Autor Wątek: Posterunek rycerzy zakonnych  (Przeczytany 20492 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inkwizytor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #220 dnia: 26 Grudzień 2015, 22:06:50 »
Do pomieszczenia wszedł w tym samym czasie inkwizytor, przysłuchiwał się żądaniom Salazara, kiedy nikt mu nie odpowiedział, postanowił włączyć się do rozmowy.
- Brak wam w tym bractwie dyscypliny. Wparowujesz tutaj jak do siebie, bez szacunku do straży rozsiadasz się i oczekujesz, że wszyscy będą skakać wokół wielkiego pomazańca Zartata. Jesteś malutki i pełny kompleksów, w żałosny sposób próbujesz to zatuszować. Tydzień w naszej akademii zrobiłby z ciebie mężczyznę. Za mną do pokoju przesłuchań! Każdy kogo interesuje ta sprawa jest dla mnie potencjalnym podejrzanym. Wskazał ręką na korytarz.

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #221 dnia: 26 Grudzień 2015, 23:07:58 »
Saluś przekrzywił głowę z nutką zdziwienia i mu aż powieka zadrgała.  <huh> .

- Nie... wychodzę z założenia, że każdego trzeba nauczyć powinności. Nie powołuję się na żadne bycie pomazańcem biedaku, jedynie na brak kultury, ogłady i sprytu osób zarządzających tym miejscem, brak działania i nędzną aktywność. Czy coś się nie zgadza? To ja tutaj niemal 3 tygodnie siedzę i nikt nie raczy mną zająć, nawet wygnać stąd, czy w końcu poinformować i zająć się sprawą. Ba, gdym ostatnio był z doniesieniem o demonie z obozu to po dziś dzień nawet nie złożono mi wizyty by dopytać o wydarzenia, by usłyszeć coś więcej informacji, dopytać, nawet nie doniesiono o żadnych wieściach. Niemniej do mnie pretensji o brak szacunku do kogoś, kto na niego nie zasługuje. nadejdzie dzień że zarecytują tytuły których nie będą godni. "Byliśmy szlachcicami, politykami, rycerzami." jednak tylko byli, a nie przysłużą się ludowi. Jak szanować takich którzy biorą brzemię na kark, a potem nie są w stanie go nieść?- Odpowiedział spokojnie pytaniem jak to miał w zwyczaju kładąc dłonie "pod boczek" na biodrach - To tobie brak ogłady, że nawet powitalnego pozdrowienia nie jesteś gotów wyświadczyć bliźniemu, to tobie brak krztyny szacunku dla bliźniego, pysznisz się i okazujesz zarozumialcem. Czy to czyni ciebie mężczyzną? - i spojrzał jak zwykle na dziwaka z wzrokiem pełnym politowania.

- No raczej nie inaczej! Wreszcie ktoś kto ma odrobinę rozumu w tym grajdołku, wreszcie ktoś chce mnie przesłuchać! Tylko niech to jest przesłuchanie, a nie opowiadanie za mnie wydarzeń, bo nie zdzierżę kolejnych oszczerstw.

Wstał z krzesła zadowolony i ruszył korytarzem na przód. Idąc korytarzem spojrzał na inkwizytora i tak zaczął sobie mówić od niechcenia.

- Nie biorę udziału w polityce. Nie sięgam po władzę nad krajem ani zwłaszcza kontynentem. Niech mnie pan nie miesza z tamtymi. To mój dom. Mój azyl. Szałas rozbitka. Jestem tu, w tym mieście, ale tu w większości mieszkają uchodźcy. I wszyscy z własnej woli... Ale po kolei... Ma pan wiele pytań? Ja też. - I uśmiechnął się krzywo jakby nigdy nic.

//Bijecie rekordy jeden za drugim...
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2015, 12:07:55 wysłana przez Salazar Trevant »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #221 dnia: 26 Grudzień 2015, 23:07:58 »

Offline Inkwizytor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #222 dnia: 27 Grudzień 2015, 14:52:49 »
- Nie zasługujesz na powitanie. Jesteś dla mnie jedynie jazgotem z pospólstwa tej ziemi. Sprawdźmy jak głośnym. Tutaj - wskazał na drewniane krzesło przy rozlatującym się stole. Opowiedz mi, darując sobie wszelkie docinki, ponieważ nie mam czasu na twoje humorki, skąd wiesz o incydencie na cmentarzu, czemu ta sprawa cię interesuje?

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #223 dnia: 27 Grudzień 2015, 17:59:51 »
- Nie strasz nie strasz... - Odpowiedział mu korzystając z niewygodnego krzesła. Ale w myślach itak dokończył ... bo się posrasz!

- Oczywiście, że opowiem! Tylko też weź poprawkę, ze to było dobrze ponad rok temu, jakoś pod koniec Atunus ubiegłego roku, więc i moja pamięć nie jest ostra. - Zastrzegł najpierw, co by rozmówca był wyrozumiały na brak szczegółów, wszakże pamięć ludzka ma granice.

- Skąd wiem o wydarzeniach na cmentarzu... Bo byłem świadkiem tak jak i grabarz, który poszedł wam to zgłosić.

- Udałem się na cmentarz w poszukiwaniu inspiracji, resztek, starych nagrobków po bogatych jak i biednych, szukając inspiracji dla budowy krypty dla siebie, lubię być przygotowany na wszystko, nawet na swój pogrzeb chcę być przygotowany. Uznałem też, że jak szukać inspiracji to po resztkach sprowadzonych na cmentarz z całego królestwa to z nagrobków które mają jakieś emocjonalne historyczne znaczenie dla mnie. No to i szukałem nagrobków z Hrabstwa Terwor, z dystryktu Ikhar, którymi zarządzałem wówczas, ale tez i z gminy Afers, który też mnie interesował równie wartko w tej scenerii pogrzebowej. - Odpowiedział i intencjach, jako bogaty człowiek z pospólstwa mógł mieć takie marzenie i pragnienie, by sobie już zapewnić pochówek z pompą i paradą! - Ale żałuje zmarnowanego czasu, same płyty nędzne nagrobki, sam wymyślę coś u kamieniarza jak pójdę.

- No ale poszedłem na cmentarz to potrzebowałem kogoś kto mnie pokieruje, taki chyba grabarz, jakich to często można spotkać, pewnie wynajęty przez kapłana do wykopania grobu, pomógł mi znaleźć szukane alejki. poszedłem i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że kilku zmarłym przerwano sen wieczny. Doły był puste, nie pozostawiono trumien, poza jedną mogiłą, znajdowała się w niej przeżarta i stara, metalowa trumna bez ciała w środku. gdy to zobaczyłem czym prędzej cofnąłem się po grabarza by wyjaśnił czemu tak jest. On nie wiedział i poszedł po straże, ja nie mając co robić już dalej zrezygnowałem ze wszystkiego i udałem się do kaplicy co by za zmarłych się pomodlić i było nabożeństwo ku czci Zewoli, to i poczekałem do końca i wyszedł do mnie kapłan zapytać co mnie trapi, to zapytałem ot e rozkopane groby, ale on nic nie wiedział, tłumaczył się, że był za krótko by coś wiedzieć o nich. denerwowałem się poniosły mną emocje i poszedłem do domu.

- A czemu mnie to interesuje? Panie... głupi to ja też nie jestem mimo, że tak uważasz. Byłem świadkiem powstania potwora w kolonii karnej i dużo czytuję! To i księgi czytam i z kapłanami rozmawiam, to i też tępym gburem wracającym co noc spod karczmy nie jestem. Martwię się o dobro królestwa a teraz sobie uświadamiam, ze gdy byłem w kolonii karnej oj ze 2 lata temu? wtedy ten potwór powstał, a gmina Afers, a tam mnie ten grabarz poprowadził do starych nagrobków z tej gminy to też bliskie tereny Kolonii. W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, mając możliwość stanowienia o jej losie, my wszyscy zarówno wierzący z bogów będących źródłem prawd, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie wspierający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z przeszłości narodu, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego  - Valfden, wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w dziedzictwie narodu i ogólnoludzkich wartościach, nawiązując do najlepszych tradycji przeszłości, zobowiązani by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko co cenne z naszego dorobku, pomni gorzkich doświadczeń z czasów gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były łamane, w poczuciu odpowiedzialności przed bogami i przed własnym sumieniem powinniśmy interesować się losem wszystkich takich wydarzeń.

- Inkwizytorze... Możesz pan sobie szydzić ze mnie i z mojego postępowania, groźbami pan mnie nie przestraszy, a wyzwiskami nie obrazi, lecz skoro pan intencji nie rozumie, to niech żesz pan nie mieli ozorem a wiele, tylko zawierzy w słuszność ludzkich myśli, których pan nie rozumie.

Offline Inkwizytor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #224 dnia: 27 Grudzień 2015, 18:09:53 »
Inkwizytor uśmiechnął się przysłuchując wyjaśnieniom Salazara. - Wiesz jeszcze mniej niż się po tobie spodziewałem. Wiem, że przyglądasz się tej sprawie w wolnych od służby chwilach. Obserwowaliśmy cię, byłeś jednym z pierwszych podejrzanych w tym śledztwie. Rozkopano 6 grobów, ale tylko w kilku z nich znajdowały się ciała. Co udało ci się ustalić?

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #225 dnia: 27 Grudzień 2015, 18:21:40 »
- Jak znajdowały się ciała... w żadnym nie było ciał. Ja ujrzałem 6 grobów rozkopanych 5 bez trumien, bez ciał, a w jednym metalowa wyżarta, również bez ciała. - Powiedział lekko wstrząśnięty ale nie zmieszany. Chyba nie zrozumiał co Inkwizytor do niego mówił. Ale po chwili zastanowienia zaczął mówić. - Osobiście uważam, ze wiele rzeczy nie dzieje się przypadkowo, rozkopane groby z gminy Afers, potężniejszy do dotychczasowych demon w Kolonii karnej, opętani ludzie wszędzie wokół, nawet w szeregach władzy na najwyższych szczeblach, to coś co zakrawa o jeden wspólny mianownik. Ale trudno niektórym zaufać zwłaszcza gdy znajomość zaczynają od wyzywania siebie nawzajem. Nie ciągnij mnie pan za słowa. - wszak powiedział coś, co Inkwizytor powinien pociągnąć dalej, jednak jak to mówią, tylko współpraca i wzajemny szacunek może być podstawą do swobodnej i poprawnej wymiany informacji i dojścia do dalszych konkluzji i dróg.

Offline Inkwizytor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #226 dnia: 27 Grudzień 2015, 18:31:13 »
Inkwizytor usiadł na skraju drewnianego stołu, wyciągnął rękę po dłoń Salazara, nasypał na nią odrobinę soli oczekując reakcji z jego strony. - Pamiętasz czyje to były nagrobki?

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #227 dnia: 27 Grudzień 2015, 18:49:38 »
- Ehh... - westchnął ociężale, zrozumiał, że chyba nic z tego, nie będzie. Ale żeby rozmówcę zapewnić, że nie jest opętanym zdjął rękawicę i dwoma palcami wziął szczyptę soli i przyłożył do języka. Mlasnął ze dwa razy delektując się przyprawą. - Słona ta sól. - Powiedział i podsunął z powrotem resztę soli wszakże ile mu potrzebne... - Pamiętam łamane nazwy dwu członowe, jedno członowe... nie wiem jak nazywano się kiedyś ale zapewne tak jak dziś, byli to i możni jak i słudzy, możni pewnie w dwóch członach gdzie jedno stanowiło imię drugie nazwisko, zaś ci jednoczłonowi to albo potomstwo jak w tym samym grobie, lub niewolny, albo pospolity mieszkańcy którzy zaszczytu posiadania nazwiska nie mieli? Ale rozumiem nie o to ci chodzi. Nie wiem nic konkretnego o nich, poza tym, że były to jedne z najstarszych grobów przeniesionych z gminy Afers. Chciałem się dowiedzieć kiedy je przeniesiono i czegoś o tych osobach, jednak jako, ze kapłan nie wykazał chęci pomocy rozgoryczony nie zajmowałem się tym dalej. Dlatego też dziś przyszedłem tu na posterunek, by może dowiedzieć się czegoś od straży i móc wzajemnie w jakiś sposób rozwinąć tak swoją wiedzę jak i straży. - Powiedział. - Może zechcesz mi powiedzieć, czemu byłem albo i jestem podejrzanym? czemu mnie śledzono i ... może jakie są wyniki śledztwa?

Offline Inkwizytor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #228 dnia: 27 Grudzień 2015, 19:02:59 »
- Hmm więc możemy rozmawiać otwarcie, nie jesteś jednym z nich. Byłeś tej nocy w pobliżu, to normalne, że jesteś podejrzanym, w dodatku interesujesz się tym tematem. To skupia na sobie uwagę. Jeśli my to zauważyliśmy, nasi wrogowie tym bardziej się tobą zainteresują. Sugeruje korepetycje z podstaw śledczych. Sprawdziliśmy księgi ekshumacje i owszem, groby zostały przeniesione ale trumny były całe i ciała znajdowały się w środku. Poświadczyło o tym kilku świadków wpisanych w księgę rejestru. Inkwizytor wręczył ci papirus z rozpiską nagrobków.

Ras Ega
30.02.3467 - 12.01.3580

Mral Ei
12.04.8776 - 19.01.8889

Lea Suat
17.04.9765 - 21.01.9878

Lawu
3.03.2098 - 9.01.2211

Wanru Za
19.01.5768 - 26.01.5881

Dol Tok
6.03.6700 - 3.01.6813


- Daty wydają się prawdziwe, ale imiona, to tak naprawdę anagramy. Nasi uczeni spędzili w bibliotece wiele tygodni i dzięki temu udało im się odszyfrować dwa pierwsze z nich, to imiona Agares oraz Ramiel.

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #229 dnia: 27 Grudzień 2015, 19:40:04 »
- Agares i Ramiel? Czytałem kiedyś takie bajki ale to głupie chałdy bredni o aniołkach, upadłych aniołkach, demonach i... ee... - i wtedy zakrył oczy dłonią i takim soczystym plaśnięciem dłonią w czoło.  <facepalm>

- Agares, Ramiel, mówisz... słyszałem te imiona w tych bajkach...

- Tausael - w tradycjach, jeden z upadłych aniołów. - powiedział do siebie przy trzecim nazwisku.
- Uwal - Opowieść o Uwal była przejmująca... przed upadkiem była aniołem chóru potęg. W otchłani już książę dowodzący 37 legionami. Przywołany, potrafi wzbudzić miłość ukochanej kobiety. Sam bym go chetnie rpzywołał i zniewolił... Taki żart. - od razu zastrzegł zanim go zamkną. to było czwarte imię.
- Zaruwan - upadły anioł, demon zniedołężnienia. - Powiedział przy piątym imieniu.

Zszedł an ostatnie wspominając, ze tam była ta metalowa konstrukcja trumny, więc to miało dla niego znaczenie w informacjach o legionie.

- Tego jednak nie widzę i nie rozpoznaję.

Offline Inkwizytor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #230 dnia: 27 Grudzień 2015, 19:46:18 »
- Chyba cię jednak nie doceniłem, szybko wpadłeś na trzy kolejne imiona. Podobno Agaresa widziano w stolicy. Ktoś się tak przedstawiał w kilku podejrzanych miejscach. Nasz ślad urywa się w dzielnicy wampirów. Nikt tam nie ufa inkwizytorom. Może ty miałbyś większe szanse?

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #231 dnia: 27 Grudzień 2015, 19:54:09 »
- Hrabia, który chwali i chełpi się tytułami na lewo i prawo i stara się uchodzić za ważnego wiedząc, ze udaje mu się ośmieszyć siebie, żeby nikt nie przyglądał się mu zbyt uważnie, gdy każdy ignorował go za jego postawę będzie miał większe szanse? Przecież po to szargam sobie od paru lat opinię, żeby uchodzić za nic nie znaczącego a utytułowanego ktosia. - Powiedział i mrugnął oczkiem. - Chętnie spróbuję jednak najpierw wyjaśnij mi o tej ostatniej trumnie... to ostatnie nie daje mi spokoju. Co było w tej metalowej przeżartej trumnie? Bo to dziwne, ze wszystkie były znikły a tej zniknęła tylko zawartość... Chyba ciebie to też dziwi... No chyba, że jest to niewyjaśnione i rejestr o tym nic nie wspomina? Albo o tym kto potwierdzał zawartość tych trumien? - Zapytał...

Saluś jednak zadumał się chwilę... Klotod żeński dżin wojny, którego pokonać jest w stanie wyłącznie anioł Marmarat, jeden z siedmiu. Marmarant... jak go zawołać... oj Zartacie ty mi na złość robisz...
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2015, 21:48:13 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline Inkwizytor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #232 dnia: 28 Grudzień 2015, 00:15:34 »
- Nie ustaliliśmy dlaczego jedna z trumien była metalowa i dlaczego została pozostawiona na cmentarzu. Być może to istota pochowana w tej trumnie została zbudzona jako pierwsza. To by wyjaśniało zniknięcie pozostałych.

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #233 dnia: 28 Grudzień 2015, 00:29:49 »
- Czyli... ktoś wykopał, miał zdolność, by zbudzić demona a pozostałe wykradli by zrobić to po pierwsze w dogodniejszym miejscu, mając odpowiednio więcej mocy. Możliwe... Klotod, żeński dżin wojny. To ostatnie imię. - powiedział lekko niezdecydowany. - W takim razie udam się do wampirów w poszukiwaniu wiedzy o Agaresie i Ramielu, lub o pozostałych... Chyba, że nadal jestem przesłuchiwany i podejrzany? - Zapytał zdziwiony.

- Poza tym... nadal będę śledzony? - pytał z ciekawości wstając z krzesełka i kierując się do wyjścia, jednak też ostrożnie co by go tu z powrotem an krzesło nie sadzali siłowo ;/ .

Offline Inkwizytor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #234 dnia: 28 Grudzień 2015, 15:49:35 »
- Oficjalnie nigdy nie przestaniesz być jednym z podejrzanych Salazarze, musimy zachować pozory i utrzymać to śledztwo w tajemnicy. Lepiej aby nasi wrogowie sądzili, że wpadasz do nas z przymusu, wzywany co jakiś czas na przesłuchania. Sprawdź trop, zobaczymy się za 48h.

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #235 dnia: 28 Grudzień 2015, 16:49:26 »
Salazar wstał i założył z powrotem rękawiczki i ruszył do wyjścia, jednak jeszcze zanim wyszedł.
- Nie zrozumieliśmy się, ale dobra, do zobaczenia za 2 dni... - poszedł

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #236 dnia: 20 Kwiecień 2018, 12:25:09 »
Nawaar przybył do posterunku rycerzy zakonnych, bo mógł! Zatem wszedł sobie do środka i chciał coś ogłosić. - Dzień dobry. Poszukujecie panowie może mordercy kobiety sprzed kilku dni?

Offline Bethrezen Hatton

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Adiutant Wielkiego Kanclerza Bractwa ÂŚwitu
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #237 dnia: 20 Kwiecień 2018, 13:29:01 »
- Nie, nie poszukujemy. Morderstwami zajmuje się straż miejska - odparł jeden z rycerzy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #238 dnia: 20 Kwiecień 2018, 13:33:54 »
- Aha. To niepotrzebnie traciłem państwa czas i swój. Muren opuścił posterunek i będąc już za drzwiami, powiedział do siebie po cichu. - A, chciałem się przyznać. I znów poszedł w swoją stronę.

Offline Gedran

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 770
  • Ból to tylko kwestia siły woli!
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #239 dnia: 20 Maj 2018, 23:03:31 »
Gedran, rozglądnął się po celi, siadł na pryczy, po czym położył się, bo co innego, mógłby robić z zranioną nogą. I tak leżał, czekając na proces.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #239 dnia: 20 Maj 2018, 23:03:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top