Autor Wątek: Wielki mur  (Przeczytany 3130 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Wielki mur
« dnia: 19 Grudzień 2013, 13:40:41 »
Nazwa wyprawy: Wielki mur
Prowadzący wyprawę: Blaze
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: brak
Uczestnicy wyprawy: Garik



Jakie będzie moje zadanie?-Zapytała przełożonego. Była trochę podekscytowana, chociaż starała się to ukryć. To miała być jej pierwsza "oficjalna" misja w Krukach.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudzień 2013, 16:11:11 »
-Musisz udać się na tereny graniczne gminy Ombros. Wokół nas powstaje spory mur obronny. Ma on odgradzać samą gminę. Jedyne przejście będzie poprzez żeglugę jeziorną. W ten sposób wszystko będzie lepiej kontrolowane, a i pozbędziemy się niepotrzebnych gości. - tłumaczył Blaze. -Udasz się w kierunku północno-zachodnim. Sprawdzisz czy budowniczy nie mają problemu i czy wszystko jest jak należy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudzień 2013, 16:11:11 »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień 2013, 17:11:54 »
Północno-zachodnia granica Ombros?-Pomysł z murem wydawał jej się całkiem udany, chociaż otaczanie nim całej gminy to raczej kosztowna inwestycja. W takim wypadku należy zachować podwójną ostrożność. Nie jeden zazdrosny sąsiad mógłby chcieć tu namieszać, po za tym tak ambitny plan oznacza również masę innych problemów. Dostawa materiałów itp. O to wszystko trzeba zadbać, dobrze więc, że wysyłają jakiś świeży umysł, który zobaczy czy wszystko gra. Niedługo po rozmowie z obecnym regentem niziołkiem, będącym kolejną niespodzianką dla Rikki, dziewczyna udała się do swojej kwatery. Zabrała najpotrzebniejsze rzeczy, poszła po konia do stajni i wyruszyła.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudzień 2013, 18:29:30 »
Główna droga była wykonana dawno temu, więc na razie nie było problemów z podróżą. Ta ścieżka jako że była dość często uczęszczana, nie była aż w takim stopniu zasypana śniegiem. W okolicy mniejszych miasteczek zdarzały się nawet osoby, które odśnieżały jej fragmenty. Pomimo chłodnego wiatru jechało się dość przyjemnie.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2013, 19:00:34 »
Jak widać wszystko układało się świetnie. Rikki, zachęcona sprzyjającą pogodą, przeszła w galop, a później w cwał. Przez jakiś czas jechała najszybciej jak tylko mogła przytulona do końskiej szyi.  Później znów zwolniła trochę by dać zwierzęciu odpocząć i dalej podróżowała już spokojniej.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Grudzień 2013, 23:37:06 »
Główny trakt doprowadził cię w końcu do śladów zostawionych przez wóz. Wyraźnie widziałaś koleiny wyżłobione w śniegu. Było wiadomo, że to właśnie tędy musiały jechać dostawy kamienia i reszty zaopatrzenia. Oznaczało to tylko jedno, byłaś blisko pierwszego punktu podróży.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Grudzień 2013, 11:38:03 »
Dziewczyna pojechała po śladach. Do tej chwili wszystko szło gładko, ciekawe czy na miejscu budowy mają tyle samo szczęścia co i ona. Już niedługo będzie miała okazję się przekonać i, w razie jakichś problemów, pomóc budowniczym. Oczywiście nie dźwigając kamienie, a pewnie w jakiś bardziej wyszukany sposób.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Grudzień 2013, 13:31:26 »
Dojechałaś do małego obozu, który należał do robotników budujących mur w tej okolicy. W samym obozie krzątało się parę osób. Reszta była prawdopodobnie na swoich stanowiskach. Przynajmniej miałaś taką nadzieję, gdyż regent nie byłby zadowolony z obijania się.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Grudzień 2013, 14:33:40 »
Witajcie!-Krzyknęła coby zwrócić na siebie uwagę budowniczych.-Kto tu dowodzi?-Zadała podstawowe w takiej sytuacji pytanie. W pierwszej kolejności trzeba było znaleźć kogoś kto jest za to miejsce odpowiedzialny i z nim się rozmówić.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Grudzień 2013, 15:17:25 »
-To pewno będzie Ben. Jest teraz przy murze, my akurat mamy przerwę. - odezwał się jeden z obozujących.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Grudzień 2013, 15:36:13 »
Jasne.-Odpowiedziała. Niech więc będzie Ben. Obróciła konia przodem w stronę muru i ruszyła z wolna w tamtym kierunku. -Witajcie ludzie! Kogo tu zwą Benem?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Grudzień 2013, 16:51:27 »
-To ja. O co chodzi? - spytał czarnowłosy mężczyzna w średnim wieku.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Grudzień 2013, 19:01:35 »
Jestem Rikka z Maer. Przysyła mnie zarządca tych ziem i ludzie, którzy zlecili budowę muru. W tej właśnie sprawie przychodzę. Powiedzcie, czy nie macie przypadkiem jakiś problemów, czy dostawy materiałów się nie spóźniają, itd. itd. Muszę też wiedzieć jakie postępy zrobiliście do tej pory.-Powiedziała zeskakując z konia.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Grudzień 2013, 23:29:31 »
-Jakiś wielkich problemów nie ma, ale chłopcy obawiają się że którejś nocy odwiedzą nas wilki z pobliskiego lasu. Ostatnio niedaleko obozowiska znaleźliśmy parę śladów łap w śniegu. Pewnie dopiero co zauważyły naszą obecność. W tym okresie bywają nieco wygłodniałe. - tłumaczył dowódca robotników. -Możesz to sprawdzić, ale sama chyba sobie nie dasz rady panienko.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Grudzień 2013, 23:52:24 »
Bez obaw. Trochę poluję, poradzę sobie.-Odpowiedziała, po czym ściągnęła z siodła łuk, oraz kołczan. Resztę uzbrojenia miała już na sobie.-Wiem, że macie dużo obowiązków, ale muszę zostawić konia pod waszą opieką.-Powiedziała. Ben wydawał się być raczej porządnym gościem, to też nie było powodów sądzić że może spróbować dobierać się do jej zapasów. Z resztą, przy wierzchowcu i tak nie zostawało nic szczególnie cennego. Postanowiła wyruszyć od razu i sprawdzić, jak tam dokładnie jest z tymi wilkami. Mieszkała w puszczy dostatecznie długo, by zauważyć że lęk jakim darzy go większość wieśniaków często bywa nieuzasadniony. Na obrzeżach zwykło być bezpiecznie. Największe zagrożenie czyhało przeważnie w głębi lasu. Możliwe nawet, że zauważone przez robotników ślady zostawił jakiś samotny wilk, który zimą odłączył się od watahy. Trzeba było jednak sprawdzić, co i jak. Przecież po to tu przyjechała. Rozmyślając tak, weszła już pomiędzy drzewa.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Grudzień 2013, 09:44:02 »
Z początku nie było widać żadnych śladów. Niemal wszędzie tylko równo rozłożony śnieżny puch. Dopiero po chwili dostrzegłaś niewielkie zagłębienia w zaspach przypominające trop jakiegoś zwierzęcia. Być może właśnie o to chodziło robotnikom.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Grudzień 2013, 10:54:55 »
Być może. Dziewczyna wyostrzyła zmysły i poprawiła kołczan wiszący przy pasie, by w razie czego móc szybko wyciągnąć strzałę. Ruszyła dalej, idąc po niewyraźnych śladach.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Grudzień 2013, 12:13:58 »
ÂŚlady prowadziły w głąb lasu. W miarę zbliżania się i przechodzenia przez jego kolejne części, widziałaś coraz większą ilość tropów. Najwyraźniej to była cała wataha. Jednak obawiały się ataku na ludzki obóz w pobliżu muru albo dopiero badały teren.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Grudzień 2013, 13:01:45 »
I co teraz? Rikki nieco zwątpiła i musiała się zatrzymać. Pchać się dalej nie było zbyt bezpiecznie, ale przecież nie mogła wracać z pustymi rękoma. Chociaż... Wilki niezbyt często atakują zwierzęta hodowlane, a co dopiero samych ludzi. Czemu teraz miałoby być inaczej? Ostatecznie postanowiła jednak posunąć się jeszcze trochę do przodu. Nawet jeśli nie spotka bestii, nie może wrócić z poszukiwań zbyt szybko. To by nie wyglądało zbyt ładnie.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Grudzień 2013, 14:08:29 »
Zapuszczając się dalej trafiłaś na żywy inwentarz. W odległości 10m od ciebie, stały dwa wilki. Nie zauważyły cię, ale było to raczej kwestią czasu. Grzebały łapami przy jednym z drzew. Widać szukały tam czegoś.

Przeciwnik: Wilk x2 Wilk

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wielki mur
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Grudzień 2013, 14:08:29 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything