kiedy nagle usłyszał coś jakby się przewróciło. Może to jeden z wozów się obalił. Kharim ruszył, przez śniegi do miejsca gdzie to się wydarzyło ujrzał tam wszystkich towarzyszy i rzekł. - Co tu się wyprawia?!. Zagubiłem się nieco dlatego tak późno przyjechałem. Co zamierzacie z nimi zrobić? Rycerz szynko zadał pytania i jednocześnie się tłumaczył, nadal było mu głupio z tego, co się stało.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2013, 16:39:45 wysłana przez Kharim Kazama aep Gorem »

Canis

  • Gość
Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Grudzień 2013, 16:42:20 »
- Jak uważasz. Aha, panie Rakbar, radzę uważać z magią. Większość społeczeństwa zniszczyło wam gildię i wielu z was wytępiło. To taka przestroga na przyszłość.

Chwycił pewnie swój miecz i ściął obu panów ochroniarzy. Po wykonanym wyroku wsiał na koń i czekał an przeszukanie zwłok.

Rakbar Nasard:

Przy jednym z ciał (Jana Kowalskiego) Znalazłeś pewien list, zabezpieczony zielonym lakiem, pieczęcią, na której widniał wizerunek wypchanego mieszka.

//Jeżeli otwierasz, to otrzymasz treść listu na PW. Jezeli oddasz komisarzowi... to kto wie co się stanie...  <ignorant>.



- Dobrze panowie. Kharim, skoro uratowaliśmy wozy jesteś oczyszczony z zarzutów, teraz jedźmy. Siadać na koń, każdy bierze jeden wóz i pilnuje jednego wozu. Panna Arya widzę, ze już przy wozie z Brianem. Kharim i Rarkbar, wybierzcie sobie który chcecie prowadzić i jedziemy. Musimy dotrzeć jak najszybciej do celu.

Powiedział Komisarz i wrócił na swoją Mercedes. Powoli ruszył przez las na przód w kierunku kopalni.


Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Grudzień 2013, 16:50:57 »
Krasnolud spojrzał z obrzydzeniem na zdrajców, ale mimo wszystko powiedział do zwłok. - Niech Zartat ma was w opiece. Zaraz, po tym spojrzał na komisarza. - Dziękuje, za oczyszczenie mnie z zarzutów. Biorę ten wóz od rybaka, który wcześniej pilnowałem. Rycerz wsiadł na konia i podążył, za człowiekiem w nieznane.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Grudzień 2013, 17:06:55 »
Rakbar dyskretnie obejrzał się dookoła. Nie zauważył, by ktokolwiek patrzył się w jego stronę. Zgiął list na pół. Zielony lak rozkruszył się. Rozłożył list. Dokładnie go przeczytał, po czym złożył go ponownie. Przyłożył go do zakrwawionego boku trupa, przez co list nieznacznie zabarwił się na czerwono (na tyle by był nadal czytelny).

Canis

  • Gość
Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Grudzień 2013, 17:35:26 »
Wszyscy wyruszyli do kopalń. Rakbar i Arya też...

//Jako, że podróż miała trwać 12 godzin, a cała akcja trwała godzinę fabularnie rozwlekła się jednak trochę. To myślę, ze zgodzimy się an to by zrównać czas z obecnym i docieramy do kopalni.



Docierając już do kopalni zostaliśmy zatrzymani przed pierwszymi fortyfikacjami przez strażników. Po zobaczeniu komisarza pozwolili nam wjechać do środka. Docierając do wejścia do kopalni zobaczyliśmy postawnego magnatę odzianego w piękny strój, mimo wszystko roboczy, ale bogato zdobiony futrem, skórami oraz zdobnymi obszyciami.

- Witajcie. Przejmiemy wozy. Udajcie się proszę do kwater straży, a ty Hertling, mam nadzieję, że zaprosisz mnie do swojej kwatery, której wejście jest przez kwatery strażników...

- Niech górnicy przejmą wozy, wy możecie odpocząć. Za 4-5 godzin będziemy wracać do domu. Wykonaliśmy swoją pierwsza część misji, teraz jeżeli macie opinie, zastrzeżenia, rady bądź inne ciekawe wnioski bądź informacje, zapraszam na posiedzenie w kwaterze komisarza.

Powiedział i wraz z Magnata zniknęli w ładnym budynku, drewnianym lecz z niezwykłą pieczołowitością wykończonym. Tam znajdowały się kwatery strażników, oraz komisarza...

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Grudzień 2013, 17:43:33 »
Kiedy w końcu dotarli, krasnolud ucieszył się, że może rozprostować kości, a sam widok kopalni okazał się piękny jednocześnie jego uwagę, przykuł magnat w wspaniałym stroju również obozowi niczego nie brakowało. Pełno strażników, którzy w razie czego potrafiliby to miejsce obronić. Jednak najbardziej uwagę Kharima przykuła kopalnia chciałby się znowu poczuć jak w domu mimo, że nie jest zbyt głęboka. Jednocześnie miał nadzieję na zgodę magnata, aby chociaż na chwilę do niej wejść. Krasnolud udał się za ludźmi w stronę ich kwater.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Grudzień 2013, 17:55:51 »
Rakbar stąpał tuż za krasnoludem, kierując się do kwatery komisarza. Miał dylemat odnośnie listu, który przeczytał. Zastanawiał się nad nazwiskiem, jakie mógł nosić autor listu. Nie wiedział komu może zaufać, chciał to bowiem wyjaśnić. Nie miał pojęcia, gdzie znajduje się to miejsce, o którym wspomina list. Mógłbym się zapytać w Mrocznym Pakcie, ale czy mi to cokolwiek da? To miejsce znane wśród popaprańców. Nie znajdę odpowiedzi nawet w Mrocznym Pakcie. A nawet gdybym znalazł, sam z tym porządku nie zrobię. Trzeba powiedzieć komisarzowi i już. Wydaje się być prawy, wiec będzie chciał sprawę rozwiązać...
- Panie komisarzu Hertling! - wyrwał się przed swojego kompana i popędził naprzód. - Chciałbym zamienić z panem kilka słów. Najlepiej w cztery oczy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Grudzień 2013, 18:11:02 »
Krasnolud przekroczył próg kwatery. Usłyszał słowa Maurena do komisarza, ale on miał pytanie do Magnata. - Panie Magnacie, jestem Kharim Kazama aep Gorem do usług. Chciałem zapytać, a raczej prosić oto, czy mógłbym wejść do kopalni?. Dawno nie byłem w takim miejscu i chciałem sobie przypomnieć jak to się żyło podziemią.

Canis

  • Gość
Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Grudzień 2013, 18:16:50 »
Weszliście do kwater. przy jednej ze scian, stały wolne łóżka, zaś przy drugiej stał duży, długi drewniany stół. Z boku stał barek wypełniony pospolitymi trunkami, piwem, miodem, ryżówką. Mnóstwo flaszek.

Komisarz wraz z Magnata przeszli przez salę i weszli do zamkniętego pomieszczenia. Kwatery komisarza.

- Myślę, że możesz to powiedzieć także przy Magnacie, to Mikołaj Sazarow tak właściwie. O co chodzi?

- Panie Kharimie, oczywiście, ze możesz, każdy strażnik ma prawo dokonać inspekcji kopalni. - Powiedział i mrugnął okiem do ciebie. - Pamiętaj by powiedzieć to głównemu strażnikowi wewnątrz, że jesteś strażnikiem i dokonujesz inspekcji, z pewnością pomoże ci przy zwiedzaniu.


Powiedział i usiadł za biurkiem, przed którym stało 6 krzeseł, na jednym z nich usiadł Mikołaj. Georg wyciągnął z szafki flaszkę przedniego bimbru i położył 5 szklanic na stole, wlał do wszystkich płyn o złotym kolorze. Na raz wraz z mikołajem chlusnęli sobie i otrzepali pijackie mordy. Ta trzecia napełniona to z pewnością dla Rakbara... a czwarta i piąta... dla chętnych...
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2013, 18:18:55 wysłana przez Salazar »

Offline Arya

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 531
  • Reputacja: 543
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Grudzień 2013, 18:26:12 »
Arya, która również weszła do kwatery, rozejrzała się po pomieszczeniu. Ujrzawszy same alkohole, po prostu padła na łóżko, postanowiwszy, że odpocznie przez ten wolny czas.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Grudzień 2013, 18:27:45 »
- Dziękuje. Rzucił, krótko krasnolud i wyszedł z kwater. Po, krótkiej chwili Kharim podszedł przed wejście do tunelu gdzie spotkał strażnika. - Witaj jestem strażnikiem i chciałem dokonać inspekcji kopalni.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Grudzień 2013, 18:29:34 »
- Dobrze. Podczas przeszukiwania ciał coś znalazłem. Nie było sposobności, bym pokazał to panu wcześniej. - powiedział, po czym wypił do dna podarowany trunek. - Dziękuje. Proszę to przeczytać uważnie.
Wyjął spod szaty zakrwawiony list. Podał go komisarzowi Hertlingowi.

Canis

  • Gość
Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Grudzień 2013, 18:48:17 »
Strażnik się zmieszał i lekko zdenerwował. zaczął drzeć się w kierunku wnętrza:

- INSPEKCJA!!!

Nagle z kopalni rozległ się rumor pustych butelek oraz praca zaczęła wrzeć. Kilofy poszły w ruch słychać było piękne dzwonienie kilofów o skały.

Zaczął prowadzić cię do wnętrza.



Wejście nie było zbyt imponujące, wręcz nieco zaniedbane, lecz używane. Widziałeś pozapalane lampiony oraz co rusz pochodnie na ścianach. PO chwili zobaczyłeś dwóch krasnali wychodzących z tunelu.



Ukłonili ci się lekko, po czym wyszli. Wielkie wrażenie zrobiła an tobie kopalnia, gdy dotarłeś do środka. Była głęboka na wiele wiele metrów. Stworzono piękne kręte platformy drewniane by móc spokojnie schodzić w dół. Przy każdym zejściu z pięterka były trzy wejścia w głab, swoiste tunele wydobywcze, z których wydobywały się odgłosy pracy górników. Całkowicie na dole ulokowane były skrzynie, w które pakowano świeżo wydobyte srebro. Widziałeś jak wiele z tych skrzyń jest wyprowadzane na zewnątrz za pomocą wyciągów zamontowanych w kopalni. Co rusz widziałeś mnóstwo górników, parę dziesiątek, pracujących w pocie czoła. gdzie nie gdzie stały kilofy i wolne miejsca wydobywcze, w których widać było srebrne bryły, fragmenty złóż. Twoją uwagę też przykuły puste butelki, najwyraźniej pracownicy także chętnie raczyli się mokrymi płynami...



- Mhm... rozumiem, że czytałeś? - Zwrócił się do Rakbara komisarz.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Grudzień 2013, 18:59:50 »
Krasnolud odetchnął w tunelu teraz czuł się jak w domu. mimo, że to tylko kopalnia ale jak pięknie wyrzeźbiona a te srebrne złoża wszystko takie piękne tutaj mógłbym ostać się na stałe gdyby tylko mieli kwatery wewnątrz. Kharim nie mógł wytrzymać takiego widoku i krzyknął. - Ale tu pięknie!!. Wszyscy spojrzeli się na niego jak na obłąkanego rycerz nie zwracał na nich uwagi i dalej się wszystkiemu przyglądał, aż w jego oczach pojawiły się łzy szczęścia i zadowolenia, że może to cudo podziwiać. A te pełne wozy drogocennego kruszcu, które wyjeżdżały w górę wtedy spojrzał na kiścień, który został wykuty z tego materiału i dopiero wtedy docenił co ma w posiadaniu. - Zostanę jeszcze tu chwilkę i naciesze się. Powiedział do towarzysza.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Grudzień 2013, 19:10:21 »
- Tak, przeczytałem. Myślę, że przekazując to na pańskie ręce, postąpiłem słusznie. Jeżeli z tym porządku nie zrobimy, kopalnie oraz transporty wchodzące i wychodzące będą zagrożone. Ten list przejęliśmy od jednej tylko grupki. Nie wiadomo kim jest jegomość o inicjale M. Nie wiadomo też jak dużo takich durni biega i rabuje. Durnota zyskałaby, o ile już nie zyskała, przywódce. Myślącego przywódce. Można więcej prosić? - wskazał palcem na szklankę. - Co z tym zrobimy?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Grudzień 2013, 19:15:51 »
Krasnolud schodząc w dół tunelu potknął się o jedną z pustych butelek, które dopiero teraz zauważył. Butelka narobiła hałasu, bo zleciała również w dół tunelu. Wszyscy wewnątrz również teraz się spojrzeli na inspektora Kharima i rzekł. - Panowie, mną się nie przejmujcie macie więcej tego płynu z chęcią się z wami napije bracia krasnoludowie. Po, tych słowach jeden z górników przyniósł w butelce trunek. Rycerz wziął ją, usiadł sobie wygodnie na ziemi oparł się o ścianę i w spokoju popijał z resztą dawno tego nie robił. Kiedy pociągał łyk za łykiem w jego oczach ukazał się dom znaczy góra jednocześnie łzy lały mu się po policzkach.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2013, 19:26:17 wysłana przez Kharim Kazama aep Gorem »

Canis

  • Gość
Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Grudzień 2013, 23:53:56 »
Kharim Kazama aep Gorem:

Spojrzeli się na ciebie dziwnie. Płaczący Inspektor? Co za czasy... Coraz dziwniejszych ludzi na stanowiska biorą. Pomyśleli, ale skrzętnie wykorzystali okazję i z powrotem odłożyli kilofy i flaszki poszły w ruch. Każden jeden wziął małą flaszkę sobie odkorkował, kilku było na tyle radosnych, że zaczęła podśpiewywać krasnoludzkie melodie.



Rakbar Nasard:

- Więc mam dla ciebie dwie rzeczy, jedną dobrą, a jedną złą. Jak znam życie, i ludzi, to adept pomyślał w pierwszej chwili o Meanebie co? Niestety nie, to tylko pan Edward Motyka. - Powiedział i ponownie nalał z flaszki do trzech szklanic. - Pan Edward Motyka to kiedyś mój pierwszy przyboczny, teraz bezrobotny pijak. - Powiedział i wznosząc toaścik wypił do dna ze szklanki. Znowu nim wstrząsnęło, otrzepał się niczym pies oblany wodą. - Nie jest ważne ile ludzi będzie chciało z nim współpracować, każdy z nich zechce pieniędzy dla siebie. Dlatego pewnym jest, że ludzie zechcą napadać, ale nie dzielić się łupę z innymi. widzisz tutaj list, adresowany do wszystkich grup przestępczych, zatem ta grupka powinna liczyć kilkadziesiąt jak nie kilkaset osób, a tam ile było? 10 razem z ochotnikami z konwoju? My strażnicy mamy działać schematycznie, regularnie i celowo. Nie będzie problemów, jeżeli każdy będzie pracował tak jak mu każę. Nie jestem dowódcą straży dlatego, ze wchodzę pod biurko, tylko dlatego, że podejmuje dobre decyzje, mimo że mogą źle brzmieć. Gdyby pan Kharim, zamiast łamać szyk i zatruwać mi głowę dyrdymałami pilnował wozu i swojego kompana, tak by nie było. Gdybyś nie próbował wyciągać informacji, tylko zatłukł to ostatnie zwierze z lasu, to byś szybciej dogonił uciekające wozy. Powtarzam i będę powtarzał częściej, po to są rozkazy, by je wykonywać. Oczywiście mógłby wyniknąć inny problem, lecz jak by było, tego się nie dowiemy, wazne, ze dostarczyliśmy towar. Lada moment wozy będą pełne, i wyruszymy w drogę powrotną.- Ponownie wlał do pustych szklanic płynu. - Odnośnie problemu pana Motyki, zorganizujemy dochodzenie i postaramy się tym zająć, lecz nie jest to naszym priorytetem, są inne służby od przestępstw na skalę kraju. Naszym celem jest zabezpieczenie kopalń i transportów kopalnianych. Nie jesteśmy w stanie zajmować się wszystkim i wszędzie. Z wielu przyczyn, nie nasze to kompetencje, nie mamy dość kapitału ludzkiego, mamy wystarczająco dużo obowiązków. - skończył i wzniósł szklankę do toastu, czekał na twoją odpowiedź.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Konwój do kopalni srebra (19.04.16)
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Grudzień 2013, 23:53:56 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything